Опитните цветарки-7

  • 32 102
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 035
Благодаря ви, днес се разтвориха още три такива Simple Smile .... Супер съм щастлива  Grinning

spinki, ужасно силно ухае наистина Simple Smile

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 11:02 от val_stef

# 226
  • Мнения: 6 461
Да си похваля Момината сълзичка в саксия.
Вече цъфна. Heart Eyes



# 227
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Дими, като се позапълни саксийката с момини сълзи, ще стане страхотно.

# 228
  • Мнения: 6 461
Дими, като се позапълни саксийката с момини сълзи, ще стане страхотно.
Дано да е скоро...
Гледам ,че избиват много издънки

# 229
  • Мнения: 883
Момичета, подариха ми банан и сега не знам как да го гледам. Преди години си купих семена и си засадих сама.Поникна много бързи растеше страхотно, но го нападнаха акари и бързо умря. Сега се страхувам за този да не го огледам като предишния... Някакви съвети да ми дадете?

# 230
  • Мнения: 11 607
Купих си крутон.... Party, сега остана и да го уморя......

Купих си и лобелия и още едни други,които в момента са по 1лв и нещо в Бриголажа...Мъж като ги видя и му стана лошо! Повече нищо няма да купувам....

# 231
  • Мнения: 9 095
Купих си крутон.... Party, сега остана и да го уморя......

Купих си и лобелия и още едни други,които в момента са по 1лв и нещо в Бриголажа...Мъж като ги видя и му стана лошо! Повече нищо няма да купувам....

на мен мим забрани още преди да отидем в Бриколажа, а днес видях антуриум за 40лв, няма ли по- евтини #Cussing out

# 232
  • Мнения: 668
Имааа, имааа!
В оранжериите при БАН през март купих за 23лв. нещо огромно! Добре, че беше за подарък Wink
Изобщо там цветята са много по-евтини отколкото в цветарските магазини.

# 233
  • Мнения: 9 095
мхм а във Варна аз ли се бъркам или няма такава оранжерия? newsm78

# 234
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Теди, нямаааааа, всичко е у Софето
Де4и, този фикус се казва Барок, ако не се лъжа.

# 235
  • Мнения: 9 095
да му се невиди, ами ако случайно успея да изровя една близка саксия, трябва да имам издънка с коренче и после във вода ли да се хване чудото?

# 236
  • Sf
  • Мнения: 808
Да ви споделя, че си хванах авокадо. Преди време пак бях, но го подарих и преди два месеца си взех един плод от БИЛЛА. Изядохме плода, малко е мазен, правих си маска на лицето и после запазих ядката. Тя наподобява на яйчице Simple Smile

Пробивате му 3-4 дупки с нож отдолу откъм долната страна на ядката и забождате разполовени клечки за зъби, така че да може да стои като изправено на "крачетата си". Така издокарано го поставяте в чашка с вода, която да покрива "дупето" на ядката. От време навреме проверявайте, защото си пие от водата и не бива да го оставяте на сухо Wink Върхът на ядката трябва да е във въздуха!

Поставяте чашката на светло и топло място и след около месец ще видите как отдолу ще се появи още едно "краче" - това е коренче Simple Smile Посаждате в малка саксийка, като върхът на ядката отново трябва да е над почвата. След няколко дни само ще избие стъбълце Simple Smile

Расте много бързо, като с времето удебелява стъблото си и има разкошни дълги като заешки уши тъмнозелени листа. Обича вода и е съвсем непретенциозно Simple Smile

Нямам снимка на моето предишното, защото го подарих, а новото ми авокадо е все още бебе с един покарал нежен филиз, но ето тук можете да го видите как изглежда: http://blogg.hobbyboden.com/media/avokado2_01.jpg

# 237
  • Мнения: 2 125
Кроасания   bouquet
Супер
Заради ясното обяснения ще си купя авокадо, ще го изям и ще си посадя Peace

# 238
  • Мнения: 9 095
оф аз така пробвах с кокос, ама нищо не стана чакм го още

# 239
  • Sf
  • Мнения: 808
stellina , благодаря ти! Авокадото в тези големите супермаркети е около лев и нещо бройката Simple Smile

Моя близка дори си взе 2, в различни чашки и после ги посади заедно едно до друго и като започнаха да растат, оплете стъблата им и с времето стана хубаво и дебелостеблено.

tedy_e, я сподели с две думи за кокоса. Не съм го опитвала нито като плод, нито съм опитвала да го захвана като разстение.

Имам един неуспешен опит с ананас  Embarassed

А я да ви запитам за нолината - има такива, които ги продават на грудки в саксиите и такива, които са на малко по-голямо стъбло и чак тогава са листата им, но пък те са по-скъпи... Знаете дали тези, които се подават само като грудки от почвата, някой ден ще порастнат и на стъбло?

Общи условия

Активация на акаунт