Стари неплатени осигуровки

  • 5 724
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 050

Зависи колко месеца не са ви платени осигуровките и защо.
Моя мъж има неплатени осигуровки,затова че не е бил осигуряван през това време.
Сега е на държавна работа ,но не са му удържали за не внесените през старите месеци.
Имат ли право да му удържат по принцип. Thinking


Не. Старите месеци са си негово задължение. Могат да му удържат от заплатата само ако Агенцията за държавни вземания го осъди и съда постанови да му се запорира заплатата до изплащане на задълженията.

# 16
  • Мнения: 6 461

Зависи колко месеца не са ви платени осигуровките и защо.
Моя мъж има неплатени осигуровки,затова че не е бил осигуряван през това време.
Сега е на държавна работа ,но не са му удържали за не внесените през старите месеци.
Имат ли право да му удържат по принцип. Thinking


Не. Старите месеци са си негово задължение. Могат да му удържат от заплатата само ако Агенцията за държавни вземания го осъди и съда постанови да му се запорира заплатата до изплащане на задълженията.

Благодаря ти ZinaSt.  bouquet
А по принцип  кои органи дават тези задължения НОИ или НАП на АДВ

# 17
  • Мнения: 9 050

Зависи колко месеца не са ви платени осигуровките и защо.
Моя мъж има неплатени осигуровки,затова че не е бил осигуряван през това време.
Сега е на държавна работа ,но не са му удържали за не внесените през старите месеци.
Имат ли право да му удържат по принцип. Thinking


Не. Старите месеци са си негово задължение. Могат да му удържат от заплатата само ако Агенцията за държавни вземания го осъди и съда постанови да му се запорира заплатата до изплащане на задълженията.

Благодаря ти ZinaSt.  bouquet
А по принцип  кои органи дават тези задължения НОИ или НАП на АДВ


В смисъл? Кои задължения? Задълженията за осигурителни вноски, задълженията за събиране или кой дава длъжниците на съд?

# 18
  • Мнения: 6 461

В смисъл? Кои задължения? Задълженията за осигурителни вноски, задълженията за събиране или кой дава длъжниците на съд?
За задълженията по здравните осигуровки.
Съжалявам ,по горе не съм се изразила правилно .

# 19
  • Мнения: 433
Зина, благодаря за съвета!  Днес минах през НАП, стаята за осигуровките, прередих всички нещастни счетоводители с дискетки в ръка (понеже базата не работела и служителките вътре си клатеха краката  Sunglasses)   Там ми казаха, че не съм била подала декларация 1 и затова ставало така. Изтеглих си я от нета, но според мен моята счети подаде такава, поне имам спомен да ми е говорила за това.
Вариантът с документ за непрекъснати права май ще е варианта, докато си оправят системата  Confused

Още веднъж благодаря.

# 20
  • Мнения: 9 050

В смисъл? Кои задължения? Задълженията за осигурителни вноски, задълженията за събиране или кой дава длъжниците на съд?
За задълженията по здравните осигуровки.
Съжалявам ,по горе не съм се изразила правилно .


Здравните осигуровки се дължат на НАП. Ако те не могат да ги съберат прехвърлатг случая на АДВ. АДВ праща покани и т.н. спазва си процедувата и ако и така не се съберат се завежда дело по бързата процедура и вземането се прехвърля на частен съдия-изпълнител за събиране или се погасява по други начини - чрез запор на сметки, заплата, вземания от държавата и други.

# 21
  • Мнения: 6 461

В смисъл? Кои задължения? Задълженията за осигурителни вноски, задълженията за събиране или кой дава длъжниците на съд?
За задълженията по здравните осигуровки.
Съжалявам ,по горе не съм се изразила правилно .


Здравните осигуровки се дължат на НАП. Ако те не могат да ги съберат прехвърлатг случая на АДВ. АДВ праща покани и т.н. спазва си процедувата и ако и така не се съберат се завежда дело по бързата процедура и вземането се прехвърля на частен съдия-изпълнител за събиране или се погасява по други начини - чрез запор на сметки, заплата, вземания от държавата и други.


До сега мажът ми няма получено такова писмо.
А дали ще го пратят до поискване или направо  в пощата.

# 22
  • Мнения: 9 050

В смисъл? Кои задължения? Задълженията за осигурителни вноски, задълженията за събиране или кой дава длъжниците на съд?
За задълженията по здравните осигуровки.
Съжалявам ,по горе не съм се изразила правилно .


Здравните осигуровки се дължат на НАП. Ако те не могат да ги съберат прехвърлатг случая на АДВ. АДВ праща покани и т.н. спазва си процедувата и ако и така не се съберат се завежда дело по бързата процедура и вземането се прехвърля на частен съдия-изпълнител за събиране или се погасява по други начини - чрез запор на сметки, заплата, вземания от държавата и други.


До сега мажът ми няма получено такова писмо.
А дали ще го пратят до поискване или направо  в пощата.


А от къде знаеш, че е даден на АДВ?

# 23
  • varna
  • Мнения: 1 012
ами че аз пък имам за миналата и по миналата година да внасям осигуровки newsm78,ама проблеми с ЗК нямам,виж могат да ми пратят някой съдия изпълнител  Money

# 24
  • Мнения: 6 461

В смисъл? Кои задължения? Задълженията за осигурителни вноски, задълженията за събиране или кой дава длъжниците на съд?
За задълженията по здравните осигуровки.
Съжалявам ,по горе не съм се изразила правилно .


По точно за това питам.
Защото не знам дали е даден.
Дали по пощата до поискване или лично ще го викат... Thinking

Здравните осигуровки се дължат на НАП. Ако те не могат да ги съберат прехвърлатг случая на АДВ. АДВ праща покани и т.н. спазва си процедувата и ако и така не се съберат се завежда дело по бързата процедура и вземането се прехвърля на частен съдия-изпълнител за събиране или се погасява по други начини - чрез запор на сметки, заплата, вземания от държавата и други.


До сега мажът ми няма получено такова писмо.
А дали ще го пратят до поискване или направо  в пощата.


А от къде знаеш, че е даден на АДВ?

По точно за това питам.
Защото не знам дали е даден.
Дали по пощата до поискване или лично ще го викат...
Притеснявам се ,понеже може например да му откажат болничана помощ.....ако нещо например се наложи.

# 25
  • Мнения: 9 050
Идват лично. Ако няма никой у вас ще пуснат писмото в пощенската кутия.

# 26
  • Мнения: 6 461
Идват лично. Ако няма никой у вас ще пуснат писмото в пощенската кутия.
Благодаря ти ZinaSt

За мен това беше важно
Цитат на: ZinaSt
Здравните осигуровки се дължат на НАП. Ако те не могат да ги съберат прехвърлатг случая на АДВ. АДВ праща покани и т.н. спазва си процедувата и ако и така не се съберат се завежда дело по бързата процедура и вземането се прехвърля на частен съдия-изпълнител за събиране или се погасява по други начини - чрез запор на сметки, заплата, вземания от държавата и други

# 27
  • Мнения: 433
Дими, обикновено се пускат 1 или 2 писма с покана да се разплати длъжникът - с обратна разписка. Тази обратна разписка е доказателство за НАП, че са предприемани действия за събиране на дължимите суми - за да не претендира длъжникът след 5 год. за опрощаване по давност.  В последното писмо трябва и да има уведомяване, че е заведено дело за събиране на дължимите вземания под номер....  и т.н.  И едва тогава нещата се препращат в АДВ, откъдето също трябва да се получи писмо - препоръчано, с обратна разписка. Частен съдия-изпълнител също праща предупреждения. Целта на всички е да се стресне длъжникът и да започне изплащане, дори на части. До крайните мерки, вкл. с опис на имущество, никой няма интерес да се стига, още повече те са наясно, че в повечето случаи вероятно няма да има какво да се описва и продава .

Имам скорошен опит с това, за съжаление, получих писмо от частен съдия-изпълнител във връзка с една стара Каско застраховка (тия от ЗК Юпитер гръм да ги удари!  #2gunfire) , та сведенията са от първа ръка  Cry

# 28
  • Мнения: 6 461
Дими, обикновено се пускат 1 или 2 писма с покана да се разплати длъжникът - с обратна разписка. Тази обратна разписка е доказателство за НАП, че са предприемани действия за събиране на дължимите суми - за да не претендира длъжникът след 5 год. за опрощаване по давност.  В последното писмо трябва и да има уведомяване, че е заведено дело за събиране на дължимите вземания под номер....  и т.н.  И едва тогава нещата се препращат в АДВ, откъдето също трябва да се получи писмо - препоръчано, с обратна разписка. Частен съдия-изпълнител също праща предупреждения. Целта на всички е да се стресне длъжникът и да започне изплащане, дори на части. До крайните мерки, вкл. с опис на имущество, никой няма интерес да се стига, още повече те са наясно, че в повечето случаи вероятно няма да има какво да се описва и продава .

Имам скорошен опит с това, за съжаление, получих писмо от частен съдия-изпълнител във връзка с една стара Каско застраховка (тия от ЗК Юпитер гръм да ги удари!  #2gunfire) , та сведенията са от първа ръка  Cry

Благодаря ти bilkata
Значи на моя невнесените здравни осигуровки за за година и три месеца.
Може пък по някой празник да ни известят Crazy Като подарък....нали разбираш.В България се правят само такива подаръци Twisted Evil

Цитат
(тия от ЗК Юпитер гръм да ги удари!  #2gunfire) , та сведенията са от първа ръка  Cry

А дано Crazy

# 29
  • Мнения: 3 069
Няма да оставят нещата така.Намират начин да си ги вземат.
Относно твоето майчинство няма проблем обаче.

Общи условия

Активация на акаунт