Висок тестостерон

  • 123 529
  • 185
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10
Здравей!аз също имах висок тестостерон,е не чако толкова висок и близо година пих Диане 35.Лекарката ми обясни, че високия тестостерон намалява шанса за забременяване.Не че не могло да стане, но много по-бавно.

# 76
Здравейте,момичета! Heart Eyes
четох ,четох и продължавам да се чудя,аз също имам повишен тестостерон и пролактин,искам да забраменея,а ми изписват противозачатъчни  newsm78 не ми харесва тая работа,TRI-REGOL се казва,а другото за пролактина е BROMOCRIPTINE,как ви се струва нормално ли е? А имам и ПКЯ,правиха ми лапароскопия миналата година,по повод киста,но пак си имам ПКЯ,имам си цикъл,но все по-оскъден,друго какво...на 33 години съм и никога не съм забременявала,както и никога не съм пила противозачатъчни

# 77
  • Мнения: 179
аз също имам един въпрос за тестостерона-0,46 висок ли е,на сестра ми са и пуснали хормони но никой не ги е погледнал,някой може ли да ми ги разчете и да коментира
пролактин-38,23
LH-10,75
естрадио;-26,92

# 78
  • Мнения: 4 700
pink_punk, обърни се към еднокринолог.  Той няма просто да ти иzпиШе лекарства, а Ще търси причината zа zавиШените стойности. Има редица иzследвания, които е добре да се направят при zавиШен пролактин и/или тестостерон. Бромокриптин се иzписва при висок пролактин, но е добре да се направи и ЯМР, zа да се иzключи наличието на аденом на хипофиzата. АЗ при много леко zавиШен пролактин си имах аденомче.

schani
, а какви са референтните стойности?

# 79
  • Мнения: 179
пиша  референтните стойности:
пролактин-38,23-------1,2-19,5
тестостерон-0,46--------под 0,6
ЛХ-10,75------0,8-10,5
естрадиол-26,92------3,0-12,0

# 80
  • Мнения: 4 700
ЛХ и Естрадиол на кой ден от цикъла са правени? Мисля, че си дала реф. стойности zа фол. фаzа, а иzследването е правено по късно. Освен това е добре, когато се иzследва ЛХ да се пусне и ФСХ, важно е съотноШението на двата хормона. Най добре е да се направят на 3 до 5 ден от цикъла.
Пролактинът е доста zавиШен, аz бих посетила добър ендокринолог и бих си искала направление zа ЯМР. Аz при теzи реф. стойности и пролактин 21 имах аденом на хипофиzата, което може да обърка и други хормони.

# 81
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Лекарката ми обясни, че високия тестостерон намалява шанса за забременяване.Не че не могло да стане, но много по-бавно.

Това пък защо? Как го обясни?

Тестостеронът измества овулацията, при мен не е на 14-я ден, а около 19-я, но я следим и се стараем да я улучваме - мисля, че това  е най-важното  Thinking

# 82
  • Мнения: 234
Лекарката ми обясни, че високия тестостерон намалява шанса за забременяване.Не че не могло да стане, но много по-бавно.

Това пък защо? Как го обясни?

Тестостеронът измества овулацията, при мен не е на 14-я ден, а около 19-я, но я следим и се стараем да я улучваме - мисля, че това  е най-важното  Thinking
Shocked Измества овулацията ли, това кой ти го каза?! И преди, когато тестостеронът ми беше завишен, и сега овулацията ми е ранна- на 10-12 ден!

# 83
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Измества овулацията ли, това кой ти го каза?! И преди, когато тестостеронът ми беше завишен, и сега овулацията ми е ранна- на 10-12 ден!

10-12 ден от колко дневен цикъл? На мен овулацията ми е на 19 ден от 30 дневен цикъл, следя я с тестове, мерене на БТ и ЦС.

Преди години тестостеронът ми беше в норма и овулацията ми беше на 14-я ден  Peace

За тестостерона и изместването пишеше някъде във форума, не помня къде (тук може би...).
Предполагам, че зависи колко ти е над нормата - може би не винаги повлиява денят на овулиране, това не знам.
А, че не пречи на забременяването ми го каза лекарят, който ми назначи и провери изследванията.  Peace

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 23:08 от Mentha

# 84
  • Мнения: 234
Уф, така четейки разбирам, че на всеки са му казали различно- че завишения тестостерон ПРЕЧИ на забременяването, че НЕ пречи, че измества, на мен даже ми и казаха, че води и до спонтанни аборти ако се забременее избщо....Вероятно има значение какво е завишението, дали и другите андрогени са завишени и т.н...
Аз съм с къс цикъл и ранна овулация и винаги е било така...Но пък кой знае-може и да съм някакво изключение.

# 85
  • Мнения: 898
Уф, така четейки разбирам, че на всеки са му казали различно- че завишения тестостерон ПРЕЧИ на забременяването, че НЕ пречи, че измества, на мен даже ми и казаха, че води и до спонтанни аборти ако се забременее избщо....Вероятно има значение какво е завишението, дали и другите андрогени са завишени и т.н...
Аз съм с къс цикъл и ранна овулация и винаги е било така...Но пък кой знае-може и да съм някакво изключение.

Не мисли за това кой на кого какво е казал. Жени с нормален тестостерон също могат да имат спонтанни аборти.
Колкото и да ти е висок тестостеррона за да разбереш дали можеш да забременееш, единствения начин да разбереш е да има достатъчно дълъг период на опити. Чак след това можеш да правиш изводи.

# 86
  • Мнения: 55
Аз бях писала преди доста време тук. Моят тестостерон също беше завишен и тогава ми отговориха, че не влияе на забременяването, а днес мога и да го потвърдя, така че дерзайте. Пожелавам ви мечтите ви да станат реалност скоро Hug

# 87
  • Мнения: 234
Аз бях писала преди доста време тук. Моят тестостерон също беше завишен и тогава ми отговориха, че не влияе на забременяването, а днес мога и да го потвърдя, така че дерзайте. Пожелавам ви мечтите ви да станат реалност скоро Hug
Чудесно, миличка! Hug Всичко най-добро ти желая!
Аз с висок тестостерон /и изобщо андрогени/ не можах да забременея, но и вече 6 месеца след нормализирането им с лекарства не успявам, така че едва ли те са били причината! Confused

# 88
  • Мнения: 100
Здравейте и от мен,
днес си изследвах хормоните ,всички са в норма освен тестостерона.Той е 4.37 при референтни стойности 0.22-2.9
Тук четох че повечето се лекувате с Диане 35-това не е ли противозачатъчно?
Нямам окосмяване / допълнително/ и имам редовен цикъл,също така имам овулация,потвърдена от гинеколог
Тук има противоречиви мнения за тестостерона и бебеправенето,но все пак някоя от вас станала ли е майка след висок тестостерон/лекуван или нелекуван?

# 89
  • Мнения: 678
здравей sweeten,

аз не помня референтните стойности на моя тестостерон, защото отдавна съм го изследвала, но беше височък. леувах се с Диане. да това е противизачатъчно, но цикълът ми винаги е бил редовен. овулация си имах - доказана от лекар. забременях без проблем, въпреки че се бях приготвила за проблеми. не се пазехме само 6 месеца, като последните 2 бяха с доказана овулация и на 2рия стана. не се шашкай. мисля, че тестостеронът не е от критичните фактори за забременяване. успех !

Общи условия

Активация на акаунт