Как бихти реагирали в подабна ситуация в градината

  • 3 950
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 109
когато детето ми е болно, си вземам болничен или аз или мъжът ми, редуваме се Peace
никога не съм си позволила да си пусна детето болно на градина, най-малкото си представям колко некомфортно ще се чувства то Confused
а и как ще съм спокойна аз да знам, че детето ми е болно и е на чуждо място
не съм съгласна с това заради едно дете да се разболяват десет
това си е мойто мнение  и го следвам bowuu

Aнтибиотици се дават по най-различни поводи и не е задължително това да са заразни заболявания. Все пак бих се поинтересувала от какво е болно детето, което пие АБ.

реагираш на място, хващайки ги накуп- и госпожата, и бащата Naughty


Защо не можем да проумеем една проста истина - колкото по-малко болни деца има в градината, толкова по-рядко ще се разболяват децата изобщо и толкова по-рядко ще се налага да се взимат болнични заради децата.  newsm78Просто и ясно - добре е и за децата и за родителите им. В противен случай порочния кръг никога няма да се затвори.

съгласна съм 100% Peace

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 01:17 от Desconocida

# 61
  • Мнения: 17 410
Е, аз пък, като тъп бг лекар ти казвам, че не е редно да ходят с лекарствата на градина. Че не се спазва е ясно.

Божеееееее, ти си лекар? И си на позицията, че децата като кихнат и следва да си остават вкъщи до пълно излекуване и че следва да се изолират болните деца и че сополите са заразни и прочие и прочие...  ooooh! ooooh!

Не го вярвам това,  извинявай за което.   bouquet

Иса, дреме ми, че не ми вярваш. ДА, лекар съм и пак ти кавам, че сополите са заразни и няма такава простотя като ясленски сополи. И, че здраво дете сополи няма и не кашля. ВАзомоторният ринит е друго нещо, за твоето дете разбрахме, че е с алергия.

И още има деца, на които хермата минава за няколко дни, но те са заразили и други. А някои от тези другите се разболяват от бронхити, пневмонии, астми и пр.

# 62
  • Мнения: 3 423
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78

Предполагам, че родителят е вменяем,
знае какво прави и не действа срещу
благото на детето си. Ти защо ей така?!
Какъв разгвор искаш да подхванеш по-деликатно?
Проблемът твой ли е?

# 63
  • Мнения: 17 410
Ай стига с тая толерантост, бе хора! КАто й е болно ден през ден детето-ето, че проблемът става и нейн.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Толерантност? В тези теми? Къде забеляза такава? Аз виждам само изключително  компетентни родители, бдящи на входа на ДГ, които с един поглед мълниеносно и безпогрешно диагностицират здравословното състояние на всяко влизащо дете и, странно защо, плахо си мълчат, след което крайно и гръмогласно ръсят нелицеприятни квалификации. Явно четем различни теми, но се оказва, че пишем в една.

Персонала в ДГ не е за да прави забележки. Моето дете два пъти е връщано напълно здраво от ДГ. Единият път не знаех, че след ваканцията, макар и здраво е трябвало да донеса бележка. Отказаха и дума да стане да го оставя. Здраво! Казаха - вземи си я, донесете бележка и заповядайте пак. Е, пропуснах ден, гледах си я, вечерта я заведох на лекар и на следващия ден отидохме пак. Втория път - пак здрава, от почивка се връщахме, с бележка и всичко ОК. Да, но забравих бележката в колата. Казах им - имам бележка, но не ми се връща до колата, нека я оставя вечерта. Не, не можело, да си отида до колата и да си донеса бележката. Така че, не ми разправяй, че персонала е, за да "прави забележки". Глупости! Персонала си знае работата и е там, за да прецени кой може и кой не може да е там. Във всеки случай тези истории за деца с Т, шарки и видимо не в кондиция и антибиотици са измислици-премислици. И да има подобни случаи, то те са прецедент, а не практика. Говоря специално за АБ. И щом си лекар, трябва да ти е кристално ясно, че всяко дете има период на адаптация, когато тръгва на ДГ или ясла и затова не са виновни родителите на останалите деца.

Дъщеря ми така и не успя да тръгне на ясла. Мъчих я 6 месеца, стигна до болница, лежахме месец и повече. Е, спрях я. Така и повече не тръгна на ясли. Пуснах я направо на ДГ. Малкия 6 месеца се адаптираше. Средното пък си тръгна и ден не е боледувало. Кифлата каза, и през ум не ми е минало да обвинявам някого, още по-малко да ръся грозни квалификации. Боже, защо ли изобщо продължавам да пиша по тези теми? Верно е напълно лишено от смисъл.

# 65
  • Мнения: 2 657
Ел,това с -20-те градуса исках да кажа,4е не съм от майките който ще си вържат детето в къщи.Ами както ме бяха оперирали и нямам баби и съм на мъжа ми на издръжката и не дай си боже беше сополив,с мен в болницата ли трябваше да го водя,ако той тогава ходеше на ясла.Вероятно май да,трябваше да ме 4ака да изляза от упойка,после да си ме заведе у нас,да ми мрънка на главата,4е иска да го взема,а не мога.
Не вси4ки могат да си позволят да си оставят децата в къщи заради сополи...А в такава ситуация няма и да се замислям дали да не го пращам Peace

Спорам да пиша по-темата....


п.п.Има майки,който цяла зима си треперят над децата и не ги изкарват на вън,щото видите ли ще се разболеят.Е повярвайте ми познавам такива родители,но тяхните деца бяха брой пъти по-болни от моето.

# 66
  • Мнения: 114
Ел,това с -20-те градуса исках да кажа,4е не съм от майките който ще си вържат детето в къщи.
Не вси4ки могат да си позволят да си оставят децата в къщи заради сополи...А в такава ситуация няма и да се замислям дали да не го пращам Peace

Спорам да пиша по-темата....


п.п.Има майки,който цяла зима си треперят над децата и не ги изкарват на вън,щото видите ли ще се разболеят.Е повярвайте ми познавам такива родители,но тяхните деца бяха брой пъти по-болни от моето.
Е аз не съм казала че трябва да си стоят децата в къщи-ти къде го прочете newsm78.
И темата не е за сополите а за ходене на градина с АБ има разлика.И какво намеси и зимата и т.н. .
Изобщо всеки си пише май каквото му дойде .

# 67
  • Мнения: 114
Отивам днес за детето и заварвам бащата на друго дете, вади антибиотик измерва дозата и я слага в шишето му -аз ей така ooooh!.Та въпросът ми е как бихте реагирали и с кого да проведа разговор с учителката или с въпросния баща Crossing Arms Tired?И как да подхвана по -деликатно разговора  newsm78

Предполагам, че родителят е вменяем,
знае какво прави и не действа срещу
благото на детето си. Ти защо ей така?!
Какъв разгвор искаш да подхванеш по-деликатно?
Проблемът твой ли е?
Е да не действа срещу благото на неговото дете а срещу благото на още 20 деца .А така определено проблемът става и мой нали? Crazy

# 68
  • Мнения: 114
А вие не забелязвате ли че то като си заведеш детето на лекар има само две диагнози -вирус или алергия Shocked Confused

# 69
  • Мнения: 114
компетентни родители, бдящи на входа на ДГ, които с един поглед мълниеносно и безпогрешно диагностицират здравословното състояние на всяко влизащо дете и, странно защо, плахо си мълчат, след което крайно и гръмогласно ръсят нелицеприятни квалификации. Явно четем различни теми, но се оказва, че пишем в една.

.
Изобщо не бдя на входа на градината а това става пред шкафчетата .Според теб трябва да вървя като кон с капаци ли?И изобщо къде видя да съм ръсила в постовете си квалификации към въпросният баща ooooh!.

# 70
  • Мнения: 4 668

сополите са заразни и няма такава простотя като ясленски сополи. И, че здраво дете сополи няма и не кашля

И още има деца, на които хермата минава за няколко дни, но те са заразили и други. А някои от тези другите се разболяват от бронхити, пневмонии, астми и пр.

Мисля , че това изчерпа темата ! Просто истината е такава , но някой не искат да си признаят  Rolling Eyes

И хайде стига вече с тези алергии  Sick Не може винаги с тях да се оправдава човек ... А и все пак си личат алергичните ринити , доста по - различни са от онези другите сополи ...

# 71
  • София
  • Мнения: 6 999
ДА, лекар съм и пак ти кавам, че сополите са заразни и няма такава простотя като ясленски сополи. И, че здраво дете сополи няма и не кашля.

Не помня някъде да съм твърдяла, че има 'ясленски сополи'.
Слава Богу педиатърката на дъщеря ми не смята, че трябва да я оставям вкъщи, защото е заразна всеки път като кихне или се закашля.

А защо не кажеш /като лекар/, че при заразни заболявания /истински такива/ си опасен ПРЕДИ симптомите? Аууууууууууу - ужас - я да започнем всички да си гледаме децата вкъщи и най-добре в стерилни клетчици да не би някой бацил да ги достигне.  ooooh! ooooh!

Моето дете два пъти е връщано напълно здраво от ДГ. Единият път не знаех, че след ваканцията, макар и здраво е трябвало да донеса бележка.
...........
Във всеки случай тези истории за деца с Т, шарки и видимо не в кондиция и антибиотици са измислици-премислици.
.......................
 Боже, защо ли изобщо продължавам да пиша по тези теми? Верно е напълно лишено от смисъл.

Какви са тези бележки, какви са тези чудеса?  ooooh! Добре че не ми искат подобни в нашата градина.

И аз не съм виждала подобни деца, но сигурно не гледам достатъчно внимателно - знам ли. Една майка на родителската среща твърдеше, че и при нас имало подобни...

Последното ти твърдение е най-важно. Никой не може да бъде убеден в нещо, в което не желае да се убеди. А това да обвиняваш другите за собствените си неволи е най-лесно.  Tired



# 72
  • Мнения: 2 657
А вие не забелязвате ли че то като си заведеш детето на лекар има само две диагнози -вирус или алергия Shocked Confused

Този въпрос го задай на Венера,тя е специалиста...ние не сме мед.лица и сме простовати Mr. Green

п.п.Гледайте си децата,както намерите за добре,но не искайте и другите да ги гледат,като вас-това е невъзможно Peace

Ел,ти като пусна тая тема,какво очакваше,да пишат майки само дето са на твоето мнение ли?Няма как да стане,не вси4ки мислим еднакво Peace

Със здраве си останете  bouquet
Дано успеете да накарате вси4ки да мислят като вас,да не си водят децата болни и сополиви,да не отварят прозорците в градините,щото децата настиват и т.н.
А това с антибиотика,предполагам,че е много рядък слу4ай,ама май сте като коне с капаци и край вси4ки деца се водят с АБ ooooh!

# 73
  • Мнения: 17 410
Йо, що е заяждаш? НЕ сте медицинслки лица, но ако имате поне малко обща медицинска култура, няма да пишете глупости.
Никога, никого не съм нарекла прост, простакеса или пр. Ама е смешно да си мислите, че много знаете, щото сте чели статийки в нета Wink

# 74
  • Мнения: 2 657
Йо, що е заяждаш? НЕ сте медицинслки лица, но ако имате поне малко обща медицинска култура, няма да пишете глупости.
Никога, никого не съм нарекла прост, простакеса или пр. Ама е смешно да си мислите, че много знаете, щото сте чели статийки в нета Wink

Аз не съм от много знаещите и не претендирам за такава PeaceИзкавам си мнението и който не е съгласен с мен,да не 4ете Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт