Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, мисля че не бих. Считам, че е важно за малкото дете да бъде с майка си, но и за майката е важно да се чувства добре, а аз не се чувствам добре, като не работя толкова време. Ники го гледах до 2 годинки. Ако имам второ детенце, и него ще си го гледам до толкова. Максимум до 3. Ако си седя вкъщи 10 години, после какво ще правя, всичко ще съм забравила, ще съм тотално аут Rolling Eyes Остава обаче възможносттта за собствен бизнес...Не знам, ако ми писне правото и реша да си отворя козметичен салон, не виждам пречка да си постоя и повечко време вкъщи Laughing

# 106
  • Мнения: 4 546
...или пък да работиш от в къщи. също е добър вариант за мен, мога да си ходя по пижама до обяд  Crazy

# 107
  • Мнения: 11 607
Бихте ли се отказали да работите извън дома за период,например от 10 г.(ако съпруга ви може да издържа семейството финансово),за да се посветите изцяло на възпитанието на децата си?

Напр. при мен периода е повече от 11г.(включвам и бременността...)

Супер ми е! На децата също! Чувствам се щастлива и удовлетворена! Не съм загубила нищо от това и знам,че има работещи мами,които ми завиждат(нищо че приказват други неща).......

Инвестирането в деца не е само инвестиране в курсове, школи и пр. Инвестирам и във време за децата,което знам след години ще ми се върне по възможно най-добрият начин!

Не съжалявам за нищо! И нищо не ми липсва! Имам си всичко(или почти всичко,защото имам мечта за още едно гърло след време......)!

# 108
  • Мнения: X
Значи не мога да разбера защо се сравнява едното с другото така директно, че и се оценява кой е по-важният, кой е по-достоен за уважение и някакви абсолютно безсмислени сравнения и и обобощения...

Много ясно, че една майка е най-важна за детето си. Учителят има не малка роля във възпитанието и ОБУЧЕНИЕТО на детето. Не случайно болшинството от децата ходят на училище, а не им преподават майките вкъщи. Учителят упражнява професия, майката отглежда детето си. Това е разликата. Едното е работа, другото е лично задължение или призвание, или каквото там си го наречеш, според личните си виждания. За едно или 20 деца трябват повече нерви, не знам. Не съм гледала 20 деца наведнъж.

А това дали те уважават като майка, не е правило някакво, а зависи от теб и отношение на близките ти към теб.

# 109
  • Мнения: 4 414
10 години са много време. ако се откажеш от работата си за 10 години, това на практика означава, че си се отказал завинаги.
по темата - да бих! но с едно уточнение...това, че няма да ходя на работа всеки ден и да градя кариера в стандартния смисъл, не означава, че ще стоя вкъщи и ще се занимавам единствено с чистене, готвене и игри с децата... има достатъчно смислени дейности, с които бих се занимавяла...просто прехраната ни няма да зависи от моята заплата.

# 110
  • Мнения: 2 807
Лекси, благодаря ти, че ми спести време като си отговорила преди мен на въпросите на bori7   bouquet
Мислите ми се движат успоредно с твоите  Wink  Hug

# 111
  • Мнения: 649
Не го приемайте като заяждане - не искам да се превърне в поредният безсмислен спор, но:
Как виждате живота си след като детето порастне?
Авторката на темата постави граница от 10 г., действително след тази възраст детето може само да си стопли яденето.
Имам позната, която не работи и ежедневието и е запълнено на повече от 100%  от семейството и децата и винаги бърза занякъде  - да ги заведе на училище, след това да почисти и сготви, да ги прибере от училище, да ги нахрани, да ги заведе на плуване, след това на уроци по пиано или английски. Следобедите и са заети с осигуряването на придвижването на детето от точка А до точка Б в града. Това би могъл да го свърши всеки - детегедачка, баба, дядо (ако са на разположение). Колко време на ден мислите, че прекарва с децата си? От 8- 13 децата са  на училище, а следобедите са по курсове и уроци.
Не смятам, че целодневното физическото присъствие на майката осигурява по-добро възпитание на детето.
Важното е според мен жената да се чувства спокойна и удовлетворена от живота си и оставането в къщи или връщането на работа да бъде въпрос на личен избор, а не на принуда (финансова или друга).

# 112
  • Мнения: 4 300
Да работя не бих се отказала.
То всъшност и възпитанието на децата си е работа.
Ако имах финансовата независимост ( която разбирам като солидна сума в банка, такава че да мога да живея нормално с лихвите, или нещо подобно) може би бих търсила друга реализация- нещо, което да върша у дома в комбинация с 4 часа на ден срещи с клиенти или нещо от сорта.
Примерно преводи, разработване на бизнес планове, рекламни материали ( календари, презентации)- това ми хрумва на първо четене.

Иначе твърдо вярвам че не бива да се мързелува и един ден, даже понякога май си създавам работа от нищото. В краен случай бих записала докторантура- нещо , за което в момента нямам възможност.

