Изследване на кривогледство

  • 7 294
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 164
Интересува ме дали някой е подлагал детето си на такова изследване?Предстои да водим малкия-джипито забеляза "леко кривене" на едното око и ни праща при очен.д-р Русева от 25-то ДКЦ ни каза , че трябва да се направи това изследване за да се установи със сигурност дали са необходими очила ThinkingИзследването траела 2ч. като през 15 мин. на 2 пъти се накапвали капки и се наблюдавали очите на компютър newsm78
Моля някой да сподели за въпросното изследване, ако е на ясно Praynig
И дали има значение ако детето е да речем с вирус Thinking

# 1
  • Мнения: 941
Предполагам,че капките са за разширяване на зениците и после се гледат очните дъна.Не е болезнено за детето,само отнема повече време.Не мисля,че някакъв вирус би имал значение,освен ако детето не се чувства добре.Успех,дори и да се стигне до очила,по-добре по-рано да се коригира това Peace

# 2
  • Мнения: 3 116
Шони, според мен не педиатър, а очен лекар трябва да назначи такова изследване.

Мая я водих на очен лекар на около годинка, във Вита, д-р Облашка, но не съм сигурна че работят с направления от ЗК  Thinking

# 3
  • Мнения: 4 053
иди в специализираната детска очна клиника на МА  Peace

# 4
  • Мнения: 3 164
Благодаря ви момичета  bouquet
Това изследване ни го назначи д-р Русева-офталмолог(така ли беше Crazy) в 25 ДКЦ.при нея ще ходим най-вероятно утре.тези капка са за разширение на зениците, да и тя така каза.Но точно товаме притеснява дали няма да е нещо, което малчо да не изтърпи Rolling Eyes
ох, незнам-много съм объркана Tired

# 5
  • Мнения: 3 164
Мони, дай повече инфо за МА-координати Peaceработят ли със ЗК?

# 6
  • Мнения: 3 116
Шони, на съпруга ми преди 2 седмици му разширяваха зениците. Не боли, обаче няколко часа беше процедурата, не знам как ще издържи мъничето  Tired

# 7
  • Мнения: 4 053
Мони, дай повече инфо за МА-координати Peaceработят ли със ЗК?

да,работят,ама се ходи сутрин рано и се взима номерче от регистратурата,
иначе се чака много,
ние сме ходили към 7.30-8.00 часа и все сме били 2 номер и до към 9 и половина сме готови,
там са детските специалисти  Peace

# 8
  • Мнения: 3 164
Мони-за теб  bouquet
а колко е прегледа , ако нямам направление newsm78

# 9
  • Мнения: 4 053
Мони-за теб  bouquet
а колко е прегледа , ако нямам направление newsm78

ако ще ходиш без направление,иди при д-р Топов(той е от същата клиника)
взима 20 кинта в часния му кабинет  Peace

# 10
  • Мнения: 662
Момичета,извинявам се,че се намесвам,но понеже и на нас май ни предстои същото изследване.Днес взех направление от личната и да питам тези номерца в МА с час ли са или не и може ли сутринта да се вземе час за обяд.

# 11
  • Мнения: 4 053
Момичета,извинявам се,че се намесвам,но понеже и на нас май ни предстои същото изследване.Днес взех направление от личната и да питам тези номерца в МА с час ли са или не и може ли сутринта да се вземе час за обяд.

номерцата са за ред,а не за час

# 12
  • Мнения: 662
Мерси,Мони  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 164
Номерцата важат и при частен преглед или само като си с направление Crazy

# 14
  • Мнения: 941
не виждам детето на каква възраст е...Моят син беше на 6м. когато му разшириха зениците,не е плакал,мрънкал и т.н.Но се виждаше,че се чувства необичайно

# 15
  • Мнения: 3 164
не виждам детето на каква възраст е...Моят син беше на 6м. когато му разшириха зениците,не е плакал,мрънкал и т.н.Но се виждаше,че се чувства необичайно
на 3г3м е .

