Тайната на дългата и гъста коса-10

  • 77 985
  • 491
  •   1
Отговори
# 165
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тинка Peace, прелест!!Косата ти е чудо,а  кичурите придават  нестандартен шик-много е красиво!

Благодаря ти! Тя беше разкошна, преди 7г. някъде, но уви, стана на половина по рядка, изправи се (а беше на едри масури) и стана мазна ( а беше суха). Много ми е жал за старата ми коса и се чудя дали някога ще си я върна.

# 166
  • На небето
  • Мнения: 5 530
zizi - страхотни къдри - верно ли че от маската станаха? моята що не се поначупи малко Sad
Уриел, благодаря ти! Hug Да, от маската са - мога да ти пусна снимка от преди  да видиш колко ми беше права. На снимки от времето, когато съм била 1-2 годишна имам сладурски черни букли, после косата ми се изправи и стана тъмно руса, после леко се начупи и така до момента, в който започнах маската...  Crazy Освен накъдрянето всички ме питат и дали не съм се боядисвала - по тъмна била станала.


Вярно Зори, сега като се сещам тя ти беше по светла.  newsm78 Почти руса, тъмно руса, а сега е доста по тъмна, ама съм забравила, ooooh! сега като прочетох се замислих и се сетих. Че тя до скоро ти беше такава, май е от маската. От както я правиш май...  Thinking Даже по това време те питах, защо не и направиш кичури понеже е руса да стане по светло руса... По времето в което ми каза, че си започнала маската беше.

# 167
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
ааа,много назад избягала темичката,я да я подръпна Peace
Хайде дългокоски похвалете се нещо? Hug Grinning

# 168
  Simple Smile Здравейте на всички в този форум.

За първи път се появявам и голям зор видях докато изчета всичко.

Имам дъщеря на 10 г. с чуплива кестенява коса. През пролетта започна да пада, направих й една маска и понамаля. Сега отново се засили косопадът, а и растежът й е много бавен и тя страшно се ядосва. Реших да се поровя в нета  и ви открих.Ще ви кажа моята маска която я използвам (за себе си) и със същата намазах и дъщеря си:
1 с.л. ракия
1 с.л.мед
1 с.л.бадемово масло или зехтин
1 с.л.кисело мляко
1 жълтък
1 ампула витамин "А"
Тъй като прочетох за тривитаминола и себорала, за нейната коса дали са подходящи? newsm78
Предварително Ви благодаря!!!

# 169
  • варна
  • Мнения: 564
Тинка Peace, прелест!!Косата ти е чудо,а  кичурите придават  нестандартен шик-много е красиво!

Благодаря ти! Тя беше разкошна, преди 7г. някъде, но уви, стана на половина по рядка, изправи се (а беше на едри масури) и стана мазна ( а беше суха). Много ми е жал за старата ми коса и се чудя дали някога ще си я върна.
А кое ти беше изтощило толкова косата че да стане на половина?Тя моята овеки веков си е била и ще си остане тънка и фърчаща,та се чудех newsm78

# 170
  • Мнения: X
Тъй като прочетох за тривитаминола и себорала, за нейната коса дали са подходящи? newsm78
Предварително Ви благодаря!!!
Не смея да рискувам и да изкажа категорично мнение, но щом си използвала витамин А и е имало положителен ефект, можеш да пробваш и с тривитаминол, но 1 с.л вместо 2, например. Виж как ще й се отрази и според резултата продължи, намали или махни тривитаминола. За Себорал Форте - силничък е май. Има Себорал, който е с по - ниска концентрация, а хининова вода можеш да използваш без силни притеснения Wink

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:36 от Анонимен

# 171
  • Мнения: 178
Момичета, как върви алхимията?  Mr. Green Моят тривитаминол е на привършване, та сега се чудя откъде да си набавя нов.   animal085

Предния път си купих от някакъв ветеринар в центъра, но за едно шишенце ми взе 6 лв. Ако намеря на друго място, няма да се върна при него. Имате ли инфо за наличността на тривитаминол в София?  newsm71

# 172
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
В Бургас е 4 лв. Grinning

# 173
  • DE
  • Мнения: 521
Във ветеринарната лечебница на автогарата Овча купел е 3.80 или 3.60 (поне сестра ми за толкова казва, че го купува).

А иначе моята коса, която по принцип е права, с дебел косъм и като цяло трудно се манипулира, от маската също се начупва! След като я направя се започва едно дърпане, за да я изправя...

# 174
  • Мнения: 178
Във ветеринарната лечебница на автогарата Овча купел е 3.80 или 3.60 (поне сестра ми за толкова казва, че го купува).

А иначе моята коса, която по принцип е права, с дебел косъм и като цяло трудно се манипулира, от маската също се начупва! След като я направя се започва едно дърпане, за да я изправя...

Благодаря, Сиамка!  Hug

А за това начупване - цялата коса ли мажете или само корените? Искам и аз чупки и къдричкииии.  Blush

# 175
  • Мнения: X
И, Сиамка, получава ли се след дърпането newsm78
Прие мен- хич Crossing Arms
Уриел, ела насам - вкарвам оферта - давам ти моята къдравост за 3 дни от седмицата   bouquet , само да намерим начин да осъществим размяната Laughing

# 176
  • DE
  • Мнения: 521
И, Сиамка, получава ли се след дърпането newsm78
Прие мен- хич Crossing Arms

Получава се, с балсам за преса и преса след това  Laughing

Ванче, мажеш с предимство корените, по дължината каквото остане - на мен не ми остава кой знае колко, но гледам да мацна поне малко по цялата коса.

# 177
Благодаря ти zizi top  Grinning
Ще пробвам.Благодаря. Peace

# 178
  • Мнения: 178
И, Сиамка, получава ли се след дърпането newsm78
Прие мен- хич Crossing Arms

Получава се, с балсам за преса и преса след това  Laughing

Ванче, мажеш с предимство корените, по дължината каквото остане - на мен не ми остава кой знае колко, но гледам да мацна поне малко по цялата коса.


ОК, и аз така правя. Можа би пойта перушина просто не е от склонните към накъдряне.

Успех на всички запалени по маската! Не се отказвайте!  Hug

# 179
  • София
  • Мнения: 6
Имате ли инфо за наличността на тривитаминол в София?  newsm71
Значи, ветеринарна аптека, в която винаги има тривитаминол /на цена 4.00 лв./, има на "Шипченски проход" (с/у басейн ЦСКА). Работи от 9 до 17.30, в събота, мисля, от 10 до 14.

Общи условия

Активация на акаунт