Опитните цветарки-7

  • 32 145
  • 288
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 095
това не е ли каланхое или аз се бъркам newsm78, имам такова, ама е по- тъмно newsm78

# 211
  • Мнения: 1 120
теди,каланхоето изглежда така  http://www.plantoftheweek.org/image/kalanchoeba.jpg
а това е с много големи листа.

# 212
  • Варна
  • Мнения: 6 891

Ктенанте.
Имам такова, снимката е от преди поне 2 години, стана огромно и есента го занесох в офиса.

От едно семейство са със строманте и марантата, гледат се по един и същи начин.

# 213
  • Мнения: 1 120
флаш,страхотно е.честно,не съм го виждала до сега
ако беше от Сф,веднага щях да те навестя  Joy

# 214
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Хаха, и моите сакъзчета ще цъфтят. Бях ги отписала и мислех да зареждам сандъчетата с нови, но днес гледам Shockedвсички имат пъпки. Пък какви са рахитични откъм листа. Днес пак си изпросих малко китки от една съседка. Ей това е предимството да живееш в съседство с много бабички. Mr. Green

# 215
  • Мнения: 9 095
добре, моето цвете е като стромантето ама по- тъмно и аз какво съм се объркала че е калатея ooooh!

# 216
  • Мнения: 6 315
Маргарита, аз Спатифилиум все не мога да захвана и затова за мен той е мисия невъзможна.

Моят ми го подариха малък. Сега е в огромна саксия (яд ме е, че все още нямам цифров апарат да го снимам, че ми е гордост). Има 4 корена- 2 големи и 2 малки. Големите цъфтят за втори път - преди 2 седмици отрязах позеленял цвят и пак ще цъфти. Преди цъфтеше когато му скимне, а сега откачи. То всичките ми цветя се побъркаха напоследък освен каланхоето и ... тревите в сандъчетата  Laughing. Е, тревите добре си растат, ама петуниите никакви ги няма  Joy.

# 217
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Маргарита, какво м има на Каланхоето? Защо не го начупиш и да си захванеш отново, ако има здрави клонки.

Теди, може и да не се бъркаш, защото, Ктенантето, Стромантето, Марантата и Калатеята, са май от един род и си мязат.

# 218
  • Мнения: 9 095
Spinki, благодаря, значи да си го карам така, наистина незнам кое ще дойде от всички, по- тъмно е от стромантето newsm78

# 219
  • БГ
  • Мнения: 356
Момичета, изпросих си 3 клонки от един фикус поне така ми казаха, че е фикус,с едни малки листа и завити като охлювчета Някой  има ли такъв да ме светне.
За сега съм ги сложила във вода и се моля да пусне корени.

# 220
  • Мнения: 4 176
Момичета преди време питах за палмата на Слви дето е в студиото, но не получих отговор. Ето тази  градинска трева прилича на палмата му, но е със стебло. Някой да е виждал такава трева някъде да си купя?


Festuca scoparia се казва.

# 221
  • Мнения: 9 095
аз немога да видя снимката newsm78

# 222
  • Мнения: 2 035
Момичета, намесвам се в темата ви, но съм толкова щастлива като видях вчера сутринта ей този цвят на Гарденията ни и ми се прииска да го споделя с вас   bouquet

# 223
  • Мнения: 9 095
браво на теб, наистина е хубав Peace

# 224
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Валка, много е хубав, а как ухаееееееееее

Общи условия

Активация на акаунт