# 113
  • Мнения: 1 612
Не не бих.

# 114
  • Мнения: 636
Ами искам не искам доста жертвам от професионалното си развитие заради детето (да ми е живо и здраво). Нямаме роднини, на които да разчитаме и при най- малкото разболяване на малчо се закотвям вкъщи. Т. почти всеки месец за по 1 седмица Laughing Не се оплаквам, няма как. Но в никакъв случай не разбирам тези, които имат здрави, безпроблемни деца и предпочитат да седят вкъщи и да ги гледат вместо да ходят на градина. Още повече, че е по-добре за детето да е сред връстниците си.

# 115
  • София
  • Мнения: 7 242
Maminka, радвам се, че сме на едно мнение   bouquet

ira_bs, именно заради това многокротно споменах, че оставайки си вкъщи, една жена трябва да има и други занимания и интереси, освен детето /децата/.

Това, което ме дразни е, широко разпространеното мниние, че едина жена може да води смислен, пълноценен, разнообразен и т.н. живот само, ако изкарва пари. Спирайки да работи, веднага й се лепва етикет, че е скучна, мързелива, некадърна и т.н. На много хора им е трудно да повярват, че можеш да не работиш и да си много "по в час" от много работещи. Аз евент. имам желание след като, живот и здраве, децата ми поотраснат да се занимавам с благотворителна дейност. Това няма да ми донесе пари, но много повече ще осмисли животът ми, отколкото някоя скучна работа. А може и да се посветя и на някое хоби - фотография, цветарство, рисуване... Възможности има много. Не е нужно някой да ми плаща, за да се чувствам доволна и удовлетворена от живота си.

# 116
  • София
  • Мнения: 9 906


Това, което ме дразни е, широко разпространеното мниние, че едина жена може да води смислен, пълноценен, разнообразен и т.н. живот само, ако изкарва пари. Спирайки да работи, веднага й се лепва етикет, че е скучна, мързелива, некадърна и т.н. На много хора им е трудно да повярват, че можеш да не работиш и да си много "по в час" от много работещи. Аз евент. имам желание след като, живот и здраве, децата ми поотраснат да се занимавам с благотворителна дейност. Това няма да ми донесе пари, но много повече ще осмисли животът ми, отколкото някоя скучна работа. А може и да се посветя и на някое хоби - фотография, цветарство, рисуване... Възможности има много.
Такова е и моето мнение.Истината е,че преди време не мислех така-искаше ми се много да работя,не да градя кариера,но да се занимавам с нещо и да изкарвам пари.Живота обаче ми предложи друго-голямата ми дъщеричка е със специални потребности,има нужда от логопеди и други специалисти,престоява почасово в градината,не целодневно,вкъщи идва логопед-тоест трябва да съм на разположение.Преосмислих живота си.Започна да ми харесва да съм отдадена на децата,семейството и на себе си.Слава Богу,успявам да отделя време и за самата себе си.
Сега дори/дай Боже/нещата с момиченцето ми да се наредят,бих останала в това положение още поне няколко години.
Крайните твърдения не са ми присъщи-щом не ходиш на работа,значи по цял ден висиш до печката и прочие.И обратното-щом ходиш на работа,значи си си занемарил семейството.Не мисля,че тези твърдения са верни.Всеки човек има собствени мечти,желания,крои планове за живота си-и тези,които градят кариера,и домакините.

# 117
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Това, което ме дразни е, широко разпространеното мниние, че едина жена може да води смислен, пълноценен, разнообразен и т.н. живот само, ако изкарва пари. Спирайки да работи, веднага й се лепва етикет, че е скучна, мързелива, некадърна и т.н. На много хора им е трудно да повярват, че можеш да не работиш и да си много "по в час" от много работещи. Аз евент. имам желание след като, живот и здраве, децата ми поотраснат да се занимавам с благотворителна дейност. Това няма да ми донесе пари, но много повече ще осмисли животът ми, отколкото някоя скучна работа. А може и да се посветя и на някое хоби - фотография, цветарство, рисуване... Възможности има много. Не е нужно някой да ми плаща, за да се чувствам доволна и удовлетворена от живота си.

Точно! Чудесно казано  Hug

# 118
  • Мнения: 1 937
Валенцето,   bouquet

Аз всъщност се включих по темата, но в другия подфорум.

Спорът за това, коя е по-, по-майка, ми се струва точно толкова абсурден, колкото и другият - коя е по-, по- раждала - тази със секцио или родилата по естествен път...

# 119
  • Мнения: 11 607
Аз всъщност се включих по темата, но в другия подфорум.

Спорът за това, коя е по-, по-майка, ми се струва точно толкова абсурден, колкото и другият - коя е по-, по- раждала - тази със секцио или родилата по естествен път...

Лошото е,когато всеки се вземе насериозно и иска на всяка цена да е над останалите.....

Общи условия

Активация на акаунт