Отговори
# 90
  • Мнения: 1 322
Никой ли не може да ми даде по-конкретна информация?

# 91
Моето мишле днес мина да си "поприказва с каките" днес там Simple Smile Неговото впечатление е отлично, всичко си бил казал, всичко си бил направил Simple Smile Каката му казала няколко пъти "Браво, дете". Дано да стане, въпреки че той е на 3 години и почти 2 месеца и леко се съмнявам, че може да е конкуренция на 4-годишни деца, но с тоя недостиг на места в държавните градини, ако вземе, че влезе, няма да му мислим. А ми беше странно, че с него имаше и едно дете, което нямаше и 3 години дори, то милото влиза на 3 пъти и след минута излизаше плачейки, че иска мама...  Чудно ми е какво ще им пречат майките да са някъде отзад за кураж на дечицата...

# 92
  • Мнения: 2 149
О, повярвайте, за детето е по-добре да е без мама. Иначе вичнаги е до самото дете, разбира се, но е ясно, че няма да има майки вътре.
Ние се отказахме тази година, защото сме в ОДЗ и бебето другата година трябва да се класира за ясла надяваме се, пък баткото тогава ще ни е на 4г, тамън за лицея.
Братовчедка му вчера е била на събеседването, стискаме й палци! Grinning

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 143
Вчера и ние минахме през "събеседването", но за съжаление моя хубавец само е повтарял че иска мама и баба  Sad
Ние преди две седмици навършихме 3г. така че сегашното ни явяване беше по-скоро опознавателно така да се каже  Simple Smile За догодина ще сме от големите и мисля ще имаме по-голям шанс.
Успех на всички и пишете кой се е класирал.

# 94
  • София
  • Мнения: 181
А някоя мама, чието детенце е по- в час може ли да каже какъв е бил тестът? Моята госпожица, която е на 3г. и 3м. ми каза, че е имало една пътечка, по която да се стигне до една стрелкичка. Тя не излязла въобще от очертанията и й казали "браво". Каза ми още, че имало паяк и гущер и "те пълзят, пълзят"? Каза ми че имало череши, круши и плодове??? Въобще нищо конкретно не можа да ми каже, освен, че са й казали, че е много добро дете и че е много умничка, но вероятно изпитващите така предразполагат всички деца. Не смятам, че при толкова много и по-големи деца имаме шанс, но все пак ми е интересно какво са ги питали.

# 95
Ами, моят син казва, че е имало още и нещо като пъзел - една къща и да се наместят липсващи парчета. Както ми го обясни, на къщата има дупки, долу са "извадените" парчета и да посочи кое къде му е мястото. В списанието Мечо Пух често има такива задачи, не знам добре ли го обясних. То и не знам това ли е точно, защото той му вика "пъзел на хартия с парченца отдолу". Друго, което е имало карали са го да повтаря числа - казват му няколко и той да ги повтори.

А, може ли да питаш твоята госпожица колко изпитващи са били в стаята? Защото той ми каза, че една леля го е завела, но си е тръгнала и само една кака е имало. Пък в наредбата пише минимум 2-ма комисия...

А иначе, то май не е еднакво за всички - преди да влезем чухме едно дете да казва ,че са го питали какъв цвят е динята, а нашия човек каза, че "нищо за никва диня не ме питаха"  Laughing На пътя, за съжаление, той е излязъл, "ама мъничко и без да иска"  Wink

Абе, малък си е, няма още 3г. и 2м... Дано стане, ако не,  здраве да е.
Ще ви стискам палци и на вас, щом щерка ти е "много добро дете" и  "много умничка"  Hug   bouquet  bouquet

# 96
  • Мнения: 5 255
...какъв е бил тестът?...
Не съм сигурна, но мисля че ползват тестовете от тази книжка  Wink

Книжките са две, и са доста интересни и бих казала полезни Peace
Не знам дали ги има още - купувани са от Славейков.
В ДГ на дъщеря ми /ЧДГ/  ги ползваха  Peace

# 97
  • София
  • Мнения: 181
Според дъщеря ми са били три много добри госпожи. Аз лично не я водих на изпита и въобще нямам представа. Май са били различни тестовете, защото в книжките за подготовка го имаше това с повтарянето на числа и аз изрично я питах няколко пъти, но тя категорично отрече да са я карали да повтори числа. И за пъзел не ми каза да е имало. Наистина са още малки децата ни и една година  разлика в тази възраст си е много. Мойта госпожица преди 2м., т.е на възрастта на твоя син въобще не можеше да се справи с това с пътечката, т.е винаги излизаше и то много, защото чертаеше права линия от единия да другия предмет. Може догодина, ако все още имаме желание за тази детска градина, децата ни и да са заедно. Всъщност от сърце ви желая да влезете още сега.

# 98
  • София
  • Мнения: 761
явно зависи от възрастта на детето.
Моето е само на 2 години и 9 месеца и това, което разбрах, че са го питали е: рисувал къща, и познавал цветове на балони ( което е сравнително нормално за етапа на развитие на тази възраст), другото дете, с което бяхме ( на същата възраст) каза, че са го питали къде живее, имена и показвало букви....Не сме готвили децата по никакви тестове ( смятам, че за тази възраст е по-скоро издевателство над децата).

Така или иначе не смятам, че ако местата и класирането е едно за деца на тази възраст, на три години и на четири, имаме някакви шансове, но ще ми бъде интересно на колко ще го оценят, без да е полагал каквото и да е било усилие  Laughing

# 99
  • София
  • Мнения: 2 769
и моята госпожица са я карали да рисува къщичка, после да я оцветява, да нарисува човече и да "зачертава" гъсеничките. питали са я как се казва, има ли брат/сестра и май къде живее. също ми каза че леличката била много добра.
в стаята е била само една госпожа, което ме учудва, нали е трябвало да бъде комисия  Thinking
като гледам това което сте написали много дечица са се справили чудесно, и се чудя как точно ще преценят кое да влезе. ами те са на почти еднаква възраст и знаят и могат почти еднакви неща....

# 100
  • София
  • Мнения: 181
Да показва букви на няма и три години?! Не знам... вероятно в първи клас ще започват направо с есетата и интегралите.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 708
Накой да знае колко точно деца ще бъдат приемани тази година, освен че ще са 2 групи? Има ли разделение на момичета и момчета?

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 15:24 от куки

# 102
  • София
  • Мнения: 2 769
Накой да знае колко точно деца ще бъдат приемани тази година, освен че ще са 2 групи? Има ли разделение на момичета и момчета?
мисля че общо са 44 деца, наполовина момчета. Simple Smile
от тях колко връзкари ще има-не знам  Laughing някой да знае?

# 103
  • София
  • Мнения: 761
първа група са на възраст - 3 и 4 години, така ли? или все пак ги разделят...

180 и няколко кандидатстват - е шансовете са по-големи (4 деца за едно място грубо) от колкото в доста от другите държавни  Joy

# 104
  • София
  • Мнения: 2 769
точно така, за първа група са 3-4, няма разделение, поне така аз знам.
иначе от официално обявените места има и такива запазени за наши си, така че шанса намалява, но май все пак е по голям от държавните  newsm78  Joy

Общи условия

Активация на акаунт