Анална фисура

  • 567 231
  • 967
  •   3
Отговори
# 885
  • Мнения: 0
Здравей rpetkova1985 ! Бих искал да попитам някои допълнителни неща за приема на билките, а именно: отварата много ли е силна и има ли някакви странични ефекти - напрегнатост, безсъние и др. подобни, като от прием на кафе да кажем? Какво количество се пие на ден и какво друго може да се пие докато трае лечението? Момчето все още ли пие от билките, спазва ли някакъв хранителен режим и как се чувства към момента? Може да споделиш и всичко останало, което смяташ за нужно.

Благодаря ти и поздрави!

# 886
  • Мнения: 0
Здравейте! Регистрирах се в сайта само за да споделя моето мнение и опит:) по темата.
Имах хронична фисура – около половин сантиметър/според хирурга който ме прегледа/ и ме посъветваха да се подложа на хирургично лечение. Не го направих поради простичката причина че исках да пробвам всички други варианти преди да легна под ножа/ логиката говори за това - представете си че се подложите на хирургия, фисурата се затвори, но след 1–2 месеца имате нещастието да получите запек – ако фисурата пак се отвори - какво, пак ли хирургия???/. И така - пробвах първо с един билков екстракт/не се сещам за името, но така и не помогна/, след това пробвах с нитроглицеринов крем - имаше някакво подобрение но не и оздравяване. Накрая пробвах с Дилтиаземов крем – попаднах на изследване при което голям брой пациенти които не са се повлияли от нитроглицерина са оздравяли с дилтиазем – / по рецептата на д-р Русев - приготвят го в аптеката срещу пицария Верди, до РТЦ в Пловдив/ с който се оправих напълно за около месец - месец и нещо! Успех на всички Ви в борбата с това относително безобидно, но безкрайно неприятно състояние! Успех!

# 887
  • Мнения: 0
Само да добавя – сега сутрин на гладно пия по чаша топла вода, и после закусвам попара Simple Smile с малко Стафиди и се старая да поемам около 1 - 1,5 литра течности дневно - за профилактика против запек.

# 888
  • Мнения: 0
Здравей rpetkova1985 ! Бих искал да попитам някои допълнителни неща за приема на билките, а именно: отварата много ли е силна и има ли някакви странични ефекти - напрегнатост, безсъние и др. подобни, като от прием на кафе да кажем? Какво количество се пие на ден и какво друго може да се пие докато трае лечението? Момчето все още ли пие от билките, спазва ли някакъв хранителен режим и как се чувства към момента? Може да споделиш и всичко останало, което смяташ за нужно.

Благодаря ти и поздрави!

Отварата е доста горчива,но щом моето детенце успява да я изпие не е чак толкова гадна!!
Единственото,което наблюдавам при синът ми е ,че ходи много често по малка нужда,но е нормално като се има в предвид количеството течност,което поема.
Яде си от всичко и няма проблеми.
Чая се сварява с 1.5 литра вода.Кисне цяла нощ и на другия ден се изпива цялото количество,но не за веднъж!!!

# 889
  • Варна
  • Мнения: 283
Здравейте на всички съфорумци. Днес 25 дена след оперативното ми премахване на фисури и хемароиди се чувствам чудесно. Всичко зарастна перфектно и вече нямам никакви болки, просто забравих че съм опериран. Вече се храня пълноценно и ям всичко без да се ограничавам, защото докато спазвах диета до зарастване на операцията отслабнах с 9 килограма. Ако имате проблеми с дупето не се колебайте, а посетете клиниката на Професор Темелков във Варна. Човека има за мене златни ръце и ме избави от двегодишните страдания. Да не излезе че ну правя реклама но просто мисля че трябва да споделя с всички Вас да не се страхувате от операцията. И аз отначало бях скептично настроен след като изчетох много мнения от съфорумците кой какво е преживял и как се е чувствал след операция на хемароиди, но реших да опитам и се оказа правилният избор на лекар- проктолог. Желая да чуя и Вашето мнение по въпроса и ще се радвам ако съм помогнал на някой да се излекува от тези гадории. Мисля че този форум е затова за да се споделят тези неща и да се информираме взаимно за нашите проблеми. Поздрави на всички и оздравявайте!

Подкрепям те напълно в мнението ти към Проф. Темелков, защото при мен същият проблем бе поправен точно в неговата клиника.  Но все пак внимавай какво хапваш Simple Smile

# 890
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! В началото на миналата седмица получих лек запек и фисурата ми доста се обостри - спазъм, кръвотечение и болки. Само с две свещички Цикатридина и мазане с немския крем невен се оправих! Вчера ядох люти чушлета, пих малко ракия и винце, и в момента съм супер  Grinning  По принцип от 1 година ям сурови люти чушки и забравих що е грип и болест, напук на официалната медицина !
Благодаря ти rpetkova1985 ! Поздрави и успех на всички!

# 891
  • Мнения: 193
днес отидох на хирург,защото си мислех,че имам хемороиди,оказа се ,че е фисура поне така ми каза и утре да съм отишла да ме оперира  Shocked аз нямам кръвотечение,нямам запек,само от време на време ме заболава или сърби,а усещането ми е ,че се едно имам нещо там и ми прече ,затова си помислих,че е хемороид.Та ,няма ли начин да не ме режат,да се излекувам с друго??питах го той ми каза ,че трябва да се реже ма нали е хирург на тях им дай само да режат  Sad така съм от август месец. Cry

# 892
  • Мнения: 193
Здравей ,Аврамов!
От лечителя си купихме един голям пакет от билки,който е за хемороиди и фисури.В този пакет има микс от билки.Към него се купуват още ленено семе+корен от решетка+плод шипка+липа.
Лечителя изписва индивидуално за всеки ,по колко лъжици от тази билка да се варят на чай.
Миналата година детенцето ми имаше фисура,но с кремчета беше отминала.Тази година се появи отново и имаше адски много кръв при всяко изхождане.Имаше и болка,но не много силна.
Април месец тази година се появи отново.Пробвахме със предното мазило,но ефекта беше нулев.
Бях чувала за този лечител,но най-накрая се наканих и отидох.
На втория ден от пиенето на чая,вече нямаше кръв.Минимум 6 месеца се пие чая ,за да се излекува самото заболяване.На вкус е отвратителен ,много горчив.Ами това е .Ако нещо още ви интересува ще пиша!!!

при мен е същото ,какво става с теб?помагай,че неискам да ме режат пффф

# 893
  • Мнения: 1
Здравейте на всички съфорумци. Вече минаха почти 3 месеца откакто се оперирах за премахване на анална фисура и се чуествам прекрасно. В поста си по рано ви бях описал какво изстрадах в продължение на няколко години до като не се реша на операцията. Изпробвах всички бабини рецепти с мазила, чайове, свещички, мехлеми и резултата беше нулев или долу горе подобрение и после пак мъки родилни. Мое лично мнение е да се оперира аналната фисура и да се спасите от този проблем. Само трябва да попаднете на правилният Проктолог и правилната Клиника. За мене е губене на време да отлагате във времето, защото проблема се задълбочава и фисурата расте на размер. Сега отивам вече в тоалетната дет се вика с песен на уста и нямам никакво притеснение какво да ям. Никого не агитирам а само казвам моето мнение, защото този форум е за такива като нас да си помагаме и да споделяме какво сме преживели. За мен Професор Темелков е най- добрият в тази област и той ме избави от нечовешките мъки които търпях години наред от страх, че няма лечение. Горе главите и кураж на всички с тези проблеми. Ако нещо ви интересува друго можете да ме питате и ще ви отговоря с удоволствие. Поздрави на всички. Може и на скайпа-"girdap139".

# 894
  • Мнения: 0
Здравей ,Аврамов!
От лечителя си купихме един голям пакет от билки,който е за хемороиди и фисури.В този пакет има микс от билки.Към него се купуват още ленено семе+корен от решетка+плод шипка+липа.
Лечителя изписва индивидуално за всеки ,по колко лъжици от тази билка да се варят на чай.
Миналата година детенцето ми имаше фисура,но с кремчета беше отминала.Тази година се появи отново и имаше адски много кръв при всяко изхождане.Имаше и болка,но не много силна.
Април месец тази година се появи отново.Пробвахме със предното мазило,но ефекта беше нулев.
Бях чувала за този лечител,но най-накрая се наканих и отидох.
На втория ден от пиенето на чая,вече нямаше кръв.Минимум 6 месеца се пие чая ,за да се излекува самото заболяване.На вкус е отвратителен ,много горчив.Ами това е .Ако нещо още ви интересува ще пиша!!!

при мен е същото ,какво става с теб?помагай,че неискам да ме режат пффф

Здравейте!
При нас минахашест месеца откакто детето ми пие чая.Спрях да му го давам 1-2 дена и отново се появи малко кръв.Сега му давам половината от дозата,която пиеше преди и всичко е ок.
Не знам докога ще пием чая,но определено го предпочитам пред операция.

