Подготовка за яслите

  • 1 665
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 391
Аз отдавна вече нямам малки деца, но когато бяха на 7-8 месеца и вече можеха да сядат ги поставях на гърне в къщи, за да свикнат по-лесно и да не си мислят, че там стоят за наказание.Защо чакате да станат на 2-3 години, за да видят гърнето за пръв път?Аз на 3 години вече ги слагах на клекалото за възрастни със специална поставка за деца.И никога не се е случвало моите деца да не искат да седнат на гърне, защото го виждаха от малки и бяха на ясно за какво служи.Не мога да се съглася, че на тези навици ще трябва да ги учи всеки друг човек, но не и аз. Naughty
     Хайде,пак ГОСТ ни порицава.Аз моите също съм си ги научила на времето и ако си чела внимателно това ,което пиша трябваше да си включила ,че пиша за внука си.Освен това работя с деца от тази възраст. Mr. Green Да, ама всеки път не ставааааааа.Всяко дете си е индивидуалност и то единствена на света и не става по един и същ начин.Малкия от 10 месеца ходеше на гърнето , на 1 г 6 м отказа и това си е .Не иска и не иска.И нищо не помага.Идва казва "има аки" слагаме го на тоалетната на специалната дъска,казва "иска гънето" слагаме го там,след 2 мин става и заявява "искаме пасен" и до тук. Mr. Green След още 5-10 идва и най-авторитетно заявява "има аки,искаме чистиш". Хайде ,ти си на ход ,като си толкова голям специалист. Twisted Evil Какво правим сега ??????? А забравих за виждането на гърненцето - видял го е още когато е започнал изобщо да вижда и осъзнава нещо,защото братовчедка му е 2 год по-голяма и седеше с часове на гърнето.Така,че твоето обвинение,че показваме гърнето на 3 години не хваща дикиш в нашия случай. Mr. Green
                    Е, аз съм на принципа,че няма да му вадим душата , защото не иска гърнето.Пък и нямам нищо напротив и в яслата да го научат. Ако трябва ще го хранят,поят и т.н. няма да им паднат шапките това са малки деца и насилие и заплахи там  НЕ минават и НЕ са уместни. Twisted Evil Важното е, че там е научил доста неща - как да играе и контактува с възрастни  и деца,станал е по-общителен,пее и танцува ,като малко мече,говори повече и е с добро самочувствие.А това е по-важно от гърнето.Ще седне и там някога. Mr. Green Няма да ходи в казармата с "пасен". Mr. Green Laughing

# 16
  • Мнения: 351
И моето детенце тръгва на ясли от юли (яслите зад електротехникума). Аз се притеснявам предимно за това дали ще успеят жените да я накарат нещо да хапне, защото е много злояда.  Пие от чашка и се опитва да се храни сама, но ентусиазма й стига до петата лъжичка. След това трябва да измислям какво ли не, за да успея да я нахраня.
И другото, което ме притеснява е, че заспива само с шишето с мляко. Аз не успявам да се справя с него засега, да видим в яслата как ще се справят, но предполагам, че няма кой да й дава шише с мляко за следобедния сън. newsm78
Иначе позлва гърнето, казва си само за акото и ме чака да махна памперса. Когато я сложа на гърнето пишка. Но си познава нейното гърне и отказва да пишка в гърнетата на бабите - си търси нейното. Надявам се да успея да махна дневните памперси до юли.

# 17
моето  дете  сьщо  е  злоядо   ,  и в  кьщи  го гоня  с  льжицата     но  в  яслата   лелките  казват  че  се  храни     а  и  показателно  е  че  за  месец   там  качи  1  килограм      ,   но  с  гьрнето  се  надявам  да  се  справя    ова   лято     

# 18
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми тръгне на ясла на година и 5м.С вилица можеше да се храни много добре,но в яслата такива не дават.С лъжица също успяваше,но доста аматьорски.Ядеше всичко и в яслата,и вкъщи.Не използваше гърне.
Не се притеснявай излишно,покрай другите деца ще се научи много бързо на тези неща.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
На 1,9 тръгна. Ядеше всичко, но сама не умее (още), нито ходи на гърне. Мен лелките ми направиха изречение, че нямала навици, но това е щото в групата всички са близо 3 годишни и лелите са свикнали на по-лесно. Щом са длъжни да приемат дори деца на годинка, не виждам какви навици искат да имат.
Тези 3 годишни, които визираш също са били на по годинка и нещо, когато са постъпили там. Да сядат на гърне са научени с много усилия от персонала, и не за да им е по-лесно на лелките, а защото просто трябва някой да ги научи. Не мисля , че е задължение на яслите да започват формирането на елементарни навици, но обикновено така се получава.Дете на 1 годинка е съвсем различно от дете почти на 2. Ако си помагате и работите взаимно, това само ще е от полза на децата.

