Връзка с мюсюлманин

  • 8 873
  • 257
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 966
Точно тези истории показват колко силен е копнежът по любов и топлина. Имаше го и в България преди 40-50-60 години. Бедност, но човещина... Simple Smile

# 241
  • Мнения: 15 322
И в България, и навсякъде има копнеж по любов и топлина. Който е бил млад преди 40-50 години, си мисли, че сега го няма този копнеж, защото той самият не го изпитва вече.

# 242
  • Мнения: 966
А аз имах предвид германките, полякините и чАхкините по родното черноморие преди 50 г. Simple Smile

# 243
  • Мнения: 40
Първо, много важно, трябва да знаеш, че мъжете от тази религия много държат на брака, трудно ще стане сериозна връзка без брак, просто така ги учат от малки и ценностите им са такива. Аз съм омъжена за такъв мъж, но той не е религиозен, нито семейството му,дори напротив. Аз, като християнка, съм по-вярваща от него, но това не ми  е пречило , защото в крайна сметка всичко опира до човека- какви са неговите качества, отношение и разбирателството и баланса помежду ви. Но в случай, че си на 18 години, не избързвай с вземането на такива решения. Опитай се да се разбереш със семейството си, ако наистина се обичате, иначе трудно се живее.

# 244
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 13 310
Има разлика между нашите мюсюлмани и мюсюлманите от арабски или африкански страни.
И едно е  момиче на 18 да се омъжи за турчин в България,съвсем друго е да замине с мюсюлманин в Египет или в Пакистан.

# 245
  • Мнения: 2 643
Абсолютно съм съгласна. И аз това написах.

# 246
  • Мнения: 5 368
Има разлика между нашите мюсюлмани и мюсюлманите от арабски или африкански страни.
И едно е  момиче на 18 да се омъжи за турчин в България,съвсем друго е да замине с мюсюлманин в Египет или в Пакистан.
И тези са по-нормални за бг момиче, но Саудитска Арабия... не е за всеки

# 247
  • София
  • Мнения: 20 457
Българските мюсюлмани са в повечето случаи като всички останали българи, дори понякога гледат сеира на непознаващите ги и изпълнени с предразсъдъци сънародници.
Имаме няколко близки приятелски семейства от тази религия, като сред тях има смесени бракове и в двете посоки (2 двойки изцяло мюсюлмански, християнка с мюсюлманин, мюсюлманка с християнин, мюсюлманка с ром), а едно от семействата е от Горно Дряново и Рибново (за тях пък какви интересни "легенди" може да се чуе от незапознати с живота им и имащи впечатление само от СМ).
Нормални хора, свободомислещи, образовани, съвременни, прекрасни приятели, сърдечни домакини, изобщо само суперлативи мога да споделя. И се радвам, че животът ни срещна с тях.

С мюсюлмани от консервативни страни - зависи. Имаме познати двойки българка с наполовина ливанец, българка със сириец, дошъл тук на под 20 г. и българка с афганистанец, доведен у нас като дете и останал сирак при Руско-Афганската война, но реално расъл далеч от средата там. Та нямам наблюдения над силно религиозни и повлияни от средата в държавите им.
Като дете съм живяла с нашите в Мароко, Тунис и Ливан и пак само добро мога да кажа, но всички тамошни приятели на родителите ми си бяха женени за местни и не съм наблюдавала смесени бракове, а само приятелските им отношения с моите родители, като с някои и сега на вече голяма възраст поддържат контакт, но определено са консервативни сред общността си, макар и отворени към хората извън нея.

Последна редакция: ср, 03 юни 2026, 15:28 от Fever Ray

# 248
  • Мнения: 8 925
Приятелство е едно, семейство и деца съвсем различно.

# 249
  • София
  • Мнения: 20 457
Зависи от хората. В смесените бракове на нашите приятели няма проблеми. Нито разликата в начинът им на живот от нашия. Не съм им в къщите, но тези неща се виждат.
Всъщност, като произхождаща от семейство, в което има и православни, и католици,  смело твърдя,че католическата част от родата ми е далеч по-консервативна в много отношения от това, което виждам в семействата на приятелите ни мюсюлмани.

