Бихте ли вдигнали и изхвърлили чужд боклук?

  • 2 295
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
Обикновено настигам човека и му казвам с най-мазния си глас и усмивка:" Извинете нещо ви падна/или изпуснахте/ !" "И той, кво  да прай се връща!" Е, някой път няма ефект, но аз всеки път го правя с усмивка и те много не смеят да се блещят!! Peace

Ууу, точно така правя и аз. Ако не се върне, повтарям до като му втръсне  Mr. Green

# 16
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Правя забележки защото ужасно мразя когато някой  си мята отпадъците навсякъде където му падне.Това ,че той се мисли за прасе не означава ,че всикчи трябва да живеем в неговата кочина.Обикновено се връщат и си ги прибират но има и изключения.Случвало се е да вдина боклук и да го хвърля но ако е ужасно мизерен ме догнусява да си  призная Embarassed.Най - ужасно впечатление ми прави когати идем сред природата и на някое чудно красиво место видя оставено сметище от някой бил там преди нас.Ами какво толкова им пречи да си съберът отпадъка в една торба и да го хвърлят в някой контейнер за смет.Защо си мислят че след като те вече са се налюбували на чудната природа могат ей така да я окипазят. #Cussing out

# 17
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Аз вече съм си признавала че мета входа, така че не виждам какво ще ме изложи повече събирането на чуждите боклуци по улиците  Crazy Не винаги, но събирам, да.
Мюриель и аз мета стълбището на кооперацията и оправям градинката във вътрешния двор. CrazyНе виждам нищо срамно,само дето понякога много се дразня на съседите ,дето минавайки коментират колко е хубаво ама никога не се хващат дори да помогнат с нещо. Tired

# 18
  • Мнения: 920
Обикновено настигам човека и му казвам с най-мазния си глас и усмивка:" Извинете нещо ви падна/или изпуснахте/ !" "И той, кво  да прай се връща!" Е, някой път няма ефект, но аз всеки път го правя с усмивка и те много не смеят да се блещят!! Peace

Ууу, точно така правя и аз. Ако не се върне, повтарям до като му втръсне  Mr. Green

И аз така, но често ми се случва да ми кажат Аааа, то не ми трябва. На деца редовно правя забележки и винаги са ме слушали, но с възрастните е по-трудно.

# 19
  • Мнения: 278
Много ме дразни това, че не пазим чистота около себе си. Обикновено вдигам и изхвърлям боклука на тези боклуци които се правят, че не ме чуват, като им правя забележка. Имах едно гадже, което си носеше фасовете от изпушените цигари в джоба за да не ги хвърля и замърсява. Нашите живеят на главна улица, където минават много хора, които си хвърлят отпадъците в нашия двор, до оградата и всеки път, като се прибера чистя боклуците им, даже ме гледат странно. Има едно съседче, което си купува вафли, сладолед, кроасани и други такива и докато стигне до нас ги изяжда и хоп боклука в нашия двор, явно да не го хванат че яде сладко. Много ме дразни също някой младеж с хубава спортна кола да спре и да си изхвърли пепелника на тротоара. Правила съм забележка и ще правя, вдигала съм боклуците на хората и явно ще ги вдигам и за в бъдеще, защото не сме научени да пазим. Обикалям из България и особено през зимата като окапят листата се вижда мръсотията която хората изхвърлят и уж скриват из храсталаците. Мразя боклуците и искам да живея в чиста държава, но няма кой да се огледа и да види какво оставя след себе си. Пък за пелени и бурканчета от бебешка храна да не говоря ...

# 20
  • Мнения: 6 993
Дребни неща съм хвърляла. Забележки не съм правила, обикновено човекът отдавна го няма и боклучето си стои самотно.
Дразнят ме затъкнати в пейките салфетки примерно...особено,когато кошчето е до пейката!!!!

# 21
  • Мнения: 4 733
А забучени фасове образували формата на таралеж в саксия до пейката впарка?!  ooooh!

# 22
  • Мнения: 920
А забучени фасове образували формата на таралеж в саксия до пейката впарка?!  ooooh!

И купчинка шлюпки от семки отдолу.

# 23
  • Мнения: 4 733
Айде да не казвам употребявано какво съм виждала под пейка  Sick

# 24
  • Мнения: 576
НЕ! Писнало ми е от простаци! Всеки мята през прозорците - като на война е при нас...... и  като изляза на терасата, задължително виждам все някой мъж да пикае в градинката. А бензиностанция с тоалетна има на 10 м.  Нямам обяснение!!!!

# 25
  • Мнения: 920
За пикаенето имам претенции - имам чувството, че живея срещу тоалетната на таксиджиите от цяла София - поляната пред нас. Мисля да си закупя пиратки и да мятам.

# 26
  • Мнения: 154


По този повод има и едни съседи, които си оставят торбите с боклук в общия коридор и чакат да отлежи 3-4 дни или някой друг да им го свали. Представете си, ако са си рязали лук, какъв аромат е.


И ние си ги имаме същите. Не мога да разбера що за навици!  Може би се надяват някой да им го изхвърли... или са на принципа "Що да ми мирише само на мен ПЪК!".  Честно казано, понякога пътьом ми е идвало да го вдигна и да го изхвърля,но не съм го правила ... засега. На улицата също не се знаимавам с чуждите боклуци, но детето съм го научила да ползва за тази цел кошчетата ВИНАГИ! Аз също си нося с мен дори най -мижавия боклучец, докато не срещна нейде кошче (случвало ми се е да си го прибирам у дома).

# 27
  • Мнения: 2 759
                   В описаната ситуация няма да го вдигна и да го хвърля, щот съм много срамежлива. Забележка никога няма да направя на непознат, щот всеки си отговаря за себе си. Иначе чужди боклуци събирам ежедневно - на Витоша, по площадки, около блока... единственото условие е никой да не ме види. Ми срам мъ йе и туй то  Crossing Arms.

                  П.П. Това с болестите определено е доста притеснително, затова аз ходя по моите си акции с наилонови или латексови ръкавички.

# 28
Мисля, че да  Peace
И погледнато реално - всички, които участват в почистването на градинките и междублоковите пространства също го правят...
Не ме е срам да го правя, по - скоро трябва да се засрами този, който е хвърлил боклука. Аз лично живея в блок, от чиито тераси се изхвърля повече боклук, отколкото в кофите  #Cussing out Но така е в България...

# 29
  • Мнения: 14 133
Мисля, че да  Peace
И погледнато реално - всички, които участват в почистването на градинките и междублоковите пространства също го правят...
Не ме е срам да го правя, по - скоро трябва да се засрами този, който е хвърлил боклука. Аз лично живея в блок, от чиито тераси се изхвърля повече боклук, отколкото в кофите  #Cussing out Но така е в България...
Да, в този вариант!!!

Общи условия

Активация на акаунт