С нетърпение чакаме през ЮЛИ, нашите сладури!

  • 12 358
  • 302
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 244
Здрасти мами  Simple Smile
Утре ще пропусна срещичката, но на следващата в Южния парк ще дойда! Ремонтът ни навлиза в "решителната" фаза, което ще рече, че вече и аз се включвам с разни дейности - досега ме пазеха от бои и разредители, но скоро предстои голямото чистене  ooooh!

И за килцата - аз съм някъде + 11 - 12... не е страшно много, но ако продължавам ще мина 20 до раждането... решила съм да намаля манджите, тестото и сладкото...  Blush

За тишината - ние живеем до училище, котаракът постоянно мячи нещо, а на всичкото отгоре точно до нас има и строеж... ще не ще, ще свиква на шумно да живее  Mr. Green

Зарибихте ме с тези стъклени шишета... дали има такива и на Авент?  newsm78 Евентуално мисля такава помпа да купувам и не знам дали друга марка ще станат.

# 76
  • sf
  • Мнения: 10 232
не съм виждала стъклени на Авент. в един магазин ми казаха, че май само Чико и Нук имат стъклени.

# 77
  • Мнения: 172
Здравейте и от мен!Днес успях да си поспя до късно, което не беше ми се случвало отдавна.

Да си кажа каквото имам да питам, че да не забравя:След всяко хранене аз хълцам, на някоя от вас случва ли се?/щото вече всички покрай мен ми се смеят - е  добронамерено разбира се/.

За козметиката, моя позната с едногодишна бебка ми препоръчва на Мустела/френска/, каза че е по скъпа но пък много качествена.

За коритото, предпочитам корито което е със стойка и самия леген да има тапа отдолу че да може да изтича първата вода, а не като хамал да вдигам и да я сменям.Също така, може да се ползва и по дълго време.....знаете как растат бебоците....

За шума, давам пример, вие си направете изводите: Отиваме на гости на моя приятелка, която има дете на година и два месеца, от врата ми се вика шшшшшшшшшшшшшшшттттттт, като отивам до тоалетна ми се вика шшшшшшшшшшттттт, като си тръгваме пак се казва шшшшшшшшшшшшшшшттттт Joy, така че нормалният шум според мен си е напълно добре, но дасе ходи по терлици - не, не го възприемам.Е няма да бъде и като в дискотека де Laughing Grinning

За бебефоните, като се знам ква съм паника по добре си мисля да имам бебефон, че да не влизам по сто пъти при бебето, а за да съм по спокойна си мисля, че е добре да си имаме такава джаджа/ не че пак няма а го проверявам горкото Simple Smile/.

Мислите ли да си купувате възглавница за спане на една страна?Тази която придържа бебето настрани да не се задави от собствената си слюнка, или ще подпирате най обикновенни възглавници зад гръбчето?

И сега си пригответе пистолетите за мен разбира се, преди малко прочетох в Българския бебе център, че околоплодните води могат да се спукат преждевременно, от цигарения дим..............аз съм ги намалила тъпите цигари, но моля ви хайде нахокайте ме ощеееееееееееееееееееееееееееее.

И последно за срещата, аз писах но пак да кажа, че ще съм София чак след 18 май, така, че се надявам до последно да си организирате срещи, щото още няколко дни ще имам компютър и загубвам връзката, затова се и уливам днес от писане, ще се обадя на Томасе, за срещите по нататък, тя ще моя пътеводител.
Целувам ви заедно с бебоците, и да си направите снимки, Рение78 ти си ми надеждата Simple Smile

# 78
  • Мнения: 640
Целувам ви заедно с бебоците, и да си направите снимки, Рение78 ти си ми надеждата Simple Smile
Хубаво ме подсети, че трябва да заредя батерията на апарата Simple Smile
Донси, идеята за играчките и дрешките е добра. Предполагам, че за дрешки дори няма да е нужно да я подсещам, защото тя още в началото каза, че имало страхотни бебешки магазини за дрешки, та си нагледала да му купува на бебо различни комплектчета и бодита, но за по-голям. Добре, че тя е по-практична от мен Simple Smile
За шума - и аз съм на мнение, че е добре да има нещо, което да бучи около бебчо, защото иначе ще се стряска от най-малкото нещо. Най-големия племенник го пазеха точно от всичко - нямаше тих и шумен час при тях и стана супер плашлив. Та въпроса е да не ги изнежим много. Но като си познавам бащата, вероятно ще му пее македонски песни по цел ден и ще го дондурка, та моя ще свикне бързо Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 1 244
Коритцето беше едно от първите неща, които купихме, със стойка - защото няма иначе как да го слагам на високо в банята, а да разнасям кофи с вода - не, благодаря. Има тапа, но дупката е мъничка. Една колежка-мама твърди, че ако чакаш водата да изтече през нея, ще стане вдруги ден... По-лесно било таткото просто да го обърне и излее.

Това за спукването на мехура от цигарите не съм го чувала, но до колкото знам може да доведат до преждевременно узряване на плацентата... каквото и точно да означава. Предполагам, че трябва доста да пушиш, за да се стигне до такова нещо. Като ми взимаха преди време кръв за БХС-то ме питаха пуша ли и казаха, че 4-5 цигари не влияят на кръвозахранването на плацентата. Не, че е успокоение... Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 384
Здравейте, мили момичета!И при нас най-после тече ремонта на детската стая.Много съм доволна,защото след като приключи в понеделник,започваме с покупките и подредбата,че вече нямам търпение!Само дано тия от НОЙ преведът болничните,макар че като гледам май фирмите се бавят и в понеделник ще звънкам да проверя какво ги мъдрят в нашата.И на консултация не съм била скоро,а ми домъчня за бебо,а и аз искам да знам колко ли тежи вече.Утре за срещата по принцип мога да дойда,но пак съм с детето и ще се пробам да го оставя в клуба в МОЛА,инъче въобще няма смисъл да идвам с нея.щото тя си иска играта,а аз час спокойствие.Относно  шишетата аз не съм ползвала,имах едно две малки на Авент и едно голямо стъклено на Милупа,но се счупи зверски,а ми беше подарък от Швейцария.Все ги пълних с вода и после я изхвърлях,малката пропи стъбилно чак към 4-5 месец и то от шише с мек накрайник на Бертони.Определено обаче,сега мисля за водата да си купя пак стъклено-малко,по хигиенично ми се струва и не поема миризми така като пластмасата.Това е засега от нас,хубави почивни дни!  Peace

# 81
  • Мнения: 616
А ама много сте скоростни само вчера не успях да ви чета и вие сте изписали един куп страници.
Моите килограми са + 8 но пък старта ми беше доста висок .
А колкото до чувалчетата моят син изобщо не можеше да спи в такова чудо и аз почти не го използвах ,но сега с това малко чудо в корема ще видим как ще се разберем.
А колкото до коритцето предпочитам да ползвам старото защото е по голямо и може да се използва дълго време ,но ми се иска да видя дали няма възможност да му се пригоди стоика че е по удобно за кръста.

# 82
  • Мнения: 984
Да ви кажа какво ми разказаха за тези стойки за ванички... Една позната на която бебето сега е на 8 месеца (близо 10 кг) оставила мъжа си в банята да къпе малкия в ваничка с такава стойка. И изведнъж стойката клекнала от тежеста на бебока и на всичката вода и цялото корито се сгромолясало  Shocked Добре че таткото хванал бебока във въздуха. Само че малкия супер много се наплашил и после пищял сума ти време и не искал да го слагат пак в коритото. Честно казано и аз се наплаших... предпочитам да си разнасям вода или да клякаме... няма да е толкова удобно, но ще ми е по-сигурно  newsm78

# 83
  • Мнения: 640
Една позната на която бебето сега е на 8 месеца (близо 10 кг) оставила мъжа си в банята да къпе малкия в ваничка с такава стойка. И изведнъж стойката клекнала от тежеста на бебока и на всичката вода и цялото корито се сгромолясало

Още един спестен разход  Mr. Green Аз каквато съм паника, само това ми трябва да мисля...

# 84
  • Мнения: 984
беболинчо , ти си като манекенка, бе   bouquet

май повече съм като цилиндърче  Joy

# 85
  • Мнения: 313
и аз почнах от  80 кг -доста висок старт , сега съм на около 82 - не ям сладко обаче  -диета Sad но преди бременността от витамините сигурно качих доста

Покупките не сме ги почнали още  -само гледам и нещо не мога да реша какво искам , но след месец вече няма накъде да се отлага -тук сме сами и трябва да сме подготвени предварително.

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 17:10 от petitepeste

# 86
  • София
  • Мнения: 7 242
леле колко сте писали...като никога в почивен ден Grinning
Гоца, постоянния шум е също толкова вреден, колкото и пълната тишина. Ако свикнат да заспиват на шумно, няма да искат да го правят на тихо. Най-добре си живейте нормално и не се съобразявайте с бебоците - говорете си, влизайте, излизайте от детската....
За ваната - цвети имаше анатомична. беше ми безкрайно удобна. честно казано, не ми е ясно как би могло да се изкъпе бебе в обикновено корито. та твърдо ще си взема пак анатомична. Ползва я до 4 - 5 годишна и не й беше тясна. Относно стойката - ако ваничката е маркова, не вярвам да се случи нещо такова. Ще рискувам, защото сегашната ни вана е много ниска и ако сложа в нея бебешката, ще се наложи много да се навеждам.
За козметика смятам да се пробвам с Бюбхен. Средно като качество и цена, но напълно задоволително. Няма да изнежвам д-то на бебека от начало, я.
 

# 87
  • Мнения: 313
И аз съм се много замислила за анатомична -струва ми се по удобно да седне бебто в нея и да се полива  - иначе в обикноена може би да се слага легнало ище му умалее бързо
Лекси какжо представлиава твоята ваничка

# 88
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте мили момичета,

Много дълго време не съм ви чела и писала, радвам се че растете и вие и бебетата  Grinning!

Аз съм с контракции и болки последните два месеца и почти само на легло та не мога да се включвам редовно, но всяка виртуална среща с вас ми е приятна.

Хубава среща утре и да показвате снимки Laughing

# 89
  • Мнения: 640
И аз влезнах в категорията - Ни моим си убуим чурапкити:)  Срамота направо. Айде с обувките иди-дойди. Там съм права и просто не мога да се сгъна така, че да връзвам връзки или да закопчая цип. Но  пък с чорапите си имах стратегия - сядам на леглото, леко настрани крака и като се наведа, хоп става. Дори онзи ден сама си изрязах ноктите на краката. А днес тръгваме да излизаме и аз ухилена с моята си техника, ще слагам чорапи. Да, ама не. И като затъркалях едни сълзи жални Sad Е, мъжа се намеси и помогна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт