На АВГУСТ ми мирише вече, къде си мъничко човече

  • 12 138
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 222
Привет на всички маминки!

Ето ме и мен! Завърнахме се от 4дневното пътешествие. Sunglasses Починах си страхотно и сега имам сили да довърша дългата седмица.  WinkБяхме на Казанлък. Моят съпруг има село там-Крън, изкарахме си страхотно. Най-важното е че си релаксирах страхотно и сега се чувствам добре.  newsm03
Гита-страхотна тема както винаги, чудесна си!  newsm51

Скъпи момичета
едвам успях да ви изчета, толкова сте изписали за тези дни. Не бих казала чак толкова много, знам че можете и повече да пишете.  smile3521

Тиги Мигъл-що се отнася до бемки и брадавички и аз съм същата работа. Дори съм решила специално да питам лекарката в петък на ЖК, най вече около гърдите, врата и стомаха са се появили, по принцип изобщо нямам такива работи. Предполагам, че е от бремеността както казва Shoshich84.

Стига вече с тези килограми, че удар ще получа,  като гледам аз съм на четвърто място, след Гита, Енти и Арвенн-+13кг. Като знам колко слаба бях, добре че съм висока-1.80м. иначе ще приличам на слонче!

Що се отнася до всички аксесоари за бебето, решила съм покупките да се правят чак в 8, 9 месец. От сега мисля, че е доста рано да се пазарува, а и нямам никакво свободно време и немога да се насладя на приятните емоции. Така че когато си остана вкъщи и започна изцяло да мисля за бебенцето, ще започна и с пазара. Laughing

Аз спя само на ляво, иначе е невъзможно. Четох една статия защо се случва така. Бременните жени по-трудно спят по гръб или на дясно, защото притискат така нар.празна вена, и се получава дискомфорт. Но при всеки си е индивидуално.

Rose-Madder-задъхването е нещо нормално. Аз го имам още от 2-рия месец. Съмняваха се, че е от липса на желязо. Но никой не може да каже със сигурност, явно един от признаците на бремеността.

Май се олях, да ви оставя и вие да кажете нещо!  Wink

Хубав и усмихнат ден!  newsm03

# 16
  • Мнения: 4 546
Ivy , мерси за инфото   bouquet
като писа ЖК, че се сетих - ами то вече наближило време да ни дават болничните   Rolling Eyes с тая нова система много се шашкам  Sad и задължително ли трябва лекарят, който ти издаде болничният да ти издаде и направлението за раждане? щото на този на който ходя частно казва - секцио, на държавно - можело и нормално. и незнам, ако отида при джипито да ми даде болнични, после пък пак ли при джипи ще трябав да ходя на ЖК?
вярно, че ще си имаме и юлски бебчовци  Sunglasses

# 17
  • Мнения: 2 242
за дрешките   - 26 номер май е голямо за новородено, нали? при положение, че почва номерацията от 22  newsm78
Зори се роди 3кг и 49см - номер 22 първата седмица й беше огромен #Crazy (дрехите направо й висяха), стана й чак в края на първи месец – така че смятай N26 кога ще стане (вероятно за 5-7кг бебе).
 Олекотена завивка за легло имаме и така й не сме я ползвали, по-скоро ако ще е със спален чувал в леглото, ще трябват одеалца за количката

Задъхването при мен се засили - аз го свързвам с размера на шкембето  Mr. Green при мен шкембето стана огромно (бебо върви доста едър - с около месец напред). Предполагам не е от желязото и хемоглобина - имам високи показатели засега -130, макар че спадат (тръгнах от 160 преди да забременея), но си е нормално  Peace

Весел ден от мен bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте и от мен,

Вчера се завърнах от Банско - много добре си изкарах - лежане и спане по цял ден, да е жива и здрава свеки тя се грижеше за Малчо. Така успях да си почина пълноценно.

Аз също много се задъхвам при това още от 4месец, ама док каза, че при някои жени било нормално.
Колкото до покупките - мисля само малко ново бельо да купя, дрешките дето имам от Лазар в неутрални цветове - стават и за момичеи за момче Hug.

Айде лек ден за сега от мен и до скоро  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 374
Добро утро и от мен след дългата почивка.
Гита, темичката отново е много сладурска.
И ние успяхме да се разходим една компания, ходихме до Огняново, Лещен и Ковачевица - много е красиво там - все едно си попаднал в друга България. За съжаление, не можах да се изкъпя в минералните басейни (заради топлата вода и гъбките, които може да ги има), ама това не е чак такава загуба - следващия път както се казва. Simple Smile
За спането - аз спя на страни  най-вече, рядко по гръб и нямам кой знае какви проблеми само дето много често почнаха да ми се схващат прасците и много боли.
За гърдите - и моите са порастнали доста, особено ореолите около зърната, но за сега все още си карам с размера на сутиена от преди и се чувствам добре. И аз нося сутиени с банели, ама мразя другите, щото имам чувството, че не ми придържат гърдите като хората. Иначе аз съм размер В. Моята майка ми каза, че и нейните гърди като е била бременне с мен не са и порастнали кой знае колко, явно си е индивидуално.
За задъхването - и при мен го има вече. Все по-трудно се катеря по стълби или по наклон и пуфтя като някоя локомотивче. Имам чувството, че корема ми тежи, а той за последния месец е порастнал наистина много.
Хайде да не се оливам и аз в писането - успешна седмица на всички и целувки на коремчетата.   bouquet

# 20
  • Мнения: 138
добро утро и от мен,
ЧЕСТИТ 7МИ МЕСЕЦ Hug  bouquet Joy на току що влезналите като мен Flutter
Леле, леле, arven, pivanov, бях се много депресирала като видях +13 кг. онзи ден  #Crazy, но сега малко по-добре ми става като виждам че и други има като мен...Спирам хляба и други такива  Naughty, че нямам намерение 100 да ставам, като се има предвид че от 65 тръгнах...

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
здравейте и от мен!
днес се настройвам за работа,ама хич не успявам.като полегна и бебчо такива ритници ми хвърля,че корема ми подскача и се издува много все от лявата страна,май дупето му е от тази страна.за една седмица много силен е станал бебока.
за количките много се колебаем каква да е,няма да е скъпа,защото зимната се ползва 6 ,7 месеца и после ти трябва лятна.най вероятно ще на маг енгланд или кангаро.а в коя семица се влиза в седмия месец,нали на датата не термина или се лъжа?

# 22
  • Мнения: 138
точно така, на датата на термина се влиза в съответния месец!

# 23
  • Мнения: 3 595
Върнахме се Simple Smile видяхме си мъжа  Hug отваряше и си затваряше очичките и устата и вече е около 800 гр. Simple Smile  Ще пия магнезий за контракциите и ще се радвам на силните му ритници  Heart Eyes Наскоро сънувах и името му така, че вече човечето си има и заглавие  Whistling

Херелина предния път болничния ми за 45 дни преди раждане ми го издадоха от частната болница, където ми следиха бременността, а ДжиПи-то ми издаде направлението за болницата, защото в частната болница има и раждане по ЗК (естествено разликата си я доплащам). Незнам дали са се променили нещата оттогава.

Честити ви месечета  Heart Eyes

# 24
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето ме! Не мога да стоя аз дълго без нет Laughing! Ама и момчета от фирмата ми влязоха в положението. Е, първо искаха да минат по тънката лайсна - т.е само да снадят кабела и да го прекарат през целия апартамент от едната до другата стая, ама номерът им не мина, та се катериха по покрива Twisted Evil...
Ох, благодаря ви за пожеланията за ремонта, ама остава нашата спалня - поне две седмици ще отнеме и тя. А ми тежи...не е работа това ooooh!. Снощи и корема ме заболя - че то от толкоз навеждане и клечане сигурно я смазах мишката Tired...
Айде, отивам да кача пердета. До после.

Гита - темата пак е прекрасна  bouquet!

# 25
  • Мнения: 183
Здравейте  Момичета Simple Smile
Много благодаря за отговорите просто няма да се притеснявам , явно е нормално да се задъхвам вече , макар че хич не е приятно.Сега се притеглих и установих , че съм свалила 2 килограма , бях +10 , а сега съм + 8 , но това може да е от това , че започнах да ям повече плодове и зеленчуци и по малко сладко , но така или иначе изглеждам като слонче и без това почнах бременноста с доста излишни килограмчета.Не знам какво е времето при вас , но тук е толкова мрачно и от време на време започва да вали , а вече не ми се стои в къщи то и сега вали , но може да изляза за малко на разходка.Пожелавам вио приятен ден въпреки мрачното време Simple Smile