# 16
  • Мнения: 941
не виждам детето на каква възраст е...Моят син беше на 6м. когато му разшириха зениците,не е плакал,мрънкал и т.н.Но се виждаше,че се чувства необичайно
на 3г3м е .
О,мисля,че проблема ти е никакъв,ще му обясниш горе-долу така че да разбере и да не се плаши,все пак на тая възраст всичко разбира

# 17
  • Мнения: 3 164
Да, разбира, но аз съм малко шубе Grinning

# 18
  • Мнения: 4 053
Номерцата важат и при частен преглед или само като си с направление Crazy

естествено,че само когато си с направление Laughing

# 19
  • Мнения: 3 506
Shoni, на 3 г 3 мес ще го насилиш някак за капките, но за самото изследване ще трябва той да сътрудничи, иначе може и да не се получи. Трябва да гледа през една тръба (прилича на микроскоп примерно), те се опитват да го прилъжат (да види как излиза зайчето или нещо такова), но ако не иска, мърда и се дърпа, няма как да направят измерванията...
За вируса - не е хубаво да е с вирус, в такива моменти оченцата са по-чувствителни, сълзят повече и т.н., но пък ако не е такъв случая - няма проблем.
Д-р Облашка е много мила, моят син я хареса, но искаше 3 дена да капем капки за разширяване на зениците, а в МД (Топов, а и другите) карат по по-съкратена процедура.

# 20
  • Мнения: 686
Здравейте.
И на мойта дъщеря и предстои такъв преглед.Днес и взех направление за очен и другата седмица ще я заведа.
Неможах да разбера,защо прегледа продължава толкова дълго време?След като се капнат капките за разширяване на зениците ,колко време се чака да се разшерят?
Доколкото разбирам се снимат очните дъна и резултата определя има ли кривогледство,а вижда ли се дали има диоптър?И това ли е най-достоверния преглед?
Извинявайте за многото въпроси .Благодаря ви предварително.

# 21
  • Мнения: 448
Слагат ни капки 3 пъти, през 10-15 мин. След третото слагане се изчаква още 30-40 минути, за това отнема толкова много време. По време на този преглед се определя и дали има диоптър.

# 22
  • Мнения: 3 164
Направихме прословутото изследване тази сутрин Simple SmileКапваха му капки 3 пъти през 15 мин. като последният път се изчака 40мин и му гледаха очните дъна на микроскоп-беше послушен(то добре , че и таткото ни помагаше, че иначе ooooh!)Самото накапване уж не е болезнено, но малкия орева орталъка Confusedявно е дразнещо, а и докторката каза че щипят Tired та се наложи аз да му държа ръцете, а таткото краката Joy
Гадното е , че трябва да носи очила Sad-оказа се далекогледство 1 диоптър Tired и сега ще сме в процес на убеждаване за ползата от носенето на очила Wink, а също така и търсене на оптика Grinning-някой ако има нещо да ми препъръчва-да го направи тук Laughing

# 23
  • Мнения: 3 506
Shoni, един диоптър далекогледство не е ли много малко за очила? Все пак става дума за дете на 3-години, при тях има физиологично далекогледство, което си е съвсем нормално Rolling Eyes При моят син стана дума за очила, но той имаше около 2 диоптъра, при това с астигматизъм и пак ми казаха, че не е зор и не е задължително да бързам (по тоя повод аз още не съм се наканила да му направя прословутото изследване...).

