Анална фисура

  • 565 315
  • 967
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 0
Браво Теди, много си отговорна към себе си и отзивчива към нас. Дано всички сме такива. това, което си описала дано и нашите хирурзи да го знаят. Аз лично за себе си съм ришила, че ще се оперирам. сега остава да реша къде и кога. Уморих се от мъка. Днес на прекрасния празничен ден, съм била със свито сърце, че ми предстои да отида до тоалетна и там ме чака ужасна болка. Искам и аз да съм като другите хора, да не изпитвам ужас от мисълта, че трябва да ходя в тоалетната. Разбирате ме нали...

# 661
  • Мнения: 20
Razbiram te napalno Jorkon! I naistina ako 4ovek s godini ima problemi operaciqta trqbva da e dobra alternativa, vaznoto e samo da nameri6 podhodq6tiq kirurg. Jelaq ti kasmet i uspeh!!! V tazi statiq koqto kopirah v forum e opisano kak mogat da se izbegnat riskovete ot uslozneniq (inkontinenciq) pri sfinkterotomiqta.

Az mesec i polovina nqmah nikakvi simptomi i dnes pak se zapekoh i me zabolq. Uzas ve4e napravo do gu6a mi doide ot taq gadost, polovinata mi mai4enstvo premina samo s borba s zapek i fisura. A uz vnimavam kakvo qm i t.n.

Iskam da popitam drugite maiki dali ima i drugi koito sa polu4ili fisurite ot samoto razdane i dali sa imali problemi sas zapek/tvarda konsistenciq po vreme na karmene. 6te sam mnogo blagodarna ako nqkoi mi otgovori.

# 662
  • Мнения: 0
А аз попаднах на много обнадеждаващ материал! За нов алтернативен метод - радиовълново хирургично лечение на хронична фисура с апарата Сургитрон.   За жалост не се практикува у нас, а в Русия.
"... это современное радиоволновое хирургическое лечение на аппарате «Сургитрон». В чём его преимущество перед традиционной хирургической операцией? Во-первых, отсутствие боли, которая часто вызывает страх перед предстоящей операцией. В случае же радиоволнового иссечения фиссул этого опасаться не стоит. Во-вторых, отсутствие травмирования слизистой ткани, а соответственно, отсутствие боли и адаптационного периода, когда происходит заживление повреждённых участков. В-третьих, непосредственно сразу после окончания процедуры больной покидает лечебное заведение, и занимается своими обычными делами, и это притом что сама процедура радиоволнового иссечения анальных трещин на аппарате «Сургитрон» занимает не более получаса и не требует госпитализации. Кроме того, данный аппарат является высокоточным и позволяет выполнять наисложнейшие манипуляции. При этом нельзя не сказать о стерилизующем эффекте радиоволн.

Как видим, радиоволновая хирургия имеет в своём распоряжении массу преимуществ перед традиционным хирургическим вмешательством, позволяя значительно облегчить саму процедуру для врача, а также сделать операцию по удалению трещин прямой кишки безболезненной и необременительной для самого больного. Теперь, с помощью аппарата «Сургитрон», можно не бояться проктологов, ведь современная медицина порой творит чудеса, позволяя навсегда забыть о боли и снова жить полной жизнью![/size]

Какво повече?! Липса на болка; без травмиране на тъканите; липса на болка в следоперативния период, когато  става зарастването, самата процедура е половин час.   
Ами това е, който има възможност да се качва на самолета! Другият начин е да поканим клиниката тук - мисля, че руска очна клиника идва у нас за определен период за операции.

# 663
  • Мнения: 44
Браво Теди, много си отговорна към себе си и отзивчива към нас. Дано всички сме такива. това, което си описала дано и нашите хирурзи да го знаят. Аз лично за себе си съм ришила, че ще се оперирам. сега остава да реша къде и кога. Уморих се от мъка. Днес на прекрасния празничен ден, съм била със свито сърце, че ми предстои да отида до тоалетна и там ме чака ужасна болка. Искам и аз да съм като другите хора, да не изпитвам ужас от мисълта, че трябва да ходя в тоалетната. Разбирате ме нали...

Точно заради тази причина и аз взех решението за кръвна операция /с пълна упойка/ точно за 5 минути! И не съжалявам. От 6 януари досега вече забравих какво беше. Цяло лято дори не съм дпазвал никаква диета - ям каквото си поискам когато си поискам. Нито пия вода сутрин, нито зехтин вечер. Ходя си до тоалетна 2 пъти на ден.

# 664
  • Мнения: 165
Здравейте,

и аз имам същия проблем, преди време, като че ли се реши от само себе си. Преди няколко дни имах запек и отново усетих..стъкълце Sad Не ме боли много и си мислех, че е малка раничка, но днес бях при личния лекар в Токуда, така и така бях отишла и споделих, даде ми направление за хирург...Директно отидох на преглед и ми сложи диагноза - Анална фисура, според него доста голяма. Веднага ми предложи операция, пазарихме се известно време и все пак ми изписа консервативно лечение. Сега чета из форумите и търся информация. Тази операция сфинктеротомия - въобще не ми изглежда безобидна.

Изчеток и доста мнения за различни клиники... това към което се насочих е лечение с нитроглицеринов крем. Да, но в Аптеките в които попитах ми казаха, че не знаят да има такъв крем. Та въпроса ми е някои от вас ползвал ли е такъв, за да ми даде някакво търговско наименования? И въобще в БГ дали има такъв крем?

Благодаря предварително

# 665
  • Мнения: 0
В БГ няма готова форма на нитроглицеринов крем, ако се поразровиш по напред във форума ще прочетеш как си го приготвям аз. Но и нитроглицериновия крем помага временно и после отново те заболява, когато имаш по твърда консистенция. Къде ти препоръча твоя лекар операция и по кой метод?

# 666
  • Мнения: 20
Le4enieto s Nitroglycerin izob6to ne e bezobidno i v nikakav slu4ei ne bih prepora4ala da si prigotvq 4ovek sam lekarstvoto. Pri predozirane na Nitroglycerina ima opastnost ot ponizenie na kravnoto nalqgane. Nai dobre e le4enieto da se provede pod lekarski kontrol!
Napravo ne e za vqrvane 4e ne se izpisva ot hirurzite v BG.

Nitroglycerinovata maz se kazva Rectogesic. Producenta e Prostrakan firmata e angliiska.
Ne znaq dali lekarstvoto se prodava v BG.  Pri polzvaneto e vazno da se provede kurs na le4enie pone 4 sedm. i ako symptomite ne iz4eznat o6te 4 sedmici za da moze fisurata da zazdravee. Mnogo 4est stani4en efekt pri polzvaneto na Nitropreparati e glavobolieto 4esto samo v na4oloto i ot6umqva postepenno. Ne e opasno no moze da bade dosta nepriqtno.  

# 667
  • Мнения: 459
Здравейте!Да ви попитам какви храни консумирате при по остри кризи и болки?По назад в темата прочетох,че е препоръчително приемането на мляко и млечни продукти,предполагам,че трябва да е с по ниска масленост?Разрешено ли е пилешкото месо?Много ви благодаря предварително  bouquet

# 668
  • Мнения: 0
Аз лично ям салата, плодове, супа, Активиа, пия боза. А пилешко си ям и не съм установила от него проблем. Вечер пия прясно мляко с мед, обикновено 3%.

# 669
  • Мнения: 0
Здравейте,
пред около половин година се оперирах от фисура в Каспела в град Пловдив и за около 3 месеца нямах никакви проблеми.В края на юли обаче започна отново познатото кървене и неприятния сърбеж-отначало рядко,сега вече е при почти всяко ходене до тоалетната.Ходих на повторен преглед в същата клиника,но не останах никак доволен-общо взето лекаря ми каза,че не можел да види дали има фисура,но да дойда отново за допълнителни изследвания (???) и ако намери,ще я махне.Изписа ми свещички и детралекс,но реално подобрение от тях не усетих.Оттогава се опитвам да си обясня какво доведе до това-не ям суха храна,не водя заседнал начин на живот,даже напротив-работата ми е свързана с доста движение и ходене,поддържам добра лична хигиена....Искам да попитам факта,че фисурата е "избила" отново значи ли че на практика е станала хронична и ако е такава това значи ли,че отърване от нея няма,колкото и да я оперирам?Ако е възможно дайте съвет къде в Пловдив има читава клиника за такива проблеми.

