Опитните цветарки-7

  • 32 055
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 095
ами кокоса се слага легнал и се полива много като не се мокри плода, чака се поне 3 месеца, ама при мен вече 6 няма резултат и се чудя дали да чакам още, че ми трябва саксията не за друго Laughing

# 241
  • Sf
  • Мнения: 808
http://www2.ctahr.hawaii.edu/oc/freepubs/pdf/OF-25.pdf

Ето тук може да се види как да се захване кокос от плод.

Ще ви предам основните моменти, защото е на англ.

" Избирате кокос, който като разтръскате, трябва да чуете течността му вътре да бълбука. Оставете обвивката, люспата! Не я махайте. След това потопете кокосовия орех в съд с вода, така че да го покрива, за 2-3 дни, преди да го засадите.

Използвайте саксия с размери 10 инча дълбока /около 30-тина см/ и достатъчно голяма в диаметъра си, за да побере кокосовия орех Simple Smile Посадете го с върха нагоре, като една трета от него трябва да показва над почвата. Поливайте регулярно, но не преполивайте. Поставете го на топло и слънчево място. След като стъбълцето пробие и започне да расте, в същата саксия растението може да живее 5 години. Младите кокосови палми растат бързо и тяхното многостепенно стъбло се оформя също за 5 години. През този период не го торете, защото се храни от веществата в самата ядка. След тези 5 години можете да го торите, както всяко друго цвете.

На схемата е нарисувано точно как да се посади и как ще порастне.

А ето тук http://www.jarrettservices.com.au/images/plants/varieties/cocus.jpg вече можете да видите една добре развита кокосова палма."

Мисля да пробвам, само да видя откъде ще си купя хубав кокосов орех Simple Smile

# 242
  • Мнения: 668
Скоро четох, че акокадото достига на височина до 6 - 10 метра!
Къде ще ги гледате тия дървета, бре Thinking

# 243
  • Мнения: 9 095
аз не го знам така за кокоса и явно затова не се е хванал, но като нищо и този метод да пробвам, а тук незнам дали има такъв който да се продава с листа newsm78

# 244
  • Sf
  • Мнения: 808
Скоро четох, че акокадото достига на височина до 6 - 10 метра!
Къде ще ги гледате тия дървета, бре Thinking

Все си мисля, че може да се отреже върха, за да разклони настрани, но досега повече от една година не съм гледала авокадо. Вярно, че расте бързо, но 6 - 10 м не зная, наистина. Ще се поразстърся да прочета как расте, как се гледа и как се развива през годините  Mr. Green

# 245
  • Sf
  • Мнения: 808
аз не го знам така за кокоса и явно затова не се е хванал, но като нищо и този метод да пробвам, а тук незнам дали има такъв който да се продава с листа newsm78

Не с листа, купуваш си плод с "шумата", като все едно току-що е паднал от палмата  Mr. Green и като конци такива и не ги махаш. Това са имали предвид.

# 246
  • Мнения: 4 176
Ето аз как вкоренявах авокадо.




тУК ВОДАТА ТРЯБВА ДА Е точно ДО РЪБА на клечките и да се долива, ако я изпие растението.




Когато живеех в Африка всички така си вкортеняваха.


# 247
  • Sf
  • Мнения: 808
Mamica, благодаря за снимките!

# 248
  • Мнения: 9 095
аз не го знам така за кокоса и явно затова не се е хванал, но като нищо и този метод да пробвам, а тук незнам дали има такъв който да се продава с листа newsm78

Не с листа, купуваш си плод с "шумата", като все едно току-що е паднал от палмата  Mr. Green и като конци такива и не ги махаш. Това са имали предвид.

да де, ама и такива не съм виждала

Ето аз как вкоренявах авокадо.




тУК ВОДАТА ТРЯБВА ДА Е точно ДО РЪБА на клечките и да се долива, ако я изпие растението.




Когато живеех в Африка всички така си вкортеняваха.




аз да преговоря, първо изаждам авокадото!!! после го пробивам на 4 места, забивам клечки и в купа с вода до средата и само се долива, едва след като пусне корени и стъбло тогава го пренасям в саксия? сега да питам и колко дълбоко трябва да са клечките?

# 249
  • Мнения: 4 176
Не много дълбоко. Аз пробивам около 0.5 см. Аз слагам семката в буркан тия с винт големите от 0.5л.( от голяма лютеница)  Laughing
Водата си е до където са дупките с клечките. Няма как да сбъркаш.
Обаче тук на снимката е дадено отчупена част от семката и ме озадачава. Вижте какво пише:

When the roots are substantial and the stem top has had a chance to re-grow leaves (after at least one pruning), your baby avocado tree is ready to be planted in soil. Remove the sprouted pit from the water container, and gently remove each of the toothpicks.

Аз нещо не мога да схвана? newsm78
Не съм рязала нищо. Просто като пусне корен и листа го засаждам.

# 250
  • Sf
  • Мнения: 808
аз да преговоря, първо изаждам авокадото!!! после го пробивам на 4 места, забивам клечки и в купа с вода до средата и само се долива, едва след като пусне корени и стъбло тогава го пренасям в саксия? сега да питам и колко дълбоко трябва да са клечките?

Колкото да застане стабилно на клечките в чашка с потопено дъно или по начина, по който е показала Mamica, забождаш клечките отстрани, за да легнат на паничката с вода, като пак дъното на аводакото е потопено с вода. Като видиш, че водата е под нивото на долната част на авокадото, доливаш Simple Smile

За кокосовия орех с "конците" мисля, че съм виждала такива рошави в големите супермакети Simple Smile
Аз нещо не мога да схвана? newsm78
Не съм рязала нищо. Просто като пусне корен и листа го засаждам.

А аз го засаждам още като пусне коренче във водата.

# 251
  • Мнения: 9 095
аз тук не съм виждала да му се невиди, а има ли значение с коя част на костилката ще е във водата, аз мислех че последната снимка е на сцепено вече покарало, смисъл че така става когато втои във вода Thinking

# 252
  • Мнения: 4 176
А дали кокоса, ще роди плодове?

# 253
  • Мнения: 9 095
след няколко години чак

# 254
  • Sf
  • Мнения: 808
аз тук не съм виждала да му се невиди, а има ли значение с коя част на костилката ще е във водата, аз мислех че последната снимка е на сцепено вече покарало, смисъл че така става когато втои във вода Thinking

Аз вече не знам как по-ясно да го обясним... С долната част на ядката /авокадо/. Представи си едно яйце и с дупето на яйцето с набучени клечки го поставяш във вода, така че водата да покрие долната-широка част на ядката.

А за кокоса, нали разбра - потапяш го за ден-два ЦЕЛИЯ във вода и после го посаждаш отново с широката част във почва.

Чети, драга  Peace

Общи условия

Активация на акаунт