Отговори
# 420
  • Мнения: 1 494
По спомени, и него горе-долу толкова го държаха, ние сме "големи"-на 4 г. и 4 м Simple Smile

# 421
  • Мнения: 50
Дъщер ми е на 3.8, не знам обаче колко време беше вътре, но забелязах, че децата излизат по различно време.

# 422
  • Мнения: 50
Днес е денят. Имате ли предчувствие?

# 423
  • Мнения: 50
Класирането е излязло.

# 424
  • Мнения: 1 494
Ние сме приети, на 4-то място сме по бал, много съм щастлива и горда, подготовката ни беше около месец.

Добавям, че нямаме и грам връзка и не познавам абсолютно никой там. Разбрах от градината от тук, бидейки в безизходица от старата му градина, където се появи супер агресивно дете, според мен, с диагноза и имащо нужда от специалист, но не и според родителите му, и търсейки варианти къде да го преместим защото нямаме никакви връзки никъде, а и финансите не стигат за частни градини.

Късмет и успех на всички  Peace Peace Peace

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 10:32 от luce

# 425
  • Мнения: 3
И ние сме приети, хаха Grinning Направо не очаквах - нашият господин е голям особняк, с ченгел два дни го разпитвахме какво е имало и какво е направил, пък той взел, че станал шести Grinning Честито и на вас и на всички останали, а на неприетите - така е било писано сигурно, съдбата си знае работата Wink

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 10:50 от laptop2

# 426
  • Мнения: 1 494
laptop2 , честито  Peace

# 427
  • Мнения: 533
Да знаете какво се иска за записването? Срокът е кратичък

# 428
  • Мнения: 1 494
Току-що разговарях с лицея. Към момента едиствено се очаква едния от родителити, или и двамата да отидат в указаното приемно време и да запишат детето.

На 14.06. ще има родителска среща и там ще се обясни подробно какви документи са необходими и др.

# 429
  • Мнения: 533
Супер, мерси, Luce!
Какво огромно значение има възрастта на детето, и ние сме на 4.4 години и отидохме на майтап малко, без подготовка, а сме в първата десятка! С баткото сме се явявали на изпита за училище и не успя да се класира, но е роден в края на годината. А за изпита за училище се бяхме поупражнявали вкъщи.
Пиша това за родителите на по-малките дечица Peace

# 430
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте и моят син е приет, на 17-то място е.  На 3г и 10 месеца е. Подготвяхме се вкъщи с доста книжки, но мислех, че няма да го приемат. Той и сега си ходи в много хубава детска градина, но ми е важно училището след това, затова ще го запиша в петък. Означава ли това, че трябва да го отпиша от старата, имате ли информация? Хубав ден!

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 07:00 от Iti2013

# 431
  • Мнения: 178
Честито на приетите дечица!

# 432
  • Мнения: 2
Здравейте и моят син е приет, на 17-то място е.  На 3г и 10 месеца е. Подготвяхме се вкъщи с доста книжки, но мислех, че няма да го приемат. Той и сега си ходи в много хубава детска градина, но ми е важно училището след това, затова ще го запиша в петък. Означава ли това, че трябва да го отпиша от старата, имате ли информация? Хубав ден!
Извинявайте, не мога да отговоря на Вашия въпрос, но бих искала аз да попитам нещо, понеже мен също ме интересува основното училище в лицея, а до колкото разбирам приема за втора и трета група е ако случайно се освободи място, след което направо за първи клас - трета група в детската градина замества ли задължителната предучилищна/подготвителна подготовка/клас/година или тя е отделно и след като няма прием директно за него излиза, че ако не влезе детето в първа група, после трябва да кара предучилищна другаде и да кандидатства направо за първи клас, правилно ли съм разбрала?

# 433
  • Мнения: 178
Втора и трета група в детската градина се водят предучилищна подготовка. По принцип ако се освободят места има прием и за 2ра и 3та група, пак с изпит. Но май рядко се освобождават места, тази година ми казаха, че няма. Завършването на ДГ на НУКК не е задължително условие за кандидатстване в 1ви клас. Всяко дете може да кандидатства. А предучилищната подготовка е задължителна, така или иначе. В ДГ на НУКК готвят децата за изпита за 1ви клас. Това не означава, че всяко кандидатствало дете от градината успява да влезе, но доста успяват, да.

# 434
  • Мнения: 1 494
Фотон, благодаря много за полезните включвания и информация  bouquet

Усмихнат ден  Peace Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт