Учените в шок -- "съживяването" на пациент всъщност го убива

  • 4 618
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
kiara, моето дете се роди в 8 месец, задушено! Лекарите го спасиха, сега е прекрасен младеж, благодарение на неестествения подбор...

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Людмиле, не ти ли писна? Въртиш сучеш и пак до една тема опираш! Откъде си тръгнал сега, че до пъпната връв... Мисля си, че почва вече да писва на хората да слушат едно и също. Не схващам каква ти е целта.. ако е да привлечеш повече хора към каузата си, едва ли това е начинът, защото не самата идея, а точно начинът отвращава...
Таман си помислих, че нещо по-различно си пуснал... а то...

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 02:34 от Mamma

# 17
  • Мнения: 2 936
Людмиле, не ти ли писна бре!? ....
Айде пиши си със здраве... На мен ми писна да те чета.. Таман си помислих, че нещо по-различно си пуснал... а то... бляк!!!! Sick

 Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, гледам, че Людмил от темата за инфарктите пак некак е завил рееезко към пъпната връв...моног си обича човека темата! Като гледам част от постингите, дето отричате медицината...само ми се иска някак да ви видя в момент, в който вие или вашите близки трябва да бъдат подложени на животоспасяващи манипулации...толкова ли лесно ще кажете - айде, естествения отбор, ако го бива да живее - ок, ако не - да мре! Shocked
Колкото до конкретната статия, щото гледам сте оспамили темата - този метод на лечение с вливане на кръв аз лично съм го чела в специализираната литуратура още преди 5 години. Тогава ми се наложи да правя доклад точно за сърдечните инфаркти и видях, че не само германци, японците също го правят....А и не на последно място - по вестниците пишат някакви страшни лаици по специализирани теми и винаги се хиля като луда като чета псевдонаучните им обяснения и тоталното неразбиране на материята за която пишат....(най-смешния пример винаги е бил, че за журналистите вируси,бактерии,бацили и микроорганизми е едно и също и те са си синоними просто....)
Та значи да прегърнем идеята, която се споделя отвсички радикални крила на монотеистичните религии - никакви лекари, да живее естествения отбор! Сичко друго да мре! Wink Wink Wink Wink

# 19
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Потресена съм!
Началото на темата и статията за мен лично са доказатество - още едно, че науката с която живеем, е изцяло изградена от предположения и теории сменящи се във времето...Много жалко за всички пострадали от научните открития(баща ми почина от откритията на науката!)
Има начини за истинско лечение, много по - добри от "доказаните", много жалко, че повечето хора нямат и представа за съществуването на това знание спасявало хора хиляди години назад във времето...

# 20
  • Мнения: 869


"Но ако клетките са още живи, защо тогава лекарите не могат да съживят някой, който е умрял преди час? Отговорът се крие в това, че ако клетките останат без кислород повече от пет минути, това, което ги убива, е именно подаването на кислород!"

Помислете само, този метод е стандарт в медицината от десетилетия. Колко ли хора са умрели или са получили фатални мозъчни увреждания заради такова "спасяване" с кислород ???

  В моя случай стана точно това.Детето ми е сега с "фатални мозъчни увреждания" както се изразяваш ти.Но повярвай ми всеки ден благодаря на бог,че ми върна детето и сега имам възможността да му се радвам.Въпреки всичко.....Имаше и моменти в които не издържах на психическото напрежение и се прокрадваше и тази мисъл в главата ми "Не беше ли по-добре да не става така.......Няма ли сега да страда,живеейки с тези увреждания.Всичко е толкова сложно,но истината е една-лекарите се бориха за живота му и го спасиха и аз съм им много благодарна за това.

# 21
  • Мнения: 14 654
Има начини за истинско лечение, много по - добри от "доказаните", много жалко, че повечето хора нямат и представа за съществуването на това знание спасявало хора хиляди години назад във времето...
Права си, разбира се, но това не се отнася за спешни случаи, когато трябва да се действа мигновено. Едно е аз да имам хронично заболяване, което успешно да излекувам с нетрадиционна медицина, друго е новороденото ми дете да не може да диша. Така че с потрисането и плюенето на лекарите трябва сме по-умерени.

# 22
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Има начини за истинско лечение, много по - добри от "доказаните", много жалко, че повечето хора нямат и представа за съществуването на това знание спасявало хора хиляди години назад във времето...
Права си, разбира се, но това не се отнася за спешни случаи, когато трябва да се действа мигновено. Едно е аз да имам хронично заболяване, което успешно да излекувам с нетрадиционна медицина, друго е новороденото ми дете да не може да диша. Така че с потрисането и плюенето на лекарите трябва сме по-умерени.
Аз не плюя по никого!Просто изразявам недоволството си от отношението на науката, като цяло към опитните зайци - тези, които пишем тук.
Знаете, ли че има начин да бъде убит човек с точно 3 докосвания?Защо тогава да няма и начин да бъде спасен с толкова?

# 23
  • Мнения: 4 414
аз традиционната медицина не я отричам. особено пък за спешни случаи! просто винаги ще има нови неща, които ще коригират "последните постижения" и ще предлагат нови виждания по разни въпроси...честно казано не виждам нищо шокиращо в това. как според вас се развива медицината/и не само медицина/, ако няма грешки?!
дъщеря ми се роди преждевременно и беше 10 дни на апаратно дишане. без него нямаше да оцелее. но от ходенето по доктори и рехабилитации ми стана ясно, че нашата "напреднала" медицина има още много да напредва и много често се налага лекарите да избират не "най-доброто", а "най-малкото зло"...
за не-спешните случаи имам по-различно мнение и напълно подкрепям Зази, но това е друга тема...
нека не бъдем крайни Peace

# 24
  • Мнения: 984
до колкото знам и животните прегризват пъпната връв и я изяждат, заедно с плацентата, това ли трябва да направим, за да намалим  Sick инфарктите

# 25
  • Мнения: 4 458
до колкото знам и животните прегризват пъпната връв и я изяждат, заедно с плацентата, това ли трябва да направим, за да намалим  Sick инфарктите


 Joy ти съвсем назад във времето ни върна.

Едно малко пояснение, животните изяждат плацентата за да си набавят нужните витамини, минерали и т.н. които драстично намаляват при бременността и са концентрирани в плацентата с цел по-добро и максимално израстване/развиване на зародиша Wink

# 26
  • Мнения: 3 146
Знаете, ли че има начин да бъде убит човек с точно 3 докосвания?Защо тогава да няма и начин да бъде спасен с толкова?

Защото е много по-лесно да отнемеш живот и да разрушиш, отколкото да създадеш живот или да построиш нещо. Хората знаят хиляди начини да убият и нито един да създадат живот (изкуствено, имам предвид, без помощта на природата пряко).

# 27
  • Мнения: 1 161
Е да, така е, обаче животните изоставят малките си , ако видят, че са слаби и негодни за живот, а съвременната медицина дава шанс на много слаби организми да живеят, никоя майка няма да остави новородено си, нали?

Да ти кажа аз малко съм .....  хем ДА, хем НЕ за този подход на съвременната медицина. Това че дава живот и надежда е добре, но от друга страна като се замислиме малко, дали изобщо трябва да се намесваме в природните закони. Животните вярват на инстинкта си и щом нещо е негодно за живот, то не трябва да живее и съответно размножава. Естествен потбор! Така си гарантират продължение на рода и развитие на положителните инстинкти, гени, трансформации и т.н.

Та, ако едно човешко същество не е годно за живот, но ние изкуствено му го даваме и това същество създава поколение, то не е ли логично това поколение също да е толкова или поне на половина негодно за живот?
НЕ ме разбирайте погрешно, и аз не искам детето ми да умре, и аз искам да намеря лек за всяка моя или чужда болежка и ако мога да живея поне до 100 г. ... За това започнах с това че съм хем "ЗА" , хем "против"....  Peace
За или Против -- трябва да се видят фактите, безпристрастно и без емоции.

Допреди 100 години, под законите на естествения подбор, без болници и доктори, сме били били всеизвестни с дълголетието и здравето си в цяла Европа. Даже четох, че руският цар по онова време е изпратил видни учени у нас да изучават този феномен. Във всяко българско село е имало по няколко столетници, над 100 годишни, здрави и силни, работещи до последния си дъх (виж тази тема).

Днес България е всред челните редици по смъртност от сърдечни, ракови заболявания, раждат се много деца с увреждания.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:07 от Ludmil

# 28
  • Мнения: 1 161
Да, гледам, че Людмил от темата за инфарктите пак некак е завил рееезко към пъпната връв...моног си обича човека темата! Като гледам част от постингите, дето отричате медицината...само ми се иска някак да ви видя в момент, в който вие или вашите близки трябва да бъдат подложени на животоспасяващи манипулации...толкова ли лесно ще кажете - айде, естествения отбор, ако го бива да живее - ок, ако не - да мре! Shocked
без намерение да бъда циничен, защото уважавам всеотдайните доктори, ще кажа, че точно близките ми бяха до един затрити след "животоспасяващи операции" -- най-близкият ми приятел, почина в следствие грешна диагноза и последвало неправилно лечение. Баща ми почина от увреждане на бъбреците в следствие лекарска грешка. Едното ми братче се е родило посиняло и удушено, защото докторите го израждали, като пристягали корема на майка ми. Леля ми почина седмица след операция на мозъка. И т.н., списъка е дълъг.

Колкото до конкретната статия, щото гледам сте оспамили темата - този метод на лечение с вливане на кръв аз лично съм го чела в специализираната литуратура още преди 5 години. Тогава ми се наложи да правя доклад точно за сърдечните инфаркти и видях, че не само германци, японците също го правят....А и не на последно място - по вестниците пишат някакви страшни лаици по специализирани теми и винаги се хиля като луда като чета псевдонаучните им обяснения и тоталното неразбиране на материята за която пишат....(най-смешния пример винаги е бил, че за журналистите вируси,бактерии,бацили и микроорганизми е едно и също и те са си синоними просто....)
Та значи да прегърнем идеята, която се споделя отвсички радикални крила на монотеистичните религии - никакви лекари, да живее естествения отбор! Сичко друго да мре! Wink Wink Wink Wink
Не е толкова лесно да се говори по тези неща без да гледаме в корена на нещата. В радикалните въпроси. А те неминуемо идват, когато човек разшири знанията си.

Да вземем за пример животните, с които споделяме обща физиология.

В природата има една зададена хармония, едно идеално състояние на съществуване. И животните пребивават  винаги в границата на тази хармония. Те не задържат в себе си омраза, завист, обида. Затова дори обикновената улична котка надживява човека, животните в естествена среда почти не боледуват, докато нашите болести са хиляди, те раждат сами и безпроблемно, докато на човека са му нужни сложни апаратури, доктори, болници ...

Традиционната медицината винаги е гледала следствията, никога корените на проблема. Тя третира човек като биологична машина, а болестите или усложненията -- като вид повреди в машината. Така и "лекува" човека -- като машина. Затова не отдава значение на емоционалния свят на пациента, на интуицията, личната вяра, чувството за естетика, музиката и т.н. Ето защо днес медицината е в задънена улица и буксува, въпреки огромните суми пари, които се наливат в нея, във фармацевтичните компании, във фондациите за борба с рака, сърдечните заболявания, въпреки техническите чудеса на 21-ви век.

Днес лечението е война, като "Войната срещу Тероризма" -- първо подпомагаш талибаните и създаваш условия за тероризъм, после обявяваш всеобща война срещу него...  Wink

Защото никой не ви казва, на какво се дължи рака, тежкото раждане, психичните проблеми ... внушават ни, че това са неща отвън, независещи от нас, руската рулетка на живота.

Медицината отдавна е осакатена и функциите й да "ЗДРАВЕ-ОПАЗВА" са й отнети поради фаталната й обвързаност с бизнеса и печалбата (за справка -- болниците са търговски дружества).

Защото ако тя прави така, че хората никога да не боледуват, жените -- да раждат без нужда от доктори и медикаменти а децата да растат здрави, означава да реже клона на който се крепи.

Един здрав и жизнен човек, без телесни проблеми е НЕПЕЧЕЛИВШ за медицината и съпътстващата я индустрия -- фармацевтиката.
Те не желаят такива хора.
Ето го основополагащият принцип, корена. Винаги изхождайте от него, когато говорите за традиционна медицина. И нещата ще си дойдат на място.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:23 от Ludmil

# 29
  • Мнения: 1 161


"Но ако клетките са още живи, защо тогава лекарите не могат да съживят някой, който е умрял преди час? Отговорът се крие в това, че ако клетките останат без кислород повече от пет минути, това, което ги убива, е именно подаването на кислород!"

Помислете само, този метод е стандарт в медицината от десетилетия. Колко ли хора са умрели или са получили фатални мозъчни увреждания заради такова "спасяване" с кислород ???

  В моя случай стана точно това.Детето ми е сега с "фатални мозъчни увреждания" както се изразяваш ти.Но повярвай ми всеки ден благодаря на бог,че ми върна детето и сега имам възможността да му се радвам.Въпреки всичко.....Имаше и моменти в които не издържах на психическото напрежение и се прокрадваше и тази мисъл в главата ми "Не беше ли по-добре да не става така.......Няма ли сега да страда,живеейки с тези увреждания.Всичко е толкова сложно,но истината е една-лекарите се бориха за живота му и го спасиха и аз съм им много благодарна за това.

Понякога и това е нужно, голямо изпитание е за родителите, защото обикновено в такива деца се влагат души, извършили тежки грехове в предишни животни и за които това е последен шанс да тръгнат към светлината. Затова се раждат като безпомощни същества, които ще имат нужда от много любов и състрадание, която ще ги издигне и ще им се даде шанс да се родят в нормални тела следващият живот.

Уви за много такива души следващ живот няма, защото те никога не получават нужната им любов -- условията в които ги гледат (не казвам дори грижат се за тях) в домовете за деца с мозъчни увреждания са ужасни!

Имам един приятел, Иван Тарасов, който направи покъртителен филм за един от домовете в с. Коприва. Той, заедно с приятелката си се нае с тежката задача да работи с тези деца, с музика, с рисуване. Резултатите бяха потресаващи -- децата разцъфнали като цветя след дълга зима, започнали да пеят, да рисуват, да се стремят да бъдат чисти, добри... Той ми показа приказни рисунки от такива "изостанали" деца, които никога преди това не бяха пипали молив във живота си!

Общи условия

Активация на акаунт