Имат ли право работодателите да ни глобяват?

  • 3 909
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 546
и при нас се глобява при нанесени щети на фирмата. за целта управителя песка заповед, която ти можеш писмено да оспориш и съответно да не ти вземат пари. ако все пак работодателят държи да си вземе парите - на съд.
това, което Дилянка е написала не е законно. поредната бг реалност  Confused

# 31
  • Мнения: 1 671
Глобявали са ме веднъж. Но имаше заповед за това. И ми удържаха глобата от парите за месеца, в който ми бе наложена.

# 32
  • София
  • Мнения: 38 632
Като видях аватара на Моли та се сетих как го  клех тоя моя шеф.... А тия мойте клетви хващат... Twisted Evil

# 33
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Моят съвет е да разговаряш с него.

От това, което прочетох досега обаче, нищо не можеш да направиш.

Можеш само да си търсиш нова работа, защото надали ще изкараш много там.



Освен примерно да напиша в някой форум името му и името на всичките му фирми... Twisted Evil

Е, разбира се си пускам и CV по обяви.

Можеш да сигнализираш тук - www.nasvetlo.net , че те осигурява на минимална раб. заплата.  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 12 554
Като видях аватара на Моли та се сетих как го  клех тоя моя шеф.... А тия мойте клетви хващат... Twisted Evil

Дилянче ти да не работиш в Агенция Фокус? Там глобите понякога са и 2/3 от заплатата Wink

# 35
  • Мнения: 1 336
При нас процедират по следния начин: т.к нямат право да глобяват, а ни осигуряват върху пълни заплати, ако си глобен (всеки месец има по някой) те принуждават да преподпишеш за един месец с по-малка заплата #Cussing out

# 36
  • Мнения: 1 671
При нас процедират по следния начин: т.к нямат право да глобяват, а ни осигуряват върху пълни заплати, ако си глобен (всеки месец има по някой) те принуждават да преподпишеш за един месец с по-малка заплата #Cussing out

Е как ще те принудят? Ако откажеш да подпишеш, какво?
ИНтересно ми е на какво основание ще те уволнят, защото съм сигурна , че това е основният коз.

# 37
  • Мнения: 4 978
Е как ще те принудят? Ако откажеш да подпишеш, какво?
ИНтересно ми е на какво основание ще те уволнят, защото съм сигурна , че това е основният коз.

Винаги се намира начин.
Достатъно е така да ти вгорчат живота, че да те принудят сам да си подадеш молбата.

# 38
  • Мнения: 3 423
Аз съм глобявана с 3000 лв. навремето
заради огромно закъснение за работа.
Още си пазя черно на бялото.

# 39
  • Мнения: 6 167
аман от произвол

# 40
  • Мнения: 6 167
аз също глобявам за закъснения. Но момичетата в офиса се съгласиха, че е редно да си плащаш за провинението и заедно определихме сумата. И като посъберем повечко, отиваме и ги изпиваме. Не мисля, че е регламентирано по закон, но е тъпо да пиша някакви забележки по досиета.

И да, защо те глоби?

 #Crazy #Crazy #Crazy
а не се ли замисляш , че е по-добре да управляваш момичетата , въвеждайки система за поощрения, а не чрез система за рестрикции ( която в крайна сметка е явно незаконна).
или просто поощренията ще ти струват повече  newsm78

# 41
  • Мнения: 206
Споделям импровизирано мнение. Тоест, не съм го проверила законово на 100 %.

Работодателят има право да глобява. НО. Глобите трябва да отидат в агенцията по приходите. Не мога да цитирам нормативен документ, не е и нужно, мисля.
Към авторката на мнението, че трябва да се намери работа с пълна осигуровка. Без извинение, говорите глупости, госпожо. Не ми е присъщо да говоря така, но е факт. Този проблем никой не го е решил още в тази държава, въпрос на оцеляване е. Избираш. Или - или.
Към авторката на темата - няма право никой да прави беззакония. Избора на търпимост е наш. И границите.  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 8 348
защото ще закъсняват въпреки поощренията. Просто няма да им пука за тях, а и наистина ще е мнооого по - скъпо. Те и с глобите пак си закъсняват, така че...... Всеки си решава сам. Ама към края на месеца, като свършат парите и започват да идват навреме. А и сумата е доста символична и е по-скоро, за да те подсети, че нещо си попрегрешил докато я даваш, а не за да те заболи.

# 43
  • Мнения: 4 546
за закъсненията си има процедура. пускат се дисциплинарни наказания, като, ако се съберат известен брой може да уволниш служителя. това мисля, че си е регламентирано в кодекса на труда.

# 44
  • София
  • Мнения: 8 348
знам, но не смятам, че е чак толкова страшно. А не споменах и, че и аз закъснявам и също пускам парички в касичката. Иначе си е ежедневие някой да доиде доста след започването на работното време. И колко е известен брой. Щото се е ежедневие.

Общи условия

Активация на акаунт