Носите ли санитарни консумативи в детската градина?

  • 4 524
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Носим, да. Носим всеки месец 2 рула кухненска хартия, 2 рула тоалетна хартия, два пакета салфетки и течен сапун. Не сме взимали решение ние родителите. Казаха ни госпожите и всички се съгласихме. Все пак за хигиената на децата става дума. Носим ги всеки месец и на видно място във фоайето на всяка група има табло, на което се отбелязват кой е донесъл и кой не.

Честно казано, не стоя на вратата на ДГ и не следя кой какво носи. И, изобщо, много рядко се засичам с някой от другите родители. Затова се учудвам как вие как знаете кой какво носи и по колко. Да, има родители, които се опитват да кръшнат. Ако се загледам в таблото ще видя кои са. Знам, че колкото и да се повтаря, те пак ще кръшкат.Това ме дразни, но аз гледам да нося, ако трябва и два пъти на месец не защото съм будала, а защото като излезе от тоалетната моето дете няма да има с какво да се избърше.

# 16
  • Мнения: 319
И ние носим по едно руло тоалетна хартия на месец, по един пакет мокри кърпички, по един пакет салфетки и по един сапун. Аз досега съм забравила само един месец - миналия. И този аха да пропусна (при нас няма списък на видно място, нито пък някаква бележка за напомняне, разчита се на способността на родителите да помнят такива подробности!), но госпожата ми напомни и аз занесох.

Честно казано, сигурно не всички родители носят, ама и аз нямам намерение да се задълбавам в този въпрос. Аз нося и не се излагам за 5 лв. месечно, пък останалите да си берат грижите. И дори и от консумативите, които нося, да ползват и други деца, какво от това? Ами моето също е ползвало миналия месец от нечии чужди, като не съм занесла аз. Ако ще и лелите да ползват - ами гледат ми детето всеки ден, ако не друго, барем от тоалетната му хартия могат да си откъснат.

И изобщо аз хич не съм от дребнавите за тези работи. В края на краищата 5 лева къде ли не съм ги дала (да не говорим, че по 5 лева давам за два дена за цигари, че не ми и стигат  Embarassed), поне да не се срамя за консумативите.

# 17
  • София
  • Мнения: 981
И ние носим тоалетна хартия,сапун,салфетки и минерална вода.Незнам кой носи и кой не.Никъде няма списък или бележка за напомняне и сега се сетих,че този месец още не съм занесла.

# 18
  • Мнения: 2 922
А при нас се събират пари и в градината си ги купуват.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Всеки месец изнасят списък и всяко дете трябва да занесе едно нещо - тоя месец веро, другия- пакет мокри кърпи, и така.

# 20
  • Oslo
  • Мнения: 659
Аз също съм сестра в ДЯ и майка на дете, посещаващо градина. В яслата на вратата всеки месец се слага списък на децата и срещу всяко име -това, което трябва да донесе родителя -тоал.хартия, салфетки, Бинго, веро, Доместос и др(само по 1 от тях). Следи се да няма ощетени - напр. ако единия месец е писан Доместос, следващите 2-3 е нещо по-евтино - хартия или сапун. В градината на сина ми също има списък, всеки месец се носят салфетки, веро, сапун и тоал. х-я, като веднага се отбелязва.
 

# 21
  • София
  • Мнения: 15 221
При нас изобщо няма такива неща. Нито има списъци, нито е задължително носенето на консумативи, нито някой някъде нещо отбелязва. Въпросинет салфетки, за които помолиха, са оставени на добрата воля на родителите. Ако занесем-ще има, ако не-ще бършат носовете на децата с обща кърпа. Не че и това не съм го видяла с очите си.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери е от 3 дни на ясла,но има табло пред вратата и там записват кой какво е донесъл.

# 23
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Никой нищо не е искал от нас. Повечето родители носят неща на добра воля: мокри кърпи, носни кърпички, течен сапун и салфетки. Госпожите са много мили и всяка седмица оставят благодарствено сърце на таблото , където с благодарност изброяват имената на родителите и какво са занесли за групата: лопатки и кофички за пясъка, санитарни материали, листи за рисуване....Много рядко и по изключение съм виждала някое дете от групата на сина ми да се разхожда с провесени неизбърсани сополи, разпасано, или с неизбърсана от яденето уста.   bouquet Heart Eyes

# 24
  • Варна
  • Мнения: 30
В нашата ДГ е практика още от времето,когато синът ми ходеше там,а сега и дъщеря ми,да се събират по два лева на дете за консумативи.Според мен така е по-добре,защото пари се събират от всички и няма "прекарани".Неудобството е в това,че определени родители са ангажирани с доставката.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Влади ходи на ясла. Носим салфетки, руло тоалетна хартия и сапунче. Има оставен списък и срещу името на всяко дете отбелязват дали са донесени консумативите.

# 26
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
В яслата на сина ми искат до 10-то число на всеки месец едно руло т. хартия, сапун, салфетки и минерална вода.  Списък с това кой какво е донесъл не е изнасян. Аз много често забравям и нося консумативите и след 10-ти..не са правили проблем.

# 27
  • там където думите не стигат ...
  • Мнения: 73
Дъщеря ми вече не ходи на детска градина, но когато посещаваше събирахме всеки месец по 1 лв. в касата на групата и така се събираше сума от около 25-30 лв., която беше достатъчна за закупуване на необходимите консумативи през месеца, които явно бюджета на общината не осигурява в достатъчен размер.

# 28
  • Мнения: 256
Всеки месец тоал.хартия салфетки и сапун Wink

# 29
  • Мнения: 5 468
Детето ми ще тръгне през септември на градина, но от сега съм сигурна, че с радост ще нося тоалетна хартия, сапуни и мин. вода, ако се наложи. Това са дребни разходи за децата ни, без които не могат в градината.

Общи условия

Активация на акаунт