Съпруги ,чиито мъже пътуват - 1

  • 46 436
  • 430
  •   1
Отговори
# 225
# 226
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте, момичета!
Да имало такава тема от м.май и аз да не разбера.Добре,че някой я побутна та я видях.
Нека и аз да се запиша във вашите редици като съпруга на пътуващ по корабите.
Вече 10 г. от както моят мъж е по моретата. При нас е наследствено свекър ми е бивш моряк. Май такава дума като бивш моряк няма.Морякът си е  моряк докато е жив- просто морето живее в него!
Първите години го нямаше по 9-10 м.беше в Зодиак.Дъщеря ми беше на 1г. и 7м. когато се качи.И така няколко години. Беше на рейс когото му казах, че чакаме близнаци втория път. И се започнаха едни SMS-си от моя страна с предложения как ще се казват близнаците. Добре,че корабът дойде на ремонт та случайно присъства на раждането/бебетата подраниха с 38 дни/замина след 3дни и като си дойде окончателно вече бяха на 4м.
Изкара 2 контракта после в др.фирма на 6м. и от 2 е в БМФ.
Сега сме сами, чакаме го да се върне след Нова година.

Ще ми бъде много приятно, ако си организираме среща, само кажете кога и къде
Поздрави
Илиева

# 227
  • Мнения: 764
Искам да ви питам нещо.Случаят е такъв ,че наш познат,който сега ще се явява на изпити за 1-ви капитан,преди няколко месеца беше осъден на пробация(така ли се казва),т.е да се подписва в полицията всеки ден за няколко месеца.Учавствал в някакъв побой,за да защити някого,уж невинен,ама.....както и да е.Та въпроса ми е може ли да му създаде проблем в израстването му в работата вече не дотам чистото му досие?

# 228
  • Мнения: 74
Добро утро!
Ние бяхме до тук с опитите за работа на брега. Парите са ужасно малко и колкото и добро желание да имаме - НЕ СТАВА!
В петък му звъннаха на моя мъж за качване и до две, три седмици тръгва. В петък ще подписва договора и ако науча нещо ново ще споделя(относно валутата и времетраенето на рейса).
Тъжно ми е, но какво да се прави?!
Спорна седмица и много усмивки на всички ви   bouquet

# 229
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
И мен това ме страх - дали ако спре пътуванията, парите ще ни стигат.
Мъжа ми пътува вече 15 години и сега ми е обещал, че тази му работа ще е последната. Работи възможно най-много, за да може до края но договора си, да сме изплатили къщата и да сме събрали някоя и друга пара. Мисля, че него го ужасява мисълта да спре да пътува, да остане на едно място. Хубаво е, че когато е можело, с детето сме били там където работи, но ето сега е на много бедно място и не можем да сме заедно. Искам детето да си знае дома, стаята, приятелите...
Хем искам деня в който ще спре да оътува да дойде по-бързо, хем много ме е страх от този момент.

# 230
  • Мнения: 189
мъжа ми пътува 8 месеца в годината.Много е тежко и на двама ни и страшно много ми липсва.Когато е тук той няма равен на себе си.Страшно много ни помага,но после става ужасно...броя дни и часове Cry

# 231
  • Варна
  • Мнения: 366
Добро утро!
Ние бяхме до тук с опитите за работа на брега. Парите са ужасно малко и колкото и добро желание да имаме - НЕ СТАВА!
В петък му звъннаха на моя мъж за качване и до две, три седмици тръгва. В петък ще подписва договора и ако науча нещо ново ще споделя(относно валутата и времетраенето на рейса).
Тъжно ми е, но какво да се прави?!
Спорна седмица и много усмивки на всички ви   bouquet

Данче, за съжаление това е действителността в България. Важното е ,че сте опитали да работи на брега. А с другите "опити" до къде сте  Blush?

# 232
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Ние бяхме до тук с опитите за работа на брега. Парите са ужасно малко и колкото и добро желание да имаме - НЕ СТАВА!
И ние опитахме със собствен бизнес.Мъжът ми си напусна работата след 10годишно пътуване,но за жалост се наложи пак да се върне след една година.
 Тя темичката по-скоро на моряшка заприлича,но вярвам че сме добре дошли всички други съпруги с мъже надалеч... Hug
 Моят мъж ще се прибере за нова година,а замина декември миналата..Добре че лятото ние бяхме при него.

# 233
  • Мнения: 74
Добро ви утро!
А с другите "опити" до къде сте  Blush?

За съжаление до никъде! Няма време, аз също чакам нов договор, а и май още не съм готова да опитваме пак, но това е друга тема. Живот и здраве, догодина се захващаме.

Тя темичката по-скоро на моряшка заприлича,но вярвам че сме добре дошли всички други съпруги с мъже надалеч... Hug
Темичката наистина заприлича на моряшка, но защото засега сме болшинството. Разбира се, че всички останали са добре дошли. В заглавието не е уточнено къде пътуват мъжете. Сигурна съм, че всички са на моето мнение?!

# 234
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Ами да - моя мъж не е моряк, но аз си седя най-нахално тук  Blush

# 235
  • Мнения: 121
 Звънях на информация в БМФ и научих, че командировъчните от 01.10., т. г. са в евро. В същото време касиерката, с която ме свързаха, ми подхвърли, че за механиците имало "малко данъче" - това означава ли, че командировъчните вече са облагаем, и съответно, осигурителен доход? Ако някой е наясно, нека пише по въпроса! Praynig

# 236
  • Мнения: 7
Мъжът ми постоянно е в командировка и се виждаме по 2 дни в седмицата.Един съвет,използвайте времето,което сте заедно пълноценно Grinning.Когато си разделен с някого,тогава  осъзнаваш какво е той за теб. txtloves newsm51

# 237
  • Варна
  • Мнения: 366
Когато си разделен с някого,тогава  осъзнаваш какво е той за теб. txtloves newsm51
Точно така е. Не оценяваме човека като е при нас,но като се разделим за дълго виждаш колко хубаво и спокойно ти е било с него.   Heart Eyes Ех изминали са само 2 седмици от както мъжът ми замина,а има още 5 месеца  Cry . Добре ,че децата са до мен и ми дават поводи за радост и любов.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 447
И нашия тати замина и тази "нова година "пак ще сме сами! Tired
Добре че е форума да си запълвам времето! Simple Smile

# 239
  • Мнения: 552
Не разполагам с пътуващ мъж,но съм се замисляла над въпроса.Не съм сигурна,че бих издържала дълго на такъв график.Не смятам,че разделите поддържат връзката свежа,по-скоро мисля,че обичта закърнява и се превръща в навик.То така или иначе се получава този ефект де....
Мисля, че ако ти се наложи, ще разсъждаваш по друг начин... но то с повечето неща е така всъщност  Tired Peace

Общи условия

Активация на акаунт