За безмлечните каши

  • 2 398
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ми така...суче си, после колкото изяде - толкова. Твърдата храна е за опитване през първата годинка. Към края на годинката постепенно взе да увеличава изяденото количество, но истински "прояде" към 13 месеца и нагоре. Сега си яде и ушите й плющят... и пак си суче стабилно. Последното го казвам, за да поясня, че не съм я повредила нещо с това 'първо кърмене, после манджа'  Laughing
Като заспи - нищо, като стане, тогава дай каша/пюре...ако е спала повечко и е време за кърмене, кърми, после каша/пюре, много важно, ако пропусне едно ядене с твърда храна или пък ако е в друг час... Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Taneto
Ами без захар ще е голям "бълвоч", както сама си писала Wink
Просто елдата без някакво овкусяване не върви....

Много добре си върви... да видиш Али как си я папка без овкусяване... или с малко тиква... захар не и слагам в нищо, всъщност само в чайчето  Wink

# 32
  • Мнения: 3 927
Тя и моята я яде само с малко мляко или с малко масло, но докога ли?!
На мен обаче ми е много необходимо овкусяване Wink

Захар не съм слагала все още на нищо, само готовите каши нали съдържат......А, скоро я пробвах да и предложа попара, но не и хареса. Тогава сложих захар за проба и прояде. След 3-4 дни пак опитах с неподсладена попара - пак не ще....И като опитах я опитах аз - отврат - тез готовите сухари стават едни такива лигави....направо не става за ядене.....Обаче елда набиваме Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 983
Цитат на: Hrisi Lazarova
Много благодаря за инфото!
Не знаех,че на Блевит има няколко вида безлечни каши.
От утре започвам търсене,ще посетя и магазините за които сте писали Simple Smile !

ние в момента ядем на блевит безмелчни(пиле и зеленчуци и мед и плодове) и на bebi с горски плодове,първите две са без глутен,слънчо също имат безмлечни

# 34
  • Мнения: 18 542
Безмлечни каши предлагани на БГ пазара:
 
Безглутенови

Беби Колинска:

1. Елда (гречка) - елда, захар, витамини
2. Елда и ябълка - елда, захар, ябълки, витамини
3. Елда и кайсия (след 10 месец) - елда, захар, кайсии, витамини
4. Елда и синя слива
5. Соя и ориз - ориз, соеви белтъчини, захар, растителни мазнини, ванилин, витамини
6. Царевица (два вида)

Нестле (Nestle):

1. Синлак, оризова, силно разграден, много подходяща за захранване
2. Оризова

Фризокрем:

1. Царевица
2. Ориз и царевица - царевично и оризово нишесте, захар, малтодекстрин, растителен пречистен протеин от зелен грах, растителни хидрогенирани мазнини, двуосновен калциев фосфат, лецитин, ванилин, вит. C, ниацин, вит. E, пантотенова киселина, витаминi B1, B6, A, К1, Д3, биотин, фолиева киселина

Хумана (Humana):

1. Ябълка (съдържа малтодекстрин, нишесте, фруктоза, царевичен грис, оризови люспи, гликоза, ябълка на прах, витаминна смес, железен-III-дифосфат, калиев йодат)
2. Безмлечна каша от грис (съдържа нишесте, грис от царевица, малтодекстрин, оризови люспи, гликоза, фруктоза, витамини)

Блевит:

1. Ориз

Сънвал (Sunval):

1. Ориз
Хаме (Hame) (в бурканчета по 190 г, около 1.1 лв):
1. Плодова каша с овесени ядки - ябълково пюре, вода, захар, овесени ядки (4.2% нето тегло), оризово брашно, лимонена киселина, аскорбинова киселина, витамин C (мин. 10 мг в 100 г)
2. Корн флейкс
3. Грис
4. Плодова каша с ориз - ябълково пюре, вода, захар, ориз и оризово брашно (3.4% нето тегло), лимонена киселина, аскорбинова киселина, витамин C (мин. 10 мг в 100 г)
5. Бисквити - ябълково пюре, вода, захар, бебешки бисквити, лимонена киселина, аскорбинова киселина, вит. C
6. Боровинки/праскови/кайсии с извара (това е за по-късна възраст, след успешно захранване с млечни храни) - пюре от боровинки/праскови/кайсии, пюре от ябълки, извара, захар, модифицирана скорбяла Е1422, лимонена киселина, аскорбинова киселина, вит. C

Глутенови (след 9-10 месец)

Беби Колинска:

1. Пшеница - пшеница, захар, натурални аромати, витамини
2. Кайсии и ябълки - пшеница, захар, кайсии, ябълки, витамини
3. Oвес - овес, захар, витамини
4. Овесена с ябълки
5. Гриско
6. Зеленчукова каша (злаки с овощами)

Блевит:

1. Пшеница
2. Овес
3. Интеграл и 5 зърнени са много добри, но не могат да се дават много често, защото съдържат прекалено много съставки и е трудно да се избегне повторението

Сънвал (Sunval):

1. Мюсли
2. Грис

Копирано от клуб Алергии в дир-а

# 35
  • Мнения: 554
Cheta,както винаги перфектна Simple Smile !
Благодаря Wink !

# 36
  • Мнения: 3 379
Безмлечни давам:

Беби - елда с ябълка и сини сливи
Фризокрем - царевична (мноого е сладка, вече 2 месеца не можем да похарчим една кутия)
Хумана - грис; ябълкова

Оризова и елдена си правя и домашни. Взела съм и на Слънчо пшеница, но още не съм я ползвала.

# 37
  • Мнения: 6 243
Хумана имат нов вид безмлечна каша - Sommer, с мандарина и ябълка. Много вкусна!

Общи условия

Активация на акаунт