за блоковете - какво е допустимо и какво не

  • 8 823
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
къде мога да прочета за това какво е допустимо и какво не в блоковете /от гледна точка на шума/. става въпрос за следното.
под нас предстои да се нанесат изключително странни съседи, които при най-малкото нещо се оплакват. гласят се да си правят спалня точно под нашата кухня /която си е кухня по проект на блока/. аз често пускам пералня през нощтта или от два до четири, много често точно от 2-4 готвя - т.е. пускам кухненски робот, аспиратор, въобще - вдигам шум, който предполагам, че ще се чува на долният етаж. аз не смятам да ходя на пръсти заради тях и тъй като съм сигурна, че ако се чува долу веднага ще дотърчат, искам да съм подготвена с информация как да ги сложа на място, а не да водя махленски спорове.  Confused

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 795
 Херелина, не мога да помогна с някакви наредби, но си мисля, че ти си в правото си да пускаш пералня, да готвиш и т.н. в кухнята си. Това, че твоите съседи ползват кухнята си за спалня си е изцяло техен проблем.
Единственото, което знам е, че не трябва да се вдига шум от 2 до четири след обяд. Друго не съм чувала. Ще ме прощаваш, ама като родиш какво ще правят съседите ти? То ще е плач (дано да не е), то ще са перални, то ще е готвене- в удобно за теб време. А като проходи детето? А като вземе да хвърля играчки по пода? Май ще трябва да се запасиш със здрави нерви и като дойдат да им дръпнеш едно поучително слово. То бива да се съобразяваш, но чак пък толкоз...
 

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Има такава тема  точно  тук , в която има "НАРЪЧНИК НА ДОМОУ … ВИТЕЛЯ 2006"
Написан е черно на бяло най-новия правилник на етажната собственост.
Изтегли си го и виж това, което те интересува.
Чети и се образовай от първоизточника. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 399
по принцип без значение-кухня,спалня-длъжна си да спазваш часовете за почивка-от2 до4 и вечер след 22ч. имат право дори да ти викнат полиция ако шумът е прекалено силен.

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
е стига де,колко шум би вдигнал един аспиратор или една пералня.Това е прекалено.Да си направят шумоизолация,като има пречат подобни неща.Не може целият блок с тях а се съобразява.
За силна музика,бягане,тропане и т.н съм съгласна.
Но за домакинска работа  hahaha

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Angel^wings зависи от пералнята!

Съжалявам, но съм на друго мнение. Който иска да живее в блок ще се съобразява с правилата и съседите си.
Аз също съм с малко дете и ако шум от комшиите му пречи на съня със сигурност ще направя забележка и ако не променят нещо, ще повикам полиция. Особено след 22 часа и от 14 до 16 часа. През останалото време да правят каквото искат - в правото са си.
Същото се отнася и до мъжа ми - той е локомотивен машинист и понякога се връща след 20-часова смяна и трябва да спи. Така че както аз се съобразявам със съседите и не вдигам шум, така и те ще се съобразяват. Който не иска да си купи къща!

# 6
  • Мнения: 2 401
Изключително странни съседи, затова, че  очакват тишина и спокойствие в жилищния блок???  Shocked

# 7
  • Мнения: 4 668
Това , че ще си правят спалня в кухнята си е техен проблем и не може ти да си спреш домакинската работа .
Защо сменят предназначението на помещението , като знаят , че ще спят под кухня ?
Обаче - това с пералните през нощта е дразнещо - има перални които вдигат страхотен шум , т.е. това нарушава спокойствието .
Аз има една съседка , която си умира да кани гости точно в събота и неделя между 2 и 4  Confused То не е кикотене , то не е стъргане но столове и блъскане на врати ... ужас . Мисля , че съм в правото си да и направя забележка ... особено след като пречи на детето ми да спи  Thinking.

# 8
  • Мнения: 369
Изключително странни съседи, затова, че  очакват тишина и спокойствие в жилищния блок???  Shocked

Изключително странни съседи, защо ли може да си мислят например, че от 2 до 4 на обед може да има тишина в блока?  #Crazy (ирония) Joy

На мен пък са ми изключително странни хората, които твърдят, че който не живее в къща трябва да търпи шум и дандания по цял ден (и нощ). Дали това не са точно тези хора, които хич не обичат да се съобразяват с другите?  Хора, които си мислят, че правилата не важат за тях? Thinking

Ето и моята представа относно проблема на съвместното съжителство: Жилищният блок е преди всичко място за живеене. Всички трябва да спазват установения ред, както и някои неписани правила на мирното съжителство. Вкъщи човек трябва да има възможност поне в определено време да поспи на спокойствие, да почете книга или просто да отпочине.  Peace Живущите в блокове трябва да са наясно, че на моменти може да е по-шумно отколкото в къща, но и от друга страна трябва да знаят, че не могат да си позволяват да правят каквото когато им скимне. Компромисът трябва да е взаимен, ако си решил да живееш в обществото с останалите хора!
Предполагам, че и на вас няма да ви е приятно, ако вашите съседи ви безпокоят постоянно.  Close Ако човек рядко е вкъщи или по цял ден гледа телевизия, може и да не му пречи. Но ако някой има нужда след тежък ден да се отпусне с някоя книга например или ако децата трябва да си учат? Всеки има право на определена доза лично пространтво и спокойствие!

Да си добър съсед не е толкова трудно. Аз съм се отказала например да правя купони у дома, да скачам на въже, да ползвам скърцащия си степер, да ходя с любимите си чехли. Не давам на приятеля ми да си купим мощна уредба, колкото и нещастни погледи да ми хвърля. Party Гледам да не правя това, което не искам да ми правят на мен. Светът би станал много по-добро място, ако повече хора практикуват този принцип.  Hug

Конкретно към авторката на темата: говори със съседите си и ги предупреди, че пускаш пералнята през нощта. Може да премислят дали наистина да преправят кухнята на спалня. А може пък те да имат определени причини да си правят спалнята там. Според мен това преустройство е дори практично, защото в кухнята се работи през деня, а в спалнята се стои през нощта. Тоест при нормален ритъм на живот не би трябвало да има конфликти. Извинявай, но някой трябва да ти го каже- ти си тази, която се откланя от общоприетите норми и можеш да го правиш, само ако околните нямат нищо против. След като има правила, например това за тишина от 2 до 4, трябва да "ходиш на пръсти" в това време. Защо си мислиш, че тези правила не важат за теб???  Shocked И как ще ти се хареса, ако на съседите ти пък им скимне да стават и да играят гимнастика под съпровод на силна музика в 6:00 всяка сутрин, като при това будят теб и децата ти?