Да де, ама аз не ги карам да и създават навици. Ще свикне постепенно, няма как за 3 дни да почне да яде сама и да ходи редовно на гърне. Искам да и дадат необходимото време, това е.

Ти да не си в нашата ясла? Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 089
Защо чакате да станат на 2-3 години, за да видят гърнето за пръв път?...Не мога да се съглася, че на тези навици ще трябва да ги учи всеки друг човек, но не и аз. Naughty
ми 'що - защото съм с 2 деца - голямото на на година и половина, а малкото на няколко дни, защото карах супер трудна бременност, а 'голямата' беше денонощно с мен, защото работя от навършени 30 дни на 'голямата' от вкъщи и защото дори сега с 2 броя бебета чакам пак да получа поръчка. е не става през 1 час да слагам петра на гърне, защото имам амбициите да не ми дриска в памперса. като си можела преди време да си позволиш лукса да стоиш над д-то на детето си - супер, но ако си нямаш помощници около теб и се налага и да работиш, за да не загубиш клиенти и поръчки, просто не можеш да си позволиш назидателен тон по отношение на гледането на деца. ми обиждам се пък така. фръц!

и по темата:
петра тръгна на ясла на година и 5 месеца /навършени/. не можеше да говори /сега месец по-късно все така не може  Mr. Green/ - само мучи, квичи и сочи. разбира се, какво иска да изрази, но по невербален път. сама не можеше да яде и все още не може; течности пиеше от сламка или от шише за мин. вода със спортен накрайник, но ако някой държи чашата, шишето. там я научиха да пие от обикновена чаша, но все пак някой придържа чашата. на гърне не можеше да стои /както казах - трудна бременност, не можех да се навеждам, да клякам, да вдигам детето и прочие и така и не започнах да я уча/, но там я слагат под час с другите деца. ту имала, ту нямала резултат в гърнето. при всички случаи има нaпредък. у дома заспиваше на обяд с проблеми, циркове, уговорки, аз изключвах телефоните, пазех тишина; там заспивала сама в леглото. е, спяла по-кратко, но пък щом си добутва до 9 часа вечерта, когато я къпем и приспиваме, значи не е драматично изморена. какво друго да кажа. като извод - петра върви по-назад в развитието си - по-късно започна да се обръща, да се закрепя в седящо положение, да пълзи, да върви, все още не говори, не знае какво да прави с гърнето, но пък се адаптира бързо на яслата и каките там казват, че нямат особени проблеми с детето. така че - гледай смело напред, мятай детето на ясла и стискай палци да е от по-адаптивните и да не прави циркове у дома и лесно да свикне. а за наличието на умения - в повечето ясли групите нарочно са смесени - т.е. в една група има деца на възраст от 10 месеца до 3 години, точно за да се учат едно от друго. каките ми казват, че когато петранче се разревяло, например, по-големите деца отивали да я успокояват и да й носят играчки  Mr. Green учат се, маймуните, растат  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 11:02 от majceto

# 21
maiceto, много лесно се засягаш ooooh!По-спокойно.Аз само изказах моето мнение.Моите деца имат 2 години разлика.Не съм работила като теб, докато съм била в майчински с тях.И ги научих АЗ на навиците, които имат и днес/дай боже и за винаги/.Така съм преценила, че е редно и така съм направила.Ти защо се засягаш от това???
П.П. С второто си дете изкарах изключително трудна бременност.Не можех да клекна, да се изправя, да се движа по-бързо, а за магазина да не говорим.Но това не ми попречи да си приуча детето на каквото трябва на време.Така си мисля, че е редно.А иначе всеки сам решава за себе си и за детето си...

# 22
  • Мнения: 391
Моето детенце ходи вече 3 дни на ясла, но за по половин ден. Лелките казаха, че всеки път, когато ги слагат на гърнето, седи и тя и си върши работата в него, а в къщи иска да я държим над него. Научиха я да пие от обикновена чашка, естествено като някой й я придържа. Също така там я учат да се храни сама и ме убеждават, че съвсем скоро ще може, дано наистина да е така. Незнам дали ще имаме проблем със заспиването след обяд, у нас няма проблеми, но там с толкова много деца-направо не си го представям. Първият ден още към 10ч й се е доспало и те са я сложили да спи, та е проспала малка част от първият си ден Laughing
Има разбира се и не толкова хубави неща на които се научи, например да пищи.

Желая ви успех с яслата, убедена съм, че ще се научат на много неща, само дано да не боледуват много!

# 23
  • Мнения: 7 391
другото, което ме притеснява е, че заспива само с шишето с мляко. Аз не успявам да се справя с него засега, да видим в яслата как ще се справят, но предполагам, че няма кой да й дава шише с мляко за следобедния сън. newsm78
     И нашия заспива с шише айрян.И му го дават в яслата ,даже казаха ние да не носим млякото защото имат. Дядото при нас работи в "мегле" и му слагаме бутилчици "мейдей".Хората са разбрани , пък и кой ли ще откаже ,да му реве цял след обяд,вместо да цокне два пъти и да спи до 16 ч. Laughing

# 24
  • Мнения: 7 391
ми 'що - защото съм с 2 деца - голямото на на година и половина, а малкото на няколко дни, защото карах супер трудна бременност, а 'голямата' беше денонощно с мен, защото работя от навършени 30 дни на 'голямата' от вкъщи и защото дори сега с 2 броя бебета чакам пак да получа поръчка. е не става през 1 час да слагам петра на гърне, защото имам амбициите да не ми дриска в памперса. като си можела преди време да си позволиш лукса да стоиш над д-то на детето си - супер, но ако си нямаш помощници около теб
    Ооооооооооо ,да те успокоя МАЙЧЕ и с помощници НЕ СТАВА винаги.Не през час през 10 минути да го слагаш пак тая  Mr. Green.Ние в къщи сме цяла дружина с бебета,като сложим и компанията от вън и денонощните дебати по въпроса  едва ли не живота ни се върти около това прословуто гърне  Mr. Green Даже се шегуваме /има сестричка на 6 месеца/ че тя по-рано от него ще седне на гърнето  Laughing Laughing Laughing И какво нашия взима гърнето и с достойнство и го пъха в кошарата.Ми ,така де като го искат той няма нищо напротив.
                  Споко ,не съм видяла някой с гърне по улицата и с гадже. hahaha Joy Joy Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 952
и мене ме тресе ясленската треска, защото другия месец пускам Вики на ясла Rolling Eyes за пиенето от чаша,сламка отданва го умеем, яденето също но в повечето случаи предпочитам аз да го храня защото той по скоро само разпилява храната и докато стигне до устата вече няма нищо в лъжицата. най умее да яде с пръсти Mr. Green тогава нищо не се губи по пътя Mr. Green С гърнето сме наникъде, не защото сефте вижда гърне а напротив защото от 8месец му го показах и го слагах уж да свиква, и сега неиска да седне на него Rolling Eyes...от яслата не очаквам чудеса само ще се радвам той да е добре,да не плаче и най вече да не боледува,макар че това незнам как ще стане newsm78

# 26
  • Мнения: 3 089
   
Споко ,не съм видяла някой с гърне по улицата и с гадже. hahaha Joy Joy Joy Joy Joy

ха-ха - тъй е. аз затова не се вързвам. да са здрави децата, пък другото ще се натъкми.

# 27
  • София
  • Мнения: 397
аз съм чувала че ги оставят да седят на гърнетата много дълго,може заради това да свикват нои да се разболяват толкова често. също че избягват да им дават вода ,за да не се налага да ги сменят често.

# 28
  • Мнения: 3 089
течности - в нашата ясла дават вода, нектар и айрян. даже се карат на дребните, ако не пият течности. поне лелката казва, че строго се карала на петра, задето правела фасони и не искала да пие.
гърне - като питам дали детето прави нещо вътре, жената казва, че петра сядала, защото и другите деца сядали, но нищо не правела, защото много бързо ставала и хуквала на някъде. т.е. може би не стоят толкова дълго време посадени в гърнетата си  newsm78 абе де да знам.
болести - мога да кажа, че за 1 месец петра се раболя 1 път и то не беше настинка, а вирус - по същото време и мъжът ми се подриска и разповръща. в случая не бяха виновни гърнетата. всъщност, за година и половинба детето все още не е боледувало извън гореспоменатото разкиселяване.

# 29
  • Мнения: 137
Моето момиченце заспива с биберон и играчка. Как стои въпросът с бибероните в яслите?

Общи условия

Активация на акаунт