Тайната на дългата и гъста коса-10

  • 78 045
  • 491
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Моля ви някой да  ми отговори, ако знае и има такъв виалитон за съхранение при 8-15 градуса, къде го държи Rolling Eyes
В един хладен тъмен шкаф под мивката Wink

# 241
  • Мнения: X
благодаря ако кажеш и от къде си го взела - цена няма да имаш
Има го в повечето магазини за козметика.
Иначе съм от Варна и не мога да ти кажа конкретен магазин в София Rolling Eyes  bouquet

# 242
  • Мнения: 815
Здравейте на всички!!

Отдавна ви чета, но днес реших и да се разпиша тук.  Peace
Направих няколко маски от написаните тук и имам въпрос:
Колко гъста трябва да е кашичката ( маската )?
Понеже повечето от съставките са течни, трябва ли да я сгъстя например с хума?
Моята се получава доста рядка и трябва да се поливам с нея вместо да я мажа  Sad

Благодаря ви за хубавата тема!
Лек ден на всички!!

# 243
  • Мнения: X
Ако не ти допада течната консистенция и имаш мазна коса, можеш да сгъстиш с хума. При мен също всичко е течно, поливам си се, разнасям за да се омазни навсякъде и не ми е проблем Wink

# 244
  • Мнения: 815
Мерси много , zizi !!

Аз също сгъстявам с хума, а и косата ми е мазничка.

Каква идея можеш да ми дадеш за косата ми, която 2/3 от дължината й е доста суха и безжизнена от изрусяването преди.
Когато я измия стои "бухнала" и изглежда доста суха.

# 245
  • Мнения: 120
Понеже стана въпрос за мазането и почивките, да споделя и аз - не измервам във време, защото не си правя маската при всяко измиване, по-скоро през едно две измивания. Затова гледам по шишенцата на Виалитона - 2 шишенца и почивка. Simple Smile

Сега съм в края на второто и мисля просто да спра тази маска и като почивка да почна някоя друга със съвсем други съставки.

За растежа - не съм забелязала да има кой знае какъв ефект. И косопад си имам ( пролетния  Grinning ). Но пък косата ми има плътност, блясък и е много жива  newsm44

# 246
  • Мнения: 120
А и... моята маска също става доста течна, но и аз като zizi-to просто изливам  Simple Smile

# 247
  • Мнения: X
Каква идея можеш да ми дадеш за косата ми, която 2/3 от дължината й е доста суха и безжизнена от изрусяването преди.
Когато я измия стои "бухнала" и изглежда доста суха.
Хумата прави косата още по -суха и "остра", затова не е добра идея да я слагаш върху изтощената от изрусяване коса, ако можеш слагай я само в корените Peace
След измиване задължително слагай балсам в сухата част - най - добре е ако е без имиване, а също така и кристали в краищата. Не суши със сешоар, бухва още повече. Confused   bouquet

# 248
  • Мнения: 815
А как премахвате миризмата на оцет след миенето?

# 249
  • Мнения: X
А как премахвате миризмата на оцет след миенето?

Замени го с лимонов сок - същия, че и по - добър ефект, но с приятна или никаква миризма Peace

# 250
  • Мнения: 815
Мерси, zizi!
А използвате ли от тези готовите маска-крем, които се купуват от магазините?




# 251
Mersi, mnogo zizi top, otziv4iva kakto vinagi, az nqmam takova mqsto, no ste izmislq ne6to.......... Hug

# 252
  • Мнения: 95
И моята маска доста течна става, но нанасям със спринцофка от нурофен (спринцовка-дозатор). Много е удобно.  Sunglasses

# 253
  • Мнения: 3 425
И моята маска доста течна става, но нанасям със спринцофка от нурофен (спринцовка-дозатор). Много е удобно.  Sunglasses

И аз  Peace Няма по удобно нещо според мен...аз с най-обикновена спринцовка действам  Peace

# 254
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Може ли питанки от лаици?

Не можах да изчета всичко.... ще ме извините.
Имам проблем - косата ми е адски мазна. Не мога да я оправя, а сега с топлото време е още по - голям ужас. На всичкото отгоре на темето ми се появи нещо като себорея... Пръснах не знам колко пари за шампоани и мазила... Някой преборвал ли се е с такова чудо и как?

Общи условия

Активация на акаунт