Възможно ли е всички да сме от една порода?

  • 3 159
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не си позволявам за квалифицирам хората по какъвто и да е начин.

# 16
  • Мнения: 412
На туй баща ми му викаше: мързи го да мисли. Ами вече съм пас. И тази тема е безпредметна - ще се обадят само ясно ми е кои.

за последно се обаждам   Laughing
...От друга страна...имаше нещо много хубаво, хенримилърско, по-късно в наше време съм го срещала като цитат на Карбовски, ама нейсе  Rolling Eyes :
В публичното говорене трябва да има страст...Може би с това оправдавам някои крайни или непремерени или твърде емоционални изказвания и прибързани квалификации  Thinking
Ако си решил да кажеш нещо дълбокомислено и професорско аналитично и справедливо и скучно...кой ще те чуе? Whistling

# 17
  • Мнения: 648
    До преди 2 месеца имаше "жесток" отпор на нови срещу стари, днес в клюкарника се наблюдава точно обратното Mr. Green Само дето сега няма "поименно" Crazy Радвам се, че нямам много време за "дисекция" на човешките реакции, особено във форума и това не е повърхностно, има някои истини, които не се изричат на глас!
Отдавна не съм избързвала с обобщенията, квалификации рядко употребявам, бе от както си препрочитам Уейн Дайър по- често ми е по- лесно.
Иначе относно темата- всички сме от една порода само дето правим различни избори!

# 18
  • Мнения: 1 629
Добре, разбрах, не квалифицирате! А проявявате ли желание да опознаете човека?

# 19
  • Мнения: 1 533
Не знам по темата ли е, но колкото пъти видя на Надето снимката се амбицирам да си купя нещо по-ярко, че много залитам по тъмните гами.

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Добре, разбрах, не квалифицирате! А проявявате ли желание да опознаете човека?
Ако ме заинтригува - да.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Добре, разбрах, не квалифицирате! А проявявате ли желание да опознаете човека?
Проявявам. Правя го.

# 22
  • Мнения: 27 524
За мен причината е съвсем простичка. Мога да я изразя с 3 думи - добродетел, доброта, благородство.
Липсата на тези безценни човешки качества обърква много неща.

# 23
  • Мнения: 648
Не знам по темата ли е, но колкото пъти видя на Надето снимката се амбицирам да си купя нещо по-ярко, че много залитам по тъмните гами.

newsm62, крайно време е да си сменя аватара Blush
наистина е по- добре цветничко

# 24
  • Мнения: 1 072
[
за последно се обаждам   Laughing
..

я да се обаждаш.....  Mr. Green

Идеята ми е да  обърнем внимание на другите. Това ще ни държи ден два и после пак по старому, но поне ден два ще се замисляме върху това, нали.

Чеснович, не мислих, че някой друг ще признае.


И аз виждам, разбира се, с каква лекота се изцепват съфорумки.

# 25
  • Мнения: 183
Колкото и да не ми се ще (поради дълбоко вкорененото ми човеколюбие) ще кажа, че не, не виждаме по-далеч от носа си. Не се вълнуваме поради другите. Не се опитваме да ги опознаем. А, когато го правим е само за да се огледаме в техните очи.
И тук е така. Никой не чете, бърза да си изпльока мнението, не толкова защото има нещо да каже, а просто за да присъства и дай боже и да го забележат.
Много ми се иска някой да ме обори  Sad

Ами то не може да се състави мнение за някой, когото познаваш само от форума.Получава се както, когато си чел книга и после гледаш филм по нея.Винаги едното е разочароващо.Или по-точно, не е това което си си представял.
Има теми по които наистина не се вълнувам изобщо, и дори ми е чудно защо другите се вълнуват(пак за д.то на ДесиСлава), но други теми ме притесняват много и мисля за това с дни.
Вярно е , че за мен няма значение кой е пуснал темата , по ме интересува проблема му и дали аз мога да му помогна с нещо, както на мен ми помогнаха , когато Ели тръгна на ДГ.

# 26
  • Мнения: 3 447
Е, аз пък квалифицирам прибързано  Grinning Не винаги, но ми се е случвало. Язък ми за титлата.
От друга страна, много често се опитвам да видя ситуацията през очите на другия, особено при конфликт. И като започна да го разбирам, преставам да му се сърдя... което не винаги е добре.

# 27
  • Мнения: 293
Добре, разбрах, не квалифицирате! А проявявате ли желание да опознаете човека?

Мю, отговорих ти всъщност. Т.е. споделих си болежката, защото това желание да опознавам другите при мен стигна до крайност, а именно - опитах се да го превърна в своя професия. Е, не стана. Направо пълен провал. Защото на другите не им нужно.

Не можеш вечно да се бориш с вятърни мелници, извинете за клишето.

# 28
  • Мнения: 2 792
 Аз квалифицирам, какво да направя не мога да се надскоча, но пък не смятам, че квалифициращият  ми извод е меродавен, напротив вълнува си ме само мен.
  До някъде се ориентирам с кой бих си допаднала, кой не ми отговаря на темпераментта, разбиранията, нивото, ако щете, такива работи.
  Иначе не държа моето мнение да споделено или аплодирано от всички, не мисля, че е и възможно, не мисля, че е и нужно да обяснявам и постоянно защо го имам, в общи линии както е видно от написаното от мен, много малко мисъл имам аз Laughing

# 29
  • Мнения: 1 113
Моят свят се върти около мен. В тази връзка си позволявам подобни квалификации, макар и само пред себе си. Това не значи, че не се опитвам да вникна в отсрещната страна, но ако кажа, че на всяка цена се опитвам да разбера околните, ще излъжа. Опитвам се да живея в хармония със себе си и в някои ситуации просто не мога да се поставя за да разбера човека с "проблема". Ето в тези случаи си ги квалифицирам.

Общи условия

Активация на акаунт