Тайната на дългата и гъста коса-10

  • 77 687
  • 491
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 205
Jezabel, нали ти питаше за маската кой как я смесва? newsm78 Е аз първо разбърквам 1 жълтък+хининива вода+1с.л.ракия+газ+мед.Като се разтвори меда добавям Тривитаминола+бадемово олио.Става добра хомогенна смес. И с пръсти започвам да втривам в корените на косата, а ако ми остане и по зялата коса. Ако не ми остане я мажа само с бадемово масло. Мойта коса по принзип е много гъста и не ми стига сместа, та се налага да слагам повече мазнотийки.

mi6eto_f,знаеш ли,че сега като каза как разбъркваш съставките си давам сметка,че аз изсипвам всичко на веднъж и чак след това се мъча да го разбъркам равномерно Rolling EyesЩе опитам следващия път да слагам съставките една по една,като разбърквам след всяка.Дано стане Praynig
Хм, сега се замислих, и аз тук правя грешка! Мерси, че обърна внимание!  bouquet

# 406
Аз в момента съм в почивка,но нямам търпение скоро пак да започна да я правя:)Преди имах голям проблем с цъфтенето на краищата,а вече цъфти много по-малко.Не съм ходила на фризиор от повече от два месеца,ако това го бях направила преди косата ми щеше да е цъфнала сигурно до корените WinkНакратко доволна съм.Само дето не забелязвам много усилен растеж,но пък виждам други неща,за които преди можех само да си мечтая Grinning

# 407
  • Мнения: 478
Сега ме стреснахте SadАз съм на кичури и не искам косата ми да потъмнява Sad
На всички ви ли потъмняха косите Tired  bouquet

# 408
  • Мнения: X
Еее, глупости, не се шашкай  Laughing
Аз като дете съм била с почти черна, къдрава коса, която с течение на времето стана права и тъмно руса. Явно сега се връщам към началото Crazy
А обезцветени кичури няма как да потъмнеят от маска! Naughty   bouquet

# 409
  • Мнения: 2 673
БРАВО на Лецитин! Продължавай в същия дух!

Аз само така-....да се разпиша!
Лек ден на всички ..с дълги косички!  bouquet

# 410
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Сега ме стреснахте SadАз съм на кичури и не искам косата ми да потъмнява Sad
На всички ви ли потъмняха косите Tired  bouquet

Аз съм на кичури от 1г. и съответно през това време съм правила маската и кичурите не са ми потъмнели.

# 411
  • Мнения: 6 461
Tinka79 ,мисля ,че ти преди беше писала за хининовата вода....ако не греша.
Ако да - На коя марка купуваш.
Чета в темата за хининовата вода ,че на някои марки не е качествена.

# 412
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tinka79 ,мисля ,че ти преди беше писала за хининовата вода....ако не греша.
Ако да - На коя марка купуваш.
Чета в темата за хининовата вода ,че на някои марки не е качествена.


Ох, ами "АДДА" ползвах последно (в момента я ползвам де), но не ми харесва миризмата (може би защото няма парфюми и допълнителни аромати в нея)  33uu Сега мисля да взема на КОКОНА със силикон да пробвам като ми свърши тази. После ще кажа дали ми е харесала повече.  Wink

# 413
  • Мнения: 6 461
Tinka79 ,мисля ,че ти преди беше писала за хининовата вода....ако не греша.
Ако да - На коя марка купуваш.
Чета в темата за хининовата вода ,че на някои марки не е качествена.


Ох, ами "АДДА" ползвах последно (в момента я ползвам де), но не ми харесва миризмата (може би защото няма парфюми и допълнителни аромати в нея)  33uu Сега мисля да взема на КОКОНА със силикон да пробвам като ми свърши тази. После ще кажа дали ми е харесала повече.  Wink
Благодаря ти за бързия отговор. Hug
А тази ,която не мирише на хубаво...все пак ефикасна ли е?

# 414
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tinka79 ,мисля ,че ти преди беше писала за хининовата вода....ако не греша.
Ако да - На коя марка купуваш.
Чета в темата за хининовата вода ,че на някои марки не е качествена.


Ох, ами "АДДА" ползвах последно (в момента я ползвам де), но не ми харесва миризмата (може би защото няма парфюми и допълнителни аромати в нея)  33uu Сега мисля да взема на КОКОНА със силикон да пробвам като ми свърши тази. После ще кажа дали ми е харесала повече.  Wink
Благодаря ти за бързия отговор. Hug
А тази ,която не мирише на хубаво...все пак ефикасна ли е?


Ами да ти кажа имаше ефект мисля. Ползвах я по едно време редовно за около месец или по малко и през този период доста бързо ми растеше косата, но после се занемарих. Като прочетох темата се подсетих и реших да подновя. Едно момиче от форума сподели за всекидневното използване на хининовата вода и реших да опитам. Даже май не беше ли и в тази тема.

# 415
  • Мнения: 6 461
Да и аз писах по темата за хининовата вода.
Но реших теб да питам,че имаш доста опит край грижите за косата си.

# 416
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да и аз писах по темата за хининовата вода.
Но реших теб да питам,че имаш доста опит край грижите за косата си.


Всичко съм научила от форума.  EmbarassedУстанових, че без грижи няма да имам хубава и дълга коса. Явно не ми е заложено биологично.  Sad А и след като загубих хубавата си коса... Едно е никога да не си я имал друго е да си я имал и да я нямаш вече.

# 417
  • Мнения: 327
Последното изречение на Tinka79 важи и за мен.Откакто останах без коса/ноември 06г./разбрах цената й/но вече я бях загубила/.Чета ви с интерес вече 4 месеца,реших се на маската от средата на април,когато някак си овладях ужасния косопад.Сега ще трябва да я спра за 1месец,но ефектът е незначителен.Аз не слагах ракия,мас,газ и мед/бях тъмно руса с много суха коса/,а сега е потъмняла.Косъмът ми е все така тънък,малко повече въздушен обем има.Но не губя вяра,защото искам да имам нова жива,бляскава и обемна дълга коса.

# 418
  • Мнения: X
Според мен някои коси изсветляват когато са изтощени (от слънце, вятър, често третиране). Люспичките се отварят и косата изглежда и матова. Ефектът от маската (не от конкретна съставка сама по себе си) се изявява в подхранване и заглаждане на косъма, затова е възможно ( а и реално), потъмняването, което в никакъв случай не го прави нещо лошо или такова, което трябва да се избягва Peace

# 419
  • Мнения: 6 461
Тинче аз пък да ти кажа имах доста грижи край косата си от известно време.
След като започнах с маската с тривитаминола ...долу горе започна да се оправя.
Имах обилен косопад...направо бях уплашена ...цели кичури падаха Shocked...ужас.
Започнах да пия витамин В комплекс,рибено масло...успоредно на това маската.
И така сега ще взема и хининовата вода Sunglasses
За сега косопада спря , но съм на бебешки шампоан ЕВЕНТ ...  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт