Имат ли право работодателите да ни глобяват?

  • 3 901
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 576
Как беше оформено наказанието?
Със заповед или какво?

Устно, в последния момент. При това върху заплатата за предния месец, в който нямам провинения. Shocked

НЕ МОЖЕ ДА ТЕ ГЛОБЯВА ТАКА!!!!
Интересно ми е как е отразено във ведомостта за заплатите????!!!

# 16
# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 2 079
Та той практически не ти налага никакво наказание, защото никъде не е уточнено. Tired
(Доколкото схванах уговорката за повече пари ви е устна, а не писмена! И точно тук ти е грешката, защото е можело да го изискаш написано на лист хартия лично от него, та да не се чудиш сега как да си търсиш парите! #2gunfire)

Мен ако питаш - бягай бързо и си намирай нова, добре регламентирана в твоя полза, работа, защото по този начин този ти шеф ще продължи да ти налага повече и по-големи наказания, за какво ли не, (дори и затова, че си му занесла кафе, когато той е поискал чай!) само и само да не ти плаща заплата.
Аз поне не бих стояла и секунда повече. Не се лъжи, че някога ще ти даде уговорената устно заплата, а ще те осигурява на минимална. Naughty

# 19
  • Мнения: 560
И нас в хотела ни глобяват,но главно камериерките и пералното за липси на кърпи,които не са декларирали навреме.
Успокояващото е,че всички пари,събрани от глоби,се дадоха на една колежка за операция на детенцето и в чужбина,тоест не са отишли в джоба на някой лаком шеф.

# 20
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Моят съвет е да разговаряш с него.

От това, което прочетох досега обаче, нищо не можеш да направиш.

Можеш само да си търсиш нова работа, защото надали ще изкараш много там.

# 21
  • Мнения: 576
rushsf, къде работиш? Да не си в Ц. Село???!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 38 517
Моят съвет е да разговаряш с него.

От това, което прочетох досега обаче, нищо не можеш да направиш.

Можеш само да си търсиш нова работа, защото надали ще изкараш много там.



Освен примерно да напиша в някой форум името му и името на всичките му фирми... Twisted Evil

Е, разбира се си пускам и CV по обяви.

# 23
  • Мнения: 6 155
Biby -Голяма небрежност е проявила, няма що!

Посочих какво може и какво не!
Да съм казала, че е проявила небрежност???
Или държиш да се заяждаш?


Дилянка, щом нямаш нищо черно на бяло се съмнявам, че можеш да направиш нещо. Нито заплатата ти е посочена на хартия, нито глобата.  Confused

# 24
  • Мнения: 576
Biby - ИЗВИНЯВАЙ, НЕ Е НИщО ЛИЧНО! Hug

# 25
  • Мнения: 4 965
Първо, грешката наистина си е твоя, че си се съгласила да ти дава заплатата - ако и когато реши, а официалната ти заплата е тази в договора (другото се води "компенсация за добре свършена работа" и се преценява субективно дали и как е свършена).
Работила съм за такъв "хитрец на дребно" - и теми съм пускала за номерата и измамите му, та да не се повтарям.
Бягай възможно най-бързо.
Направо все едно за моя бивш шеф говориш, само дето моят накрая и ме увътри с мого пари (ела да видиш какви данъци платих за суми, които са в неговия джоб). Добре, че много бързо се усетих. И не само аз - при него не се задържат хора повече от 2-3 месеца, защото веднага му схващат номерата.
Съвет от мен (ако приемеш):
1. напусни (и хубаво обмисли да не те глоби за нещо и да не ти изплати полагащите ти се отпуски и обезщетения - моят се опита, ама аз бях подготвена);
2. намери си работа, в която заплата, осигуровки и т.н. да е написана черно на бяло; по-добре да те осигуряват на пълната заплата, отколкото уж да те осигуряват на минимална, а другите да ти ги дават на честна дума - вече като чуя "осигуряват ме на минимална, че да ми дават повече пари" и ме втриса (хем взимах страшно много пари, но още поне 2 пъти по толкова отиваха в джоба на моят бивш шеф - мразя такива шмекерлъци и изродщини; и да им се чуди човек как с гдини си движат бизнеса някои от тях  newsm78).

И наистина вземи го изтипосай по форумите. Лошото е, че такива има много...

# 26
  • Мнения: 1 533
И аз съм попадала в подобна ситуация. Осигуряване на 100, примерно. Устна уговорка за 350, да речем. В един момент му скимва и ми подхвърля 300. Питам - какво стана с 350? - Аааа, не съм казал, че са 350, говорихме за 300.

Защо се съгласяваме на такова унижение - ами защото всеки има своите причини да го направи. Има една поговорка - Босият се е*е най-лесно в тръните. Гадно е да си намястото на босия, но понякога нямаш избор. Confused

# 27
  • Мнения: 6 618
При нас глобяваме/за нанесени щети/ ,но бранша е съвсем различен .Има вътрешна заповед подписана от всички шофьори.
Никога не сме бавили заплати и никога не даваме по-малко от изработеното .
Тези селски тарикатлъци направо #2gunfire

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 22:40 от илияна сърталанска

# 28
  • София
  • Мнения: 38 517
Ще се бяга, то е ясно... А си мислех че ще имаме коректни трудови взаимоотношения.... Sad

# 29
  • Мнения: 278
Ако си отскоро в тази фирма и ти правят такива номера, по-добре си намери друга работа. Взеха май много големи изисквания да имат, пък без покритие.

Общи условия

Активация на акаунт