Изследване на кривогледство

  • 7 286
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
не виждам детето на каква възраст е...Моят син беше на 6м. когато му разшириха зениците,не е плакал,мрънкал и т.н.Но се виждаше,че се чувства необичайно
на 3г3м е .

# 16
  • Мнения: 941
не виждам детето на каква възраст е...Моят син беше на 6м. когато му разшириха зениците,не е плакал,мрънкал и т.н.Но се виждаше,че се чувства необичайно
на 3г3м е .
О,мисля,че проблема ти е никакъв,ще му обясниш горе-долу така че да разбере и да не се плаши,все пак на тая възраст всичко разбира

# 17
  • Мнения: 3 164
Да, разбира, но аз съм малко шубе Grinning

# 18
  • Мнения: 4 053
Номерцата важат и при частен преглед или само като си с направление Crazy

естествено,че само когато си с направление Laughing

# 19
  • Мнения: 3 506
Shoni, на 3 г 3 мес ще го насилиш някак за капките, но за самото изследване ще трябва той да сътрудничи, иначе може и да не се получи. Трябва да гледа през една тръба (прилича на микроскоп примерно), те се опитват да го прилъжат (да види как излиза зайчето или нещо такова), но ако не иска, мърда и се дърпа, няма как да направят измерванията...
За вируса - не е хубаво да е с вирус, в такива моменти оченцата са по-чувствителни, сълзят повече и т.н., но пък ако не е такъв случая - няма проблем.
Д-р Облашка е много мила, моят син я хареса, но искаше 3 дена да капем капки за разширяване на зениците, а в МД (Топов, а и другите) карат по по-съкратена процедура.

# 20
  • Мнения: 686
Здравейте.
И на мойта дъщеря и предстои такъв преглед.Днес и взех направление за очен и другата седмица ще я заведа.
Неможах да разбера,защо прегледа продължава толкова дълго време?След като се капнат капките за разширяване на зениците ,колко време се чака да се разшерят?
Доколкото разбирам се снимат очните дъна и резултата определя има ли кривогледство,а вижда ли се дали има диоптър?И това ли е най-достоверния преглед?
Извинявайте за многото въпроси .Благодаря ви предварително.

# 21
  • Мнения: 448
Слагат ни капки 3 пъти, през 10-15 мин. След третото слагане се изчаква още 30-40 минути, за това отнема толкова много време. По време на този преглед се определя и дали има диоптър.

# 22
  • Мнения: 3 164
Направихме прословутото изследване тази сутрин Simple SmileКапваха му капки 3 пъти през 15 мин. като последният път се изчака 40мин и му гледаха очните дъна на микроскоп-беше послушен(то добре , че и таткото ни помагаше, че иначе ooooh!)Самото накапване уж не е болезнено, но малкия орева орталъка Confusedявно е дразнещо, а и докторката каза че щипят Tired та се наложи аз да му държа ръцете, а таткото краката Joy
Гадното е , че трябва да носи очила Sad-оказа се далекогледство 1 диоптър Tired и сега ще сме в процес на убеждаване за ползата от носенето на очила Wink, а също така и търсене на оптика Grinning-някой ако има нещо да ми препъръчва-да го направи тук Laughing

# 23
  • Мнения: 3 506
Shoni, един диоптър далекогледство не е ли много малко за очила? Все пак става дума за дете на 3-години, при тях има физиологично далекогледство, което си е съвсем нормално Rolling Eyes При моят син стана дума за очила, но той имаше около 2 диоптъра, при това с астигматизъм и пак ми казаха, че не е зор и не е задължително да бързам (по тоя повод аз още не съм се наканила да му направя прословутото изследване...).

# 24
  • Мнения: 3 164
Shoni, един диоптър далекогледство не е ли много малко за очила? Все пак става дума за дете на 3-години, при тях има физиологично далекогледство, което си е съвсем нормално Rolling Eyes При моят син стана дума за очила, но той имаше около 2 диоптъра, при това с астигматизъм и пак ми казаха, че не е зор и не е задължително да бързам (по тоя повод аз още не съм се наканила да му направя прословутото изследване...).
ooooh!хмм, незнам Rolling Eyes
докторката казва, че реалното му далекогледство било 1.75, но изписват очила за 1 диоптър newsm78 и леко криви едното око, но само понякога.
А при вас как се установи този диоптър като не сте правили това изследване newsm78 има ли и друг начин за разбиране дали има или не проблем с очите освен това накапване и гледане през микроскоп ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 506
Аз забелязах, че не вижда добре с едното око, и понеже и аз имам проблеми с очите, го заведох на лекар. Диоптърът му установиха със същата машинка с тръбата, но без да са му разширени зениците. За да изпишат очила обаче се разширяват зениците, защото само тогава изследването е съвсем точно. На твоя син ако са установили само далекогледство (без астигматизъм)- сигурно и без очила ще го израсте. Те не ти ли обясниха нещо по тоя въпрос? И на двете очи ли има диоптър?

# 26
  • Мнения: 3 164
Да и на двете очи има далекогледство Tired само това-без астигматизъм или нещо друго.Лекарката каза, че е трябва да носи очила Tired

# 27
  • Мнения: 47 988
шони, много е важно очния лекар да е детски очен лекар
на твое място бих потърсила още едно мнение, например при топов или в МА при който и да е.Поне да си кажат мнението

# 28
  • Мнения: 3 506
на твое място бих потърсила още едно мнение, например при топов или в МА при който и да е.

И аз така. Всъщност вие къде направихте прегледа? Струва ми се странно да настояват за очила при този малък диоптър, при това еднакъв за двете очи.

# 29
  • Мнения: 4 053
шони, много е важно очния лекар да е детски очен лекар
на твое място бих потърсила още едно мнение, например при топов или в МА при който и да е.Поне да си кажат мнението

иди бе душа,иди в МА

Общи условия

Активация на акаунт