П.С. Забавих да спомена,че преди доста време на един консултативен преглед ми казаха,че имам и външни хемороиди,на които в Медлайн каза,че са просто "висулки" (!!!!!!),а не хемороиди  Shocked

Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 00:49 от nikolaym

# 670
  • Мнения: 20
Zdravei Nikolaym! Zalko 4e sa se razvili po tozi na4in ne6tata pri teb.Vsqka fisura s davnost pove4e ot 6 sedmici se smqta za hroni4na, no tova ne ozna4ava 4e ne moze da se lekuva. Tipi4no za hroni4nata fisura e analniq spazam koeto nalaga negovoto le4enie (s nitroglycerin, botox ili operaciq). Za6to pri teb fisurata se e obstrila sled operaciqta ako izob6to stava duma za fisura (pi6e6 za sarbez i karvene, tova mislq e po tipi4no za hemoroidite, pri fisurata obiknoveno ima i bolka). Pri4ina za recidiv moze da bade ili poqvata na zapek ili ako operaciqta ne e spolo4liva. Pi6e6 4e hirurga ne e vidql fisura i iska da nazna4i dopalnitelni izlsedvaniq. Diagnozata analna fisura se postavq samo ot anamneza( istoriq na zabolqvaneto i simptomite na pacienta) zaedno s pregleda koito vklju4va ogled s prosto oko. Fisirata se vizda ot lekarq pri pregleda bez da e neobhodimo da se izpolzva insrtumentalni izsledvaniq. Edinstveno razmera na fisurata ne moze da se opredeli s prosto oko zatoto ne se vizda kolko dalboko navatre prodalzava.
"Visulkite" sa ostataci ot hemoroidi koito visqt do analniqt otvor i koito ne karvqt a samo mogat da predisvikat lek sarbez i obiknoveno ne e neobhodimo da se operirat osvem po kozmeti4ni pri4ini.

# 671
  • Мнения: 180
Здравейте,

и аз имам същия проблем, преди време, като че ли се реши от само себе си. Преди няколко дни имах запек и отново усетих..стъкълце Sad Не ме боли много и си мислех, че е малка раничка, но днес бях при личния лекар в Токуда, така и така бях отишла и споделих, даде ми направление за хирург...Директно отидох на преглед и ми сложи диагноза - Анална фисура, според него доста голяма. Веднага ми предложи операция, пазарихме се известно време и все пак ми изписа консервативно лечение. Сега чета из форумите и търся информация. Тази операция сфинктеротомия - въобще не ми изглежда безобидна.

Изчеток и доста мнения за различни клиники... това към което се насочих е лечение с нитроглицеринов крем. Да, но в Аптеките в които попитах ми казаха, че не знаят да има такъв крем. Та въпроса ми е някои от вас ползвал ли е такъв, за да ми даде някакво търговско наименования? И въобще в БГ дали има такъв крем?

Благодаря предварително
В България няма такъв крем. Има го в Гърция. Rectogesic 4 mg/g
http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100001258.html
Аз си го купих, но още не съм го ползвала . Струва 60 евро.

# 672
  • Мнения: 0
Tedi K-благодаря за изчерпателния отговор  Simple Smile В най-скоро време отивам на преглед да видя какво може да се направи по въпроса и ще разпитам надълго и широко за цялата тая работа.Когато имам повече информация ще пиша пак.

# 673
  • Мнения: 0
В Пловдив няма хирурзи специалисти, който практикуват сфинктеротомия.Пловдивските лекари си знаят дилатацията, която е напълно безсмислена, защото проблема си остава. Само в София и Стара Загора правят сфинктеротомия. Пловдивчани не са новатори. Трети път не бих им се доверила.

# 674
  • Мнения: 10
Здравейте,
някой има ли информация къде и как мога да открия д-р Кобаков (Варна), т.к. вече не преглежда в терапията?

Общи условия

Активация на акаунт