Отговори
# 30
  • Мнения: 2 957
Абсолютно бих се посветила. Все повече откривам в себе си желание точно за това.
И аз така.Преди няколко години това би било немислимо за мене,но сега е друго.Остава само финансовия въпрос...

И аз така:)

# 31
  • Мнения: 1 263
А доколко възпитанието на едно дете определя неговото бъдеще и начина ,по които реагира на нещата,които му се случват в живота ?Харктера му,взаимоотношенията с околните  newsm78

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А доколко възпитанието на едно дете определя неговото бъдеще и начина ,по които реагира на нещата,които му се случват в живота ?Харктера му,взаимоотношенията с околните  newsm78



 newsm78

# 33
Да, това е най-добрата работа на света!

Да не говорим, че ще имам време за хобитата си, и кой знае, може и да превърна някое от тях в професия евентуално. Не е казано, че като тръгнат децата на градина и училище, ти трябва да си залепена за печката или за парцала. Какво не бих дала за да си стоя вкъщи и да се грижа за детето си!

# 34
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Да, бих, и не само 10. За съжаление ми се налага да го правя, по независещи от мен причини. И да ги нямаше, пак бих се посветила на това, защото виждам разликата (с първото дете тези 10г работех)

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
bori7, защо ти беше да пускаш темата 2 пъти?

# 36
  • Мнения: 178
Да,бих се посветила.Децата са над всичко в този свят.Но за съжаление не можем да се справим финансово само със заплатата на съпруга ми и се налага да се върна на работа юни месец.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Бих се отказала,но за съжаление се налага да се работи.

# 38
  • Мнения: 2 529
Ако ще да се скъсам от работа, никога няма да взимам и 1/3 от парите, които взима мъжът ми, освен ако не стане някое чудо, де  Mr. Green Така че, засега се посвещавам на това да си отгледам децата. Не зная колко години ще ми отнеме, но съм сигурна, че през това време мога да направя много неща, за да се усъвършенствам, а не да чувствам това време като загубено или пък да си мисля, че затъпявам. За пример мога да дам, че невероятно си повиших знанията по английски (ходих на курсове, взех изпити  bowuu), чувствително подобрих физическата си форма (с фитнес), пътувах много и т.н.  Grinning Да не говорим, че първите години на детето са безценни в емоционално отношение  Heart Eyes Имам желание и да работя и да реализирам знанията си, да се срещам с хора разбира се, но и на това ще дойде времето  Simple Smile
С две думи - винаги търсете положителното във всяка една ситуация, независимо дали се налага да работите или да си стоите вкъщи  Peace

# 39
  • Мнения: 5 103
Ако живот и здраве имам още едно дете, ще се откажа от това да работя, докато децата порастнат.

# 40
  • Мнения: 1 263
А доколко от възпитанието на едно дете зависи неговото бъдеще и начина,по който реагира на нещата,които му се случват в живота?Неговият характер и въобще взаимоотношенията му с околните?
Никой не е казал,че е лесно да се гледа дете,питайте учителките в детските ясли.детските градини,началните учителки,които имат  дейност подобна на тази на мамите занимаващи се само с децата си.
А от друга страна можем ли да лепнем етикета "затъпяващи" или без реализация на всички учителки,защото са си избрали такава професия,чрез която цял живот да са сред  деца?

# 41
  • Мнения: 836
10 години са много за мен, защото смятам, че след определена възраст е добре детето да има своя среда и няма да съм му нужна през целия ден. Освен това съм човек, който има нужда от подходяща социална среда, която седенето пред блока не ми осигурява. Аз съм за това, поне до 3-4 годишна възраст, майката да се грижи за детето, но след това, всеки по задчите Wink
Възпитанието е основно, в определянето на светогледа, според мен. Модела на поведение на родителите има най-важната роля в оформянето му на личност занапред.

# 42
  • Мнения: 994
Аз си седя вкъщи вече 10 години. Веднага щом забременях с големия ми син, напуснах работа.
Ориентирала съм се към почасова работа, но трябва и най-малкото ми дете, което е още бебе да тръгне на училище - още 5 години поне. Не ми тежи и не ми е скучно.

# 43
  • Мнения: 1 263
bori7, защо ти беше да пускаш темата 2 пъти?
Рени,в двата подфорума влизат различни мами с различни представи как да си живеят живота и отглеждат децата,от което предполагам и отговорите няма да са едни същи.Това е причината.  bouquet  

# 44
  • Мнения: 6 461
Бихте ли се отказали да работите извън дома за например от 10 г.................
.................. Аз лично трудно бих вземала такова решение,дори и да знам,че е най-доброто за детето ми.
Аз също трудно бих взела подобно решение,
въпреки ,че искам да прекарвам винаги времето си с децата...

Общи условия

Активация на акаунт