Искам някой ден да съм добра свекърва!!!

  • 2 985
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 251
Какво лежи в основата на конфликтите снаха-свекърва? .Този форум е извратен нещо - пълен с лоши свекърви и роптаещи срещу гнета им снахи Mr. Green
Предполагам същото, което е в основата : зет-тъща...
А ако беше форум към бг-тати сигурно щеше да има милион теми за тъщата и какво зло е/ с всичките му приложени линкове към вицове и историйики/ Mr. Green
По темата:лоша или добра - няма снахата да живее с мен, ще живее със сина ми- между тях отношенията да са добри, а аз ще се стремя да липсвам в центъра на събитията ...

# 16
  • Мнения: 871
Една свекърва е добра когато не натрапва своите виждания в семейството, рядко се вясва и винаги е готова да гледа децата(когато бъде помолена за това Mr. Green Mr. Green Mr. Green) И, може би, винаги да е на страната на снахата Flutter

# 17
  • Мнения: 9 973
Ами бъди! Hug
Аз не познавам някоя, която съзнателно да иска да бъде лоша свекърва (освен мен, разбира се! Mr. Green).
Но ме смути изказването ти, че очакваш някой да те гледа на стари години. Затова ли си раждате децата, да ви гледат?  ooooh!
С такова мислене, не виждам как ще сте добри свекърви...
Децата ни не са наша собственост, те са гости вкъщи. Идват, живеят малко с нас и ... си отиват по своя път. Толкова ли е сложно да се проумее това?
Без да се караме!!!!!!!Не това целя,но аз да те питам нещо!
Ти не помагаш ли на родителите си???
Не искаш ли един ден и на теб да помагат както могат???
Няма ли да ти е приятно?

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз имам дъщеря!  Party

# 19
  • Мнения: 25 610
Без да се караме!!!!!!!Не това целя,но аз да те питам нещо!
Ти не помагаш ли на родителите си???
Не искаш ли един ден и на теб да помагат както могат???
Няма ли да ти е приятно?
Що да се караме? Да не си ми свекърва?  Wink Joy
Аз правя разлика между "помощ" и "гледане".
Дано да не ми се случва, но не бих желала да тежа на някого.  Praynig
Аз може да съм мила дрисливия задник на сина си, но никога няма да очаквам от него в замяна да мие някой ден моя. Още по-малко пък жена му.  Naughty
А имотните разправии и дарявания "на този, който ще ме гледа..."  Sick

# 20
  • у нас
  • Мнения: 443
Надявам се да стана първо добра свекърва, а после и добра тъща!

# 21
  • Мнения: 3 425
И аз искам да съм добра свекърва, но казват се забравяло...така че съм помолила да ми припомнят  Peace

# 22
  • Мнения: 25 610
И аз искам да съм добра свекърва, но казват се забравяло...така че съм помолила да ми припомнят  Peace

Споко! Аз всичко си записвам.  Wink Joy

Ама отсега знам какъв вой ще настане в този форум след години по повод на проклетите снахи, дето са се навъдили...  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 792
.... който цял живот да ми се държи за полата. На този етап от живота му обаче все още е много трудно  Laughing
До като не родих Момчил не знаех колко буквален е този израз в действителност .......

  Аз искам да възпитам свестен мъж, пък аз ако ще да изтрещя на стари години.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 249
Какво лежи в основата на конфликтите снаха-свекърва? Могат ли да се избегнат? Интересно ми е... Този форум е извратен нещо - пълен с лоши свекърви и роптаещи срещу гнета им снахи Mr. Green

В основата на конфликта лежи съвместното съжителство. Лично мнение. Далече от очите, далече от сърцето (и от нервната система). Свекърва ми може да ми говори каквото си иска. Също и майка ми, тя даже е по-зле и от свекърва.  ooooh! Но докато съм сама царица в собствената си къща и кухня, всички са доволни и спокойни.

Иначе аз добра свекърва не мога да бъда, не мога да съм и добра тъща. Ама Господ си знае работата и ми прати рогат козирог да ме превъзпитава от сега.  Laughing

# 25
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, бе, ще го отгледам, живот и здраве, ще се пенсионирам и като ми доскучее от пътешествия, как да не се заям с някоя хлапачка  Mr. Green

Хехе, иначе се надявам да отгледам каквото харесам, че да избере каквото трябва. Но не забравяйте, че могат да станат и гейове така че има поле за размисъл и по-далеч от свекървенството. Животът може да е мъж, но съдбата е жена  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 5 757
Аз първо искам да съм добра майка, рано ми е да мисля за другото, въпреки че ми е минавало през ума.
Според мои познати - горко на снаха ми.  Confused Май малко трябва да се превъзпитам да не ревнувам сина ми, че така едва ли ще съм добра свекърва.
Рецептата за разбирателство иначе е - колкото се може по-далече. А аз сега живея с моята...

# 27
  • Мнения: 25 610
Хайде от мен една задачка-закачка! Как се става добра свекърва на такова едно същество?

Kak da ja ponasjam?
I zashto?
Ozenihme se - slozi me da spja na yglowo leglo, na sledwashtija den ni podgoni za Sofija (otiwala si na selo).
Kaza na sinyt si "kak moza da se ozenish za gowedo kato towa? i to w kyshtata mi"
Sinyt i estestweno, ne me zashtiti, a zashtiti majka si.
Sled towa, tja be mnogo pyti prichina sinyt i da me prebiwa ot boj. Edin pyt j kazah "Prestani, da iskash da uprawljawash ziwota mi, njama da tyrpja sinyt ti da me bie". Otgoworyt be: Zasljuzila si si".
Samo iska pari ot sina si, a edin podaryk hubaw ne e podarila oshte na deteto mi, samo kupuwa bokljuci za 5 i 10 leva za rozdenija mu den. I naj-protiwnoto w cjalata tazi istorija  e, che nito lev ne e dala za zilishteto w koeto ziweem, ziwee w drug grad, a kogato otidem w chuzbina iska da mi dyrzi kljucha ot kyshtata. Ne ne moga da ja ponasjam. Izpitwam kym neja organicheska neponosimost. To trjabwa da si idiot, za za da se dyrzish taka kato taja (zalko che wyzpitanieto ne mi pozwoljawa da izpolzwam epiteti kym neja)!
I naj-zabelezitelnoto e, che domashnite neshta, koito babata na myzyt mi e ostawila za nego, kogato toj se ozeni - oshte ne sym gi wizdala. Nito pyk njakoga sym bila u neja na gosti za po-weche ot njakolko chasa. No towa syshtestwo prez mesec mi idwa na poseshtenie, za da widi sinyt si - za dedeto ne pomaga, ne bilo nejano, sinyt obache i bil. Trjabwa da si mnogo zle za da se dyrzish taka - kak da ja obicham. Naprawo se raboljawam, kogato razbera, che shte idwa w kyshtata mi - poslednija pyt kogato dojde - otidoh da ziweja pri prijatelka!
Towa e. Ponjakoga prostotijata wyrshi chudesa, ako ja ostawish na swoboda. Ta towa e!


Мъжът й я пребива редовно, обаче тя се дразни най-много от това, че свекървата не е дала нито лев за жилището. И партакешите на бабата!  ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 3 099
И аз искам, ама нЕма...

# 29
  • Мнения: 871
И аз искам, ама нЕма...

Той, свата, ще те оправи теб smile3534

Общи условия

Активация на акаунт