Колко ваши заплати отидоха за сватбата?

  • 827
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Въпрос за бюджет, но в малко по-различен (и може би по-дискретен) формат. Вместо суми, нека говорим в ориентировъчни мащаби. Ако приемем, че под "една заплата" се има предвид общия месечен доход на двойката, то еквивалент на колко такива месечни заплати струваше вашата сватба? Какъв беше форматът: само подпис или тържество със 100 човека?

Ясно е, че с инфлацията през годините цените се изменят. Ясно е и че всеки се простира според чергата. И все пак, би било интересно да видим какво е горе-долу съотношението.

# 1
  • Мнения: 2 661
По-малко беше от една "наша" заплата. Бяхме 30 човека, в провинцията, не сме ползвали сватбен агент, известни фотографи, дизайнери и т.н. Още в началото си бяхме решили, че искаме съвсем малко тържество само с най-близките и не ни допадат много от масовите и модерни в момента неща.

За 2025г става въпрос.

Последна редакция: пн, 27 апр 2026, 13:05 от Little Queen

# 2
  • Мнения: 4 057
Между 2 и 3 месечни дохода, 2022г. Правихме отделно подпис с 20 човека плюс тържество в отделен ден с 60 човека и някои от обичайните салтанати - шаферки, ритуали, игри, водещ и дж, фото, "фалшив" ритуал  и прочие.
 Да отбележа, обаче, че го правихме в Италия, като водещата причина за това решение беше финансова.

# 3
  • Мнения: 2 371
Родителите ни искаха да вдигнат голяма сватба и предложиха да си поделят разходите. Та на тогавашните ни заплати (2016 г.), може би да е отишъл доходът ни за 5-6 месеца? Гостите бяха около 100, направихме църковен ритуал и след това тържество с програма в ресторанта. Страхотно си изкарахме.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 982
Макс 2 да са отишли далечната 2019г. Но при нас беше скромно тържество от 30 души и аз лично за рокля повече от 100лв не дадох. Заложих на нешо много класическо и изчистено. Бюджета ни беше доста оганичен и все пак се вмъкнахме в него.

# 5
  • Мнения: 694
Около 3 заплати за всичко за сватба със 105 човека. Т.е. ресторант, храна, ДЖ, фотограф, видеооператор, агенция, украси и т.н. За 2016 година става дума.

# 6
  • Melmak
  • Мнения: 11 307
Около 3 тогавашни “наши” месечни заплати. Става дума за септември 2024.
Бяхме 65 човека, типична сватба с църковен брак, ресторант, фото, украса и т.н.
Не сме имали оркестър, взимане на булка и такива неща, но държахме на по-скъп фотограф и го имахме. Доста платихме и за диджей, но си струваше.

# 7
  • Мнения: 18
Здравейте, ние ще изхарчим около 9 наши общи нетни заплати за цялата сватба със 135 души в София. Нашите родители ще помогнат и ще заплатят (разделят между семействата) около 30 - 35%. Което би означавало, че ние ще изхарчим около 5 или 5,5 наши заплати. Идеята беше да заплатим всичко сами, но те искат да помогнат, а аз се отказах да ги спирам, след като се запознах с цените Grin P.S. имаме църква, изнесен ритуал и мини взимане на булка.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 172
Ние се вместихме в рамките на два нетни дохода.2023 г.,30 души, избрахме ресторант с жива музика, нямахме фото и видео, вземане на булка.Всичко си платихме сами.

# 9
  • Мнения: 6 306
Реално една "наша" заплата за сватба 40 човека в София, защото родителите ни нястояха да помогнат. Иначе по към 1.5 Това без фотограф за цял ден, диджей, агенция за украса, организатор и т.н.

# 10
  • Мнения: 246
4-5 месеца обща заплата, миналата година беше, 100 души, от нищо не сме пестили.

# 11
  • Beyond the stars
  • Мнения: 9 527
2018 (не знам колко е релевантно като информация, понеже цените са умножени по 4-5 за доста от услугите, съвсем буквално и математически), 50 човека сватба в провинцията, без изнесени ритуали/агенции/тежки украси/заря/вземане на булки/нощувки на гости/златни халки (не нося злато)/ - бюджетът беше 1.5 някъде.

Общи условия

Активация на акаунт