Последна редакция: ср, 03 юни 2026, 17:00 от Fever Ray

# 250
  • Мнения: 1 920
Има разлика между нашите мюсюлмани и мюсюлманите от арабски или африкански страни.
И едно е  момиче на 18 да се омъжи за турчин в България,съвсем друго е да замине с мюсюлманин в Египет или в Пакистан.
Казваш зле е, но има много по-лоши варианти, така че смело да се хвърля напред.

# 251
  • Мнения: 8 925
Зависи от хората. В смесените бракове на нашите приятели няма проблеми. Нито разликата в начинът им на живот от нашия. Не съм им в къщите, но тези неща се виждат.
Всъщност, като произхождаща от семейство, в което има и православни, и католици,  смело твърдя,че католическата част от родата ми е далеч по-консервативна в много отношения от това, което виждам в семействата на приятелите ни мюсюлмани.
Не става дума само за консерватизъм, а за начин на живот, ценности, възпитание на деца. Не малко жени са се опарили от брак и деца с друговерци, та не е зле да се вслуша в родителите си. И имам много приятели турци, но не се женя за тях, изглеждат готини семейства, но едно е навън, друго е да живееш с някого, и за партньор важи, какво остава за приятели.

# 252
  • София
  • Мнения: 20 457
Таня, при хора от една и съща религия също има много различия. Всеки човек идва от различно семейство, с различно възпитание, различни разбирания, различен манталитет.
За справка свекървенската тема, а и безбройните теми за конфликти в семейството, заради различни подходи по отношение на финанси, работа, възпитание на децата, отношение, изневери, насилие.
Хората сме различни и общата религия не е гаранция за вечно щастие. Нито различната е гаранция за проблеми.
Други неща са в сила, когато се събират двама души и вече как ще се развият отношенията им зависи от тях.
И не винаги родителите са прави.
В случая просто тя е твърде млада и няма друг опит, но и това не е задължително да води до кофти последствия.
Пък и аз не прочетох авторката да бърза с се омъжва. Тя иска да продължи връзката си и само при едни открити отношения би могла да го прецени реално и да се раздели навреме при евентуални проблеми. Докато се крият, "ние двамата срещу света" и т.н., даже ефектът е обратен. Забраненият плод е най-сладък.
В крайна сметка стана ли ясно младежът какъв е откъде е?

Последна редакция: чт, 04 юни 2026, 14:18 от Fever Ray

# 253
  • Мнения: 2 142
Първо, много важно, трябва да знаеш, че мъжете от тази религия много държат на брака, трудно ще стане сериозна връзка без брак, просто така ги учат от малки и ценностите им са такива. Аз съм омъжена за такъв мъж, но той не е религиозен, нито семейството му,дори напротив.
Дано авторката е прочела този коментар. От хора с опит има какво да се  научи, все пак пишат от първо лице.
При всички случаи, да си има едно наум.  В момента само се виждат и прекарват малко време заедно, нямат за разрешаване сериозни въпроси, като например, къде да живеят, какво да учат или работят...В случай,  обаче, че  искат различни неща - какви компромиси е готов да направи той и какви - тя.

# 254
  • Мнения: 55 877
Пък и аз не прочетох авторката да бърза с се омъжва. Тя иска да продължи връзката си и само при едни открити отношения би могла да го прецени реално и да се раздели навреме при евентуални проблеми. Докато се крият, "ние двамата срещу света" и т.н., даже ефектът е обратен. Забраненият плод е най-сладък.
В крайна сметка стана ли ясно младежът какъв е откъде е?

Ама то отначало и се каза, че да си изживее пеперудите може с всякакъв и да се възползва. Но да не си зарязва следването и кариерата, да не се омъжва (поне не прибързано) и да има предвид вероятни различия с бита и нравите на семейството. Тоест хубаво да огледа роднините му. А и наистина е много важно младежът от коя държава е, как е възпитаван и прочее.

Общи условия

Активация на акаунт