за блоковете - какво е допустимо и какво не

  • 8 802
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
да, обаче, ако не спиш в кухнята няма и да ми чуваш пералнята  Crossing Arms
а полиция знам, че могат да викат.
както и да е, казах вече, че с мъжо сме решили, че няма да им се оставим.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами аз лично живея в гарсониера и спим в стаята. И мога да ти кажа, че чувам пералнята на комшиите нощем, която е в кухнята им. Така че не става въпрос къде съседите ти ще спят, а става въпрос, че ти трябва да спазват часовете, в които се пази тишина. Т.е от 22 до 6 часа сутринта те могат да си спят където искат, а ти не можеш да пускаш пералня, ако шумът пречи.

# 17
  • Мнения: 8 999
Честно казано, не бих пуснала пералня по време на следобедна почивка или нощем, защото самата аз я чувам и ме дразни. Апартаментът ни е голям, имаме мокро помещение, където е монтирана пералнята, но стърженето й се промъква през две врати и ме буди. А доколкото разбирам тези съседи от доста години живеят под вас - би следвало да знаят какви са навиците ви откъм шумове и да са имали предвид всичко, когато са взели решение да пренесат спалнята си под вашата кухня. Изчакай първо да замърморят и тогава търси решение на проблема - за сега, както виждам, все още проблем нямате.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз пък не мисля, че домакинската дейност - перални, комбайни, прахосмукачки и подобни могат да предизвикат такъв шум, че да пречат и да се вика полиция за това.
 И аз пускам пералните вечер или през нощта(не за да спестявам, а защото само тогава мога, а и повечето ми познати правят така).
Една добре нивелирана пералня не вдига такъв шум, че да пречи на някой (нито в апартамента, нито на съседи), а прахосмукачките са малко по-шумни, но не вярвам някой да чисти дълго време с този уред, а и едва ли ще се чисти през нощта.
 Въобще смятам, че за тези неща трябва да сме по-толерантни.
 

# 19
  • Мнения: 4 546
от дълги години сме в един вход. по стечение на обстоятелствата, от това лято ще живеем един под/над друг.
пералнята ми не е шумна, но няма как да не се чува шумът от стичането на мръсната вода по тръбите. прахусмокачките са по-шумни. с това винаги съм се съобразявала.

# 20
  • Мнения: 2 197
А каква е причината да се пуска пералня посред нощ? За мен това е абсурдно и недопустимо. Няма значение какво има отдолу, нощта си е време за почивка. Едва ли ти е супер належащо в 3 часа сутринта да пуснеш пералня. Така и така няма да хукнеш да я простираш. Според мен всеки трябва да се съобразява със съседите си.  И мисля, че те са в правото си да изискват спокойствие в часовете за почивка.

# 21
  • Мнения: 4 546
А каква е причината да се пуска пералня посред нощ? За мен това е абсурдно и недопустимо. Няма значение какво има отдолу, нощта си е време за почивка. Едва ли ти е супер належащо в 3 часа сутринта да пуснеш пералня. Така и така няма да хукнеш да я простираш. Според мен всеки трябва да се съобразява със съседите си.  И мисля, че те са в правото си да изискват спокойствие в часовете за почивка.
ами например нощната тарифа.
освен това, като се прибера от работа в 18 докато се извърти пералня+сушилня става около 23,00

# 22
  • Мнения: 8 999
Е, те ако се дразнят от стичащата се вода по тръбите, това какво означава - че ако ти се допие вода през нощта, не можеш да отидеш в кухнята си и да си налееш? Или ако си имал гости не можеш да си измиеш съдовете, след като те си тръгнат? Да ме прощават, но кухнята е именно за това - да се лее вода, да бръмчат съдомиялни и миксери, независимо от часа. И съседите, които са решили да спят под нечия кухня не би трябвало да имат претенции - на същия принцип и вие може да се заядете, че новото място на техния кухненски кът ви създава дискомфорт. Щом са променили предназначението на дадено помещение, ще трябва да се съобразят с това, че останалите съкооператори не са променяли нищо и не трябва да сменят ритъма си на живот, заради чужди преустройства /ако вие сте направили кухня над спалнята им, тогава би трябвало да се съобразявате/. И у нас се чува водата в тоалетното казанче на съседите, но не ми е минало през ума да им правя забележки, че пикаят късно нощем.

