А това...?

  • 2 275
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
Joy Joy Joy А госпожите дали ще бъдат подложени на тест?Защото съм чувала такива,които имат нужда.
Май първо от тях трябва да започнат!!! Laughing Laughing Laughing

# 16
  • Мнения: 48
 Shocked
Ясно е, че е хубаво децата да говорят правилно български, но е излишно да се престараваме и то напразно. Направо ме изуми и това, че едните ще учат, а другите ще си играят. Тоя дето го е измислил това май няма малки деца.

# 17
  • Мнения: 1 100
Мисля, че това е едно много разумно решение и обслужва именно децата. В техен и наш интерес е да разбират родния си език, а допълнителни знания никому не вредят. Колкото до самия тест...ами той няма да включва кой знае какво. Вероятно ще става въпрос за разни предмети и техните имена.  Peace

# 18
  • Мнения: 154
Това няма ли да настрои децата-ти си тъп, аз не?
То няма лошо да занимават децата допълнително с български език, но  чак пък и да ги делят #Crazy
И какво ще стане? Ще се напълнят градините с ромчета, а нашите които/евентуално/са по-умни ще си стоят в къщи?  Thinking

# 19
  • Мнения: 1 100
Това няма ли да настрои децата-ти си тъп, аз не?
То няма лошо да занимават децата допълнително с български език, но  чак пък и да ги делят #Crazy
И какво ще стане? Ще се напълнят градините с ромчета, а нашите които/евентуално/са по-умни ще си стоят в къщи?  Thinking

Къде пише такова нещо?
Айде стига глупости.
Първо, никое дете няма да отиде да каже "Ти си тъп!", ако преди това мама или тате не са се изцепили така. Второ, къде прочете това второто? Или ти се иска да го прочетеш. Това е абсурдно, никога няма да стане.

# 20
  • Мнения: 5 468
Първо, никое дете няма да отиде да каже "Ти си тъп!", ако преди това мама или тате не са се изцепили така.
Веднъж си говоря с един второкласник на обяд, който беше на кафето, където водя детето си. И го питам, що не е на училище, а той казва, че бил първа смяна. А следобяд ходили на занималня само тъпите Peace. Каза ми го съвсем убедено.

Аз казах по-нагоре в темата, че съм ЗА всякакви тестове  и тестчета..., това го казах, просто защото се сетих за случая. Надявам се, че в най-скоро време, ценностите на децата ще се променят. Вместо да се надпреварват, кой какви дрехи има, да се надпреварват, кой е по-умен. Май много се размечтах или просто одъртявам... Никога няма да стане това. Не  и на ученическа възраст.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
  Направо ме изуми и това, че едните ще учат, а другите ще си играят.

Къде пък го прочете това? newsm78

Допълнителните занимания по български като 'учене' ли ги разбираш та и веднага съпоставка с другите - играещи...

Предполагам, че всичко ще е направено като за деца и това да им се четат приказки или да задават въпроси по картинки или нещо подобно не го намирам баш за 'учене'.

Идеята много ми допада. Искам дъщеря ми да общува с деца, които поне говорят правилно български... Това все пак е бъдещето на БГ... Peace

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 12:18 от Isa

# 22
  • Мнения: 1 100
Първо, никое дете няма да отиде да каже "Ти си тъп!", ако преди това мама или тате не са се изцепили така.
Веднъж си говоря с един второкласник на обяд, който беше на кафето, където водя детето си. И го питам, що не е на училище, а той казва, че бил първа смяна. А следобяд ходили на занималня само тъпите Peace. Каза ми го съвсем убедено.
И при нас имаше занимални от първи клас. Аз много исках и ...странно... но и моята майка ми каза, че там е за глупавите деца, които не се справят сами. Точно това ми каза. Та и аз си мислех така доскоро, но се оказа, че нямало тъпи деца, ами деца, чиито родители не могат да ги вземат толкова рано.  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 567
Майка ти най-вероято е съдила за занималните по това, как беше едно време. Наистина тогава, там задължително се искаше да ходят децата, които по-трудно се справят с материала. За другите беше по желание.
Сега обаче, в занималните ходят по скоро децата на родителите, които нямат възможност да ги взимат още след часовете от училище, а не тъпите деца  Stop

# 24
  • Мнения: 4 629
Много хубава инициятива - дано да има резултати  Hug

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен също ми харесва предложението.
Но едва ли ще се обхванат точно циганите и турците, които на тази възраст български въобще не говорят, защото те май не посещават ДГ.
За другите деца, които имат трудности с речта, ще е от полза.
А това за едните ще учат, другите ще играят, аз го разбирам, че ще играят само, когато са допълнителните занимания, а не през цялото време. Имат си учебна програма градините и поне тук си я спазват стриктно.

# 26
  • Мнения: 14 133
Shocked
Ясно е, че е хубаво децата да говорят правилно български, но е излишно да се престараваме и то напразно. Направо ме изуми и това, че едните ще учат, а другите ще си играят. Тоя дето го е измислил това май няма малки деца.
Сигурно!!! Shocked

# 27
  • Мнения: 448
Наскоро в балетната школа където ходи дъщеря ми,дойде едно момиченце на 5 годинки от турския квартал в нашия град,дете,което от 3 годишна възраст посещава детска градина.То обаче не можеше да обели и дума на български,но очудването ми нарастна още повече,когато установих,че и майка му не може добре да обясни какво иска. newsm78Имам приятелка от същия квартал,но децата и не ходят там на градина и училище,владеят перфектно български език,макар че са израстнали в Германия,а там са говорели само родния си турски език и немски.При завръщането  им обаче моята приятелка ги записа в елитни градина и училище в града и децата бързо напреднаха и догониха връстниците си.Та,попитах тази приятелка,как е възможно онова момиченце да не знае български.Тя ми отговори,че в детската градина в квартала им се говори само на турски език и дори УЧИТЕЛКИТЕ-БЪЛГАРКИ СА НАУЧИЛИ ТУРСКИ И ГОВОРЯТ НА ДЕЦАТА,ВМЕСТО ОБРАТНОТО! Sad

# 28
  • Мнения: 809
Аз не виждам чак толкова страшно нещата. Познавам деца, които на 4г. все още не могат да говорят в буквалния смисъл на думата. В никакъв случай не става дума за бавноразвиващи се деца, а за такива, чиито родители нямат възможност да ги обгръщат с внимание, разговори и т.н., защото много работят.
Просто липсва обкръжението, децата не чуват постоянно българската реч и не могат съответно да я възпроизведат.
Тогава би могла да се намеси детската градина и да им помогне, да компенсира това, което липсва вкъщи.
А и самият тест, макар думата да звучи стряскащо,  не е нищо повече от един вид игра. Посочваш предмета и детето трябва да го назове. Нищо страшно.
Отначало и на мен заглавието на статията ми прозвуча смешно, даже абсурдно, но като се замисля, не е чак толкова лоша идея.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Shocked
Ясно е, че е хубаво децата да говорят правилно български, но е излишно да се престараваме и то напразно. Направо ме изуми и това, че едните ще учат, а другите ще си играят. Тоя дето го е измислил това май няма малки деца.
Сигурно!!! Shocked
chibi и dabadina, хайде помислете малко първо и след това правете такива генерални заключения.
Не зная дали този, който го е изготвил, има деца, но за вас ми стана ясно, че не сте наясно със системата на образование и това колко много деца има, които не могат да говорят български.
А колко трудно се работи след това в училище с такива деца, знаете ли?
Тест не винаги означава да попълниш отговори на въпроси, тестове може да има и устни.

Общи условия

Активация на акаунт