Говорете като големи хора! Може и на теб да ти се наложи да се съобразяваш малко все пак. Някой може да каже със същия успех: "Като искаш да переш през нощта, купи си къща". Но такива спорове са меко казано тъпи и безсмислени. Трябва да има търпимост, нали сме интелигентни същества уж! По-добре помисли дали на теб би ти било приятно някой да те буди в 2 часа посред нощ.

Провери дали имате правилник на блока и какво пише там. В нашия е строго определено кога какво (не) може да прави. Прането през нощта например е забранено. И от 2 до 4 не трябва да се вдига шум. Ако ти се покаже правилника, ще спазваш ли всичко написано в него? А ако не искаш да се придържаш към установените норми, отиди да живееш на място, където няма правилник. В описаната от теб ситуация не съседите трябва да се нагаждат към твоите приумици, а ти трябва да се научиш да спазваш правилата.  Naughty

# 9
  • Мнения: 6 029
Недопустимо е пускането на пералня в часовете за почивка.. кухненски робот пускаш за 5 минути. Пералнята има контакт със пода - тоест резонира по всички стени. Все едно пускаш прахосмукачка...

# 10
  • Мнения: 4 546
Radostin4eto, благодаря ти за линка   bouquet там , обаче пише само за много шумни дейности - свирене, висока музика, ремонт...пише също, че при промяна на предназначението на помещенията в едно жилище трябва да се иска писмено съгласие, заверено от нотариус от всички съседи под, над и до въпросният апартамент. нещо, което не е направено.
хората са странни не затова, защото не искат да си надувам уредбата до дупка, а като цяло са си странни хора. преди бяхме дуплекс с тях и редовно ми се звънеше на вратата, ако разговорът продължи  не 5 , а 10 мин  Close което, обаче не им пречеше на тях да водят разговори по половин час  Close и въобще като цяло са си странни.
и все пак аз смятам , че аз съм в правото си, защото аз спазвам планът на сградата. и става въпрос за съвсем елементарни домакински задължения, а не за това да надувам уредбата или да играя степ. никога не съм чувала, че е забранено да се пуска пералня вечер. че аз няма да си увеличавам сметката за тока заради това, че те са решили да променят предназначението на помещението  Crossing Arms виж, ако аз реша да си сложа пералнята в някоя от стаите, която си е предназначена за почивка - хол, детска, спалня, тогава съм съгласна, че трябва да се съобразявам.
апартаментите са много подходящи за следната реконструкция - заграждаш си банята и част от коридора и ти се получава една съвсем прилична стая. а банята може да я сложиш в нишата /е, няма да е особено голяма, ама пък ще си имаш допълнителна сатая/. е , ако бяха решили така да направят, аз не трябваше да се къпя и да ходя до 00 от 2-4 ли?
в крайна сметка, махленските разправии няма явно да ми избягат, ако трябва и ще се съдим накрая  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 2 401
Виждам, че си тръгнала с рогата напред, видях обаче и лентичката, тя ще да има пръст в тая работа  Simple Smile. Вземи се кротни малко,  ще си съсипеш нервите за нищо, а и така със сигурност няма да решиш проблема.

# 12
  • Мнения: 4 546
Виждам, че си тръгнала с рогата напред, видях обаче и лентичката, тя ще да има пръст в тая работа  Simple Smile. Вземи се кротни малко,  ще си съсипеш нервите за нищо, а и така със сигурност няма да решиш проблема.
ха ха , искрено се надявам да си права и да не ми се налага да се разправям  Grinning ама доколкото ги познавам ще се наложи. само мога да се надявам, че ще се откажат да правят преустройството.

# 13
  • Мнения: 4 668
Като те ядосват толкова подай жалба - РДНСК .
Наистина е забранено да се правят преустройства / смяна на предназначение /

В смисъл - не , че нямат право да спят в кухнята , но не може да си извеждат тръби на терасата , за да си правят бокс примерно и т.н.   Sick

Друг е въпросът , че явно ще си изпокъсате нервите взаимно ...

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
никога не съм чувала, че е забранено да се пуска пералня вечер. че аз няма да си увеличавам сметката за тока заради това, че те са решили да променят предназначението на помещението  Crossing Arms

Абсолютно е забранено да се вдига шум от 22 до 6 часа сутринта. И изобщо няма значение от коя стая идва шума. Ако твоята пералня ми пречи ще ти викам полиция през 10 минути, докато не я спреш.
Защото както една мама тук беше обяснила много хубаво, ама не си го прочела - "Пералнята има контакт със пода - тоест резонира по всички стени. Все едно пускаш прахосмукачка..."
Така че наистина не тръгвай с рогата напред, защото доникъде няма да стигнеш.

# 15
  • Мнения: 4 546
да, обаче, ако не спиш в кухнята няма и да ми чуваш пералнята  Crossing Arms
а полиция знам, че могат да викат.
както и да е, казах вече, че с мъжо сме решили, че няма да им се оставим.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами аз лично живея в гарсониера и спим в стаята. И мога да ти кажа, че чувам пералнята на комшиите нощем, която е в кухнята им. Така че не става въпрос къде съседите ти ще спят, а става въпрос, че ти трябва да спазват часовете, в които се пази тишина. Т.е от 22 до 6 часа сутринта те могат да си спят където искат, а ти не можеш да пускаш пералня, ако шумът пречи.

# 17
  • Мнения: 8 999
Честно казано, не бих пуснала пералня по време на следобедна почивка или нощем, защото самата аз я чувам и ме дразни. Апартаментът ни е голям, имаме мокро помещение, където е монтирана пералнята, но стърженето й се промъква през две врати и ме буди. А доколкото разбирам тези съседи от доста години живеят под вас - би следвало да знаят какви са навиците ви откъм шумове и да са имали предвид всичко, когато са взели решение да пренесат спалнята си под вашата кухня. Изчакай първо да замърморят и тогава търси решение на проблема - за сега, както виждам, все още проблем нямате.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз пък не мисля, че домакинската дейност - перални, комбайни, прахосмукачки и подобни могат да предизвикат такъв шум, че да пречат и да се вика полиция за това.
 И аз пускам пералните вечер или през нощта(не за да спестявам, а защото само тогава мога, а и повечето ми познати правят така).
Една добре нивелирана пералня не вдига такъв шум, че да пречи на някой (нито в апартамента, нито на съседи), а прахосмукачките са малко по-шумни, но не вярвам някой да чисти дълго време с този уред, а и едва ли ще се чисти през нощта.
 Въобще смятам, че за тези неща трябва да сме по-толерантни.
 

# 19
  • Мнения: 4 546
от дълги години сме в един вход. по стечение на обстоятелствата, от това лято ще живеем един под/над друг.
пералнята ми не е шумна, но няма как да не се чува шумът от стичането на мръсната вода по тръбите. прахусмокачките са по-шумни. с това винаги съм се съобразявала.

# 20
  • Мнения: 2 197
А каква е причината да се пуска пералня посред нощ? За мен това е абсурдно и недопустимо. Няма значение какво има отдолу, нощта си е време за почивка. Едва ли ти е супер належащо в 3 часа сутринта да пуснеш пералня. Така и така няма да хукнеш да я простираш. Според мен всеки трябва да се съобразява със съседите си.  И мисля, че те са в правото си да изискват спокойствие в часовете за почивка.

# 21
  • Мнения: 4 546
А каква е причината да се пуска пералня посред нощ? За мен това е абсурдно и недопустимо. Няма значение какво има отдолу, нощта си е време за почивка. Едва ли ти е супер належащо в 3 часа сутринта да пуснеш пералня. Така и така няма да хукнеш да я простираш. Според мен всеки трябва да се съобразява със съседите си.  И мисля, че те са в правото си да изискват спокойствие в часовете за почивка.
ами например нощната тарифа.
освен това, като се прибера от работа в 18 докато се извърти пералня+сушилня става около 23,00

# 22
  • Мнения: 8 999
Е, те ако се дразнят от стичащата се вода по тръбите, това какво означава - че ако ти се допие вода през нощта, не можеш да отидеш в кухнята си и да си налееш? Или ако си имал гости не можеш да си измиеш съдовете, след като те си тръгнат? Да ме прощават, но кухнята е именно за това - да се лее вода, да бръмчат съдомиялни и миксери, независимо от часа. И съседите, които са решили да спят под нечия кухня не би трябвало да имат претенции - на същия принцип и вие може да се заядете, че новото място на техния кухненски кът ви създава дискомфорт. Щом са променили предназначението на дадено помещение, ще трябва да се съобразят с това, че останалите съкооператори не са променяли нищо и не трябва да сменят ритъма си на живот, заради чужди преустройства /ако вие сте направили кухня над спалнята им, тогава би трябвало да се съобразявате/. И у нас се чува водата в тоалетното казанче на съседите, но не ми е минало през ума да им правя забележки, че пикаят късно нощем.

# 23
  • Мнения: 6 029
опс чакайте малко - първо - едно е да пуснеш водата в кенефа - друго е пералня да ти бучи два часа.
второ - някой вече каза какво значи да промениш предназначението на помещение -
Цитат
В смисъл - не , че нямат право да спят в кухнята , но не може да си извеждат тръби на терасата , за да си правят бокс примерно и т.н

един вид - могат да си спят където искат. но за пералнята съм категорична, че е недопустимо! Naughty

# 24
  • Мнения: 4 300
Е кое му е недопустимо? Нормалната пералня не шуми толкова че да се чува през етажите.
За мен пък е ненормално това , което са направили нашите съседи- да си направят спалнята на кухня, съотв. над нашата спалня. По голяма логика има да се търси мнението на съседите при промяна на функциите на помещенията, отколкото за но рмални човешки дейности.

# 25
  • Мнения: 4 668
Това с пералните вече ми дотегна ... чува се и още как  Sick и е много дразнещо , когато всичко е утихнало да започне да центрофугира някоя пералня - трактор .

Какво пък толкова се пести от тази нощна тарифа  Shocked
Аз имам съседка , която пере винаги вечер към 23 ч. и скоро ще се разправям с нея . За сведение спим два етажа над нея все едно , защото сме в мезонет и пак се чува . Представи си да ти е над главата ...

По голяма логика има да се търси мнението на съседите при промяна на функциите на помещенията, отколкото за но рмални човешки дейности.
Няма логика , ама има закон  Naughty / по - точно разпоредби за това ... /

# 26
  • Мнения: 4 546
Няма логика , ама има закон  Naughty / по - точно разпоредби за това ... /
можеш ли да дадеш линк?

# 27
  • Мнения: 4 300
Честно казано съдя по нашата пералня. Седи в коридора и като работи не се чува в спалнята ( на метър и полвина и една смоната врата разстояние). Не мога да си представя че се чува у комшиите. А и никога не съм чувала чужда пералня. Затова ми е странно.
Може би трябва да проверя колко е допустимия шум и да сравня с данните на пералнята.

А разпоредбите......има си ги, верно е:)

# 28
  • Мнения: 6 029
Честно казано съдя по нашата пералня. Седи в коридора и като работи не се чува в спалнята
Резонира по стените! шума се предава надолу - и три етажа по-надолу може да се чува. Не е нормално да переш през нощта.. това с пестенето е меко казано несериозно. Пускайте си пералните към 7-8 вечерта, за да може до десет да са приключили. Толкова ли е трудно?

# 29
  • Мнения: 4 300
Честно казано съдя по нашата пералня. Седи в коридора и като работи не се чува в спалнята
Резонира по стените! шума се предава надолу - и три етажа по-надолу може да се чува. Не е нормално да переш през нощта.. това с пестенето е меко казано несериозно. Пускайте си пералните към 7-8 вечерта, за да може до десет да са приключили. Толкова ли е трудно?
Това е несериозно. Първо пералнята се опира само на пода. Т.е. ако резонира трябва да тръгне по пода и оттам по стените. При конструкция с носещи колони стените не би трябвало да резонират, те даже могат да не са една над/под друга. Освен това ако резонира по стените би трябвало да става и по тези в нашия апартамент, а то не става. Освен това аз не чувам пералнята нито на тези под нас, нито на тези над нас. Т.е. явно зависи и от блока и от пералнята.
А иначе на мен ми е еднакво лесно да пера и в 7 00 и в 23 00. А пестенето не е несериозно- аз лично нощем пускам само миялната. Но ако се сметне спестеното излиза за един цикъл на миялната около 0.50 лв, за пералнята сигурно е тройно. За някои хора това има значение.
Пералнята поради други причини я пускам предимно събота и неделя сутрин.

