детски ясли - варна

  • 88 566
  • 565
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 830
На колежката момиченцето беше в 4-та група, никакви оплаквания Peace

# 61
  • Мнения: 78
Здравейте мами!
Някоя от вас да има впечатления за ясла  № 5 в Трошево.В района ни е и ще се пробваме там като ни дойде времето  Laughing

# 62
  • Мнения: 1 425
Ясла 5 в Трошево - И двете ми деца бяха там, дори малкия все още е там. Яслата, ръководството и сестрите са страхотни.  Много сериозно и отговорно се отнасят към всичко. Сина ми обожава едната от леличките - леля Ани, а тя си го заслужава, защото е невероятно мила и добричка с децата.
Веднъж се наложи сестра ми да вземе малкия. Когато отишла в яслата и се представила, че е леля му, малкия също се развикал "Леля, леля", но сестрата казала, че трябва да говори с някой от родителите по телефона, за да потвърдят. Останах много доволна от това, защото в ДГ на дъщеря ми това го няма.
Много, много хубава ясла, със отлични грижи за децата.

# 63
  • Мнения: 2 018
Нещо не съм в час с тази анкета. За какво да гласувам в нея?
"дайтте отзиви и препоръки за яслите във варна "  newsm78

# 64
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Трябва да добавите в списъка и яслата в ОДЗ 15 Морска звездица в кв. Младост.
Там нещата за 2 яслена група са следните:
1. Всеки родител при постъпване носи
- 2 книжки
- 2 играчки
- лигавници 10 бр.
- кърпи от плат за бърсане 10 бр.
2. Всеки месец всеки е родител е длъжен да набавя следното:
-  Доместос 1 бр
- Веро Фея 1 бр.
- прах за пране 1 бр.
-пакет салфетки
-пакет тоалетна хартия
- течен сапун 1 бр.
- нормален сапун 1 бр.
3. На първата родителска среща се дава следното:
- 10 лв. за учебно помагало
-10 лв. за нов комплект чаршафи
- 30 лв. за играчки
4. За рождените дни задължително се носи почерпка за сестрата , която включва кола , нес кафе и бонбони. Своеволия не се допускат отново! При обявена заповед от директорката за забрана на носене  на торта , същата се изисква за рождения ден.
При водене и вземане на детето на  вратата се чука и се чака  докато мирно да  се отвори , за да кажеш за кого си дошъл.Своеволия не се допускат!
Не получаваш никаква информация за нищо .

# 65
  • Мнения: 5 178
Нев, за какво учебно помагало говорим в яслата ?

# 66
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Нев, за какво учебно помагало говорим в яслата ?


Mисля , че беше на издателство Изкуство. Представлява набор от картинки , върху които има стихотворения . Например котенце с кълбо и котенце без кълбо, и детето  нарисува кълбо прежда.Или картинка с с влак и релси влак без релси . Такива работи. А сетих се и още нещо:
В нашата група беше проява на глупост да си поискаме картичка за Коледа и 8 март. Води се голяма борба и накрая благодарение на една нова колежка успяхме да получим спомен от първия празник на мама в детската градина. А за Коледа сестрите от другата група организираха всичко и пак успяхме да се вредим Дядо Коледа да ни даде подаръци.
С радост напускаме яслата.
Единствено ще съжалявам за колежките от 1 ясла и втората ни мед. сестра госпожа Велчева  bouquet. Ако не беше тя да учи и да занимава децата просто щяхме да загубим една година в седене на столчето с прибрани отзад ръце и вперен в телевизора поглед.

# 67
  • Мнения: 503
Нев,  Shocked! Тази ясла до паркчето ли беше? Дето са две детски градини там?

# 68
  • Варна
  • Мнения: 558
Не съм Нев, но да, същата е.

# 69
  • Мнения: 503
Някъде в началото на темата писах за Детска ясла- 11. Вече приеха и малката ми дъщеря там. Продължавам да мисля, че съм направила добър избор, а и късмет имахме. Отношението към децата е чудесно. Това ме вълнуваше на първо място.
За няколко месеца, единственото, което са ни поискали извън редовните такси, беше стек носни кърпички. По наша инициатива бяха събрани пари за климатик, като сестрите също се включиха (забележете) с известни суми. Сега вече не са като в пещ, децата спят нормално на обяд.

# 70
  • Мнения: 1 312
Някъде в началото на темата писах за Детска ясла- 11. Вече приеха и малката ми дъщеря там. Продължавам да мисля, че съм направила добър избор, а и късмет имахме. Отношението към децата е чудесно. Това ме вълнуваше на първо място.
За няколко месеца, единственото, което са ни поискали извън редовните такси, беше стек носни кърпички. По наша инициатива бяха събрани пари за климатик, като сестрите също се включиха (забележете) с известни суми. Сега вече не са като в пещ, децата спят нормално на обяд.
Синът ми беше там.
Персонала е чудесен,особено леля Таня Heart Eyes и г-жа Михайлова Hug
Дано останете доволни.
Аз съм очарована от базата,чистотата,подръжката...
Всички останали пари от хигиенни материали отиват за обновяване на играчките,има пълна прозрачност и никакво изнудване.

# 71
  • Мнения: 5 178
За празниците особено в яслите мисля, че е нужна родителска подкрепа..
Не виждам как ще накарате дете на 2 години да оцветява, лепи и изрязва. Също така не виждам и как госпожата ще го прави с 20 деца ...

А за телевизор в занималнята моите извинения, но това е родителска глупост, защото ТВ и Видео са крайно неподходящи за занималня в детска градина и едва ли са закупени от общината.
За мен по-скоро е полезен подарък уредба, на която да се пуска музика и така да се създава приятна атмосфера , а и да се развива музикалността на децата.
За разлика от ДГ в ДЯ няма музикален педагог и подобни дейности остават на заден план. Въпреки, че в групата на сина ми едната госпожа ги успокоява точно с пеене и моя почти две годишен син се опитва да пее песничка за зайчето Mr. Green

# 72
  • Мнения: 230
Аз съм за Санатириалната ясла в чайка, макар че не разбрах коя е в анкетата. И двете ми деца бяха там, много съм доволна от всички. Малко деца, с голям персонал, добра база. Пари не са ми искали за нищо.Директорката е невероятна.

# 73
  • Мнения: 287
Никъде не видях отзиви за ясла Детелина в Аспарухово ,а е гласувано за нея. newsm78
Малко е некоректно да се изкажа против нея ,защото нямам лични впечатления.Ще се опитам по-меко да представя фактите ,по-точно отзивите.От тук от там дочувам ,че персоналът няма осоено отношение към децата - не ги посрещат с усмивка (в първите дни от постъпването в яслата) ,не ги предразполагат да се чувстват комфортно в обстановката ,небрежни са и дори пошляпват децата. Shocked От една майка чух ,че не сменят често памперсите и дъщеричката й често се подсичала много болезнено.За съжаление после обвинявали родителите ,че водят детето подсечено. Confused При последвало оплакване ,нещата се влошили още повече и детето е отписано.
Друг случай - цял ден никой от персонала не забелязва ,че на едно от децата ръката е контузена и подута!(не си спомням за счупване или навяхване ставаше въпрос).Предвид слуха ,че децата се"пошляпват" може и заради това детето да не се е оплаквало ,че го боли.
И последно- на моя комшийка детето няколко пъти спомена ,че г-жа Х го "бие" и не иска повече да ходи там.Отделно в яслата казали ,че ако момчето не иска да спи от 12,30 до 15ч. да си го взимат ,защото нарушава дисциплината.Детето е отписано.
Много ми е неприятно да плюя така яслата.Наистина една добра дума не съм чувала до сега ,но догодина и няшия ред ще дойде и ми се искаше някой да се изкаже положително за нея.
Иначе един ден се спрях на оградата и ги наблюдавах в двора- то това сигурно е нещо обичайно ,но на мен ми стана неприятно.Лелките бяха насядали изсулени по пейките в една по-голяма беседка и децата безцелно щъкаха наляво надясно.Пък можеше поне една топка да търкалят. Rolling Eyes По едно време едната лелка събу памперса на едно момченце и го постави по голо дупе на един плат (метър на метър) върху тревата.Детето не помръдна 10-15 минути ,докато другите щъкаха около него.Може би няма нищо нередно в тази картинка ,но на мен ми се стори много жалка ситуацията.Лелката спокойно можеше да вземе детето вътре ,вместо да го кара навън да чака по толкова унизителен начин.
Нев, списъка ме втрещи!!! Shocked

# 74
  • Варна
  • Мнения: 3 263
Аз съм гласувала за Детелина, явно съм пропуснала да напиша по-подробно.
Мони я завърши вчера. Тръгна на година и 5 месеца, значи я е посещавала година и 7 месеца. За това време, в нашата група, нищо такова не се е случвало, каквото описва крокодил. Беше във втора група, специално за нашите госпожи и лели, само добри думи мога да кажа, и винаги да ги поздравявам. Детето ми говори много, и никога не е споделяла "бой" или каране от госпожите, единственото което са казвали е да се пази тишина на масата и когато легнат.
Какво друго да кажа - свалиха памперса там, махнаха бибата, яде и се облича сама, знае един куп песни и стихчета, всичко това е научено в яслата, тъй като е ходила редовно и почти не е отсъствала. Всяка вечер иска да си говорим за лелите и децата, за това какво са правили през деня.
Вчера щях да се разплача, когато подаряваше букетчетата и ги целуваше за последно  Heart Eyes

Да допълня за извеждането - излизат или на тераската, където им вадят колички и топки, или на полянката отпред също с топки, или във вътрешното дворче където има нови люлки.

Общи условия

Активация на акаунт