Съпруги ,чиито мъже пътуват - 1

  • 46 349
  • 430
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 74
Здравейте!
Относно срещата - за съжаление нямам възможност да дойда и няма да товаря другата тема с отказа си.

galq би ли ме насочила към някакъв официален документ относно заплащането в евро?!
Доколкото разбрах аз за контрактите... намалението на срока им уж трябва да влезе в сила заради членството ни в ЕС, но не е много сигурно дали ще се спазва!!!

# 211
  • Мнения: 410
 Не се сещам за такъв документ. Но преди седмица се качи приятел на мъжа ми и подписа контракта в евро. Отделно накараха мъжът ми да си направи сметка в евро.
 Като се върне довечера ще го питам къде може да се прочете.

# 212
  • Варна
  • Мнения: 366
Галя, а за коя фирма говориш че вече е в евро? На моят мъж са му казали след Нова година,че има вероятност да са в евро заплатите.

# 213
  • Мнения: 410
Росалка, за БМФ говоря

# 214
  • Варна
  • Мнения: 366
И аз така си помислих, че е БМФ. Благодаря за разяснението. Peace

# 215
  • Мнения: 688
Освен БМФ,в кои други фирми заплащането в евро?Някой знае ли?

# 216
  • Мнения: 379
Освен БМФ,в кои други фирми заплащането в евро?Някой знае ли?
Старгейт. Мъжът ми вече получава евро /слава Богу доларът вече не го мисля/.
Чувала съм за Стамко също

# 217
  • Мнения: 688
Дано и другите фирми обърнат заплатите в евро,че четох едни прогнози в които долара се очаква да падне до 1 лев.

# 218
  • London, baby
  • Мнения: 800
galq , моят приятел също е на БМФ и в момента е на рейс. От ноември заплатата му стана в евро, но за данъци и такива неща не знам. Твоят съпруг на какъв кораб ще се качва?

# 219
  • Мнения: 410
 Промар също плащат в евро.

# 220
  • Мнения: 621
Не разполагам с пътуващ мъж,но съм се замисляла над въпроса.Не съм сигурна,че бих издържала дълго на такъв график.Не смятам,че разделите поддържат връзката свежа,по-скоро мисля,че обичта закърнява и се превръща в навик.То така или иначе се получава този ефект де....

# 221
  • Варна
  • Мнения: 366
Промар също плащат в евро.
Моят мъж е в Промар,но ще плащат в евро след Нова година.  Peace

# 222
  • Мнения: 410
 На приятелката ми мъжа е там и винаги съм знаела, че плащат в Евро. Възможно ли е в зависимост от корабособственика да е различна валутата? Или другия въпрос е възможно ли е аз да съм толкова отнесена?

# 223
  • Мнения: 28
моята половинка е моряк по-често е във водата отколкото при нас, но пък колко е хубаво като се връща.............  bouquet

# 224
  • Варна
  • Мнения: 366
Не Гале,не си отнесена. Промар доколкото знам е посредник на няколко корабни фирми и в зависимост в коя е  и плащането. Знам ,че където са плащали с евро са вземали много малко българи  и то най вече в офицерският състав или готвачи. Поне така съм чувала от съпругът си, и знам дали е точно така.

Общи условия

Активация на акаунт