Идея за облекчаване при зъбоникнене?

  • 2 959
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
: А за тези свещички Вибуркол за първи път чувам  Thinking Можеш ли да дадеш малко повече инфо  Praynig

За съжаление  и кутията съм изхвърлила за да ви препиша какво пише в упътването,но те са за успокоение на болката.Могат да се слагат по три на ден и са хомеопатични както писах.На нас ни ги предписа педиатъра PeaceПри интерес в аптеката ще ви дадат да прочетете упътването!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 230
При Ани избиха 5 зъба за 3 седмици почти безсимптомно, първите две отдолу излязоха за 1 ден, при следващите зъбчета давах Хамомила 15 по 3 гранулки два пъти на ден и Osteocynesine 1 таблетка веднъж на ден, първото за успокоение на болките, а второто за по-бързо поникване на зъбките. И двата са предписани от хомеопат. Може би заради тях другите 3 зъбчета избиха без проблеми. Пият се при нужда 3 поредни дни. Сега мисля, че никне още едно зъбче, защото плаче през нощта и дъвче ожесточено биберона. Все още не съм й дала лекарствата.

# 17
  • Мнения: 4 155
При нас помага кърменето и Calpol когато стане много страшно.
Имаме един гел за мазане - Bonjellla, но не видях ефект и не съм търсила друг.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз мажа венеца на моята бебка с Генгигел и Дентинокс. Редувам ги. Не мога да кажа, че помагат много, но има известно облекчение от тях. Генгигел-а е за предпочитане, защото няма алкохол в него. Когато стане по-напечено положението - с рев и писъци, тогава давам Панадол.

Хамомила не съм давала досега, защото по принцип хомеопатичните лекарства трябва да се изписват от хомеопат и да са съобразени с индивидуалните особености на всеки пациент. Не е шега работа, с две думи.

# 19
  • Мнения: 9 050
: А за тези свещички Вибуркол за първи път чувам  Thinking Можеш ли да дадеш малко повече инфо  Praynig

За съжаление  и кутията съм изхвърлила за да ви препиша какво пише в упътването,но те са за успокоение на болката.Могат да се слагат по три на ден и са хомеопатични както писах.На нас ни ги предписа педиатъра PeaceПри интерес в аптеката ще ви дадат да прочетете упътването!

Не са за успокояване на болка, а са за успокояване на нервност. Хомеопатични са и на самата листовка пише, че се ползавт при нервност със или без температура. Те не са болкоуспокояващи!!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 775
С Калгел, но ефекта е временен. Може би, защото никнат и четирите на куп newsm78.

# 21
  • Мнения: 865
ние още не сме се сблъскали с този проблем,но наш приятел-стоматолог,ни каза че из факултета им като бабина деветина се говорило за намазване на венеца с малко сода.идеята е да се потърка лекочко с цел да се изтъни венеца и да се помогне да пробият зъбчетата,което съответно ще облекчи и болката.аз не съм го пробвала,но може да попитате някой детски стоматолог за това.понякога като нищо не помага,човек опира и до такива щуротии.успех  love001

# 22
  • Мнения: X
искренно ви съжалявам
аз три години не спах с тези зъби, още помня какъв ужас беше

при второто дете на сестра ми беше още по-зле - наложи се и да го водят на зъболекар да му цепне венеца след седмици мъки
така че ако положението стане нетърпимо се обърнете и към зъболекар
успех и да минават бързо тези проблеми

# 23
  • Мнения: 439
Запис,в очакване сме,за сега никакви симптоми

# 24
  • Мнения: 7 201
мазала съм и Дентинокс и Калгел
Слагай бебо по коремче в/у твоя корем! Peace

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
мазала съм и Дентинокс и Калгел
Слагай бебо по коремче в/у твоя корем! Peace


Да, и как ще стане? То да не е да има колики? Просто няма начин сина ми както се върти, да застане по корем върху моя корем...че и да спи без аз да се задуша от 11 кила върху мен...

Снощи Стиви се събужда много , плака в 4 сутринта. Лекаркато останови, че четири зуба напират - 2 горе, 2 долу  Shocked
Ако още една нощ е като снощи, нито чай от лайка помогна, нито Калгел, давам му сироп за температура и болки при зъбоникнене и ще спим поне 5 часа.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 775
И аз се замислям за Панадолче, но засега устисквам. Но всяка вечер поглеждам и се чудя.

# 27
  • Мнения: 5 362
: А за тези свещички Вибуркол за първи път чувам  Thinking Можеш ли да дадеш малко повече инфо  Praynig

За съжаление  и кутията съм изхвърлила за да ви препиша какво пише в упътването,но те са за успокоение на болката.Могат да се слагат по три на ден и са хомеопатични както писах.На нас ни ги предписа педиатъра PeaceПри интерес в аптеката ще ви дадат да прочетете упътването!

Не са за успокояване на болка, а са за успокояване на нервност. Хомеопатични са и на самата листовка пише, че се ползавт при нервност със или без температура. Те не са болкоуспокояващи!!!!
Абсолютно  Peace

# 28
  • Мнения: 2 407
Хамомила 15 ,по 3,4 гранулки 2 пъти на ден.

# 29
  • Мнения: 7 201


Да, и как ще стане? То да не е да има колики? Просто няма начин сина ми както се върти, да застане по корем върху моя корем...че и да спи без аз да се задуша от 11 кила върху мен...    Опс!Грешката е моя!Преди това бях на въпроса за коликите. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт