Вреден химикал в шишетата на Avent и Dr. Brown

  • 27 768
  • 201
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 050
Значи, бутилирана вода не може. АМ от метална кутия не може. Шишета от най-разпространените марки-не може. Нещо друго да не може?

пластмасови играчки не може. в един еко сайт прочетох препоръка да даваме на децата си да си играят с дървени и метални домашни потреби. като пример беше дадена пресата за чесън. щях да падна от стола.


Ако имаш предвид един материал в gorichka.bg, идеите все пак бяха от Монтесори доколкото помня - тоест оригиналният замисъл не е екологичен, а педагогически все пак. В смисъл че за развитието на детето е по-полезно да играе с предмети от света на големите. А пресата за чесън е много интересна - има мирис, че и вкус понякога, плюс това мама и татко си играят с нея.
Във всеки случай и да не я даваш точно нея, гледай играчките да не са от PVC поне - в него отиват повече от 90% от тези фталати, които съм изредила в горния пост, и които вече са забранени, но играчките произведени примерно миналата година си ги имат. А в новите просто ги заменят с най-близките разрешени съединения. Затова и Чико и Лего примерно сами се отказаха от употребата на PVC в играчки от 2006-2007 година. Но китайските производители не са се отказали, даже не обозначават къде го има.

Абе да си кажа честно, като си представя как 8 месечния ми син си играе с пресата за чесън, единственото, което ми изплува пред очите е един прещипан пръст, или пък някъде одран с онзи остричък издатък, който има точно в началото на дръжката, до мастото, където се слага чесъна. Изобщо не си представям смях и забавления. Поне не след 2-рата минута.

# 151
  • Мнения: 1 896
Щом има остричък издатък, по добре не я давай тая преса.
А за опаковките АМ, Хедра ме е изпреварила, но тъкмо щях да пиша, че не всяко АМ е опаковано в алуминиева кутия - има и в други опаковки.
Иначе това за патогените е факт, а от тези пък готовите разтворени по-миналата година се наложи да изтеглят десетки милиони литри от пазара в Италия, Франция, Испания и Португалия, щото се оказа че в тях има изтекъл някакъв химикал от мастилото, с което печатат опаковките. За продукт на Нестле ставаше въпрос. Ето тук в Гардиън има статия за това. За съжаление контролът не е това, което би трябвало да бъде. Кой знае колко такива млека са изпити преди някой да разбере за проблема.

# 152
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вашите деца ходят ли на детска градина? Как контролирате там с какво си играят?

.... ти как контролираш това, което ядеш и от къде знаеш дали в салама има това,  което пише на етикета ... но се опитваш да купуваш качествена храна , нали така...защо го правиш като не можеш да контролираш производителя ...

# 153
  • Мнения: 2 022
Вашите деца ходят ли на детска градина? Как контролирате там с какво си играят?

.... ти как контролираш това, което ядеш и от къде знаеш дали в салама има това,  което пише на етикета ... но се опитваш да купуваш качествена храна , нали така...защо го правиш като не можеш да контролираш производителя ...
Сикрет, точно затова не залитам в такива подробности и разчитам на контрол, стандарт и сертификат.  Ако проследиш по-нагоре темата ще разбереш за какво става дума.

Хедра,  последните постинги за адаптираното мляко ми дойдоха в повече и с цялото ми уважение и респект към теб и всички полезни мнения, които съм чела от теб, знаем, че щом не сме кърмили и храним от токсични шишета токсично АМ сме лоши майки за вас, не е нужно да ни се напомня непрекъснато и да ни се вменява вина и страх.  Whistling

# 154
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е аз пък не разчитам на тези неща ...нека и аз да имам избор все пак  Peace

# 155
  • Мнения: 2 022
Е аз пък не разчитам на тези неща ...нека и аз да имам избор все пак  Peace
Имаш разбира се, но не ми отговори на въпроса.

# 156
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сикрет, точно затова не залитам в такива подробности и разчитам на контрол, стандарт и сертификат.  Ако проследиш по-нагоре темата ще разбереш за какво става дума.
А последните постинги за адаптираното мляко ми дойдоха в повече.
Хедра,  последните постинги за адаптираното мляко ми дойдоха в повече и с цялото ми уважение и респект към теб и всички полезни мнения, които съм чела от теб, знаем, че щом не сме кърмили и храним от токсични шишета токсично АМ сме лоши майки за вас, не е нужно да ни се напомня непрекъснато и да ни се вменява вина и страх.  Whistling
Това си е лично твоя интерпретация на казаното от мен - не виждам абсолютно никъде в моите постинги (не само в тази тема) да има какъвто и да е намек в такава посока. Фактите са факти - дали ти изнасят и дали те карат да се чувстваш некомфортно, не ги променя.
Синът ми е отгледан с АМ, кърмила съм го месец и половина само.

# 157
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е аз пък не разчитам на тези неща ...нека и аз да имам избор все пак  Peace
Имаш разбира се, но не ми отговори на въпроса.

Контролирам нещата, които мога ... но все пак избирам да контролирам, отколкото да махна с ръка ....

# 158
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Добре де аз от това, което прочетох стигам до извода, че този вреден химикал се отделя само, ако шишето се загрява заедно с храната  Thinking Така ли е или аз съм в грешка?

# 159
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Добре де аз от това, което прочетох стигам до извода, че този вреден химикал се отделя само, ако шишето се загрява заедно с храната  Thinking Така ли е или аз съм в грешка?

Не е така...просто, когато има храна вътре, той се отделя в храната...

# 160
  • Мнения: 9 050
Добре де аз от това, което прочетох стигам до извода, че този вреден химикал се отделя само, ако шишето се загрява заедно с храната  Thinking Така ли е или аз съм в грешка?

Не е така...просто, когато има храна вътре, той се отделя в храната...

А иначе къде се отделя? Във въздуха? Или ми трови микровълновата и после всичко, което притоплям там, ще съдържа от този химикал?

# 161
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Предполагам, че по стените на съда ....... пък или във въздуха

# 162
  • Мнения: 9 050
Предполагам, че по стените на съда ....... пък или във въздуха

Ако е по стените на съда - аз не виждам разлика дали ще се затопля шишето заедно с харната или ще се затопли отделно и после ще се сипе храната. Да не говорим, че да затопляш празно шише ми се струва малко безумно.

# 163
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Не да затопляш празно шише  Mr. Green , а при стерилизация в МВ нали се нагрява шишето. И щом е празно какво се получава?

# 164

Общи условия

Активация на акаунт