# 23
  • Мнения: 6 029
опс чакайте малко - първо - едно е да пуснеш водата в кенефа - друго е пералня да ти бучи два часа.
второ - някой вече каза какво значи да промениш предназначението на помещение -
Цитат
В смисъл - не , че нямат право да спят в кухнята , но не може да си извеждат тръби на терасата , за да си правят бокс примерно и т.н

един вид - могат да си спят където искат. но за пералнята съм категорична, че е недопустимо! Naughty

# 24
  • Мнения: 4 300
Е кое му е недопустимо? Нормалната пералня не шуми толкова че да се чува през етажите.
За мен пък е ненормално това , което са направили нашите съседи- да си направят спалнята на кухня, съотв. над нашата спалня. По голяма логика има да се търси мнението на съседите при промяна на функциите на помещенията, отколкото за но рмални човешки дейности.

# 25
  • Мнения: 4 668
Това с пералните вече ми дотегна ... чува се и още как  Sick и е много дразнещо , когато всичко е утихнало да започне да центрофугира някоя пералня - трактор .

Какво пък толкова се пести от тази нощна тарифа  Shocked
Аз имам съседка , която пере винаги вечер към 23 ч. и скоро ще се разправям с нея . За сведение спим два етажа над нея все едно , защото сме в мезонет и пак се чува . Представи си да ти е над главата ...

По голяма логика има да се търси мнението на съседите при промяна на функциите на помещенията, отколкото за но рмални човешки дейности.
Няма логика , ама има закон  Naughty / по - точно разпоредби за това ... /

# 26
  • Мнения: 4 546
Няма логика , ама има закон  Naughty / по - точно разпоредби за това ... /
можеш ли да дадеш линк?

# 27
  • Мнения: 4 300
Честно казано съдя по нашата пералня. Седи в коридора и като работи не се чува в спалнята ( на метър и полвина и една смоната врата разстояние). Не мога да си представя че се чува у комшиите. А и никога не съм чувала чужда пералня. Затова ми е странно.
Може би трябва да проверя колко е допустимия шум и да сравня с данните на пералнята.

А разпоредбите......има си ги, верно е:)

# 28
  • Мнения: 6 029
Честно казано съдя по нашата пералня. Седи в коридора и като работи не се чува в спалнята
Резонира по стените! шума се предава надолу - и три етажа по-надолу може да се чува. Не е нормално да переш през нощта.. това с пестенето е меко казано несериозно. Пускайте си пералните към 7-8 вечерта, за да може до десет да са приключили. Толкова ли е трудно?

# 29
  • Мнения: 4 300
Честно казано съдя по нашата пералня. Седи в коридора и като работи не се чува в спалнята
Резонира по стените! шума се предава надолу - и три етажа по-надолу може да се чува. Не е нормално да переш през нощта.. това с пестенето е меко казано несериозно. Пускайте си пералните към 7-8 вечерта, за да може до десет да са приключили. Толкова ли е трудно?
Това е несериозно. Първо пералнята се опира само на пода. Т.е. ако резонира трябва да тръгне по пода и оттам по стените. При конструкция с носещи колони стените не би трябвало да резонират, те даже могат да не са една над/под друга. Освен това ако резонира по стените би трябвало да става и по тези в нашия апартамент, а то не става. Освен това аз не чувам пералнята нито на тези под нас, нито на тези над нас. Т.е. явно зависи и от блока и от пералнята.
А иначе на мен ми е еднакво лесно да пера и в 7 00 и в 23 00. А пестенето не е несериозно- аз лично нощем пускам само миялната. Но ако се сметне спестеното излиза за един цикъл на миялната около 0.50 лв, за пералнята сигурно е тройно. За някои хора това има значение.
Пералнята поради други причини я пускам предимно събота и неделя сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт