Как бихти реагирали в подабна ситуация в градината

  • 3 924
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 657
Дара и аз това исках да кажа,за мен персона е по виновен от родителите и за това не обвинявам  Peace

п.п.Когато бяха под карантина,го гледах около месец,ама трябваше да си го оставя още един,но една сутрин го заведох и заявих на лелката/след като беше пак готова да ни натири/,че щом на еди кой си детето си идва спокойно/при условие,че и то не е карало нито една шарка/,значи и моето ще посещава яслата,ако им харесва-приеха го без да ми задават въпроси или да коментират Whistlingтака и не се ошарихме.

# 31
  • Мнения: 550
И при нас,докато ходихме на ясла,имаше такива случаи,но когато поисках лелките да му дават витамини-сироп"МУлтисаностол",те ми отказаха. newsm78

# 32
  • Мнения: 3 116
1. Родителска среща не е имало докато детето ми е било в тази ясла. Постъпи декември и го спрях април.

2. Когато детето постъпи в яслата имаше медицинска сестра постоянно (това беше важно за мен). Когато февруари го пуснах пак изведнъж се оказа че медицинска сестра постоянно няма, а има такава на повикване. Преди 2 седмици помолих да повикат сестрата да прегледа малката заради хрема (избиваха кучешки зъби). Резултата от прегледа беше интересен. Моята здрава, а всички останали изведнъж се събудили болни и вирусни. Е да, но вечерта като прибирахме детето всички бяха там и здрави и болни !

3. Питах как се процедира при заболяване. Обаждат се на родителите (на мен веднъж ми се обадиха) да отидат да си вземат детето. Е аз отидох да си го взема след 20 минути (толкоз ми е пътя), но други за 4 часа не можаха да си ги вземат. Тук въпроса явно опира до родителите !

На други въпроси да отговарям има ли  #Cussing out

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Извинявай много, но ако това ви е яслата, че и частна на всичко отгоре, "мерси" ще кажа аз. Няма какво да се сърдите на родителите, ами направо си сменете яслата. Нещо генерално е сбъркано там.

Ако е до други въпроси опряла работата, бих попитала ти като я взе след 20 минути как разбра, че другите са дошли след 4 часа? Пост ли постави или какво? Но това май няма голямо значение.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 116
Ами да, спрях детето от яслата, но въпроса е друг. Опитах се да обясня че колкото и да е малък контрола от яслата, ако има контрол от страна на родителите можеше да не се стига дотук  Tired

# 35
  • Мнения: 17 407
Във всяка ясла и градина в правилника си го пише: забранено е да се водят болни деца. И да го върне сестрата, след 1 час идва с бележка от педиатър, че е здраво. И се почва: алергия, 3-та сливица. Аз алергичен ринит със зелени сополи не знам да има. Wink Пък на родителските срещи от когото и да търсим сметка- полза няма.

.... една майка,като се нападне с това-защо си води детето болно или ....може да отговори-като не искате да ви се разболяват децата си ги гледайте в къщи.....

Отговаряли са ми неведнъж така. Аз освен като наглост, не знам както какво да го определя това.
Темата пак се обезсмиля, пак дъвчем едно и също. Извинявам се на авторката, но не мога да се въздържам в подобни теми. Peace

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Родителят не е мед. лице. Детето сополиво, той трябва да отиде на работа, с простия си инженерен /примерно/ мозък решил, че няма опасност за останалите деца - завел го. Или пък детето е добре, ама довършва дозата АБ, никой не е казал, че в ДГ е забранено /както е при нас/ да се носи АБ и да се води такова дете - завел го. Така преценил. Затова в ДГ си има мед. лице, което приема децата, предварително ни е запознало с правилата - в случай, че има такива - и отговаря за здравословното състояние на децата. Ако такова няма, пък имало, ама за малко, пък правила нямало... Що за ДГ е това??? Вие сте си я избрали, на кого се сърдите?

# 37
  • София
  • Мнения: 2 952
Този спор е от вечните във форума. И причината за спора според мен не е толкова в порядките в градината, колкото в различните възможности да се ползват болнични  Wink, наличието на свободни баби, възможността да плащаш на външен човек, за да се грижи за детето, което не е на градина.
Аз имам простички правила, които следвах със сина ми и вероятно ще постъпвам по същия начин с дъщеря ми. Болно дете на градина не се води. И да не е заразно - детето се уморява по-лесно, по-кисело е и т.н. Болното дете се гледа в къщи - от майката, ако тя може да си позволява болнични чат-пат, ако не от детегледачка или баба.

# 38
  • Мнения: 7 391
                 С директорката.Забранено е да се оставят каквито и да е сиропи /дори за кашлица/ в шишета на децата.Ако ги изпие някое друго ,което има алергия,какво става тогава и кой е виновен?Веднага уведоми директорката,мед.сестра и те да се разправят с този баща,а учителката предупреди може и да не е видяла какво се прави зад гърба и и тя е с толкова много деца,накрая обаче ще опере пешкира. Mr. GreenЕдинственото лице ,което може да дава лекарствени препарати /въпрос е кои може да се дават в ДГ/  е МЕДИЦИНСКАТА СЕСТРА.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
пращам на площадката при другите деца и нито един път не се разболя (нищо че и сополи текат и кашлят). Има проблем с яслите но не мога да разбера какъв е  Sick

А де?  newsm78

А защо пращаш пиещото си АБ дете на площадката - там няма ли други деца, които ТВОЕТО може да зарази? Каква е разликата градина - площадка?  Thinking

# 40
  • Мнения: 114
 Благодаря за отговорите ! Говорих с госпожата все пак -тя не знаеше че детото е на антибиотик .
Към Йо -замисляла съм се дали може да е болничен постояно майката .Ами налага се защото заради нейното дете трябват да излязат болничен доста от майките на другите деца .И ти като можеш да си гледаш детето в къщи не всеки може това ти помисли ли го?Аз също съм на работа и на никого не му е приятно когато детето е болно нито на мен нито на работодателя .И в случая не говоря за хрема и кашлица а за даване на антибиотик .
На родителската среща съвсем ясно се каза че болни деца не посещават градината и не се дават никакви лекарства .Моето дори и за хрема ми я бяха върнали веднъж.
Някой по горе писа че дете пиещо антибиотик не е заразно -това не е вярно .Той се изписва при бактериални инфекции а те са си заразни .

# 41
  • Мнения: 4 629
Хубаво си направила, че си говорила с учителката. Тя е тази, което трябва да вземе мерки. Кажи какво стана - спряха ли да водят детето със антибиотик на градина?

# 42
  • Мнения: 1 555
Aнтибиотици се дават по най-различни поводи и не е задължително това да са заразни заболявания. Все пак бих се поинтересувала от какво е болно детето, което пие АБ.
Много правилно казано, а според мен ако искаш да се разберете цевилизовано говори с учителката, а не с родителя !

# 43
  • Мнения: 114
Хубаво си направила, че си говорила с учителката. Тя е тази, което трябва да вземе мерки. Кажи какво стана - спряха ли да водят детето със антибиотик на градина?
Ами вчера си беше на градина това дете Confused.

# 44
  • Мнения: 2 657
Хубаво си направила, че си говорила с учителката. Тя е тази, което трябва да вземе мерки. Кажи какво стана - спряха ли да водят детето със антибиотик на градина?
Ами вчера си беше на градина това дете Confused.

ееее,как newsm78


Благодаря за отговорите ! Говорих с госпожата все пак -тя не знаеше че детото е на антибиотик .
Към Йо -замисляла съм се дали може да е болничен постояно майката .Ами налага се защото заради нейното дете трябват да излязат болничен доста от майките на другите деца .И ти като можеш да си гледаш детето в къщи не всеки може това ти помисли ли го?Аз също съм на работа и на никого не му е приятно когато детето е болно нито на мен нито на работодателя .И в случая не говоря за хрема и кашлица а за даване на антибиотик .
На родителската среща съвсем ясно се каза че болни деца не посещават градината и не се дават никакви лекарства .Моето дори и за хрема ми я бяха върнали веднъж.
Някой по горе писа че дете пиещо антибиотик не е заразно -това не е вярно .Той се изписва при бактериални инфекции а те са си заразни .

И ти като можеш да си гледаш детето в къщи не всеки може това ти помисли ли го?
замисляла съм се и затова не обвинявам Peace
Всеки си гледа детето,както намери за добре PeaceКаква съм аз,за да казвам-ти защо си водиш детето,като е болно newsm78Мисля,4е тук другите/имам предвид персонала/би трябвало да правят забележки....

Aнтибиотици се дават по най-различни поводи и не е задължително това да са заразни заболявания. Все пак бих се поинтересувала от какво е болно детето, което пие АБ.
Много правилно казано, а според мен ако искаш да се разберете цевилизовано говори с учителката, а не с родителя !
Peace

Общи условия

Активация на акаунт