# 26
  • Мнения: 660
Разкошна темичка,много весела и сладка,гледам говорите си че вече има влезнали в 7 месец и аз скоро  ще съм там,не остана май вече:) Mr. Green
Разгледах новите снимки в албумчето,много сладки дрешки сте сложили и аз почвам с летните дрехи да си понакупя разни роклички, Франито много си сладка на снимките Hug и другите момичета също:)
Ония ден ходих да си търся обувки,нося 38 номер,ама вече не мога да взлезна в него и си взех едни 39 номер,много кофти изглежда ми са се подули крачката вече,при Вас как е? newsm78
Стига с тия кила че аз от време на време като се погледна в огледалото и се разплаквам,прото съм ужасно дебеличка станала и физиономията ми се промени от килцата,идва  ми да счупя огледалата вкъщи,на всичкото отгоре разни пъпчици ми излизат по лицето като пубертетка Sick.от време на време надувам гайдата,и мъжа ми едвам ме успокоява,вика ми споко ще си възвърнеш старият вид след като родиш,голяма депресия било в последните месеци при мен Blush
За количката аз ще взема също на МАК ЕНГЛАНД ХАЙЛЕНДЪРА,прости много ми хареса тази триколка и цената е супер,легълце съм си избрала директно от прозводителя в един магазин под нашата кооперация,магазин на завода е и цените са доста добри а качеството е супер,за матараче сигурно ще е с кокосовите нишки,ако се прояви проблем ще го сменим.
И аз олях в писането  ooooh!,айде лек ден и лека работа на трудещите се Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 4 042
  Здравейте ,момичета!

  Аз не съм писала мноого дълго време ,но ви изчитам периодично. Гледам ,подхванали сте темата за пазаруването. Синът ми беше лятно бебе -на 3.07 е роден - и общо -взето съм наясно какво трябва.
  За дрешки-не бързайте. Много ще ви подарят и ще останат необличани. Аз съм 100 % за бодитата. С петър бях купила едни бодита, мисля на "Захи" , от изключително тънък и мек памук,с дълъг ръкав и покрито ходилце. Перфектното облекло за новородено лятото. Защото не трябва да е изложено директно на слънце ,а същевременно да е тънко. Най-малкия размер беше 1 месец,следващия-3 месеца. По 2-3 от тях и само ги сменях. Никакви ританки,камизолки или разни други с ластици ,връзки и копчета на гърба. След1-2 месеца идва ред и на сладурските дрешки  Wink
  За завивките- Много са удобни чувалите! Но след 2 месец ,примерно. В началото бебето не мърда и не може да се отвие,за сметка на това се преоблича постоянно. Памперса се сменя мин. 8-10 пъти ,често повръща и т.н. И всеки път да се вади и слага в чувал няма смисъл. Като започне да рита с крачета активно-тогава. И внимавайте като купувате чували-да са без връзки около врата и без копчета. За всеки случай! И пипнете ципа до вратлето- остават едни остри крайчета -Петър веднъж беше издран целия.
  Помпа за кърма - Не знам! Аз си купих, но ми беше по-лесно на ръка да се изцеждам. Но пък аз не съм се и цедила редовно,само ако усетя ,че ме боли . Пък и моето не беше кърмене ,а млеконадой Shocked,сигурно за 3 деца имах и си изтичаше на силна струя. Кърмех от едната гърда ,а държах шишето с фунията от помпата на другата и се събираше 50-60 мл. Но май не това им е предназначението  Laughing
   Колички- разглеждайте много модели и си систематизирайте на какво държите. Примерно аз реших ,че искам да се сваля коша, да се регулира дръжката на височина,да се въртят колелата, да не са много големи гумите ,да е без амортисьори ,да има непромокаемо покривало ,а не зимен кош и т.н. И после огледахме цени и модели и избрахме. Но като си наясно точно какво търсиш е много по-лесно .Иначе можеш да се загубиш в морето. ooooh!
   Поздравявам ви всички и ще гледам да се включвам по-често вече.   bouquet

# 28
  • Мнения: 3 595
за бодитата има такива, които са с копченца отпред - отгоре до долу и са по-удобни за новородено, защото не се налага да му се обличат през килващата се главичка. Мушват се само ръчичките и останалото е закопчаване.

За дрешки-не бързайте. Много ще ви подарят и ще останат необличани. Аз съм 100 % за бодитата. ... Никакви ританки,камизолки или разни други с ластици ,връзки и копчета на гърба.

абсолютно подкрепям  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 5 721
Привет и от мен маминки! Hug
Аз след малко хващам насам натам да се поразходя,да платя сметки разни и да напазарувам Simple Smile
Майка ми сега се прибра и ...... влезнала в един магазин за детски дрешки Simple Smile и купила на бебчо 2 бодита едно с къс и едно с дълъг ръкав Simple Smile като преди това купила една шапчица Flutter нали така казват,че първото нещо което трябва да се купи за новороденото е това за да излезне с напред главата и да е умничко  Heart EyesАз все още не съм купила нищо но почти всичко оставям за накрая и даже за след това,не бързам ще имам врем  като родя да се разходя и да си взема необходимите неща Simple Smile Количка и аз не знам вече каква да е нещо не ми се дават 1000 лв за нея и може да се спря на Маг Енгланд или Чиполино Пуки никак не са лоши! За сега ви оставям,че чакам една приятелка да мине да ме вземе/ днес и е термина и никакви признаци за раждане Simple Smile като е с мноооогоо......... голям тумбак и е  кила отгоре/ Лек ден на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт