POMOGNETE MOLIA

  • 2 362
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Аз не бих абортирала.
Доколкото разбирам, това е някакво нарушение в кръвотока и бебето се храни по-малко, така ли? Но щом се развива, значи му е достатъчно. А пък докога, Божа работа, това е рискът, който те притеснява предполагам. Проблемът не е в самото бебе, а в пъпната връв, в източника на "храна".
Аз имах един проблем, който беше временен и отшумя - от дясно ми беше по-високо налягането на кръвотока, т.е. имаше риск да остане да се "храни" само от ляво, но пък се оправи , оказа се моментно, но лекаря ми каза, че дори така да остане, пак ще е достатъчно за бебето. Мисълта ми е, че дори да се подава едностранно, ако е достатъчно - пак стига.
Аз лично бих се надявала на най-доброто, но не бих прекъснала бременността. Много рискови бременности има и се раждат здрави деца, е, случва се и обратното. Ти знаеш най-добре можеш ли да издържиш на напрежението, без да се тревожиш или поне да си наложиш да мислиш оптимистично. След като лекар ти казва, че не е необходимо да прекъсваш бременността, значи може да даде по-адекватна оценка на състоянието ти, от статиите, които си прочела. Ако имаш колебания, потърси и второ, трето мнение.
Аз ти желая всичко да е наред и да си спокойна!  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 069
Послушай лекарите си!
И без това вече си в доста напреднала бременност....ако има проблем с детето ще се направи необходимото.Важното е да ходиш редовно на прегледите.

# 17
  • Мнения: 19 303
petia ти е казала най павилно.всички други съвети да не четеш и да се надяваш според мен не са правилни.човек трябва да има повече информация за да може да направи правилното решение.по добре се консултирай с добри лекари и чуй повече лекарски мнения,както и такива на жени с същия проблем.защото тези които не са запознати с това могат само да гадаят.аз не мога да кажа какво бих напавила на твое място,защото човек се променя в дадената ситуация.
желая ти много късмет и всичко да енаред каквото и да решиш

# 18
  • Мнения: 175
Здравей. Не се отчайвай само. В живота се случват както хубави, така и лоши неща. Послушай лекарите си. Ако не са достатъчно надеждни има много добри лекари точно по тези въпроси - ето например доц. Томова прави фетална морфология и е специалист точно по сърдечни проблеми с децата. Трябва да те поеме един добър лекар и да те следи постоянно и да изпълняваш съветите му. Щом те съветват да изчакаш, значи изчакваш. Стискам палци и се надявам всичко да е наред.  Hug

# 19
  • Мнения: 1 668
Имам приятелка, която роди бебето си така. Малкия беше 2200, което му беше последствие от едната кръвна връзка по-малко, но не е болка за умиране. сега малкия Александър е на почти 2 години и си е едно напълно нормално дете. Всъщност цялата бременност беше стечение на гадости при нея. Правиха и амнио, защото беше на 36, серклаж, защото имаше голямо разкритие, отлепена плацента с кръвоизливи 3 месеца и въпреки всичко си износи детето докрай. За сърцето можеш в 21ва седмица да направиш неокардиография за да си спокойна. Направи и фетална морфология в 32 г.с да си сигурна какво да очакваш по отношение на мозък и бъбреци и това е. Стискам ти палци! Лично нейната докторка и беше казала, че това е сравнително често срещан проблем, за които лекарите обикновенно не споменават, че да спестят на мамите безкрайните страхове.

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И аз както много други мами, бих препоръчала да слушате лекарите си!
Друго, което бих казала е, че е най - хубаво да убедите себе си напълно, че детето Ви ще е живо и здраво и да си го повтаряте хиляди пъти на ден.Малко нетрадиционно - Луиз Хей, пише, че мислите, които отправяме към себе си и към другите имат много голямо въздействие върху живота ни!Така, че отправяйте най - добрите и позитивни мисли към детето си, за да ги попива и използва!

# 21
  • Мнения: 5 362
   Всичко което ти кажем ще са празни приказки , нали знаеш - на чужд  гръб и 100 тояги  са малко .....а  приказки от рода , че  всичко ще е наред просто така защото е красиво да се каже така.. са клишета.Ти си най-информирана от  всички ни ...много от  съветодаващите за пръв път  дори чуват за това , а и да са чули  за тях е само теория , далече от  сърцето.Истината е , че си сама с решението и ще послушаш уж  този съвет , който би искала да чуеш.....Аз съм реалист.Желая успех, потърси помощ и съвет от  жени с такива  проблеми и от  доктори готови да информират и да говорят открито..... , само там съветите ще са реални , а  не празни приказки.
  Една голяма прегръдка от мен....от  все сърце се надявам да  останеш  доволна от избора  си.
Абсолютно подкрепям Peace
Петя го е казала много добре и точно!

# 22
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не мога да помогна със съвет - но стискам палци за теб и бебенцето! Нека всичко мине добре и имаш едно хубаво и здраво бебче   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 367
отчаяна,и аз ще ти кажа-послушай лекарите!ако е трябвало да абортираш,те щяха да ти кажат.мисли позитивно за малкото човече в теб,прави необходимото,за да му е добре /разходки,витамини и т.н./ и най-вече вярвай,че всичко ще е наред!по-добре ли ще е да абортираш с риск за здравето и живота си в такава напреднала бременност и после да се питаш дали не си убила здраво дете?грубо звучи,съжалявам,но е така.кураж,мила!

# 24
Здравейте,

Включвам се малко по-късно в темата , но може да съм в помощ на някои.

Аз вече съм писала в много теми , но да споделя и тук. Моята диагноза при втората ми бременност беше такава. Аз също изчетох доста материали в интернет и според една статия 46 % беше вероятността детето да е с увреждания. Аз реших и си направих амниоцентеза ( незнам, защо пишеш , че не ти препоръчват). За съжаление резултата беше лош - Синдром на Патау или Тризомия 13. При бебета е два кравоносни съда в пъпната връв , ако има увреждания то те са най-често тризомия 13 и тризомия 18. Все пак има и 56 % вероятност бебето да няма увреждания. В резултат на диагнозата ми от цито генетичния анализ ( амниоцентезата ) в 25 г.с направих аборт по мед.показания.

Не съм съгласна с твърдението "Вярвай на лекарите, те знаят най-добре" Да , ама не. И на мен всички ми казваха, че бебето е наред само дето има два кръвоносни съда в пъпната връв, но това само по себе си незначело нищо. Аз обаче бях твърдо решена да науча всичко. Много раждали нормални бебета с такава диагноза. Да, но всички бременности са различни. И аз до последно вярвах , че всичко с бебето ще е наред, ама не беше.Само една лекарка ме посъветва за амниоцентезата и не съжалявам, че я послушах.Иначе щях да родя бебече, което не знае колко щеше да живее.

Моя съвет е да се прави амниоцентеза. Със сигурност ще се знае дали с бебето всичко е ок или му има нещо. 

Успех


Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 01:03 от Gingerel

# 25
  • Мнения: 48
Поговори и с таткото. Все пак, бебчето е и негово, и той ще поеме отговорност наравно с тб след това - каквото и да стане, и той трябва да има равен глас...


Съгласна съм с това мнение! Колкото повече четеш, толкова повече ще се объркаш. Прото седни и послушай сърцето си, а и докторите, разбира се. щом те са на мнение, че за сега няма проблем, изчакай.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт