Цедите ли се след всяко кърмене

  • 1 645
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 321
И аз след като ми се регулира кърмата не съм цедила.Но сега когато ми се налага да слагам в кашичките цедя по малко. Също така когато малкия не хапва достатъчно също цедя за да я стимулирам. Hug

# 16
  • Мнения: 3 760
В цеденето има смисъл ако гърдите са напрегнати (цеди се до облекчаване на напрежението, а не до "празно"); ако бебето е по-малко от 6-8 седмици и имаш съмнения дали кърмата ти е достатъчно (както се казва цедиш за собствено спокоиствие Laughing); ако искаш да трупаш запаси по някакви причини (примерно ще липсваш от къщи с дни или ще започваш работа рано и не знаеш дали в офиса ще можеш за цедиш); решила си да ставаш донор към Банката за Майчина Кърма (БМК.); не кърмиш "на поискване", а спазваш някакъв идиотски режим и организмът ти не успява да се нагоди към него, препълваш се и т.н.
Това е!   Peace

# 17
  • Мнения: 498
Аз се цедя само когато усещам гърдите си напрегнати.Колкото до идиотския режим аз си спазвам и ми е мн по-добре от колкото като писне бебчо веднага да бутам гърда за да се успокои.Така че е въпрос на принцип и нагаждане мама-бебе.  Blush

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм се цедила изобщо, но кърмех и от двете гърди на всяко хранене. Не ми е намалявала кърмата.

# 19
  • Мнения: 1 371
Цедя се само, когато много ме болят гърдите - иначе на няколко пъти с тази кърма и с тази суперлактация щях да се поболея. Това ми е най-омразното нещо - как искам никога повече да не я виждам тази помпа.....  #Cussing out

# 20
  • София
  • Мнения: 6 259
Цедих първите 2-3 месеца нон стоп, защото постоянно ми се запушваха каналите  ooooh!, докато Бу не ми писа за лецитина при един почти мастит. След това съм цедила само при нужда - запушен канал, бучка или напрегнати гърди. Няма смисъл да си усложняваш живота! Peace

# 21
  • Мнения: 1 117
Това ми е най-омразното нещо - как искам никога повече да не я виждам тази помпа.....  #Cussing out
И аз така я мразя. Продължавам да се цедя след всяко кърмене ,защото все са напрегнати гърдите и ако пропусна , започват да ме болят

# 22
  • Мнения: 2 807
Само в началото, сега не.

Общи условия

Активация на акаунт