Хемоглобин 11,3, карат ме да захранвам.

  • 1 596
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
Специално яденето на месо няма никаква връзка с нивото на Хб.

 Shocked Shocked Shocked

# 16
  • Мнения: 3 423
Благодаря на всички за отговорите   bouquet, доста се успокоих. Може би ще сменя педиатърката. Всъщност от сайта, който ми изпрати Ekcnpec http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/iron.html#lowiron, за което му благодаря, се оказа, че съвсем си е в норма. Ще захраня, но много бавно и няма да замествам хранене, а ще давам пюрета между храненията. Дано не греша  Grinning.
да не е нужно да заместваш хранене
а с месо можеш спокойно да захранваш от 6тия месец,но само със заешко или пуешко Peace(те не са алергени)
успех

# 17
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Специално яденето на месо няма никаква връзка с нивото на Хб.
Ами да ти кажа, когато бях бременна си вдигнах нивото на хемоглобина без никакви медикаменти и без да близвам месо  Simple Smile.

# 18
  • Мнения: 10
И ние сме с нисък хемоглобин.Докторката ни изписа Малтофер сироп за него и малтофер таблети за мен. СИропа ми каза да му дажам веднъж на ден по 5 мл. след хранене. Аз през циалата бременост бях с нисък хемоглобин и пиех сорбифер.

# 19
  • Мнения: 4 700
В кави мерни единици го мерят. Гледам сега моите реzултати (правени в Германия) и хемогл. ми е 15,3 (в нормата е) пи6е 15,3 Hb (Ery) А zа месото и аz съм на мнение, че то е необходимо zа децата, но ре6ението е твое.     bouquet

# 20
  • Мнения: 5 500
Специално яденето на месо няма никаква връзка с нивото на Хб.
Ами да ти кажа, когато бях бременна си вдигнах нивото на хемоглобина без никакви медикаменти и без да близвам месо  Simple Smile.
Ами ето, ти си си отговорила на въпроса сама  Laughing

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
В какви мерни единици го мерят. Гледам сега моите реzултати (правени в Германия) и хемогл. ми е 15,3 (в нормата е) пи6е 15,3 Hb (Ery)

Тази мерна единица е "грам на децилитър"... 15,3 g/dl... В нормата е, защото нормата е 14 г/дл (плюс минус 2 единици)... А ти пише "Hb (Ery)", защото хемоглобина, чиято основна част е желязо, се съдържа основно в еритроцитите... Това са червените кръвни телца... Които пренасят хранителните вещества и кислорода до всяка една клетка в тялото...



П.С. Другото е "грам на литър"... Затова и е по десет... Горната цитирана цифра ще изглежда като 153 г/л...

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 11:19 от Ekcnpec

Общи условия

Активация на акаунт