# 895
  • Мнения: 0
Доколкото знам билките се пият от един до три месеца и след това се прави почивка. Шест месеца (без прекъсване) е много дълъг период - при това за детенце. Но дано му помогнат!
 

# 896
  • Мнения: 16
zdraveite, imam hronichna analna fisura na 1 godina sazdava mi diskomfort /draznene, parene, leki bolki/ i na pregld predi nqkolko dni mi kazaha che imam i stenoza na anusa i che sam za operaciq. Nqkoi chuval li e neshto za takava diagnoza

# 897
  • Мнения: 9
Относно мехлема за лечение и облекчаване на хемороиди и фисури
Аптеката е изместена пред входа на Централна гара София /до фонтана, излизайки от централния вход на гарата , пресичате шосето и има надпис Аптека на д-р Въбенов(за фамилията не съм сигурна- може и да е Върбанов или Върженов Thinking)/

# 898
  • Мнения: 0
На 20 години съм, преди около месец  усетих нетърпими болки в аналната област, познати под званието АНАЛНА ФИСУРА. След 6 месечен престой в САЩ си беше логичното продължение от огромното количество бургери които изядох.
Излекувах се без лекарска помощ, с около 40 лв разходи за точно 2 седмици.. Дори лекар не съм посещавала, зачетох се из форумите и спазвах 4-5 основни неща:

1.   Хранителен режим
Нужен е, за да направите акитата мекички и дефекацията по-малко болезнена. Основният проблем при анална фисура е, че човек насъзнателно си стяга аналните мускули, което затруднява притока на кръв, следователно и заздравяването на раничката.
Забраняват се хлебните изделия, пие се много вода, ядат се течни храни, мюсли за закуска, ядки, пият се чайчета и всичко разхлабващо и полезно за хранителните пътища.
2.   Бани с топла вода със смрадлика
Правят се преди и след дефекация, помага за отпускането на аналния мускул.
3.   Апликация с прополис+зехтин
Лично мен много ми успокояваше след ходене по голяма нужда. Натопявах едно памуче в разтопените предварително в микровълнова съставки и нанасям върху аналната област. Понякога дори спях с памучето, което ми затопляше и препарираше болката за няколко минути.
4.   Лична хигиена
Тук от коментар няма нужда...
5.   Мазах се с един немски крем с невен АСАМ, струваше 3 лв и мирише на мед
Ускорява зарастването на ранички.
6.   Крем за анална фисура и хемороиди, поръчан онлайн, от Ст Загора – д-р Матев.
Струва около 30 лв. Кремът щипе, нанасясе около и в аналния отвор, преди и след дефекация. Отпуска аналните мускули. Същият крем се предлага в ОНКЛИНИК на много висока цена в пъти, плюс консултация за 3 цифрено число...

Болката беше огромна в началото... не бях се изхождала от 5 дни защото болеше много. Не че не исках (всеки ден се напъвах, правих си домашни клизми, пих разхлабителни, ядях разхлабваща храна), просто несъзнателно си бях стегнала дупето, защото знам, че след изхождане, болката е нетърпима. Едва след банята с топла вода и смрадлика, мускулът се поотпуска и целият процес става възможен. Вадех ги едни тънки... Беше много болезнено!
Чудех се на коя кълка да се обърна, не можех да посещавам лекции, защото нямаше шанс да стоя 2 часа седнала. Нито кафета, заведения, дори с приятеля ми не можех да се виждам. Лежах по корем и виех от болки, докато майка ми не изнамери от някъде д-р Матев и магическото кремче. Намазах се с него 3 пъти, съчетано с кремчето Невен и за 5 дни ми мина. Почна да ме сърби, раничката заздравя и вече си акам без проблем и мога да стоя седнала ДАЖЕ! Grinning
Бях много наплашена от някакви изречения за операции, хирургически намеси, които даже не били ефективни.  Хората казваха, че са изтърпели ужасяващи болки в операционната без резултат, дали са по 1500лв. и на следващата година се е върнала гадната фисура.
Да знаете, има лек. НЕ СЕ ПОДЛАГАЙТЕ НА ОПЕРАЦИИ! Просто обичайте тялото си и се хранете правилно.

# 899
  • Мнения: 13
Здравейте. И при мен се получи този ужасен проблем, идеята ми е да си намеря Дилтиаземов крем преди да лягам под ножа, но за беда - никъде във Варна не успявам да намеря някой да ми го приготви. Има ли някой желаещ да го купи и да ми го прати по Еконт? Склонен съм да платя крема + разходите + някаква сума за разходката до аптеката. Моля помагайте, че не се търпи..

Общи условия

Активация на акаунт