# 24
  • Мнения: 3 164
Shoni, един диоптър далекогледство не е ли много малко за очила? Все пак става дума за дете на 3-години, при тях има физиологично далекогледство, което си е съвсем нормално Rolling Eyes При моят син стана дума за очила, но той имаше около 2 диоптъра, при това с астигматизъм и пак ми казаха, че не е зор и не е задължително да бързам (по тоя повод аз още не съм се наканила да му направя прословутото изследване...).
ooooh!хмм, незнам Rolling Eyes
докторката казва, че реалното му далекогледство било 1.75, но изписват очила за 1 диоптър newsm78 и леко криви едното око, но само понякога.
А при вас как се установи този диоптър като не сте правили това изследване newsm78 има ли и друг начин за разбиране дали има или не проблем с очите освен това накапване и гледане през микроскоп ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 506
Аз забелязах, че не вижда добре с едното око, и понеже и аз имам проблеми с очите, го заведох на лекар. Диоптърът му установиха със същата машинка с тръбата, но без да са му разширени зениците. За да изпишат очила обаче се разширяват зениците, защото само тогава изследването е съвсем точно. На твоя син ако са установили само далекогледство (без астигматизъм)- сигурно и без очила ще го израсте. Те не ти ли обясниха нещо по тоя въпрос? И на двете очи ли има диоптър?

# 26
  • Мнения: 3 164
Да и на двете очи има далекогледство Tired само това-без астигматизъм или нещо друго.Лекарката каза, че е трябва да носи очила Tired

# 27
  • Мнения: 48 021
шони, много е важно очния лекар да е детски очен лекар
на твое място бих потърсила още едно мнение, например при топов или в МА при който и да е.Поне да си кажат мнението

# 28
  • Мнения: 3 506
на твое място бих потърсила още едно мнение, например при топов или в МА при който и да е.

И аз така. Всъщност вие къде направихте прегледа? Струва ми се странно да настояват за очила при този малък диоптър, при това еднакъв за двете очи.

# 29
  • Мнения: 4 053
шони, много е важно очния лекар да е детски очен лекар
на твое място бих потърсила още едно мнение, например при топов или в МА при който и да е.Поне да си кажат мнението

иди бе душа,иди в МА

# 30
  • Мнения: 1 881
Записвам се да следя темата.

# 31
  • Мнения: 3 164
 ooooh! явно ще трябва още едно мнение от офталмолог и то детски Peace
ходихме при д-р Илияна Русева 25 ДКЦ-Младост 3.Не е детски офталмолог, но работи с деца и нашата педи ни я препоръча Rolling Eyes
Иначе докторкато беше много мила и внимателна и много съм доволна като отношение към детето Grinning
Топов ли е най-добър в МА?Как става записването при него?
Ако трябва пак да му разширяват зениците..... Tired Cry
все пак имаме това изследване и дали ще ни консултира като го използва за база newsm78

# 32
  • Мнения: 448
Определено е добре да го погледне детски очен лекар.
Детето ми е с +3. Имаме и други проблеми с очите, ходим при много добър детски офталмолог. И двете очи са с еднакъв диоптър, няма опасност от кривене. Преглеждат го периодично. Диоптърът постепенно "пада" ( беше +4). От около година сме "заковали" на +3, но въпреки това ни казаха, че е рано за очила.
Ако Viki i mama, не се появи в темата погледни в " Деца с увреждания и хронични заболявания". Тя е много добре запозната с детските офталмолози (болници, адреси телефони) и ще ти отговори веднага.

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 15:26 от teis

# 33
  • Мнения: 3 506
все пак имаме това изследване и дали ще ни консултира като го използва за база newsm78

Би трябвало, ама като знам каква гордост и обидчивост ги тресе българските доктори........ Tired

Имам на Топов мобилен, но не съм му звъняла по споменатите причини - 0888-871089.

Има и други добри в МА, напр. Галина Димитрова, 0888-851540, 952-3600, 9230-626 (това май е на детския очен кабинет в МА), ходихме и при нея - също много мила, макар че синът ми нещо се притесняваше там.

Облашка във "Вита" е страшно готина, но пък тя настоява пълно разширяване на зениците, което е още по-гадна работа........ Tired

# 34
  • Мнения: 1 881
Определено е добре да го погледне детски очен лекар.
Детето ми е с +3. Имаме и други проблеми с очите, ходим при много добър детски офталмолог. И двете очи са с еднакъв диоптър, няма опасност от кривене. Преглеждат го периодично. Диоптърът постепенно "пада" ( беше +4). От около година сме "заковали" на +3, но въпреки това ни казаха, че е рано за очила.

