Какъв антибиотик и капки при синузит?

  • 123 669
  • 25
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 098
Благодаря ви! Почнах антибиотик Ципрофлоксацин и капки Ксилометазолин + 1 ампула гентамицин в капките.

Пак ти казвам, тези капки, ползвани повече от 3-4 дни + синузит, водят много бързо до хипертрофия на лигавицата. И лечението след това се усложнява.
Това УНГ ли ти го изписа?
Освен вси4ко това,което си написала,да прибавя и 4е продължителната употреба на капки води до увреждане на сърцето.
Аз имам синузит.Като студентка бях приета в УНГ отделение заради това.Комплексно ле4ение_АБ,физиотерапия,системи.После имах много дълги години затишие,докато тази година не изкарах три умопомра4аваЩи адски кризи.
Единственото ми облек4ение бяха вси4ки бабини ила4и.
Наскоро една жена ми каза,4е си излекувала синузита с хрян.Изсушен,нарязан и го вдишвала,вси4ко изтекло.Ако,НЕ Дай си Боже ми се слу4и Ще го пробвам.

# 16
  • Мнения: 9 093
Минах на бабини рецепти, но пак няма ефект
Кажи какво си пробвала, да видим какво още можем да предложим...
Мого ти съчувствам, знам колко е ужасно, аз най-силната си "криза" получих точно по време на кандидат-студентските си изпити. Помня как плаках от болка...
Стискам ти палци да се оправиш по-скоро!

# 17
Два месеца щях да умра от болки в главата. След още 4 месеца разбрах, че това било синузит, който беше напълнил не само предните синуси, но и в тила. Посетих УНГ ими изписа единствения антибиотик, който помага наистина "Далацин С", който стига не само до синуса, а влиза и навътреосвен това пия Клариназе, правени капки, които включват алергозан, гентамицин и ксилометазолин. Пия и невробекс.Ефекта е поразителен - в добра посока. И чак сега се ровя по сайтова да разбера що е то синузит.
А, забравих и физиотерапията. Успех на всички, НО не забравяйте, че трябва да се консултирате с доказан професионалист.

# 18
  • Мнения: 1 984
Два месеца щях да умра от болки в главата. След още 4 месеца разбрах, че това било синузит, който беше напълнил не само предните синуси, но и в тила. Посетих УНГ ими изписа единствения антибиотик, който помага наистина "Далацин С", който стига не само до синуса, а влиза и навътреосвен това пия Клариназе, правени капки, които включват алергозан, гентамицин и ксилометазолин. Пия и невробекс.Ефекта е поразителен - в добра посока. И чак сега се ровя по сайтова да разбера що е то синузит.
А, забравих и физиотерапията. Успех на всички, НО не забравяйте, че трябва да се консултирате с доказан професионалист.
браво. почерпи си унг - то и от мен. и си запали свещ. но... има много случаи в които далацина ич не деиства, отделно твоето заболяване е било остро, което се лекува по лесно, а да аз примерно съм алергичен към далацин... бе нямам излизане от тоалетната... често се случва.
пп. пази си синусчетата .  Wink

# 19
  • Мнения: 131
Равни количества настърган хрян , оцет и брашно ги правиш на каша .Намазваш задължително с мазнина за да не те изгори и намазваш.Седиш по 5-10 мин. в началото ,ако много те боли го махаш.Прави се поне месец

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 9 299
Щерката първо беше на аугментин, после на зинат и нео-ринактив. Утре сме на нагрявки.Купих и термо-сърчице, за да не си играя да топля цяла фурна за 2 чорапа с морска сол. Решила съм да взема още едно, за да мога да и ги слагам едно след друго при нужда.

# 21
здравейте, искам да попитам вредят ли капките за нос по време на бременност и колко време могат да се слагат в това положение?

# 22
  • Мнения: 3 456
На упътването трябва да пише...

# 23
  • Мнения: 2 082
здравейте, искам да попитам вредят ли капките за нос по време на бременност и колко време могат да се слагат в това положение?
няма да ти навредят кой знае колко,но няма и да ти помогнат особено.по принцип не се препоръчват,но зависи и какви са капките.вземи си някакви с прополис...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте, искам да попитам вредно ли е приемането на зиннат по време на бременност. Бременна съм в 10 с. и се разболях и ми изписаха този антибиотик, но много ме страх да не стане не6то.

# 25
  • Мнения: 48
Здравейте, искам да попитам вредно ли е приемането на зиннат по време на бременност. Бременна съм в 10 с. и се разболях и ми изписаха този антибиотик, но много ме страх да не стане не6то.
вредно е-трябва да се прецени внимателно полза/риск...какво ти е ?

Общи условия

Активация на акаунт