Вреден химикал в шишетата на Avent и Dr. Brown

  • 27 767
  • 201
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ето защо моите деца ги отгледах с Камера  Mr. Green

# 46
  • Варна
  • Мнения: 17 980
ето защо моите деца ги отгледах с Камера  Mr. Green
То не става въпрос толкова за марката. В статията е написано, че тези 5 марки (като най-разпространени) са изследвани, а не че само те го съдържат. Проверих в интернет и се оказа,че шишетата съдържащи това вещество са забранени само в Калифорния. Иначе  този Bisphenol A се съдържа във много от пластмасовите опаковки на храните, дори в бутилките от минерална вода. То човек като се замисли, явно не можем да избягаме от химията. :tired Crossing Arms

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
китайците - бедни. Нямат  Money за Bisphenol A и съм сигурна, че са си го спестили  Mr. Green

# 48
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Леле, тръпки ме побиха  #Crazy Коя марка шишета са стъклени- аз май не съм виждала такива  newsm78 . Достраша ме и ще ги махна моите. В статията пише, че може стъклени, но не знам къде се продава това чудо.

  Имахме стъклени на Чико,но и от токсичните сме ползвали  #Crazy Sick

# 49
  • Мнения: 684
Мдааа, а сега нека се поровим и да намерим нещо за бибероните и тяхната вреда. Ще почнем да търсим от стъкло или извънземен материал. Ами нека обърнем внимание на вредните дюшеци и  играчки. Сигурнили сте в материала им и , че не са от магазин за един лев. Ами дрехите, ами праха за пране. Като се замисля, коритцето дали е безопасно?  #Crazy #Crazy #Crazy
Храната, водата, въздуха, леле, мале!!!!!!!
После се почва. Обувки-вредни, безвредни и по-малко вредни. Ясла-да или не. Страшни истории и невиждани и постоянни болести.  Само до яслата съм се замисляла, а да не говорим какво съм изчела. За понататък, неща и да мисля......

Абе знам си аз - животът е много вреден за здравето  Mr. Green Освен да ги гледаме под похлупак малчовците... Обаче първо да го изследваме похлупака от каква химия точно е... Thinking И най-вероятно и той ще съдържа "особено вредни" вещества!

Мъжа ми иска да ми забрани сайта.......може и да е прав.  :crazyeyes

И моят! Умни са ни мъжете в някои отношения   Laughing

# 50
  • Мнения: 3 500
Ние ползваме само Авент. Не ме шашкайте , моля! Shocked

# 51
  • Мнения: 200
Това са глупости. Нашите деца не са първите отгледани с изброените марки, а нищо им няма.

# 52
  • Мнения: 1 896
ето защо моите деца ги отгледах с Камера  Mr. Green
То не става въпрос толкова за марката. В статията е написано, че тези 5 марки (като най-разпространени) са изследвани, а не че само те го съдържат. Проверих в интернет и се оказа,че шишетата съдържащи това вещество са забранени само в Калифорния. Иначе  този Bisphenol A се съдържа във много от пластмасовите опаковки на храните, дори в бутилките от минерална вода. То човек като се замисли, явно не можем да избягаме от химията. :tired Crossing Arms

Бутилките от минерална вода са от PET (полиетилен терефталат), който е смятан за една от общо взето най-безвредните пластмаси, Освен това бутилките от минерална вода са за еднократна употреба, не се използват дълго време докато пуснат, не се мият с препарати и не се нагряват до висока темпуратура. Ти къде прочете, че в тях има бисфенол?

# 53
  • Мнения: 6 029
Ние ползваме само Авент. Не ме шашкайте , моля! Shocked

а моля шашкайте се!
сега всички да си изхвърлим шишетата.. дадох 40 кинта за шишета за неродения си син... сега ша ги метна, щот некъде във ввв-то пишело така.... ей как спекулират с хората бееее!

# 54
  • Мнения: 2 152
Oooх, стига вече с тия истерии, моля ви....

То вместо да ме успокоява и разсейва този форум, то само с глупости и страхове ми се пълни главата.
Ми да се затворим в една стерилна стая, да не правим деца, че въздуха и храната са мръсни и въобще, за какво да живеем

Стига вече.Има жени тук с по-лабилна психика и преставете си какво изживяват

Офф. В красива мама, през ден се пускаще тема за козметиката, колко била вредна, какви химии садържала и т.н.  Ми то всичко е вредно вече май

# 55
  • Мнения: 2 022
Малко поръчкова ми изглежда тази разработка.  Money И все пак дори да съдържа нещо в каква ли концентрация попада в храната? Дали е повече от това, което попада в дробовете при движение на оживено кръстовище? хайде стига истерии вече  Stop

# 56
  • Мнения: 4 451
За тези, които се интересуват, Чико все още произвеждат стъклени шишета. Има ги на всякъде. Само дето малчо като метне веднъж шишето от количката и това ще му е. Mr. Green
Иначе и ние сме с AVENT и на всичкото от горе съм химик и признавам, леко се постреснах. Crazy Аз пък съм виждала Бритни Спиърс да си храни бебето с шише на AVENT. На снимка от списание, разбира се. Laughing

# 57
  • Мнения: 2 022
И да допълня само, че с препаратите, с които се мият шишетата има много повече и различни видове съединения, които едва ли с няколко изплаквания се отмиват на 100% и остават в много по-голяма концентрация впоследствие. Ако се замислим за всичко, което използваме в бита си какво се съдържа и какво му е действието можем да се побъркаме напълно пък ако ще да са 100% натурални продукти - дори в природата не всичко е полезно. Ами лъжичките от пластмаса и метал, ами играчките, текстилните изделия и боите в тях ...

# 58
  • Мнения: 4 915
Добре де, защо като се говори за нещо конкретно, нещата започват да се генерализират дотолкова, че се стига до изводи да затворим децата в "стъклени стаи"?... Rolling Eyes

Ако знаете 10 вредни неща за детето си и имате възможността, лесно да избегнете едно от тях, ще го направите ли, или не - по причина, че другите 9 неща не се променят толкова лесно???

Постъпките ни са винаги резултат от избор.

Пример:
Научаваме, че Нещо е вредно;
преценяме дали това ни тревожи или не, доколко ни тревожи;
дали можем да променим нещо;
дали си струва да го променим;
дали промяната ще ни създаде повече грижи или Не-промяната ще ни навлече повече тревоги;
дали ще изберем философията "Всичко е вредно, какво да се прави" или ще разсъждаваме "много неща са вредни, но някои мога да премахна";
за колко време ще прилагаме тази промяна;
колко е трудоемко и какви евентуални ползи носи - или напротив- усилията надхвърлят евентуалните вредности;
и т.н...и т.н....

Но преди да направим този низ от избори, за да вземем решение, трябва да ЗНАЕМ. Да сме информирани.
Защото информацията е едно от изконните човешки права.
И не Информацията се нагажда различно към нечия психика, а психиката реагира по различен начин на Информацията.

Това тук просто е тема за вредна съставка в пластмасовите шишета. Информация. Предлагат се и алтернативни решения: Или се купуват стъклени шишета, или не ползвате микровълновата печка за стерилизация на пластмасовите и не ги търкате с метални четки. Толкова е просто.

Никъде не ми се привиждат стъклени стаи и деца с противогази по кръстовищата.

Ако знам 10 вредни неща за детето си, ще преценя кои от тях мога, искам и си струва да променя. Не всички, не съм майка-супергерой.  Mr. Green Но мога да внеса частични подобрения.  Wink

Няма да купувам само дървени играчки, боядисани с орех и глухарче (но ще увелича броя на дървените небоядисани играчки); нито ще отглеждам крави за мляко и сирене някъде високо в планината (но ще купувам млечни продукти от добри производители), нито ще се преместя в алпийско село за чист въздух (но ще ходим често на излети и почивки в планината); нито ще тъка и шия лично дрехите за децата си(но ще купувам български памучни дрешки)...Просто преценям, че някоя абсолютна промяна е твърде трудоемка и ще коства твърде много усилия.
Но ако мога да заменя пластмасовото шише със стъклено, защо не? Едно едничко нещо да се промени, пак е полза, така мисля аз.

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 17:47 от Free Soul

# 59
  • Мнения: 508
Добре де, защо като се говори за нещо конкретно, нещата започват да се генерализират дотолкова, че се стига до изводи да затворим децата в "стъклени стаи"?... Rolling Eyes

Ако знаете 10 вредни неща за детето си и имате възможността, лесно да избегнете едно от тях, ще го направите ли, или не - по причина, че другите 9 неща не се променят толкова лесно???

Прощавай, ама как точно преценяваш, че точно тази статия е достоверна. Истината не винаги е една и когато се пуска толкова сериозна тема, защото за мен е такава, мисля, че трябва да се позовава на повече доказателствен материал. Или поне ЗА и ПРОТИВ / статии/, тезата за отровните шишета. Така ще имам избор да реша, да избягвам ли, или  не .
И тук ще направя отколонение. За мен темата не е сериозна, защото ме е страх от вредната съставка в шишетата, а защото много станаха плашещите, и с нищо не доказващи достоверността си статии. Както се казва " Една птичка пролет на прави" , в случая, една статия ПАНИКА не би трябвало да прави.
Дано не ни добарат недобросъвестни търговци, че ще има едно пускане на статии за отровни пюрета, шишета, кревати, играчки, марки, фирми и т.н, все неща които могат да се избегнат. И ще почне едно щуро мятане от марка на марка, от шише на шише, до пълно умопомрачение.

За протокола, КУПИХ СИ СТЪКЛЕНО ШИШЕ,  но само едно. 
ЛУДА СЪМ ПРИЗНАВАМ СИ. Благодарение на избора си със сигурност изгубих 9 лв, но със сигурност не знам дали предпазвам детето си.  #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт