Там където сте ваксинират ли срещу варицела?

  • 2 547
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Хехе. Ей на какво пишат ХЕИ Габрово за Варицелата
http://www.hei-gb.domino.bg/press.php
И тук нещо намерих ама "народно" наименование не дават

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Жаксината срещу варицела е пожелание тук. Правят я на деца и на възрастни, но само ако ти искаш. Аз се ваксинирах преди 2 години, когато се разболя дъщеря ми , защото аз не съм  боледувала от варицела като дете. Ваксините за другите шарки и болести са като в България има съвсем малки разли4ия.

# 17
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Laura
Как какво съм учила - доктор съм бе!  Laughing  Laughing  Laughing

Е, аз на шега те питах, шот оимаи такива съмнения.
Сега си разкрита!
И пак на шега - да си спретнем тука едно виртуално кабинетче и да даваме здравни консултации.
Аз ще регулирам притока на пациенти ( както се казва сега в БГ).
А каква специалност имаш ако не съм нахална?

# 18
  • Мнения: 2 452
Цитат на: debelanata
Цитат на: Laura
Как какво съм учила - доктор съм бе!  Laughing  Laughing  Laughing

Е, аз на шега те питах, шот оимаи такива съмнения.
Сега си разкрита!
И пак на шега - да си спретнем тука едно виртуално кабинетче и да даваме здравни консултации.
Аз ще регулирам притока на пациенти ( както се казва сега в БГ).
А каква специалност имаш ако не съм нахална?


Аз отдавна съм се разкрила, обаче не съм практикуващ лекар. Занимавам се с научна работа, докторат имам даже; оттам са ми знанията по фински (там го правих).

# 19
  • Мнения: 530
Както и Хонда каза, тук ваксината с/у варицела не е включена във ваксинационния календар. А и не се препоръчва масово от здравните лица, така че явно е въпрос на желание. Около мен повечето деца са я карали, доста от връстниците на Анна вече са минали през нея и е общо взето една от най-тривиалните детски болести. За мен това е по-добрия вариант, заради трайността на имунитета.

Иначе по въпроса за наименованията - и аз така съм карала 'едра' и 'дребна' шарка, даже 3.(варицела, рубеола и морбили) Ама явно е било като съвсем малка, защото майка ми просто знае, че съм карала и едрата и дребната, а за морбили знае, защото съм я изкарала след като съм била ваксинирана срещу морбили. И то доста тежко съм я прекарала - лекарите не са искали да повярват, че имам морбили, и са поставяли какви ли не диагнози в началото... Imp

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тук съЩо ваксината среЩу варицела е факултативна и най_веселото беШе ,4е на мен никой не ми я предложи. Джулия се разболя незнайно как когато беШе на 8 мес ( не ходи на ясла и в къЩи не сме имали болни) Изкара я сравнително леко: за 1 седмица отШумя,висока температура не е ка4вала,белези не и останаха дори си хапваШе по време на болестта за мой късмет.
Купона беШе в това,4е след нея я хванах аз и на крехката възраст от 28 години си я изкарах като моми4енце и за мой голям късмет мина много леко и най_важното : без белези  #Milti

# 21
  • Мнения: 563
Цитат на: Laura
Цитат на: debelanata
Цитат на: Laura
Как какво съм учила - доктор съм бе!  Laughing  Laughing  Laughing

Аз отдавна съм се разкрила, обаче не съм практикуващ лекар. Занимавам се с научна работа, докторат имам даже; оттам са ми знанията по фински (там го правих).

Лаура, я моля те дай едно професионално мнение, че съм се побъркала с тази ваксина Imp  На нашият разбойник вече му е време за нея, обаче аз като примерен параноик изчетох купища информация за възможната връзка между ММР и аутизма и съвсем се обърках ooooh! не казвам че е вярно, обаче много ме уплаши  Weary и сега не знам какво да правя освен да си скубя косата всеки път като се сетя за това. Нашият лекар казва " Ми то риск винаги има " е да де ама ако риска е да вдигне Т за два дни е едно, а ако е аутизъм съвсем друго Shocked  моля ви дайте съвет, всяко мнение е добре дошло.

# 22
  • Мнения: 2 452
Последно връзката между аутизма и ММR бе отречена; аз лично още не съм си офирмила мнение по въпроса и ако имах избор щях да направя трите ваксини поотделно, но понеже в Канада няма такъв избор направих тройната. Аз съм много "за" ваксините, но всеки сам си решава. Това е което мога да кажа - според най-новите проучвания няма такава връзка.

# 23
  • Мнения: 563
Цитат на: Laura
Последно връзката между аутизма и ММR бе отречена; аз лично още не съм си офирмила мнение по въпроса и ако имах избор щях да направя трите ваксини поотделно, но понеже в Канада няма такъв избор направих тройната. Аз съм много "за" ваксините, но всеки сам си решава. Това е което мога да кажа - според най-новите проучвания няма такава връзка.


благодаря ти, Лаура. Официално ли е оповестено или не? Моля те ако не те затруднява, би ли дала линк? Иска ми се да прочета подробности, ако ги има разбира се.
Благодаря ти още веднъж Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 394
Как по дяволите се казва "варицела" на английски Shocked  Embarassed

# 25
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Adriana
Как по дяволите се казва "варицела" на английски Shocked  Embarassed


chickenpox (varicella)

# 26
# 27
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Laura
Цитат на: Adriana
Как по дяволите се казва "варицела" на английски Shocked  Embarassed


chickenpox (varicella)


мерси!

Общи условия

Активация на акаунт