За повръщането на фонтан

  • 47 556
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 373
xai, и при нас нещата са горе долу сходни. Малката суче често и продължително. Мисля, че нямам кой знае колко кърма така че не вярвам да й идва много. Повръща почти на всяко ядене - някой път повече друг път по- малко. За 18 дена бяхме наддали 400гр.  а на сантиметри май не е пораснала. Мисля че не мога да я оригна добре след като е яла повечко и за това май трябва да я вдигам по на често докато суче за да се оригва.

# 16
  • Мнения: 344
Мойта повръща по същия начин даже по няколко пъти между храненията.Аз я заведох на гастроентеролог и ми каза че това е хабитуално повръщане.Отваря се горния отвор на стомахчето-кардията и така повръща.Минахме на АМ Фризовом което е специално за бебета с такова повръщане нарича се хабитуално.Лекуваме се и с прахчета даже ще ни донесат и лекарства от чужбина.Заведи детето си на лекар.

# 17
  • Мнения: 832
мисля че има разлика когато става въпрос зо новородено и по-големи бебета...
щом наддава мислля че няма проблем

# 18
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Явно този проблем при всяко дете е строго индивидуален, но аз искам да споделя, че  с възрастта ние го израстнахме.

# 19
  • Мнения: 832
да се похваля от както станаха жегите, търси да яде на 2 ч, ядем по-малко и на често и почти спряме да повърщаме  Laughing
супер щастлива съм, другата седмица ще ходих на консултация и ще го теглим да видим ефекта

# 20
  • Мнения: 421
Въпреки...червените надписи да ...мисля да възобновя темата,тъй като заглавието е точно и ясно и... ме интересува много.А пък и има доста информация,която не е за изпускане   Peace 

Та ... аз храня с изцедена храна предимно (нощем сме на цица,денем на шише поради много причини) иначе храня до поискване (и вода почти не пие) и никога не я насилвам или пък ограничавам. Еидн път яде 50мл...друг път иска 120-30 ....
Започна да и се случва сравнително редовно да повръща на фонтан (последните 3-4 дни ...на всяко деонощие по два пъти)
Вярно е,че доста трудно я оригвам и понякога след половинчасово стене изправена се предавам. Та при нас най-вероятно повръщането е от преяждане (лекарката каза,че ако продължава и зачестява ще и обърнем щателно внимание) ,но към вас - с опита имам дург въпрос ...
     След като се наяде и половин час сме правили опити да се оригне,повръща огормно количество на фонтан ... секунди след това вече дава ясни признаци,че е гладна (облизва се,смуче биба ожесточено,пуха си ръцете в устата) ... та да и давам ли веднага при такива случай,след повръщане?

# 21
  • Мнения: 114
На какво разстояние повръща "на фонтан"? Питам, защото, според педиатрите, с които аз говорих, на фонтан се води, когато е на разстояние над 50 см. Иначе при рефлукса повръщането прилича повече на бълване и не се изстрелва на 50 см.

# 22
  • Мнения: 421
Ами изстрелва се бая ... не знам дали е на 50см ... ама поне на  35 ...  newsm78 нещо такова.На два-три пъти бълва и след това е гладна - върти си главата на ляво на дясно,хапв ръце и дрехи..
Ние имаме и проблем с уригването и виждам,че всички пъти,когато е бълвала фонтани не се е уригваля преди това. Но се чудя да я храня ли,след като е повърнала? До сега все я мъча поне час да мине след като е върнала и после я храня,тя яде много лакомо и заспива.

# 23
  • Мнения: 206
Аз също изживях този кошмар повръщането (все още ни се случва ,но по малко и рядко). Тогава нямах нужната информация т. е. не бях посетила този форум и доста сълзи изроних. Но при нас това започна по късно към втория третия месец и причината се оказа ГЕР(гастроезофагиалан рефлукс) некадърни "педиатри" ме посъветваха да спра да кърмя ,защото кърмата била рядка и водела до повдигане и от там повръщане и ни предписаха специално АР адапте. Три дена спрях да кърмя и почти не изцеждах и не се хранех докато открих форума и решех пак да започна да кърмя след прекъсването ,но беше късно бяхме влезли в спиралата на отбиването ,а тя ми прилича на вашия начин на хранене през деня шише вечер кърмене. При нас това продължи около месец месец и половина като все по-трудно се лъжеше да засуче започна да пропуска вечери и накрая напълно се отби. Но аз и през деня се опитвах да давам цица в началото сутрин се лъжеше и сучеше. Мисля си ,че начинът ви на хранене рано или късно ще доведе до отбиване ,но всяко дете си е индивидуално. При нас рефлукса беше толкова тежък ,че бебчо отказваше дори шишето с изцедена кърма или АМ. След един месец мъки две майчета от форумите ми дадоха идеята "хранене на сън"и помогна. Та идеята ми е да пробваш да кърмиш в полусънено състояние ,след като вечер нямате проблеми с кърменето. А, за оригването е не винаги се получава ,по-важно е след кърмене да се държите изправени поне половин час ,ако не се оригнете ,също матрачето трябва да се повдигне на трйсет градуса. Но най-много ни помогнаха прахчетата ,които ни изписа гастроентеролога. Според мен щом бебче е гладно след като е повърнало, храни кърмата ще облекчи раздразненото от повръщане гърло. И най-важното повръщането се израства имай търпение и знай ,че нещата ще се оправят рано или късно ще го израстете и просто ще остане само един спомен.

# 24
  • Мнения: 421
Тя в действителност не повръща кой знае колко често ... днес само веднъж.Дано да е от преяждане все пак,все се надявам да не е  ГЕР. А иначе кърма имам много и ... дори да спре да иска от цица,ще и давам само от шише... стига да си я хапва се кеф,както сега. Лошото на шишето е,че ... може би яде по-бързо и затова да повръща понякога така на фотнан,а и все след като не успее да се уригне... пак казвам,дано да не е ГЕР....
Но ще те послушам и ще си я храня,нищо,че е повърнала.Нали все пак храня когато и до когато иска... а щом ми дава сигнали,че е гладна след като е поврънала...и най важното след повторното нахранване заспива...значи това трябва да правя  Thinking

Благодаря ви за споделения опит! Simple Smile Добре,че този ви има вас и форума!

# 25
Здравейте мамчета.Искам да попитам за тоя Рефлукс,дано не бъркам името.Моето бебче е ан 2 месеца и от 2-3 дена бълва по 1-2 путе на ден.Храня я с адаптирано мляко Хумана 1.Давам и капки Малтофер поради ниския си хемоглобин,но установих че не е от него,тъй като като го спрях след един два дни се появи това нещо.Проблема ни е че се събужда с рев и иска да яде веднага и е много нервен.Когато след 5-10 мин рев и цялата се изпотя от бързане да му направя яденето той започва да яде лакомо и около 60 гр ги изяжда за отрицателно време а другите 70-80 гр ги яде в порядъка на 30-40 мин.Следва накрая да се уригне ,но това продължава 30-50 мин.Понякога си хапва 130 гр друг път 160 гр.Искам да попитам нормално ли е да бълва така?Иначе си наддава.Предния месец наддаде 1700 гр и 4 см порасна.ПРоблема е че почва да яде бързо и трудно,а понякога въобще не се уригва.Дали е от поет въздух от ядене или нещо друго?Какво бихте казали вие?Аз знам какво ще ми кажат лекарите: Ами то е от преяждане.То може и да е така,но как да му махна шишето от устата.Почва да пищи,реве,мята крака и ръце нервно,бутаме с две думи война.А да не говорим за това бързо дишане като е гладен и пъшкане.Можели да бълва и от напъване?Няма запек а все се напъва,няма спокоен ден за нас.Става като божур червен като се напъва. HELP

# 26
  • Мнения: 832
не съм специалист но да ви споделя какво се случи с нас.
обиколихме по реда си, лична, гастроентерелог в детска педиатрия и нищо...напълнихе детето с разни прахчета за въпросния рефлукс. познайте - оказа се изключително късно диагностицирана пилорна стеноза
сега говоря нормално ,но миналата година бях пред побъркване...приеха ни по спешност в пирогов и на ругия ден ни оперираха
не казвам, че ситуацията при вас е сходна ,просто ви обръщам вничание, че понякога се прекалява с тълкуването рефлукс. от опита си мога да кажа само, че ако детето не наддави или губи тегло незабавно се обърнете към компетентен доктор

# 27
  • Мнения: 532
Madsweety,

Дано се върнеш отново в темата и да четеш. Моля те, прочети цялата тема, виж отговорите, които сме дали на другата мама и ги осмисли спрямо вашия случай.

1. Дали сме обяснения за евентуална алергия - в моите отговори.

2. Дали сме възможности за прояви на ГЕР - рефлукс. Прочети тези статии:

- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0
- http://karmene.greatnow.com/reflux.html - нищо, че сте на адапте, можеш да приложиш знанията и към вашия случай

3. Дали сме личен опит

След като изчетеш всичко,, може би ще намериш някои решения или ще се почувстваш по-ориентирана в проблематиката и ще можеш по-адекватно да реагираш, ако се наложи, и ще разбираш бебето си по-добре  Grinning.

При всички случаи се консултирай с добър лекар.

Ние сме насреща за още помощ, но ни помогни и ти като попрочетеш  Grinning

Дано всичко скоро се оправи, предполагам колко си изморена от едно неспокойно бебче.

Общи условия

Активация на акаунт