Тейс, можеш ли да ми кажеш за колко време свалихте въпросния диоптер, и то съвсем без очила ли.....А при кой лекар ходите вие newsm78

# 35
  • Мнения: 4 053
Shoni,
щом имаш изследванията,занеси ги на д-р Топов,
сигурна съм,че няма пак да ги разширява преди да са минали 6 месеца,
но предполагам,че ще те консултира адекватно,
много е важно да е ДЕТСКИ офталмолог (ние сме изгубили 2 години така),
ако искаш ще ти напиша телефона в кабинета му

# 36
  • Мнения: 3 164
Ок Мони, прати ми го на лични Peace Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 3 914
Дааа, тук съм Laughing
Физиологично далекогледство при деца - до +2
Ако наистина няма кривогледство и ли астигматизъм,може би е редно да се изчака.
Хубаво е Топов да ви види,той си работи само с деца и е най добрия вариант във вашия случай,но ако е +1 ,Топов не би сложил очила,естествено ако няма придружаващ проблем Peace

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 17:39 от Viki i mama

# 38
  • Мнения: 448
Определено е добре да го погледне детски очен лекар.
Детето ми е с +3. Имаме и други проблеми с очите, ходим при много добър детски офталмолог. И двете очи са с еднакъв диоптър, няма опасност от кривене. Преглеждат го периодично. Диоптърът постепенно "пада" ( беше +4). От около година сме "заковали" на +3, но въпреки това ни казаха, че е рано за очила.

Тейс, можеш ли да ми кажеш за колко време свалихте въпросния диоптер, и то съвсем без очила ли.....А при кой лекар ходите вие newsm78
Както казах имаме и други очни проблеми. Детето ми нямаше годинка, когато за първи път ни определиха диоптър. За две години "падна" с 1 ( приблизително с 0.5 на година). От предната есен заковахме на +3 и е без промяна. Според нашата лекарка, все още няма нужда от очила. И двете очи са на +3 и затова нямало опасност от изкривяване. Каза ни и че в най ранна възраст при растеж, окото на детето съзрява и " се само регулира". Това естествено не означава, че трябва да се остави на "самотек". Просто трябва да се следи. Ходим във Варна при доц. Контрова. Много съм доволна. Насочих авторката на темата към Viki i mama, защото е много добре запозната със лекарите и болниците в София ( България и света). При проблем е важно детето да бъде прегледано от детски офталмолог, защото наистина както Мони е писала може да се загуби излишно време.
Извинения на авторката на темата. Малко я поразводнихме   bouquet
 П.П. Току що виждам, че Viki i mama е тук   bouquet

# 39
  • Мнения: 686
Здравейте отново ,както бях писала другата седмица ще водя дъщерями на преглед за кривогледство.
 Когато беше на една годинка я водих в София в Александровска болница при детски офталмолог(забравих и името)май беше шефка на очното отделение в болницата ако не греша и тя ми начерта две пресичащи се линий и каза ,че така се вижда вътре окото,като хоризонталата при нея беше +2диоп. ,а вертикалната линия -0,5диоп.(става въпрос за едното око)някой може ли да ми каже какво означава това?
Аз ясно виждам,че си криви очите ,моите познати също го забелязват,а докторката каза,че не е сигурна че има кривогледство.Според нея имала монголска гънка,която създава това впечетление.
По късно ще се опитам да пусна снимка за да видите какво имам предвид.
Поздрави на всички.

# 40
# 41
  • Мнения: 941
на сина на моя позната му слажиха очила не толкова за диоптъра,колкото за кривогледството,мисля че имахте този проблем,нали?Не го пренебрегвай Naughty

# 42
  • Мнения: 3 164
При него както казах по-горе, има кривогледство на едното око, но е много малко и не винаги.Но ще го заведа при Топов за консултация Peace

# 43
  • Мнения: 3 164


       Ето това е от днес с разширени зеници  Simple Smile



# 44
  • Мнения: 662
Момичета,както по рано писах и моят син криви едното оче и днес го заведахме в Александровска.След многото часове чакане най-накрая влязахме и след прегледа,който беше около 30 секунди и доста груб (поне според мен)  доктора каза ами кривоглед е.Изписа ни някакви капки,които ги нямало в България и трябва да си ги намерим от чужбина и да ги капем 3 дни и пак да отидем.Аз го попитах от тук нататък какво правим за кривогледството,отговорът беше-много неща може и операция.Е това ако е отношение здраве му кажи.След това отидохме до Вижън и ни показаха какво значи добро отношение...

# 45
  • София
  • Мнения: 4 578
След това отидохме до Вижън и ни показаха какво значи добро отношение...
Я кажи за там? Доктори, раб.време, цени?

# 46
  • Мнения: 662
Докторите-мили,търпеливи,обесняват всичко много подробно,чисто,модерно,абе с две думи всичко е на 6.
С направление е без пари само трябва да си запишеш час,но днес имаше най рано за 16,но понеже познаваме управителката ни приеха веднага.А за работното време нямам представа newsm78

# 47
  • Мнения: 4 053
Shoni,
лявото оченце,нали,
няма страшно,трудно е,(имам в предвит,че отнема време),но е поправимо,
минах от там и знам,че трябва много упоритост от страна на детето и на родителите 
успех  Hug

в Младост ли живееш

# 48
  • Мнения: 3 914
Shoni,мен ако питаш ,я има 5 % ,я не Peace,остави детето намира,за сега Peace
 Мони * ,уважавам мнението ти,много даже,но тук случая, мисля че е много лек Hug,ако изобщо има кривогледство.
Прекрасно здрави ретини Hug

# 49
  • Мнения: 3 914
Vqqra,при вас обаче май не е съвсем монголска гънка,аз бих посетила детски офталмолог,предположение- 15% кривогледство на ляво око.Успех Hug

# 50
  • Мнения: 4 053
..............
 Мони * ,уважавам мнението ти,много даже,но тук случая, мисля че е много лек Hug,ако изобщо има кривогледство.

ама,моля ти се,аз нямам намерения да си налагам мнението,просто коментирах,
при положение,че се докаже кривогледството 
а,и,аз все пак съм офталмолог-любител  Crazy
 Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 3 164
Благодаря на всички включили се момичета  bouquet Hug
На мъжа ми сестра му ми препоръчва д-р И.Димитрова-детски офталмолог към Александровска-там са водили малката ми племенница(и тя е с очила Confused) та някой ако има отзиви за нея newsm78 а в момента работела в Токуда.

# 52
  • Мнения: 8 470
Ако е Лиляна Димитрова,ходихме при нея Токуда..Доволни сме.Тя ли е работила в Александровска преди?Само че записахме час 1 месец преди това,доста е претъпкан графикът.

# 53
  • Мнения: 3 164
да, Емия , за нея става въпрос.но 1месец чакане ooooh!
сподели , моля те повече за нея-може и на лични Hug

# 54
  • Мнения: 8 470
да, Емия , за нея става въпрос.но 1месец чакане ooooh!
сподели , моля те повече за нея-може и на лични Hug
Писах на лични.

# 55
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Благодаря ви момичета  bouquet
Това изследване ни го назначи д-р Русева-офталмолог(така ли беше Crazy) в 25 ДКЦ.при нея ще ходим най-вероятно утре.тези капка са за разширение на зениците, да и тя така каза.Но точно товаме притеснява дали няма да е нещо, което малчо да не изтърпи Rolling Eyes
ох, незнам-много съм объркана Tired
Синът ми е със кривогледство.Капките не са страшни,малко неприятно е само,когато се капват във оченцето.Ем голям вече,но със баща му се наложи да го държим яко да не шава докато сестрата му сложи капките във очите,просто защото той се заинати,че не иска да му слагат капки и това е. Naughty
За информация само да каже,че ние ходим във Варна при доц.Контрова,страшно доволна съм от нея.

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 15:41 от ivka10

# 56
  • София
  • Мнения: 3 421
 Следобяд ще водя малчо за пореден път на лекар - дано този път съдейства поне малко, защото всичките ни предишни опити са без резултат Praynig
  Още от сутринта е казал, че нищо му няма на очите и не иска да ходи, а никой не му е казвал, че му има нещо. Това все пак е профилактичен преглед. Сестра му му обясни, че не е страшно и какво ще прави, но не знам дали ще има ефект.
 
 Този път сме при д-р Галя Димитрова - много ни я похвалиха дано да се справи с нашият инат жената.
 

# 57
  • Мнения: 662
Моля те пиши как е минало и дали си доволна от тази докторка,защото и ние имаме записан час за петък

# 58
  • Мнения: 686
Здравейте.
Аз заведох малката на очен в понеделник и тя и изписа да и капя атропин до четвъртък и тогава на преглед.
Много се претеснявам от тези капки .Във вторник след като и ги капнах се изрина и зачерви по лицето,два часа след това се оправи.Мислихме ,че прави алергия.Бях готова да ги спра,но след като се консултирах с очната ми каза да и ги капя само сутрин,а не сутрин и вечер.Повече не се е зачервявала така,но сега си мисля дали ще успеем да направим прегледа,защото докторката спомена,че се капят повече време и нямала с какви други да ги замени,защото те паралезирали някакъв мускул в окото,което е необходимо за изследването.
Сега баба и я гледа в къщи,дръпнали сме всички пердета за да не я дразни светлината.Чудя се колко ли време след като спра и ги капя,ще се нормализират зениците.
 Моля ви ако някой знае нещо повече за тези капки и за прегледа който предстои след тях да ми пише.На шишенцето им пише силно отровни. Cry
Предварително благодаря.

# 59
  • Мнения: 686
Ох направо ще полудея от притеснение.Тази вичер пак и капнах от тези гадните капки и сега ми прави алергия.Цялото и лице е зачервено на ситни точици.Обадих се на педито и тя изписа да и капя фенистил.Току що и дадах 10 капки,но много се притеснявам дали ще помогне...?Дано не се влоши.На някой друг случвало ли се е?
 Повече няма да и капя атропин.Утре следобед отиваме на преглед и дано всичко е ОК.
 Извинявам се ,че товаря темата с мойте проблеми,но първо ми дойде тука да пиша
Благодаря ви ,че ви има и пак се извинявам за моите писания.

# 60
  • Мнения: 3 506
Има други капки - казват се цикложил и не се капят три дни, а един (2-3 пъти в рамките на час). Но явно някои доктори си предпочитат атропина... За алергията - и мен от това основно ме е страх, но си мислех, че именно от цикложила се получава. Детенце със светли очи ли е? Дано да се оправите бързо и да свършите работа на прегледа  Praynig

# 61
  • София
  • Мнения: 3 421
Моля те пиши как е минало и дали си доволна от тази докторка,защото и ние имаме записан час за петък

 Прегледа мина вчера много добре. Направо не можах да повярвам малчо колко беше изпълнителен, спокоен и си направи всичко което му каза.
Лекарката е много внимателна и има подход и търпение към децата.
Пита ме дали искам да ми даде в къщи да разширяваме зениците, но аз предпочетох да стане веднага, защото така или иначе бях си взела ден от работа.
 На 15 минути(3 пъти) му капва капки в очите - мисля Цикложил(дано да ги пиша правилно). Малчо не прави никакъв проблем, въобще много бях доволна от него.
 Категорично каза, че няма и ни най-малко съмнение за кривогледство - много се успокоих, но пък е с много висок диоптър далекогледство +5 и +6.

Като цяло съм много доволна, защото от досегашните ни 3 опита не успяхме да направим ефективен преглед за точна диагноза. Ако бяхме отишли при нея още преди година, можеше доста по-рано да започнем да коригираме.

# 62
  • Мнения: 3 506
Етиа, а вие къде ходихте при нея - в МА или в някоя от клиниките, където работи? Как беше обстановката - имаше ли много хора и т.н.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 421
Етиа, а вие къде ходихте при нея - в МА или в някоя от клиниките, където работи? Как беше обстановката - имаше ли много хора и т.н.

Ние ходихме на платен прием в кабинета на  П.Славейков 18.
Да, имаше доста деца, но всички бяха с часове. Не сме чакали - с пристигането влязохме точно за часа, а после точно на 15 мин. влизахме за капки.

# 64
  • Мнения: 239
Сега по-добре ли сте Confused

# 65
  • Мнения: 662
Етиа,много ти благодаря за подробния разказ   bouquet
Радвам се,че сте доволни от лекарката и се надявам и ние да я харесаме и да свършим работа.Макар,че имам малко съмнения,че малчо ще съдейства,защото е само на 1 годинка и осем месеца и мрази капки за очи.
И да те питам вие кривяхте ли очички или просто не виждаше добре детето?
Надявам се бързо да свалите диоптрите  Laughing

# 66
  • Мнения: 3 164
А днес една моя съседка ми каза, че кривогледството се коригира само с операция Sad Rolling EyesДали е така newsm78 нейното дете е при Алексиева и Чернодринска(Алексиева го е оперилала преди 1г в частния си кабинет)
Много се притесних ако е така, ние все още не сме сколасали да отидем на втори преглед, но още сондирам мнения Crazy

# 67
  • Мнения: 1 881
Ами нека се включат и други майки, но аз мисля, че не е така, поне не във всички случаи.

Моето дете с очилца изобщо не криви и лекаря каза" Ще се оправи без операция" . Не знам дали е дал оптимистична прогноза, но искам да му вярвам Praynig

Shoni, а вие след разширяването на зениците не ходихте ли на преглед, какво ви казаха, има ли диоптер детенцето....


Аз искам да попитам и друго. Всички казват, че и диоптрите донякъде се израстват, но къде да прочета за колко време, колко диоптера е възможно да се свалят. И има ли начин да се подпомогне процеса. Една позната наскоро ми каза, че "израстнала 2 диоптера", като основно сваляла 1-2 клас, и според нея било във връзка , че повече натоварвала очите си, и това й помогнало.

Дали има връзка наистина, дано не прозвучат прекалено наивно въпросите ми.

И още нещо.....искате ли да се видим и да поговорим на живо......

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 23:25 от Небесна

# 68
  • Мнения: 3 164
Небесна, не и за 1 ден бяхме за разширение на зениците и преглед-оказа се, че има и на двете очи +1.А и някакви градуси са 49 newsm78 тя лекарката нищо не каза за операция, а само за очила.Но съседката ми така ме наплаши, че Алексиева е казала при кривогледство-само операция Tired

# 69
  • Мнения: 3 506
Има различни видове кривогледство - може би някои наистина се коригират само с операция, но определено не всички.

# 70
  • Мнения: 1 881
Shoni, а твоете дете, когато е с очила, криви ли?
При моето с очила няма никакво кривене /по тази причина не ни предписаха закриване на очичките/ , но когато ги свалим и постои известно време, започва да криви. Всъщност въпроса ми е към всички, когато няма кривене с очилата, препоръчват ли ви закриване....

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 19:21 от Небесна

# 71
  • Мнения: 662
И ние се присъединяваме към групата,след ходене за 2 седмици при 4 доктора намерихме нашия човек д-р Константинов.Страхотен е горещо ви го препоръчвам.Та ние сме с мързеливо око и 3.5 и 5.5 диоптера за съжаление,но ще се оправим или поне имаме огромно желание Grinning

# 72
  • Мнения: 3 914
И ние се присъединяваме към групата,след ходене за 2 седмици при 4 доктора намерихме нашия човек д-р Константинов.Страхотен е горещо ви го препоръчвам.Та ние сме с мързеливо око и 3.5 и 5.5 диоптера за съжаление,но ще се оправим или поне имаме огромно желание Grinning
Даааа,крайно време беше ,някой да го намери Peace
Този лекар си струва Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 323
Оченцето се закрива, когато има съмнение за т.н. мързеливо око. Не винаги при кривогледство има мързеливо око. Между другото, аз като дете бях ужасно кривогледа. Едното ми око на снимките изобщо не се вижда- някъде в носа е. 12 години ме лекуваха с очила, гимнастика и незнам какво още, но явно с успех, защото към 13 год.възраст свалих очилата и до сега няма и помен от кривогледството. А аз съм на 34г. Успех

# 74
  • Мнения: 3 164
Оченцето се закрива, когато има съмнение за т.н. мързеливо око. Не винаги при кривогледство има мързеливо око. Между другото, аз като дете бях ужасно кривогледа. Едното ми око на снимките изобщо не се вижда- някъде в носа е. 12 години ме лекуваха с очила, гимнастика и незнам какво още, но явно с успех, защото към 13 год.възраст свалих очилата и до сега няма и помен от кривогледството. А аз съм на 34г. Успех

Браво-много се радвам Hug
Небесна, ние все още не сме купили очила Simple Smile и незнам дали има разлика с/без тях newsm78
Моля ви да ми препоръчате Оптика за да поръчам и ввъобще всякакви подробноти около закупуване на очила и съответно рамка-на какво да обърна внимание и т.н. Thinking
А също и как варират цените-знам че са скъпи, но колко newsm78

# 75
  • Мнения: 4 116
gudzy, моля те да дадеш координати на д-р Константинов. Работи ли със ЗК и ако не, колко струва прегледа, става ли със записване.
Наскоро установих, че големия ми син леко криви лявото око навътре и сега съм изпаднала в паника. Днес ходихме до педито, но не беше на работа, нейна колежка го прегледа и тя установи същото като мен. Чудя се защо досега педиатърката ни не го е забелязала  Tired И не е ли късно вече за лечение - на 4 години е.

# 76
  • Мнения: 651
Забелязах малкия че криви в определени ситуации едното оче преди 2-3 месеца, дотогава- нищо съмнително нямаше.
Отидохме директно при Галя Димитрова в частния кабинет на Славейков. След прегледа със светъл кръг и закриване на очите, каза че -да, има кривене на едното оче. Разширихме зениците с капки през 15 минути и отново направи преглед.
Заключи че няма диоптър ( с гледане в очите му с едни лампички и през някакъв уред с лещи) и че кривенето на окото се е появило спонтанно, с неясна причина.
изходът-да закриваме здравото око за да може да се "активизира" кривото и когато 2-те очи започнат алтернативно да фиксират-да направим операция за изравняване дължината на очния мускул. Въпреки въпросите ми, от обясненията и не ми стана ясно операцията крайна мярка ли е или рутинна??? Говореше така сякаш няма друг начин. Препоръча закриване 2,5 седмици ( поседмица на годинка възраст). Отиваме на съответната дата за контролен преглед и какво??? Изправил окото, но здравото което беше закрито- изкривило сега пък то ( аз забелязах като сменях лепенките че нещо такова се получава, но тя на първия преглед ми каза че това бил желан ефект) и то повече от нужното по думите на лекарката. Хайде започнахме закриване на другото око за 2-3 дни ( поизравниха се)- пак преглед, пак мнение че сме за операция. Гледа го на апарат- диоптър 0,25-0,50, което кометира че не е дефект който е тревожен на тази възраст и не може да е причина за кривенетео, тоест кривенето няма да може да се оправи с очила и- операция като единствен вариант.
Сега ще я чакаме да се върне отнякъде след 7-8 дни, дотогава ще редуваме 2;2:2 дни закриване на всяко оченце и 2 дни без закриване и после пак ще ходим...
Искам за това време да направя и втора консултация. Д-р Топов е в същата практика в която работи и Димитрова, не знам дали че е удачно а и дали ще каже нещо различно...нали са една школа....
Не мога да повярвам че такъв проблем може да се разреши единствено оперативно....

Общи условия

Активация на акаунт