# 30
  • Мнения: 6 029
че пода, миличка, също е стена, само че не е отстрани...

# 31
  • София
  • Мнения: 3 421
Пускайте си пералните към 7-8 вечерта, за да може до десет да са приключили. Толкова ли е трудно?

Имайки предвид, че се прибирам около 8 часа вечерта и бързам да сложа масата и децата да се измият и легнат - доста ми е трудно да пусна пералня в 7 часа вечерта. Обикновено успявам да я пусна към 9-10 часа (т.е. работи до към 11 часа).
А да се говори, че е несериозно да се пускат пералните нощем за спестяване е още по-несериозно, защото хората са различни.

 Цял живот живея в панелни блокове, как веднъж не чух някоя пералня на съседите, от време на време някоя прахосмукачка, но в никакъв случай да ми е нарушила спокойствието.
 Дайте да не преиграваме - такъв вид шум не е пречещ, виж в момента отгоре разбиват с едно канго ще следя дали ще спрат в 14 часа...

# 32
  • Мнения: 4 300
че пода, миличка, също е стена, само че не е отстрани...
Ама пода какъвто е за тях, такъв е и за мен. Исках да кажа че няма начин у дома да не се чува, а у комшиите да се чува.

# 33
  • Мнения: 4 546
ха, забравих да кажа, че МВ ми пищи силно 5 пъти като приключи работа. еми ако искам да си направя кафе от 2-4?  Laughing

# 34
  • Мнения: 2 759
                    МВ пищи, фритюрника пищи, касетофона се включва сам-самичък рано сутрин, асансьора бучи и т.н.т. и т.н.т. Добре, че целия вход перем нощем, а децата спят дълбоко  Mr. Green...

# 35
  • София
  • Мнения: 12 554
Май отново се разми смисъла на темата.

Въпросът не е дали е пералня, прахосмукачка, МВ или тостер. Въпросът е абсолютно принципен. В установените с наредбата часове се пази тишина - в останалото време всеки прави каквото си знае.

Оттам нататък изобщо не ме интересува какъв уред ми пречи на спокойствието и дали сметката за тока на съседката ще е по-голяма. От 14 до 16 и от  22 до 6 часа нарушава ли някой правилата, трябва да бъде санкциониран. А да не ви обяснявам колко обичат полицаите да се разхождат за "нарушаване на нощна тишина" Mr. Green На второто позвъняване и актът ще е налице. Naughty

# 36
  • Мнения: 2 759
...Въпросът не е дали е пералня, прахосмукачка, МВ или тостер. Въпросът е абсолютно принципен. В установените с наредбата часове се пази тишина - в останалото време всеки прави каквото си знае...
                  Тъй де, а какво значи да се пази тишина? Не работят телевизорите, уредите, не се ходи в тоалет, друго? И какво си длъжен да направиш, ако бебето плаче нощем (22-06)? Има ли предвидени законодателни мерки, по отношение на бебетата, неспазващи закона? Теб какво всъщност те дразни?

                   П.П. Представям си полицаите как пишат в акта "Бебето плаче - 50 лв глоба"  Whistling.

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 22:26 от MechoPuh

# 37
  • София
  • Мнения: 12 554
Тук никой не говори за бебета, уважаема Мечо Пух.
Тук и никой не говори за нормално ползване на уреди.
Тук става въпрос за пускане на пералня в 2 часа през нощта. Ами на съседите може пък и да им пречи тази пералня.

Дразни ме непукизма, дразни ме факта, че всеки иска да си прави каквото иска без да се съобразява с другите, а когато са нарушени собствените му права - се жалва.

Пазене на тишина означава нивото на произвеждания от теб и твоето семейство шум да не пречи на почивката на съседите, обитаващи апартаменти под, над и встрани от теб. Това значи.
Значи и наличие на елементарно възпитание и спазване на правила.
И последно - свобода и слободия са две различни неща.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 176
Моята съседка се дразнеше че кашляме нощем. И за това ли пишат актове?

# 39
  • София
  • Мнения: 9 878
Моята съседка се дразнеше че кашляме нощем. И за това ли пишат актове?
Еее,това е несериозно,никой не казва,че кашлянето и бебешкия плач са наказуеми.Но аз съм съгласна с нана77-трябва да се спазват някои правила,когато се живеев блок.Ние сме в триетажна кооперация,на втория етаж.Още като се нанесохме миналата година се разбрах със съседката отдолу.аз пускам също нощем пералнята,предупредих я за това и я помолих ако и пречи да ми каже-ще взема мерки.Разбрахме се на коя тераса да тупам и по кое време.Засега нямам проблеми.Е,децата и вдигат малко шум,но те винаги са в леглата по обяд и вечер,така че гледам,не се оплаква. Laughing

# 40
  • Мнения: 4 300
Тъй като преченето е субективно, обикновено в законите си има точна мярка на шума- еди колко си децибела ( не съм проверявала за блоковете, но за заведенията в близост до жилища със сигурност има). А задълбахме в пералните, защото нашата съм убедена че не се чува, както и аз не чувам чуждите.
 А...имали сме съседка, която се оплакваше че стола ми скърцал и чувала как тракам на клавиатурата Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 12 554
Идиоти има навсякъде...Не мисля, че изобщо има какво да коментираме бебешки плач, скърцане на клавиатура или кашляне.

Колкото до останалото. Който не чува уредите на съседите е щастливец, но на мен ми писна вечер да гледам филм по Нова и същевременно да чувам Шоуто на Слави от комшиите. Или да си легна и към 1 часа пералнята на комшийката да центрофугира. Ето за такива неща говоря. Съжалявам, но аз чувам и ми пречат. И им направих забележка. Престанаха.

# 42
  • Мнения: 4 546
както вече за н-ти път ще кажа, не става въпрос за това да надувам музика, ТВ и т.н.
ми що пък моите права да не са нарушени като не мога да се чувствам комфортно в собствената си кухня и да се чудя "сега дали се чува?" . нямам абсолютно нищо против да дойде и полиция. много се съмнявам, че шумът от кухненските ел. уреди е достатъчно висок, както и оттичането на вода по канала, за да ми съставят акт. също така ще има нещо и черно на бяло, че е променено предназначението на определено помещение. което вече ще е в наша полза, щого аз писмено съгласие не смятам да давам  Mr. Green
впрочем, вече ни питаха дали си мием терасата, щото те смятали да си приобщават балкона. не сме се карали де, надявам се да сложат изолация и да нямаме проблеми в бъдеще с това. много интересно една неостъклена тераса как ще я чистиш, ако не я миеш  newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 9 878

впрочем, вече ни питаха дали си мием терасата, щото те смятали да си приобщават балкона. не сме се карали де, надявам се да сложат изолация и да нямаме проблеми в бъдеще с това. много интересно една неостъклена тераса как ще я чистиш, ако не я миеш  newsm78
С мопа ги чистя моите тераса-и остъклената,и неостъклената. PeaceКато знам колко ми е неприятно на мен ако отгоре някой си мие терасата и ми напръска цялото пране Stop-затова само с мопа и препарат.измива си се перфектно. Wink

# 44
  • Мнения: 4 546

впрочем, вече ни питаха дали си мием терасата, щото те смятали да си приобщават балкона. не сме се карали де, надявам се да сложат изолация и да нямаме проблеми в бъдеще с това. много интересно една неостъклена тераса как ще я чистиш, ако не я миеш  newsm78
С мопа ги чистя моите тераса-и остъклената,и неостъклената. PeaceКато знам колко ми е неприятно на мен ако отгоре някой си мие терасата и ми напръска цялото пране Stop-затова само с мопа и препарат.измива си се перфектно. Wink
че как така ще пръска  newsm78 нали си има улей  за водата  newsm78 при нас не се пръска. нямам намерение да чистя с моп терасата.

# 45
  • Мнения: 446
Херелина, ако не знаех кой живее над мен щях да си мисля, че си ти.
Аз имам кухня преустроена на спалня. Впрочем точно заради това, че кухнята се ползва денем, а нощем там е тихо. Не ме дразни водата по каналите, това е предвидено и са изолирани, шумът от пералня е монотонен и не ме събужда, дори моята.
Обаче побеснявам, когато денонощно се мият балкони не с една или две кофи и се тупат килими, пътечки, чергички и др. подобни. Единият балкон остъклих точно заради това тупане - сега обаче съседката като не може да ме задуши с прахоляка си, си е поставила за цел да ми избие стъклата - така яко пляска с чергите. Впрочем същата си цепи дървата за печката зиме в коридорчето над дневната ми.
 Не мога да сметна колко пъти съм хвърляла прането от простора пак в пералнята. Бяха ми поляли детето както спеше в количката на терасата, защото, видиш ли, съседката счупила бутилка олио на терасата и как да почисти по друг начин newsm78.
Мога да ти дам и още една идея, ако си решила да подлудяваш съседите отдолу - КЛИМАТИЦИТЕ СЪЩО МОГАТ да се мият - поливаш ги отгоре с кофата, и тече върху стъклата на съседите. После казваш невинно както по-горе "Много интересно, един непокрит климатик как да го изчистиш, ако не го измиеш ".
Без коментар

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
както вече за н-ти път ще кажа, не става въпрос за това да надувам музика, ТВ и т.н.
ми що пък моите права да не са нарушени като не мога да се чувствам комфортно в собствената си кухня и да се чудя "сега дали се чува?" .


Правата ти изобщо не са нарушени. Пускай си, ако искаш всички уреди, но от 22 до 6 часа сутринта си длъжна да не нарушаваш спокойствието и почивката на съседите си.
Виж, ако дойдат преди това време да мрънкат си в правото си да ги отрежеш.

Колкото до балкона. Ами първо погледни това -

ЗА ПОДДЪРЖАНЕ И ОПАЗВАНЕ НА ЧИСТОТАТА И  УПРАВЛЕНИЕ НА ОТПАДЪЦИТЕ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА
Приета с Решение № 137 по Протокол № 73 от 09.03.2006 г. на Столичния общински съвет


.....
ГЛАВА ШЕСТА
ЗАБРАНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
1. изхвърлянето на  всякакъв вид отпадъци на местата за обществено ползване;
2. изхвърлянето и натрупването на отпадъци от селскостопанска дейност, оборска тор и трупове на животни и птици в съдовете за битови отпадъци и на местата за обществено ползване, а също и край пътища, пътеки, граници между имоти, кариери, речни корита и дерета и всички комуникации, свързващи отделните имоти;
3. замърсяването на местата за обществено ползване с животински фекалии. След дефекация собственикът на животното е длъжен да почисти замърсеното място;
4. приютяването на бездомни кучета и котки във входовете и прилежащите територии на сградите;
5. транспортирането на строителни материали, земни маси,  селскостопанска продукция, вторични суровини и други в транспортни средства с неуплътнени каросерии и без предпазни мрежи или чергила;
6. струпването на обработен  сняг с луга и/или пясъчно-солни смески в непосредствена близост до стволовете на дърветата;
7. извършването на смяна на отработени моторни масла на места, които не са оборудвани за тази цел;
8. изхвърлянето на отработени моторни масла, отпадъчни нефтопродукти и на употребявани мазнини с хранителен произход в повърхностните води,  в канализационната система и на места за обществено ползване, както и директно върху почвата;
9. промяна на дъждовната канализация и включването в нея на битови отпадъчни води;
10. изхвърлянето на отпадъци и заустването на отпадъчни води в речните корита и дерета;
11. изхвърлянето на отпадъчни води  от изгребни и септични ями извън определените за това места;
12. излизането на транспортните средства на уличните платна с непочистена  от кал ходова част;
13. миенето, гресирането и ремонтирането на моторни превозни средства на улиците, тротоарите, паркингите, площадите, зелените площи, междублоковите пространства, местата за отдих и край поречия и водоеми;
14. тупането и изтърсването, изхвърлянето на  отпадъци  и изливането на вода от балкони и прозорци;

Апропо миенето на балкони е разрешено САМО, когато вали дъжд!

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 09:53 от nana77

# 47
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Четох, четох, всичко изчетох и стигнах до едно заключение.
Българина има едно мото: "Аз може да не съм добре, ама и на Вуте да му е зле." Всеки гледа да направи напук на другия, никой с никого не се съобрзява. Много сме лоши едни с други и за това нещята няма да вървят. Авторката нямала да се съобразява кога да си пуска пералнята, комшията и няма да се съобрази и той кога да пръдне. Тя няма да му разпише нещото си, ама и той пък няма да направи еди какво си. Комшията не се съобразява, че има пране и си измива с кеф терасата. И още много и много.
Направо не ми се мисли. И ние се нанасяме в ново жилище и ние правим ремонт сега, и ние избиваме тераси и ще спим в кухнята. Не ми е ясно само едно: Какво пречи това на останалите във входа, че да се стига до злоба, неприязън и правене на мръсни номера?
Останах изумена колко авторката на темата беше горда със себе си, че няма да разпише съгласието си за преустройство. Заради ей такива (няма да казвам какви)хора всеки прави каквото си иска. Защото знае, че няма оправия и разправия с комшии.

# 48
  • Мнения: 14 654
Като чета какви неща чувате имам усещането, че съм полуглуха. Никога не съм чувала пералнята на съседите, а прахосмукачката им се чува толкова тихо, че по никакъв начин не ми пречи да заспя, нито на детето ми. Всички почти си пускат пералнята нощем и никой на никого не пречи с това нерегламентирано пране Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 546
терасата винаги се съобразявам като я мия, особено лятото като са ни отворени на всички вратите няма начин да не се чува. също, понеже се съобразявам, терасата не е плътно преградена откъм съседите. попитах - може ли , отказаха, защото мръсната им вода минава през нашата тераса. и колкото и да ми е неприятно това /защото като минава всичката помия през нея просто няма смисъл да влагаме пари да парвим каквото и да е, а терасата е една обща за всички стаи - т.е. не мога да си приобщя друга тераса/, като е направен така блокът ще се съобразя. но не ми е минавало през ъкъла да им казвам - ми ще си миете терасата с моп, щото аз искам да си я заградя. /е и на мен не са ми казали така де, но искам да кажа просто, че се съобразявам/. климатикът ни е в терасата, нямаме прозорзци без тераса. и отвън да беше, никога не би ми хрумнало да го мия  Shocked чак пък такава чистница не съм  Crazy това с тупането също не ми е понятно, не го практикувам. айде да оставим пералнята на страна , ами аспиратор,  микровълнова или кухненски робот , ако се чуват, пак ли да не ги ползвам, щото някой си решил, че ще спи в кухнята  ooooh! вижда ми се прекалено , честно казано.
Кам, незнам кое точно ти е прозвучало гордо, няма да разпиша, защото това би навредило на моя ритъм на живот, а не защото искам "на Вуте да му е зле". аз пък от всичко прочетено, останах със следното убеждение - всеки си гледа от неговата камбанария - ако решиш да спиш в кухнята, ще искаш да ти пазят тишина. ако си от другата страна - ще искаш да си ползваш кухнята.
Баба Кукуляска, ти можеш и да не чуваш, ама на някои хора даже им се и причува. впрочем, аз мога да викна полиция, щото съседът е алкохолик и всяка вечер се будя от неговото драйфане. какво нахалство - ми да се напива по-рано и до 22 да е приключил вече  Joy
и не мога да разбера как така пък ви се мокрят терасите някой като си мие терасата  newsm78 при нас няма такова нещо. само дето мръсната вода минава, ама то така си е напревно по проект  Confused

# 50
  • Мнения: 6 029
herelina, след като ти самата не спазваш законите защо очакваш коректност към теб? ето, в закона ясно пише, че е забранено да се мият балконите. защо не спреш?

# 51
  • Мнения: 4 546
herelina, след като ти самата не спазваш законите защо очакваш коректност към теб? ето, в закона ясно пише, че е забранено да се мият балконите. защо не спреш?
е как ще е забранено като така е направен блока  Shocked че аз точно за това не мога да си остъкля терасата - защото се съобразявам с това, че съседите трябва да си мият терасите  #Crazy

# 52
  • Мнения: 6 029
herelina, след като ти самата не спазваш законите защо очакваш коректност към теб? ето, в закона ясно пише, че е забранено да се мият балконите. защо не спреш?
е как ще е забранено като така е направен блока  Shocked че аз точно за това не мога да си остъкля терасата - защото се съобразявам с това, че съседите трябва да си мият терасите  #Crazy

как така ще е направен блока???? за улеите ли говориш?!?!?!

# 53
  • Мнения: 4 546
herelina, след като ти самата не спазваш законите защо очакваш коректност към теб? ето, в закона ясно пише, че е забранено да се мият балконите. защо не спреш?
е как ще е забранено като така е направен блока  Shocked че аз точно за това не мога да си остъкля терасата - защото се съобразявам с това, че съседите трябва да си мият терасите  #Crazy

как така ще е направен блока???? за улеите ли говориш?!?!?!
ами да. имат си улеи терасите и така е направен наклонът, че да се стича в терасите на средните апартаменти - т.е. като нашия. на едните съседи наклона е на една страна, на другите - на другата, за да се оттича водата .улукът е в нашата тераса. ако искам да осктъкля трябва съседите отстрани да са съгласни /или поне от едната страна, за да мога да остъкла 1/3 или 2/3 от терасата. в най-добрия вариант, да са с остъклени тераси. живеем на една ог главните пътни артерии на града и мисля, че ако не е остъклено е немислимо да не се мие терасата. освен ако не минаваш през ден с метла и парцал  Shocked ако искам пък да махна улука, трябва да питам всички съседи във входа  Shocked и затова нищо не правим по терасата. а и писах, вече, че съседите отстрани не са съгласни.

# 54
  • Мнения: 6 029
улука, мила, е за да се изтича вода, ако вали дъжд. не за да си миеш балкона!

# 55
  • София
  • Мнения: 9 878
улука, мила, е за да се изтича вода, ако вали дъжд. не за да си миеш балкона!
Именно. Peace

# 56
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Нееее, мисля, че има тераси, на които като ги миеш чучура е вързан с улук. Ох, дано правилно да съм обяснила. ooooh!

# 57
  • Мнения: 6 029
Нееее, мисля, че има тераси, на които като ги миеш чучура е вързан с улук. Ох, дано правилно да съм обяснила. ooooh!

да, на новото строителство, улука е вътрешен, не се вижда...

# 58
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Нееее, мисля, че има тераси, на които като ги миеш чучура е вързан с улук. Ох, дано правилно да съм обяснила. ooooh!

да, на новото строителство, улука е вътрешен, не се вижда...
Чучура на терасата или улука на блока?

# 59
  • Мнения: 6 029
начи - понеже офиса ми е в нов блок - ще се опитам да го обясня. чучур на самия балкон не се вижда. улук също.все едно баня.. всичко се стича във вътрешни улуци.

# 60
  • Мнения: 14 654
айде да оставим пералнята на страна , ами аспиратор,  микровълнова или кухненски робот , ако се чуват, пак ли да не ги ползвам, щото някой си решил, че ще спи в кухнята  ooooh! вижда ми се прекалено , честно казано.

Много ясно, че ще си ги използваш, не знам какви прилепи живеят в съседство с вас, щом долавят и такива звуци Simple Smile
Дано поне не са с толкова силен нюх, колкото слух, че може да се оплачат, че им мирише на готвено в тяхната спалня

# 61
  • Мнения: 4 546
направо ме заинтригунахте с тия балкони  Joy не съм се замисляла, че може да е за дъжд, като исках разрешение да заграждам, аргументите бяха  -ами как ще си мием терасите. стори ми се в реда на нещата, всички с неостъклени тераси си ги мият с вода.  newsm78 всичко е вътрешно, не капе директно от терасата навън. улукът минава чак под терасата на етаж1 и на никой нищо не улива /примерно пране и т.н./
зачетох за това в правилника, който в началото на темата дадоха. не пише, че е забранено миенето на терасите. пише, че е забранено изливането на вода, хвърлянето на боклук  през терасите и прозорците. ама то това си е ясно  Simple Smile : стр 18долу и пак на стр 71, чл18. /нещо не мога да ги копна  Rolling Eyes/   

# 62
  • Мнения: 4 965
Като чета, само съм благодарна, че съм случила на съседи - и часовете за почивка спазват. Е, случвало се е някой да направи купон или да пусне пералня през нощта, но за купоните винаги са предупреждавали всички комшии от входа, а кухните ни са далеч от стаите /всички апартаменти са т.нар. преход, при който кухнята и тоалетната са отделени от стаите с антре/.
И никой не си и помисля, че улуците и чучурите са за плискане с кофи /всъщност, много ми е странно как самото поливане почиства терасата - най-много лятото да разхлажда, ама за почистване ми се струва възможно единствено ако излееш поне 3-4 кофи, което не искам да характеризирам как го наричам - особено ако изливаш от някой по-висок етаж.
Случва се сутрин някой комшия да си изтупа завивките през терасата, ама досега черги и китеници да висят не съм виждала.
Имам открита и закрита тераса - мия ги с моп, а на откритата имам изкуствена трева, маса, столчета, саксии, простирам там - други боклуци досега не са ми падали - освен пухчетата от тополите /на 2-ри етаж над партер сме, а над нас има още 6 етажа/, но само някой да посмее да си измие балкона с кофа и да ми намокри терасата /защото чучурите може и да са изнесени напред, ама тя водата не се излива директно надолу, а пръска - пък за преминаващит отдолу не ми се мисли - точно под балконите имаме магазини - някои дори са денонощни/ - тогава вече ще го квалифицирам съвсем точно и ясно...
Случила съм на комшии, слава Богу.

# 63
  • Мнения: 6 029

да не живееш в РАЯ? не е истина...

# 64
  • Мнения: 4 546
при нас няма значение от кой етаж миеш, не сме с чучури. прахолякът от улицата не виждам по какъв начин може да го отмиеш, освен с вода и метла. или трябва да си купя специално прахосмукачка и за терасата  #Crazy за терасите специално, средните апартаменти са прецакани. от ляво и дясно като мият, мръсотият идва в моята тераса. върви по улея, но все пак не мога да си приобщя терасат. също, понеже всичко минава през мен, трябва съседите отстрани да са съгласни, докато те могат да си заградят - няма да пречат на никой. /това от чисто практична гледна точка, не по правилник  Wink/. и всъщност за приобщаването няма значение саом миенето на терасите. сега акто се замисля, ако не е остъклено и няма къде да се оттича дъждът, те ще се наводнят направо  Thinking

# 65
  • Мнения: 6 029
herelina, с метличка се чисти прахоляка, намокрена с вода. после с моп.

# 66
  • Мнения: 4 546
herelina, с метличка се чисти прахоляка, намокрена с вода. после с моп.
,
и става кал  Confused

# 67
  • Мнения: 6 029
herelina, с метличка се чисти прахоляка, намокрена с вода. после с моп.
,
и става кал  Confused

не става кал спокойно, метличката се намокря леко, само да не вдига прах!

# 68
  • Мнения: 4 546
е нали съм пробвала. /щото ми се вижда по-мързеливо  Embarassed/ маже се

# 69
  • Мнения: 4 965
Защо отделна прахосмукачка за балкона?
Аз го чистя с прахосмукачката, с която чистя и вътре, а после с моп-а.

 Laughing
Не, не живея в Рая. Просто съм случила на съседи - не сме много хора, всички са нови собственици /имам малко особено отношение към т.нар. стари собственици - живяла съм в такъв вход и всички си мислеха, че са си в къщата на двора/, блокът е нов, спазват се правилата /т.е. не си хвърляме боклуците и не мием над магазините, а те са ни наематели - помещенията са на входа - и ни поддържат всичко - от чистачка и асансьор, през таксите за топломери и водомери, та до ремонти на общите части, външни изолации, ремонти на покрива и т.н./.

# 70
  • Мнения: 1 311

Апропо миенето на балкони е разрешено САМО, когато вали дъжд!

Миенето на балкони с течаща вода (или изливана с кофи) е забранено по всяко време. Просто когато вали не се разбира от дъжда ли ти тече чучура или от метнатите една-две кофи вода.

# 71
  • Мнения: 2 759
...Миенето на балкони с течаща вода (или изливана с кофи) е забранено по всяко време.
                   Също и поливането с такава вода.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 421
Е, добре ама като няма чучр и улуци да стърчат и да поливат, оливат, капят отвън, защо пък да не си измие терасата като иска момичето?

# 73
  • Мнения: 23 113
Е, те ако се дразнят от стичащата се вода по тръбите, това какво означава - че ако ти се допие вода през нощта, не можеш да отидеш в кухнята си и да си налееш? Или ако си имал гости не можеш да си измиеш съдовете, след като те си тръгнат? Да ме прощават, но кухнята е именно за това - да се лее вода, да бръмчат съдомиялни и миксери, независимо от часа. И съседите, които са решили да спят под нечия кухня не би трябвало да имат претенции - на същия принцип и вие може да се заядете, че новото място на техния кухненски кът ви създава дискомфорт. Щом са променили предназначението на дадено помещение, ще трябва да се съобразят с това, че останалите съкооператори не са променяли нищо и не трябва да сменят ритъма си на живот, заради чужди преустройства /ако вие сте направили кухня над спалнята им, тогава би трябвало да се съобразявате/. И у нас се чува водата в тоалетното казанче на съседите, но не ми е минало през ума да им правя забележки, че пикаят късно нощем.
в нашия блок се чува всеки един шум,затова се съобразявам с всичко,което би пречило на съседите в определените часове,а и извън тях.Имаме мокро помещение,но пералнята се чува из цялата къща,следователно и при съседите.Аз нощем чувам пералнята на комшиите от 2-рия етаж,а ние сме на 5-тия. Crazy Затова не пускам нощем пералня,не чистя с прахосмукачка и не използвам роботи и миксери след 22ч.Смятам,че ако всички спазваме някакви норми няма да има проблем.

# 74
  • Мнения: 23 113
айде да оставим пералнята на страна , ами аспиратор,  микровълнова или кухненски робот , ако се чуват, пак ли да не ги ползвам, щото някой си решил, че ще спи в кухнята  ooooh! вижда ми се прекалено , честно казано.

Много ясно, че ще си ги използваш, не знам какви прилепи живеят в съседство с вас, щом долавят и такива звуци Simple Smile
Дано поне не са с толкова силен нюх, колкото слух, че може да се оплачат, че им мирише на готвено в тяхната спалня
Eла у нас да ЧУЕШ какво правят съседите И УСЕТИШ какво готвят и кажи дали съм прилеп.Просто има сгради,които са проводници на всеки шум,а има и хора,които си мислят,че щом са у дома,могат да си правят каквото искат.Това е проблема.

# 75
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В Младост имахме едни комшии, които пускаха пералня само нощем- към 3,30- 4 ч. Ей, откачах Crazy

# 76
  • Мнения: 4 546
ДесиХ2 , чак пък такова чудо нямаме.  Thinking в ново строителство ли сте?

# 77
  • Мнения: 6 029
В Младост имахме едни комшии, които пускаха пералня само нощем- към 3,30- 4 ч. Ей, откачах Crazy

а моите съседи след 11 вечерта почват да кръстосват хола.. скърца ужасяващо... а ние спим в хола.. и отгоре се почва.. ама постоянно, не е да отидеш да си вземеш нещо от масата.. а е нон стоп... е кво да им кажа.... що си не седнете на задниците....

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съседите над майка ми са така- със скърцащ паркет. И като започнат да местят мебели по малките часове не може да се спи Tired
Но пък в Симеоново е още по-гадно. В къщите и дворовете си хората въобще пък не се съобразяват- най-любим ми е звукът на резачката когато приспивам децата следобяд- все едно ми стърже в мозъка Twisted Evil

# 79
  • Мнения: 23 113
ДесиХ2 , чак пък такова чудо нямаме.  Thinking в ново строителство ли сте?
Да и нямаме мира от съседите.Ето сега е 14 .30 и няма да тиказам каква дандания идва отдолу. ooooh! Моя паркет също скърца Embarassed,но вечер не се разхождаме до 12-1 часа.Лягам си ,но обичам да гледам тв и затова пусам едва-едва силата на звука,а моите съседи мога да позная винаги какво гледат.Еми много е дразнещо-перални,телевизори,местене на мебели,щото имали гости:до сред нощите не се заспива.И то защото всеки си мисли,че си е у дома и  си има работа.Не е така-в часовете за почивка трябва да се спазват някакви порядки.Иначе ще се хванем за гушите,а от това по-лошо няма.Войната няма да бъде спечелена никога.

# 80
  • Мнения: 4 546
така както го описваш по-скоро е кофти строителството. то по-зле и от панелките  Shocked /да не се обидиш сега   bouquet/ между другото, някои хора си увеличават ТВ просто, защото не чуват. свекър ми например - цял живот е работил с шумни машини и просто недочува, но не е чак за апаратче. 

# 81
  • София
  • Мнения: 12 554
Е да де, ама по този начин освен тях програмата следи и половината блок Mr. Green

# 82
  • Мнения: 4 546
е те какво да правят, да не гледат тв ли? гледа малко по-високо, отколкото бих си пуснала аз. но понякога се чува - напр. при отворени врати/прозорци.  програмата я следи целият блок, когато някоя почти вече глуха баба/дядо си надуе тв до дупка. или когато дават мач.  Close

# 83
  • Мнения: 4 965
Баба ми недочува и то много - говори високо, телевизорът й е усилен до дупка - но през деня.
В часовете мжду 14 и 16 ч. и след 22 ч. /особено нощем, защото от възрастта вече не спи по цели нощи/ гледа, но без звук - филми с надписи. Специално затова си поиска за именния ден подарък ДВД и така може постоянно да взема от нас, от братовчед ми или от комшийки, които купуват вестници с филми - филми с надписи. Ако не й се спи, чете вестници цяла нощ. Има комшии над нея с 2 малки деца и не би си позволила да гледа телевизия с усилен звук - това, че н чува не е оправдание да пречи на съседите, които искат да спят. През останалото време те пък се съобразяват, че тя не чува и не са правили забележки, че гледа сапунките на макс.
Въпросът е, че ако човек с съобразява с останалите, те също ще се съобразяват с него, а - ако не с съобразяват - ще може спокойно да си потърси законовите права. Peace

# 84
  • Мнения: 4 546
в случая, поне аз доколкото схванах, ставаше дума за постоянен дразнител, не само извън определените часове. на мен определено няма да ми е приятно, ако всеки ден съсед-тинейджър си надува уердбата до дупка от 8-14 и от 16-22. това също не е съобразяване. всеки вдига шум - един по-малко, друг повече, еднакво не може да е. но все пак да е в границите на разумното.

# 85
  • Мнения: 23 113
в случая, поне аз доколкото схванах, ставаше дума за постоянен дразнител, не само извън определените часове. на мен определено няма да ми е приятно, ако всеки ден съсед-тинейджър си надува уердбата до дупка от 8-14 и от 16-22. това също не е съобразяване. всеки вдига шум - един по-малко, друг повече, еднакво не може да е. но все пак да е в границите на разумното.
Peace права си,аз гледам да не притеснявам околните принципно,не само в уречените часове.Но в нашич блок май сме само ние и още едно семейство.В перък имаме общо събрание и съм решила да вдигна мерника на половината блок,да видим дали ще има файда.С добро досега не ставаше.Много идиотска ситуация. Confused

Общи условия

Активация на акаунт