Как бихти реагирали в подабна ситуация в градината

  • 3 940
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78

# 1
  • Мнения: X
Имахме такъв случай.
Вдигнах  гири на родителите и на госпожите.
Е, вдигнах гири е силно казано, защото всъщност си поговорихме съвсем цивилизовано. Peace

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Aнтибиотици се дават по най-различни поводи и не е задължително това да са заразни заболявания. Все пак бих се поинтересувала от какво е болно детето, което пие АБ.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Смятам,че трябва да се разправяш и с родителите и с учителката.В нашата ясла бях видяла сутрин две деца да ги водят сополиви и кашлящи,отидох при директорката,която ми каза,че изрично е забранено на родителите да водят болни децата си,а същ отака и на персонала да приема болни деца.Но жената ми обясни,че преди градина натъпкват децата с антипирептици,избърше му се сопола и айде нищо му няма,и казва че в момента на приемането на детето те немогат да разберат дали е болно,докато не му потече сопола.Тогава се обаждат на родителите да дойдат да си приберат болното дете,а те пък се сърдели Shocked.Та така общо взето при нас специално ще се разправям с родители,но файда едва ли ще има,просто ако видя че водят болно дете-връщам моето,тва е.
А относно антибиотика-редовна практика е явно.Моя позната с болно дете,отивайки сутрин на работа минава покрай градината и лелките:"Какво става със Сашко,оздравя ли?",жената казва,че детето е на антибиотик,а лелката:"Еми нищо де,донеси АБ тук ние ще му го даваме!" #CrazyЖената им казала,че другите деца не са й виновни,за да ги изпозаразят и тях.Да ама явно не всики разсъждава така за съжаление.Мен също много ме е яд на такива безотговорни родители,защото като знам че детето ми мина през ада и преживя какво ли не,заради някоя подобна майка и ми идва незнам какво да направя,но разправии ще има.

# 4
  • Мнения: 17 409
Деликатно ли?! Хич няма да го жаля тоя татко. С него бих се разправяла, не с госпожите или сестрата. Писнало ми е и на мен от такива!
Мъжът ми ми разказа, че днес сутринта е чул и видял едно от децата да кашля зверски( даже ми каза, че ако аз съм била там, съм щяла да прибера дъщеря ми обратно в къщи). Учителката направила забележка на бащата, а той: "Ми кво да направим, давахме му лекарства, ма не му минава..."
Не знам какво повече да кажа

# 5
  • Мнения: 2 237
Моята племенница също кашля зверски,и то от много време насам,но се оказа алергия.В такъв случай съм съгласна да се води.Но в групата на Калинче също редовно се водят болни и сополиви деца,даже мъжът ми беше направил забележка а лелките отговорили "Знаем,ама какво да направим,писна ни да се разправяме с нахални родители....."

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Ох, заради подобни теми във форума, когато веднъж давах АБ на Дариа и тя беше вече здрава, но трябваше да довърши АБ не посмях да я заведа на градина... После сестрата ми каза, че е трябвало да я заведа и да й занеса АБ да й го даде тя на обяд.

Кога ще проумеете, че не всички болести, които се лекуват с АБ са заразни? Дариа също и кашля - алергична е, но кашля като пушач, че и по-лошо...

# 7
  • Мнения: 17 409
Isa, на мен лично са ми ясни нещата, така че няма какво да проумявам Wink И това по никакъв начин не променя мнението ми Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Венера, което е?  newsm78

Какво щеше да направиш ако видиш дъщеря ми във вашата градина да кашля като магарица и да й текат сополите? Да дойдеш да се разправяш с мен? Аз не съм скандалджийка, щях да се смутя и да ти обясня, че детето ми има алергия... А ти как щеше да се почувстваш?
Едва ли като победител...

Темата е многократно дискутирана тук и всеки път се стига до войни. Нямам намерение да участвам в тази.

# 9
  • Мнения: 17 409
Имах предвид мнението ми относно това да се водят деца със сиропи против кашлица и антибиотици. Алергиите не съм коментирала, макар че съм се наслушала на обяснения от сорта на алергии, 3-та сливица и подобни( това не е към теб лично).
Айде да не превръщаме и тая тема в спор!

# 10
  • Мнения: 114
Ок  . Не искам темата да е един спор .Просто на мен са ми казвали че сиропи могат да дават стига да не са антибиотици .А ето че не се спазва това .Колкото до учителката тя също може да не знае че това дете пие антибиотик може да е на 12 часа  Thinking.А колкото до това че когато се пие АБ не е заразно детето не съм много съгласна  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 17 409
el, не е редно дори и да не е антибиотик. Антихистаминови и други противоалергични- приемам. А учителката и да знае, и да не знае- все тая. Нищо не може да направи Confused

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Лекарствата се пият в къщи. В градините не трябва да се дават никакви лекарства!Учителките и лелките не са медицински лица та да дават лекарства на децата.Да не говорим ако някое дете изпие по погрешка лекарството на друго "здраво" дете.
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78
В общи линии родителите с по-ниска култура си водят децта с лекарства в градините.Безотговорността им спрямо другите деца е направо възмутителна.За чуждите  , че не мислят е ясно , но поне да помислят за собствените си деца!

# 13
  • Мнения: 5 468
Сигурна ли си, че е бил антибиотик? newsm78 Питам, защото антибиотика така горчи, че ако се изсипе в шише, детето няма да го изпие със сигурност. Или пък ще го пие цял ден по малко, което няма да има желания ефект.
Той се дава под час и трябва да се даде на "един дъх", дето се вика, а не да го точи цял ден...
Може пък да му е сипал някакъв имуностимулатор или нещо друго... знам ли. Ама антибиотик в шишето... хич не вярвам да го изпие детето. Не че това пречи да му е сипал наистина де...

# 14
  • Мнения: 114
Сигурна ли си, че е бил антибиотик? newsm78 Питам, защото антибиотика така горчи, че ако се изсипе в шише, детето няма да го изпие със сигурност. Или пък ще го пие цял ден по малко, което няма да има желания ефект.
Той се дава под час и трябва да се даде на "един дъх", дето се вика, а не да го точи цял ден...
Може пък да му е сипал някакъв имуностимулатор или нещо друго... знам ли. Ама антибиотик в шишето... хич не вярвам да го изпие детето. Не че това пречи да му е сипал наистина де...
Да абсолютно сигурна съм -Цек се казва даже .И моето дете го е пило когато беше от много болнавите .А го сипва в шишето защото сигурно не го приема по друг начин -знам ли има и такива деца

# 15
  • Мнения: 2 657
и аз мисля,като Ню PeaceМоят син,ако му го дам със шишето,няма да близне-да не е луд Laughing

Аз самата пуснах подобна тема преди месеци,когато малкия отиде за първи път на ясла-стигнахме до война.И да се разправяш и да не се разправяш,те ще продължават да си приемат децата с лекарствата.
Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78

# 16
  • Мнения: 17 409


Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78



Аз се замислях в началото. Обаче детето ми през седмица две беше болно, така че вече не ме интересува тая работа. Това си е проблем на майката- да си го решава. Който иска- намира начин.
Да не говорим за изцепките тук във форума на неработещи майки, че си пращат децата болни на ясла/градина.....

# 17
  • София
  • Мнения: 903


Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78



Аз се замислях в началото. Обаче детето ми през седмица две беше болно, така че вече не ме интересува тая работа. Това си е проблем на майката- да си го решава. Който иска- намира начин.
Да не говорим за изцепките тук във форума на неработещи майки, че си пращат децата болни на ясла/градина.....

Защо не можем да проумеем една проста истина - колкото по-малко болни деца има в градината, толкова по-рядко ще се разболяват децата изобщо и толкова по-рядко ще се налага да се взимат болнични заради децата.  newsm78Просто и ясно - добре е и за децата и за родителите им. В противен случай порочния кръг никога няма да се затвори.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Лекарствата в ДГ не се дават от учителките и лелките, а от мед. сестра. Ако към някого трябва да се обърнеш е тя. Тя приема децата сутрин, тя може да върне нездраво дете и ако някакъв медикамент се дава, редно е родителят да предупреди нея и да го уточни с нея.

Иначе съм съгласна с Isa по въпроса с лекарствата. А темата е много "предразполагаща" и няма начин да се стигне до разумен компромис. Винаги ще има мрънкащи майки, които хем не смеят да попитат /щото може би ще им се обясни и ще се окаже, че няма повод за хленчене, тръпката ще изчезне тогава/, хем имат много за казване. А е толкова лесно - питаш, казва ти се и няма повод за терзания.

# 19
  • Мнения: 3 116
Заради тези ежедневни ситуации в частната ясла, в която ходеше детето ми, от 4 месеца, малката е посещавала яслата максимум 1 месец. 5 пъти пи антибиотик. Направи 2 отита (един с парацентеза), 1 гнойна ангина, 2 грипа, 1 бронхиолит ! За четири месеца !

Спрях детето си от тази ясла и вече на никой няма да я препоръчам. Това е.
Никой не може да ме убеди, че едно дете ще се разболява на всеки 3 дни, ако всички деца в яслата са здрави ! Ставала съм свидетел, как родители водят по-големите (3-4 годишни) дечица от градината с обяснението "ами тя е с червено гърло, но нищо друго й няма". Три дни по-късно детето ми вдигна 40 градуса. Ставала съм свидетел, как каките от яслата дават сиропи за кашлица на децата и на странния ми поглед отговарят "ами то е алергично", явно всички са алергични.

Темата ми е много много болна. Пуснах Мая на частна ясла с идеята че там ще има по-голям контрол, по-добре ще се грижат за децата и детето ще е щастливо, да ама не Sad Че си и изпуснах прекрасната детегледачка Sad Дано с новата имаме пак този късмет  Praynig

# 20
  • Мнения: 1 134
Кога ще проумеете, че не всички болести, които се лекуват с АБ са заразни? Дариа също и кашля - алергична е, но кашля като пушач, че и по-лошо...

Същото положение беше и с дъщеря ми през първата година в ДГ.

А и да не говорим, че вирусите се предават доста преди да се проявят в някое дете, така че спасение няма. Това, че е на антибиотик означава, че вече не е заразно.
За децата със зачервени гърла съм съгласна, че трябва да си стоят вкъщи.
Но останалите случаи не винаги са такива, каквито изглеждат.

# 21
  • Мнения: 2 657


Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78



Аз се замислях в началото. Обаче детето ми през седмица две беше болно, така че вече не ме интересува тая работа. Това си е проблем на майката- да си го решава. Който иска- намира начин.
Да не говорим за изцепките тук във форума на неработещи майки, че си пращат децата болни на ясла/градина.....

Моят син също е от болнавите,ама не се оплаквам нали.Еми приемат ги,какво да направя,нямам вина аз,4е ги приемат,в такъв случай  си оставям детето в къщи .Затова все още не съм запо4нала работа и мога да си позволя да го гледам поради тази при4ина.Но по4на ли,нито ще има на кой да го оставя,нито ще мога да си позволя детегледа4ка със заплатите който взимаме тук.

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 12:41 от Йо

# 22
  • Мнения: 2 657


Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78



Аз се замислях в началото. Обаче детето ми през седмица две беше болно, така че вече не ме интересува тая работа. Това си е проблем на майката- да си го решава. Който иска- намира начин.
Да не говорим за изцепките тук във форума на неработещи майки, че си пращат децата болни на ясла/градина.....

Защо не можем да проумеем една проста истина - колкото по-малко болни деца има в градината, толкова по-рядко ще се разболяват децата изобщо и толкова по-рядко ще се налага да се взимат болнични заради децата.  newsm78Просто и ясно - добре е и за децата и за родителите им. В противен случай порочния кръг никога няма да се затвори.


aз истината я проумчвам,но не всички мислят,като нас  bouquet
Не можем да забраним на някой/ние/,да не си води детето със сиропи и тем подобни-нали?

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Предната седмица оставах в къщи заради конюнктивит на сина(и аз също, де), тази седмица оставах заради температура на щерката(събуди се сутринта и ни "изненада").
 Ако другата седмица някой от тях се разкашля(не дай боже) вече го пращам на градина кашлящ - цяла зима се съобразявам да не водя малкият кашлящ и с лекарства, а докато изпращам щерката гледам- на един му трият сополите, друг го тупат по гърба, че се е задавил от кашлица, трети го съветват да си слага ръката на устата като кашля ooooh!

Друг е въпросът, че има деца, които не боледуват, а са в същата среда като моите. Така, че едва ли причината е кашлящите деца в градината. Престанах вече да обвинявам кой как си води децата. Но вече и аз започвам да се замислям как ще си пращам моите. Омръзна ми да си стоят в къщи абсолютно жизнени, скачащи, играещи и само заради кашлицата да ми е неудобно да ги водя на детска.

# 24
  • Мнения: 4 668
Първо - всичко започна да се обеснява с алергия вече ...  Confused Съгласна съм , че при някой е така , но при други 100 % е само , за да се оправдаят .
Второ - аз наистина не мога да приема подобна безотговорност - да си водиш болното дете при 20 здрави деца  Thinking  Така никога няма да спре този порочен кръг на вечни болести .
 
Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78

Ама защо трябва аз да я мисля , дали ще я търпят или не ? Да си прави сметката . Или е правилно другите деца да се разболяват , за да не се сърди шефът и примерно ...  Sick

# 25
  • Мнения: 3 116
Йо, това за болничните, питаш ли ни как 3 месеца детето сме го гледали вкъщи ? Че аз специално съм пред уволнение. Че изпуках почти цялата си отпуска за да я гледам болна. Че имам повече от 20 дни болнични и оттам едвам си плащам кредитите. Свят ми се е завило. Но не съм си пратила детето болно в яслата. Това е сигурно !

# 26
  • Мнения: 2 657
Абе дали ще се замисляме или не-така си е...А не се зари4айте,4е не се знае,кога няма да имате възможност за да си останете с детето в къщи,понеже се е разсополивило Peace

Не си водя детето болно или с лекарства!-за сметка на други родители,но мисля,4е не мога да ги оприлича като безотговорни или лоши майки и т.н.Не всеки може да си позволи да се издържат със заплатата на единият родител...Не всеки може да хуква,при потичане на сополите и да си стой в къщи с детето.....Не всеки може да си позволи лукса,да плаща на детегледачка...

Аз за мен съм избрала да стоя без работа в момента,заради малкия-понеже,ако се бчх върнала от 22-ри април,никой нямаше да го интересува от фирмата ми,4е ще ми оперират детето и аз трябва да си го гледам 1 месец.Сори,ама не съм слу4ила на шеф,а и да съм слу4ила,ще ме търпи 2-3 пъти и ще ми каже-знаеш ли колко 4акат за твоето място.....

# 27
  • Мнения: 3 116
Номера е такъв че ако всички си водят децата здрави, няма да се стига до там че да ти се налага 2 месеца да си седиш вкъщи. Никой в яслата не можа да ми обясни защо детето като си е вкъщи е здраво и на третият ден от пускането на ясла е болно. И то при положение че когато детето си седи вкъщи ако вече е здраво и се възстановява от поредния антибиотик го пращам на площадката при другите деца и нито един път не се разболя (нищо че и сополи текат и кашлят). Има проблем с яслите но не мога да разбера какъв е  Sick

# 28
  • Мнения: 2 657
Да права си така е,но нали се сещаш,4е една майка,като се нападне с това-защо си води детето болно или ....може да отговори-като не искате да ви се разболяват децата си ги гледайте в къщи.....

Знаеш ли,проблемът найстина си е в яслите и той е,че лелките не връщат,а казват-донесете му сироп4ето.....

Не упреквам никоя майка,всеки сам си знае на какво дередже е и какви са им възможностите относно това,дали могат да си останат в къщи или не.

Мен като нещо не ми изнася,си взимам детето и се връщаме в къщи и си се гледаме.

п.п.Моят син бе преместен от първата ясла на третия ден,заради немърливостта и тъпото и надменно отношение на лелките.....


между другото,тук при нас/нали сме си малък град и е шуробаджанащина/се практикува на познати и на важни да не им се задават въпроси от сорта,ама защо е болен или еди си какво,а направо се казва доведи си детето,ние ще си му даваме лекарствата..защото сега два месеца бяха под карантина,ама аз не съм дъщеря на еди си кой и ни изгониха,като заведох малкия,а в същото време на еди кой си детето макър,4е и то не е боледувало се прие с усмивка,а моят син рева от вън,като магаре,4е иска при децата

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Тогава кой е виновен - родителите или персонала на ДГ?

Има едни мероприятия, наричат се родителски срещи. Там основната идея е да се обсъди правилника на ДГ и да се уточняват подобни изисквания, недоразумения и да се поставят питания. Там още първия път влиза мед. сестра и казва "в нашата ДГ се допуска това и това. Абсолютно недопустимо е това и това". Вие тогава къде бяхте? Попитахте ли как се процедира при заболяване? И при кое заболяване какво се случва? И кой дава и дава ли изобщо и какви лекарства на децата в ДГ? Тук се изписват по 20 страници в подобни теми, предъвкваме ги като рефрен на Енио Мориконе, втръсват ни до болка, а по родителските срещи се коментират с часове по колко да се събере за рождените дни - лев или два, а за такива неща всеки мълчи.

Коя от вас, която е седяла 3 месеца и си е гледала болното дете отиде, намери медицинската сестра и й потърси сметка кого и как пуска в ДГ? /Извинете, ама като всички сте си по 3 месеца с болните деца у вас, питам се аз, кой изобщо посещава детските градини, че те са претъпкани, и то с болнИци?/

# 30
  • Мнения: 2 657
Дара и аз това исках да кажа,за мен персона е по виновен от родителите и за това не обвинявам  Peace

п.п.Когато бяха под карантина,го гледах около месец,ама трябваше да си го оставя още един,но една сутрин го заведох и заявих на лелката/след като беше пак готова да ни натири/,че щом на еди кой си детето си идва спокойно/при условие,че и то не е карало нито една шарка/,значи и моето ще посещава яслата,ако им харесва-приеха го без да ми задават въпроси или да коментират Whistlingтака и не се ошарихме.

# 31
  • Мнения: 550
И при нас,докато ходихме на ясла,имаше такива случаи,но когато поисках лелките да му дават витамини-сироп"МУлтисаностол",те ми отказаха. newsm78

# 32
  • Мнения: 3 116
1. Родителска среща не е имало докато детето ми е било в тази ясла. Постъпи декември и го спрях април.

2. Когато детето постъпи в яслата имаше медицинска сестра постоянно (това беше важно за мен). Когато февруари го пуснах пак изведнъж се оказа че медицинска сестра постоянно няма, а има такава на повикване. Преди 2 седмици помолих да повикат сестрата да прегледа малката заради хрема (избиваха кучешки зъби). Резултата от прегледа беше интересен. Моята здрава, а всички останали изведнъж се събудили болни и вирусни. Е да, но вечерта като прибирахме детето всички бяха там и здрави и болни !

3. Питах как се процедира при заболяване. Обаждат се на родителите (на мен веднъж ми се обадиха) да отидат да си вземат детето. Е аз отидох да си го взема след 20 минути (толкоз ми е пътя), но други за 4 часа не можаха да си ги вземат. Тук въпроса явно опира до родителите !

На други въпроси да отговарям има ли  #Cussing out

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Извинявай много, но ако това ви е яслата, че и частна на всичко отгоре, "мерси" ще кажа аз. Няма какво да се сърдите на родителите, ами направо си сменете яслата. Нещо генерално е сбъркано там.

Ако е до други въпроси опряла работата, бих попитала ти като я взе след 20 минути как разбра, че другите са дошли след 4 часа? Пост ли постави или какво? Но това май няма голямо значение.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 116
Ами да, спрях детето от яслата, но въпроса е друг. Опитах се да обясня че колкото и да е малък контрола от яслата, ако има контрол от страна на родителите можеше да не се стига дотук  Tired

# 35
  • Мнения: 17 409
Във всяка ясла и градина в правилника си го пише: забранено е да се водят болни деца. И да го върне сестрата, след 1 час идва с бележка от педиатър, че е здраво. И се почва: алергия, 3-та сливица. Аз алергичен ринит със зелени сополи не знам да има. Wink Пък на родителските срещи от когото и да търсим сметка- полза няма.

.... една майка,като се нападне с това-защо си води детето болно или ....може да отговори-като не искате да ви се разболяват децата си ги гледайте в къщи.....

Отговаряли са ми неведнъж така. Аз освен като наглост, не знам както какво да го определя това.
Темата пак се обезсмиля, пак дъвчем едно и също. Извинявам се на авторката, но не мога да се въздържам в подобни теми. Peace

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Родителят не е мед. лице. Детето сополиво, той трябва да отиде на работа, с простия си инженерен /примерно/ мозък решил, че няма опасност за останалите деца - завел го. Или пък детето е добре, ама довършва дозата АБ, никой не е казал, че в ДГ е забранено /както е при нас/ да се носи АБ и да се води такова дете - завел го. Така преценил. Затова в ДГ си има мед. лице, което приема децата, предварително ни е запознало с правилата - в случай, че има такива - и отговаря за здравословното състояние на децата. Ако такова няма, пък имало, ама за малко, пък правила нямало... Що за ДГ е това??? Вие сте си я избрали, на кого се сърдите?

# 37
  • София
  • Мнения: 2 952
Този спор е от вечните във форума. И причината за спора според мен не е толкова в порядките в градината, колкото в различните възможности да се ползват болнични  Wink, наличието на свободни баби, възможността да плащаш на външен човек, за да се грижи за детето, което не е на градина.
Аз имам простички правила, които следвах със сина ми и вероятно ще постъпвам по същия начин с дъщеря ми. Болно дете на градина не се води. И да не е заразно - детето се уморява по-лесно, по-кисело е и т.н. Болното дете се гледа в къщи - от майката, ако тя може да си позволява болнични чат-пат, ако не от детегледачка или баба.

# 38
  • Мнения: 7 410
                 С директорката.Забранено е да се оставят каквито и да е сиропи /дори за кашлица/ в шишета на децата.Ако ги изпие някое друго ,което има алергия,какво става тогава и кой е виновен?Веднага уведоми директорката,мед.сестра и те да се разправят с този баща,а учителката предупреди може и да не е видяла какво се прави зад гърба и и тя е с толкова много деца,накрая обаче ще опере пешкира. Mr. GreenЕдинственото лице ,което може да дава лекарствени препарати /въпрос е кои може да се дават в ДГ/  е МЕДИЦИНСКАТА СЕСТРА.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
пращам на площадката при другите деца и нито един път не се разболя (нищо че и сополи текат и кашлят). Има проблем с яслите но не мога да разбера какъв е  Sick

А де?  newsm78

А защо пращаш пиещото си АБ дете на площадката - там няма ли други деца, които ТВОЕТО може да зарази? Каква е разликата градина - площадка?  Thinking

# 40
  • Мнения: 114
 Благодаря за отговорите ! Говорих с госпожата все пак -тя не знаеше че детото е на антибиотик .
Към Йо -замисляла съм се дали може да е болничен постояно майката .Ами налага се защото заради нейното дете трябват да излязат болничен доста от майките на другите деца .И ти като можеш да си гледаш детето в къщи не всеки може това ти помисли ли го?Аз също съм на работа и на никого не му е приятно когато детето е болно нито на мен нито на работодателя .И в случая не говоря за хрема и кашлица а за даване на антибиотик .
На родителската среща съвсем ясно се каза че болни деца не посещават градината и не се дават никакви лекарства .Моето дори и за хрема ми я бяха върнали веднъж.
Някой по горе писа че дете пиещо антибиотик не е заразно -това не е вярно .Той се изписва при бактериални инфекции а те са си заразни .

# 41
  • Мнения: 4 629
Хубаво си направила, че си говорила с учителката. Тя е тази, което трябва да вземе мерки. Кажи какво стана - спряха ли да водят детето със антибиотик на градина?

# 42
  • Мнения: 1 555
Aнтибиотици се дават по най-различни поводи и не е задължително това да са заразни заболявания. Все пак бих се поинтересувала от какво е болно детето, което пие АБ.
Много правилно казано, а според мен ако искаш да се разберете цевилизовано говори с учителката, а не с родителя !

# 43
  • Мнения: 114
Хубаво си направила, че си говорила с учителката. Тя е тази, което трябва да вземе мерки. Кажи какво стана - спряха ли да водят детето със антибиотик на градина?
Ами вчера си беше на градина това дете Confused.

# 44
  • Мнения: 2 657
Хубаво си направила, че си говорила с учителката. Тя е тази, което трябва да вземе мерки. Кажи какво стана - спряха ли да водят детето със антибиотик на градина?
Ами вчера си беше на градина това дете Confused.

ееее,как newsm78


Благодаря за отговорите ! Говорих с госпожата все пак -тя не знаеше че детото е на антибиотик .
Към Йо -замисляла съм се дали може да е болничен постояно майката .Ами налага се защото заради нейното дете трябват да излязат болничен доста от майките на другите деца .И ти като можеш да си гледаш детето в къщи не всеки може това ти помисли ли го?Аз също съм на работа и на никого не му е приятно когато детето е болно нито на мен нито на работодателя .И в случая не говоря за хрема и кашлица а за даване на антибиотик .
На родителската среща съвсем ясно се каза че болни деца не посещават градината и не се дават никакви лекарства .Моето дори и за хрема ми я бяха върнали веднъж.
Някой по горе писа че дете пиещо антибиотик не е заразно -това не е вярно .Той се изписва при бактериални инфекции а те са си заразни .

И ти като можеш да си гледаш детето в къщи не всеки може това ти помисли ли го?
замисляла съм се и затова не обвинявам Peace
Всеки си гледа детето,както намери за добре PeaceКаква съм аз,за да казвам-ти защо си водиш детето,като е болно newsm78Мисля,4е тук другите/имам предвид персонала/би трябвало да правят забележки....

Aнтибиотици се дават по най-различни поводи и не е задължително това да са заразни заболявания. Все пак бих се поинтересувала от какво е болно детето, което пие АБ.
Много правилно казано, а според мен ако искаш да се разберете цевилизовано говори с учителката, а не с родителя !
Peace

# 45
  • Мнения: 14 133

замисляла съм се и затова не обвинявам Peace
Всеки си гледа детето,както намери за добре PeaceКаква съм аз,за да казвам-ти защо си водиш детето,като е болно newsm78Мисля,4е тук другите/имам предвид персонала/би трябвало да правят забележки....


Peace

# 46
  • Мнения: 2 657

замисляла съм се и затова не обвинявам Peace
Всеки си гледа детето,както намери за добре PeaceКаква съм аз,за да казвам-ти защо си водиш детето,като е болно newsm78Мисля,4е тук другите/имам предвид персонала/би трябвало да правят забележки....


Peace

Божееее,една подкрепа  bouquet
до сега все нападки полу4авам Mr. Green

# 47
  • Мнения: 17 409
Йо, никой не те напада. От всичко, което се изписа, ако правилно съм разбрала ти конкретно не си водиш детето болно на ясла. А толерантността, която проявяваш- айде няма нужда!
 Вече за не знам кой път пиша,че персоналът прави забележки и то мнгократно на едни и същи хора- хич не им дреме Wink

# 48
  • Мнения: 2 657
Не толерирам болестите,но не съм аз тази,която мога да упрекна някой Peace

# 49
  • Мнения: 17 409
МИ дано не ти се налага да си промениш гледната точка! Hug

# 50
  • Мнения: 114
Не толерирам болестите,но не съм аз тази,която мога да упрекна някой Peace


МИ дано не ти се налага да си промениш гледната точка! Hug
Peace
А аз пък доколкото разбрах ти си спряла детето си от ясла защото много боледува -така ли е? newsm78
Дано като тръгне на градина да не ти се налага пак да го спираш  Peace
Тогава може би ще  си кажеш е какво толкова защо пък да не си го гледам до първи клас а другите да си водят болните деца на градина и пак ще ги защитаваш  #Crazy  bouquet

# 51
  • Мнения: 7 837
Айде и тука се суче около едно и също... Laughing
Моят тъп американски доктор казва,  че след втория ден за прием на антибиотик, детето може да ходи на градина.
Писах и в предната тема, Самуил има често ушни инфекции, антибиотик за тях се изписва с курс на лечение 10 дни. Никой не смята, че детето  трябва да стои за толкова време вкъщи.
И нито едно от децата в градината, не се е разболяло досега от ушна инфекция, заради моя син.
Сиропите за кашлица, които се предписват, също се дават дълго време.
В какъв свят живеете?

# 52
  • Мнения: 17 409
Е, аз пък, като тъп бг лекар ти казвам, че не е редно да ходят с лекарствата на градина. Че не се спазва е ясно.

# 53
  • Мнения: 7 837
Ок, но ти си просто един виртуален образ.
Хвала на тези, които могат със седмици да си затварят децата, докато приключи лечението...Те мислят един вид за благото за обществото. Смях, смях, смях.
Не се ли усещате в залитанията си за форумски перфекционизъм.

Безсмислена тема. Безсмислен спор.

# 54
  • Мнения: 17 409
Щом казваш...

# 55
  • Мнения: 2 657
Не толерирам болестите,но не съм аз тази,която мога да упрекна някой Peace


МИ дано не ти се налага да си промениш гледната точка! Hug
Peace
А аз пък доколкото разбрах ти си спряла детето си от ясла защото много боледува -така ли е? newsm78
Дано като тръгне на градина да не ти се налага пак да го спираш  Peace
Тогава може би ще  си кажеш е какво толкова защо пък да не си го гледам до първи клас а другите да си водят болните деца на градина и пак ще ги защитаваш  #Crazy  bouquet

Май четеш между редовете,не съм си спирала  детето от ясла и нямам намерение да го спирам...Ще защитавам който си искам и когато си искам,мнението ми няма да се промени Peace
Ама ми писна да слушам как еди си какво,какви добри майки сме,нашите семейства са най -идеални и про4ие.
Вие на луната ли живеете???
Не съм от хората дето ще си вържа детето да стой в къщи,а да не споменавам,4е миналата година когато бяха -20градуса е бил с мен по улиците и по болниците,защото ми се наложи да ме оперират и аз аджеба понеже не съм от хората,които могат да раз4итат на баби и детегледа4ки си го вла4их с мен-пък си ми е жив и здрав.

# 56
  • Мнения: 114
[quote author=Йо link=topic=187222.msg3862876#msg3862876 date=117829879

Май четеш между редовете,не съм си спирала  детето от ясла и нямам намерение да го спирам...Ще защитавам който си искам и когато си искам,мнението ми няма да се промени Peace
Ама ми писна да слушам как еди си какво,какви добри майки сме,нашите семейства са най -идеални и про4ие.
Вие на луната ли живеете???
Не съм от хората дето ще си вържа детето да стой в къщи,а да не споменавам,4е миналата година когато бяха -20градуса е бил с мен по улиците и по болниците,защото ми се наложи да ме оперират и аз аджеба понеже не съм от хората,които могат да раз4итат на баби и детегледа4ки си го вла4их с мен-пък си ми е жив и здрав.


[/quote]Ами явно на луната живеем -бърка ли те  Hug.
И това с 20 градуса какво общо има с темата  Crazy.Ами явно съм чела между редовете и защо го гледаш у вас като е на ясла newsm78

# 57
  • Мнения: 2 657
Къде 4етеш и какво 4етеш....незнам newsm78
Ходи на ясла,а когато нещо не ми изнася в яслата или ми се ще да си е в къщи,си го оставям Peace


# 58
  • София
  • Мнения: 6 999
Е, аз пък, като тъп бг лекар ти казвам, че не е редно да ходят с лекарствата на градина. Че не се спазва е ясно.

Божеееееее, ти си лекар? И си на позицията, че децата като кихнат и следва да си остават вкъщи до пълно излекуване и че следва да се изолират болните деца и че сополите са заразни и прочие и прочие...  ooooh! ooooh!

Не го вярвам това,  извинявай за което.   bouquet

# 59
  • Мнения: 5 468
Моят тъп американски доктор казва,  че след втория ден за прием на антибиотик, детето може да ходи на градина.
Ами на рождения ден на Гери, имаше едно дете (всъщност, най-добрият й приятел), на което майка му ме предупреди, че е от 4 дена на антибиотик и почти нищо му нямало вече. И аз й казах, да дойдат, защото мислех точно като твоя лекар... 4-ти ден антибиотик - той е изтрепал всичко, що е било вътре (вируси, бацили, амеби и чехълчета).. .а останалите 2-3 дена ще му се дава ей така, за спорта Laughing.
Да, ама Гери след 2 дена се разболя. Ей я на - сега хърка в леглото. Одеве се обадихме да чуем другото семейство, дето ни беше на РД, как са... Детето им е болно и то Thinking. Ами заразили са се. Със сигурност.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 107
когато детето ми е болно, си вземам болничен или аз или мъжът ми, редуваме се Peace
никога не съм си позволила да си пусна детето болно на градина, най-малкото си представям колко некомфортно ще се чувства то Confused
а и как ще съм спокойна аз да знам, че детето ми е болно и е на чуждо място
не съм съгласна с това заради едно дете да се разболяват десет
това си е мойто мнение  и го следвам bowuu

Aнтибиотици се дават по най-различни поводи и не е задължително това да са заразни заболявания. Все пак бих се поинтересувала от какво е болно детето, което пие АБ.

реагираш на място, хващайки ги накуп- и госпожата, и бащата Naughty


Защо не можем да проумеем една проста истина - колкото по-малко болни деца има в градината, толкова по-рядко ще се разболяват децата изобщо и толкова по-рядко ще се налага да се взимат болнични заради децата.  newsm78Просто и ясно - добре е и за децата и за родителите им. В противен случай порочния кръг никога няма да се затвори.

съгласна съм 100% Peace

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 01:17 от Desconocida

# 61
  • Мнения: 17 409
Е, аз пък, като тъп бг лекар ти казвам, че не е редно да ходят с лекарствата на градина. Че не се спазва е ясно.

Божеееееее, ти си лекар? И си на позицията, че децата като кихнат и следва да си остават вкъщи до пълно излекуване и че следва да се изолират болните деца и че сополите са заразни и прочие и прочие...  ooooh! ooooh!

Не го вярвам това,  извинявай за което.   bouquet

Иса, дреме ми, че не ми вярваш. ДА, лекар съм и пак ти кавам, че сополите са заразни и няма такава простотя като ясленски сополи. И, че здраво дете сополи няма и не кашля. ВАзомоторният ринит е друго нещо, за твоето дете разбрахме, че е с алергия.

И още има деца, на които хермата минава за няколко дни, но те са заразили и други. А някои от тези другите се разболяват от бронхити, пневмонии, астми и пр.

# 62
  • Мнения: 3 423
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78

Предполагам, че родителят е вменяем,
знае какво прави и не действа срещу
благото на детето си. Ти защо ей така?!
Какъв разгвор искаш да подхванеш по-деликатно?
Проблемът твой ли е?

# 63
  • Мнения: 17 409
Ай стига с тая толерантост, бе хора! КАто й е болно ден през ден детето-ето, че проблемът става и нейн.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Толерантност? В тези теми? Къде забеляза такава? Аз виждам само изключително  компетентни родители, бдящи на входа на ДГ, които с един поглед мълниеносно и безпогрешно диагностицират здравословното състояние на всяко влизащо дете и, странно защо, плахо си мълчат, след което крайно и гръмогласно ръсят нелицеприятни квалификации. Явно четем различни теми, но се оказва, че пишем в една.

Персонала в ДГ не е за да прави забележки. Моето дете два пъти е връщано напълно здраво от ДГ. Единият път не знаех, че след ваканцията, макар и здраво е трябвало да донеса бележка. Отказаха и дума да стане да го оставя. Здраво! Казаха - вземи си я, донесете бележка и заповядайте пак. Е, пропуснах ден, гледах си я, вечерта я заведох на лекар и на следващия ден отидохме пак. Втория път - пак здрава, от почивка се връщахме, с бележка и всичко ОК. Да, но забравих бележката в колата. Казах им - имам бележка, но не ми се връща до колата, нека я оставя вечерта. Не, не можело, да си отида до колата и да си донеса бележката. Така че, не ми разправяй, че персонала е, за да "прави забележки". Глупости! Персонала си знае работата и е там, за да прецени кой може и кой не може да е там. Във всеки случай тези истории за деца с Т, шарки и видимо не в кондиция и антибиотици са измислици-премислици. И да има подобни случаи, то те са прецедент, а не практика. Говоря специално за АБ. И щом си лекар, трябва да ти е кристално ясно, че всяко дете има период на адаптация, когато тръгва на ДГ или ясла и затова не са виновни родителите на останалите деца.

Дъщеря ми така и не успя да тръгне на ясла. Мъчих я 6 месеца, стигна до болница, лежахме месец и повече. Е, спрях я. Така и повече не тръгна на ясли. Пуснах я направо на ДГ. Малкия 6 месеца се адаптираше. Средното пък си тръгна и ден не е боледувало. Кифлата каза, и през ум не ми е минало да обвинявам някого, още по-малко да ръся грозни квалификации. Боже, защо ли изобщо продължавам да пиша по тези теми? Верно е напълно лишено от смисъл.

# 65
  • Мнения: 2 657
Ел,това с -20-те градуса исках да кажа,4е не съм от майките който ще си вържат детето в къщи.Ами както ме бяха оперирали и нямам баби и съм на мъжа ми на издръжката и не дай си боже беше сополив,с мен в болницата ли трябваше да го водя,ако той тогава ходеше на ясла.Вероятно май да,трябваше да ме 4ака да изляза от упойка,после да си ме заведе у нас,да ми мрънка на главата,4е иска да го взема,а не мога.
Не вси4ки могат да си позволят да си оставят децата в къщи заради сополи...А в такава ситуация няма и да се замислям дали да не го пращам Peace

Спорам да пиша по-темата....


п.п.Има майки,който цяла зима си треперят над децата и не ги изкарват на вън,щото видите ли ще се разболеят.Е повярвайте ми познавам такива родители,но тяхните деца бяха брой пъти по-болни от моето.

# 66
  • Мнения: 114
Ел,това с -20-те градуса исках да кажа,4е не съм от майките който ще си вържат детето в къщи.
Не вси4ки могат да си позволят да си оставят децата в къщи заради сополи...А в такава ситуация няма и да се замислям дали да не го пращам Peace

Спорам да пиша по-темата....


п.п.Има майки,който цяла зима си треперят над децата и не ги изкарват на вън,щото видите ли ще се разболеят.Е повярвайте ми познавам такива родители,но тяхните деца бяха брой пъти по-болни от моето.
Е аз не съм казала че трябва да си стоят децата в къщи-ти къде го прочете newsm78.
И темата не е за сополите а за ходене на градина с АБ има разлика.И какво намеси и зимата и т.н. .
Изобщо всеки си пише май каквото му дойде .

# 67
  • Мнения: 114
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78

Предполагам, че родителят е вменяем,
знае какво прави и не действа срещу
благото на детето си. Ти защо ей така?!
Какъв разгвор искаш да подхванеш по-деликатно?
Проблемът твой ли е?
Е да не действа срещу благото на неговото дете а срещу благото на още 20 деца .А така определено проблемът става и мой нали? Crazy

# 68
  • Мнения: 114
А вие не забелязвате ли че то като си заведеш детето на лекар има само две диагнози -вирус или алергия Shocked Confused

# 69
  • Мнения: 114
компетентни родители, бдящи на входа на ДГ, които с един поглед мълниеносно и безпогрешно диагностицират здравословното състояние на всяко влизащо дете и, странно защо, плахо си мълчат, след което крайно и гръмогласно ръсят нелицеприятни квалификации. Явно четем различни теми, но се оказва, че пишем в една.

.
Изобщо не бдя на входа на градината а това става пред шкафчетата .Според теб трябва да вървя като кон с капаци ли?И изобщо къде видя да съм ръсила в постовете си квалификации към въпросният баща ooooh!.

# 70
  • Мнения: 4 668

сополите са заразни и няма такава простотя като ясленски сополи. И, че здраво дете сополи няма и не кашля

И още има деца, на които хермата минава за няколко дни, но те са заразили и други. А някои от тези другите се разболяват от бронхити, пневмонии, астми и пр.

Мисля , че това изчерпа темата ! Просто истината е такава , но някой не искат да си признаят  Rolling Eyes

И хайде стига вече с тези алергии  Sick Не може винаги с тях да се оправдава човек ... А и все пак си личат алергичните ринити , доста по - различни са от онези другите сополи ...

# 71
  • София
  • Мнения: 6 999
ДА, лекар съм и пак ти кавам, че сополите са заразни и няма такава простотя като ясленски сополи. И, че здраво дете сополи няма и не кашля.

Не помня някъде да съм твърдяла, че има 'ясленски сополи'.
Слава Богу педиатърката на дъщеря ми не смята, че трябва да я оставям вкъщи, защото е заразна всеки път като кихне или се закашля.

А защо не кажеш /като лекар/, че при заразни заболявания /истински такива/ си опасен ПРЕДИ симптомите? Аууууууууууу - ужас - я да започнем всички да си гледаме децата вкъщи и най-добре в стерилни клетчици да не би някой бацил да ги достигне.  ooooh! ooooh!

Моето дете два пъти е връщано напълно здраво от ДГ. Единият път не знаех, че след ваканцията, макар и здраво е трябвало да донеса бележка.
...........
Във всеки случай тези истории за деца с Т, шарки и видимо не в кондиция и антибиотици са измислици-премислици.
.......................
 Боже, защо ли изобщо продължавам да пиша по тези теми? Верно е напълно лишено от смисъл.

Какви са тези бележки, какви са тези чудеса?  ooooh! Добре че не ми искат подобни в нашата градина.

И аз не съм виждала подобни деца, но сигурно не гледам достатъчно внимателно - знам ли. Една майка на родителската среща твърдеше, че и при нас имало подобни...

Последното ти твърдение е най-важно. Никой не може да бъде убеден в нещо, в което не желае да се убеди. А това да обвиняваш другите за собствените си неволи е най-лесно.  Tired



# 72
  • Мнения: 2 657
А вие не забелязвате ли че то като си заведеш детето на лекар има само две диагнози -вирус или алергия Shocked Confused

Този въпрос го задай на Венера,тя е специалиста...ние не сме мед.лица и сме простовати Mr. Green

п.п.Гледайте си децата,както намерите за добре,но не искайте и другите да ги гледат,като вас-това е невъзможно Peace

Ел,ти като пусна тая тема,какво очакваше,да пишат майки само дето са на твоето мнение ли?Няма как да стане,не вси4ки мислим еднакво Peace

Със здраве си останете  bouquet
Дано успеете да накарате вси4ки да мислят като вас,да не си водят децата болни и сополиви,да не отварят прозорците в градините,щото децата настиват и т.н.
А това с антибиотика,предполагам,че е много рядък слу4ай,ама май сте като коне с капаци и край вси4ки деца се водят с АБ ooooh!

# 73
  • Мнения: 17 409
Йо, що е заяждаш? НЕ сте медицинслки лица, но ако имате поне малко обща медицинска култура, няма да пишете глупости.
Никога, никого не съм нарекла прост, простакеса или пр. Ама е смешно да си мислите, че много знаете, щото сте чели статийки в нета Wink

# 74
  • Мнения: 2 657
Йо, що е заяждаш? НЕ сте медицинслки лица, но ако имате поне малко обща медицинска култура, няма да пишете глупости.
Никога, никого не съм нарекла прост, простакеса или пр. Ама е смешно да си мислите, че много знаете, щото сте чели статийки в нета Wink

Аз не съм от много знаещите и не претендирам за такава PeaceИзкавам си мнението и който не е съгласен с мен,да не 4ете Mr. Green

# 75
  • Мнения: 114
А вие не забелязвате ли че то като си заведеш детето на лекар има само две диагнози -вирус или алергия Shocked Confused

Този въпрос го задай на Венера,тя е специалиста...ние не сме мед.лица и сме простовати Mr. Green

п.п.Гледайте си децата,както намерите за добре,но не искайте и другите да ги гледат,като вас-това е невъзможно Peace

Ел,ти като пусна тая тема,какво очакваше,да пишат майки само дето са на твоето мнение ли?Няма как да стане,не вси4ки мислим еднакво Peace

Със здраве си останете  bouquet
Дано успеете да накарате вси4ки да мислят като вас,да не си водят децата болни и сополиви,да не отварят прозорците в градините,щото децата настиват и т.н.
А това с антибиотика,предполагам,че е много рядък слу4ай,ама май сте като коне с капаци и край вси4ки деца се водят с АБ ooooh!
Йо ти какво четеш изобщо незнам Whistling.Изобщо нито ме познаваш нито знаеш аз как си гледам детето .Какво мътиш само темата незнам пишеш за температурата на вън за отворени прозорци за зимата как си извеждаш детето и защо.... Thinking.Какво искаш да ни докажеш колко добре си гледаш детето ли ?
Темата е за ситуация в детската градина а не за това кой и как си гледа детето извън нея .И за пореден път ти казвам че не става въпрос за сополи  а за прикриването че дадено дете е болно и даването на АБ в детско заведение където се предполага че ходят само здрави деца .
А изобщо не съм се мъчила да убеждавам когото и да било че това не е правилно .Нито съм обиждала или квалифицирала някого Peace.
Радвам се за споделените ви мнения -няма нужда да се продължава спора . Останете си със здраве и всеки както иска така да постъпва с детето си .
Тези които смятат че даването на АБ в градината  е правилно да си ги водят така .А тези които смятат че е неправилно да разчитат на имунитета на детето си Crazy

# 76
  • Мнения: 17 409
Иса, казвам: да- заразни са и преди първите симптоми. Също така и, че при бебета и малки деца хремата не е безобидна, напротив. Съгласна съм с твоята педиатърка- в никакъв случай не твърдя, че при всяко кихане и т.н трябва да остава в къщи. Не е коректно, обаче в други ситуации детето да се води сред останалите, нито пък да му се дават лекарства там. Има правила и трябва да се спазват. Температурата не е определящ фактор. Който иска- разбира, който не- здраве да е Peace

# 77
  • София
  • Мнения: 6 999
Венера с това твое мнение съм напълно съгласна.  Peace

# 78
  • Мнения: 3 674
Айде и тука се суче около едно и също... Laughing
Моят тъп американски доктор казва,  че след втория ден за прием на антибиотик, детето може да ходи на градина.
Писах и в предната тема, Самуил има често ушни инфекции, антибиотик за тях се изписва с курс на лечение 10 дни. Никой не смята, че детето  трябва да стои за толкова време вкъщи.
И нито едно от децата в градината, не се е разболяло досега от ушна инфекция, заради моя син.
Сиропите за кашлица, които се предписват, също се дават дълго време.
В какъв свят живеете?
Смени доктора.... Joy

# 79
  • Мнения: 7 837
О, Роза и ти ли лекар... Tired Може би УНГ  Tired

# 80
  • Мнения: 5 468
Тук няма случайни хора, Кейси.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 4 729
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
Докторът се двоумеше между вирусна и бактериална инфекция, а тъй като от бактериалните много бързо се влошава положението при нас, за всеки случай даде антибиотик. Е, вирус се оказа, и аз го изкарах даже, здрави сме вече, но антибиотикът трябва да се довърши - на 8 часа е, детето ми е по 10-11 часа в яслата, няма как да избегнем даването там. Ако някой родител ме види, сигурно ще бъде крайно възмутен, като голяма част от родителите тук.

А дали положението при онова детенце не е било подобно, а?

# 82
  • Мнения: 2 657
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
Докторът се двоумеше между вирусна и бактериална инфекция, а тъй като от бактериалните много бързо се влошава положението при нас, за всеки случай даде антибиотик. Е, вирус се оказа, и аз го изкарах даже, здрави сме вече, но антибиотикът трябва да се довърши - на 8 часа е, детето ми е по 10-11 часа в яслата, няма как да избегнем даването там. Ако някой родител ме види, сигурно ще бъде крайно възмутен, като голяма част от родителите тук.

А дали положението при онова детенце не е било подобно, а?

Ти пък сега,нямада се замисляме,я.....

# 83
  • Мнения: 5 468
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
А в яслата, кой ще даде на детето антибиотика?

# 84
  • Мнения: 2 149
Не съм прочела темата от основата, но принципно ако детето е здраво и вече не е заразно, но има по-дълъг курс на лечение с АБ, то може да се обясни това на сестрата в ДГ, както и да се представи бележка. Кутията на лекарството я надписваш и питаш дали може в толкова и толкова часа да му бъде даден.
Не знам как ще реагират в държавната, но досега насякъде, където съм била сиропи се носят...

# 85
  • Мнения: 2 270
Лекарствата се пият в къщи. В градините не трябва да се дават никакви лекарства!Учителките и лелките не са медицински лица та да дават лекарства на децата.Да не говорим ако някое дете изпие по погрешка лекарството на друго "здраво" дете.
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78
В общи линии родителите с по-ниска култура си водят децта с лекарства в градините.Безотговорността им спрямо другите деца е направо възмутителна.За чуждите  , че не мислят е ясно , но поне да помислят за собствените си деца!
и аз съм си водила децата с лекарства на детски градини и ясли/не мисля,че съм с ниска обща култура/Всички знаем,че вирусите са най вече заразните болести при децата/а те както също така добре знаем/не се лекуват с антибиотик.Голяма част от малките деца кашлят и кихат именно от алергии/а за тях се изписват и антибиотици понякога/Далеч съм от мисълта,че няма родители които си пращат наистина болно и заразно дете.Но те са много малко.Все пак едно наистина болно бете има и температура-отпаднало е и тн.Трябва наистина да си в безисходица за да изоставиш детето си в това състояние

# 86
  • Мнения: 14 654
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78
Изобщо нямаше да се занимавам нито с бащата, нито с учителката, защото с един скандал или забележка положението ще си остане същото.
Но все пак е странно защо ще сипва лекарството в шишето на детето, като така то ще се лигави цял ден и полза от подобно "лечение" няма да има.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 107
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
А в яслата, кой ще даде на детето антибиотика?

И защо ще го пускаш на ясла, при положение че още пие антибиотик? Здраво ли е вече? Мина ли тази вирусна инфекция? newsm78


# 88
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Голямата ни дъщеря има проблеми с очичките,постоянно се зачервяват и я дразнят.Било на някаква алергична основа.Когато обаче се зачервят за пореден път трябва да слагаме капки за да се успокоят.Веднъж помолих в градината да и оставя капките за да и ги сложат на обяд,отговориха ми,че не може.Категорично им било забранено да приемат деца с лекарства /сиропи,капки и каквото и да е там/.Обясних им,че детето не е заразно,те ми казаха,че напълно ме разбират,ще я вземат на градина,но капките не могат да и сложат,защото щели да ги санкционират ако разберат.Според мен така би трябвало да е във всяка градина,и госпожите във вашата може би въобще не знаят,че това дете пие АБ. Sick

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 4 729
Утре ще трябва и аз да си пратя детето с антибиотик в яслата, ако не е свършило сиропчето дотогава.
А в яслата, кой ще даде на детето антибиотика?

И защо ще го пускаш на ясла, при положение че още пие антибиотик? Здраво ли е вече? Мина ли тази вирусна инфекция? newsm78



По-нагоре специално обясних, че антибиотикът беше в случай, че инфекцията е бактериална, а тя, както се оказа в последствие, не е. Здраво е детето вече, разбира се.
И за да се успокоите, само да допълня, че антибиотикът все пак свърши още вкъщи. Mr. Green

# 90
  • Мнения: 17 409
ani 69, антибиотици се изписват и при вирусни инфекции, защото много често те започват като такива, но се наслагва и бактериална. При малки деца пък усложненията могат да настъпят за часове. Вирусните инфекции в много случаи отключват алергична рекация, но тов ане означава, че не могатда бъдат заразени други деца. ДА пратиш дете на ясла/градина без Т, но  сдруги симптоми на инфекция е по- скоро оправдание  за пред себе си( че нищо му няма) и не е коректно спрямо останалите.
Що ли се хабя да пиша....

Относно това какво е сипал таткото в шишето- каквото и да е сипал е странно, освен ако детето няма да го изпие в момента с малко количество течност. Авторката обаче писа, че видяла какво е, и името е написала дори.
Дори да приема вашата гледна точка, пак не бих се доверила някой друг да дава лекарства на детето ми.

# 91
  • Мнения: 2 270
ani 69, антибиотици се изписват и при вирусни инфекции, защото много често те започват като такива, но се наслагва и бактериална. При малки деца пък усложненията могат да настъпят за часове. Вирусните инфекции в много случаи отключват алергична рекация, но тов ане означава, че не могатда бъдат заразени други деца. ДА пратиш дете на ясла/градина без Т, но  сдруги симптоми на инфекция е по- скоро оправдание  за пред себе си( че нищо му няма) и не е коректно спрямо останалите.
Що ли се хабя да пиша....

Относно това какво е сипал таткото в шишето- каквото и да е сипал е странно, освен ако детето няма да го изпие в момента с малко количество течност. Авторката обаче писа, че видяла какво е, и името е написала дори.
Дори да приема вашата гледна точка, пак не бих се доверила някой друг да дава лекарства на детето ми.
това,че Българските лекари продължават да изписват антибиотици при вирусни инфекции си е сериозен проблем,както за тях така и за децата  и съответно родителите им.Всеки един лекар трябва да знае,че антибиотика няма да убие вируса и да не го предписва преди да е сигурен,че инфекцията е преминала в бактериална.Защото в противен случай антибиотика не само че може да увреди крехкия детски организъм,ами и да стане така,че когато е нужен да не може да помогне.Невиждам защо се отклоняваме от темата
Въпроса е в това,че всички деца минават през период на аклиматизация с околния свят,разболяват се,изграждат имунната си система и когато посещават някакво заведение където има и други деца този процес се ускорява и в един момент имунитета укрепра и детето започва да се разболява все по малко и по малко.Нима не сте забелязали ,че децата от първа група отсъстват доста по често от градина отколкото децата от 4 гр.Не можем да изолираме децата си в къщи при всяка настинка.Едно дете с по силен имунитет може да бъде вирусоносител без да се разболее или поне видимо нищо да му няма и същевременно да зарази друго с по слаб имунитет.Малкият ми син /през зимата/прекара всички вирусчета които се вихриха в училището на големите ми деца/а те не ги прихващаха/Той нямаше откъде другаде да се зарази освен от тях.Така,че болнави,хремави и кашлящи деца винаги ще има и в градините и в училищата

# 92
  • Мнения: 17 409
Всеки един лекар го знае. Теория и практика са различни неща Wink

# 93
  • София
  • Мнения: 6 999
ani69, абсолютно си права.

Зимата изкарах всички вируси, които имаше в градината на дъщеря ми... Разминах се само с варицелата, която тя отнесе. Но не ми хрумва да обвинявам някой за слабия си имунитет.  Confused

# 94
  • Мнения: 114
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78
Изобщо нямаше да се занимавам нито с бащата, нито с учителката, защото с един скандал или забележка положението ще си остане същото.
Но все пак е странно защо ще сипва лекарството в шишето на детето, като така то ще се лигави цял ден и полза от подобно "лечение" няма да има.

Ами незнам защо го сипва в шишето -за да не го усети сигурно .Не е първото или последното дете което не иска да приема лекарства.Познавам и други такива деца .

# 95
  • Мнения: 114
А цялата тема е в това, че се възмущавам че се нарушават правилата в градината .И аз не мога да си обясня защо изобщо го дава там Аб ,а не извън сградата ,след като се разбра че е на 12 часа и учителката не е молена да дава лекарството Thinking

# 96
  • Мнения: 17 409
Ми сигурно спазва дозовия интервал с точност до секундата човекът... Mr. Green

# 97
  • Мнения: 114
Ми сигурно спазва дозовия интервал с точност до секундата човекът... Mr. Green
hahaha Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт