за блоковете - какво е допустимо и какво не

  • 8 843
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 654
айде да оставим пералнята на страна , ами аспиратор,  микровълнова или кухненски робот , ако се чуват, пак ли да не ги ползвам, щото някой си решил, че ще спи в кухнята  ooooh! вижда ми се прекалено , честно казано.

Много ясно, че ще си ги използваш, не знам какви прилепи живеят в съседство с вас, щом долавят и такива звуци Simple Smile
Дано поне не са с толкова силен нюх, колкото слух, че може да се оплачат, че им мирише на готвено в тяхната спалня

# 61
  • Мнения: 4 546
направо ме заинтригунахте с тия балкони  Joy не съм се замисляла, че може да е за дъжд, като исках разрешение да заграждам, аргументите бяха  -ами как ще си мием терасите. стори ми се в реда на нещата, всички с неостъклени тераси си ги мият с вода.  newsm78 всичко е вътрешно, не капе директно от терасата навън. улукът минава чак под терасата на етаж1 и на никой нищо не улива /примерно пране и т.н./
зачетох за това в правилника, който в началото на темата дадоха. не пише, че е забранено миенето на терасите. пише, че е забранено изливането на вода, хвърлянето на боклук  през терасите и прозорците. ама то това си е ясно  Simple Smile : стр 18долу и пак на стр 71, чл18. /нещо не мога да ги копна  Rolling Eyes/   

# 62
  • Мнения: 4 965
Като чета, само съм благодарна, че съм случила на съседи - и часовете за почивка спазват. Е, случвало се е някой да направи купон или да пусне пералня през нощта, но за купоните винаги са предупреждавали всички комшии от входа, а кухните ни са далеч от стаите /всички апартаменти са т.нар. преход, при който кухнята и тоалетната са отделени от стаите с антре/.
И никой не си и помисля, че улуците и чучурите са за плискане с кофи /всъщност, много ми е странно как самото поливане почиства терасата - най-много лятото да разхлажда, ама за почистване ми се струва възможно единствено ако излееш поне 3-4 кофи, което не искам да характеризирам как го наричам - особено ако изливаш от някой по-висок етаж.
Случва се сутрин някой комшия да си изтупа завивките през терасата, ама досега черги и китеници да висят не съм виждала.
Имам открита и закрита тераса - мия ги с моп, а на откритата имам изкуствена трева, маса, столчета, саксии, простирам там - други боклуци досега не са ми падали - освен пухчетата от тополите /на 2-ри етаж над партер сме, а над нас има още 6 етажа/, но само някой да посмее да си измие балкона с кофа и да ми намокри терасата /защото чучурите може и да са изнесени напред, ама тя водата не се излива директно надолу, а пръска - пък за преминаващит отдолу не ми се мисли - точно под балконите имаме магазини - някои дори са денонощни/ - тогава вече ще го квалифицирам съвсем точно и ясно...
Случила съм на комшии, слава Богу.

# 63
  • Мнения: 6 029

да не живееш в РАЯ? не е истина...

# 64
  • Мнения: 4 546
при нас няма значение от кой етаж миеш, не сме с чучури. прахолякът от улицата не виждам по какъв начин може да го отмиеш, освен с вода и метла. или трябва да си купя специално прахосмукачка и за терасата  #Crazy за терасите специално, средните апартаменти са прецакани. от ляво и дясно като мият, мръсотият идва в моята тераса. върви по улея, но все пак не мога да си приобщя терасат. също, понеже всичко минава през мен, трябва съседите отстрани да са съгласни, докато те могат да си заградят - няма да пречат на никой. /това от чисто практична гледна точка, не по правилник  Wink/. и всъщност за приобщаването няма значение саом миенето на терасите. сега акто се замисля, ако не е остъклено и няма къде да се оттича дъждът, те ще се наводнят направо  Thinking

# 65
  • Мнения: 6 029
herelina, с метличка се чисти прахоляка, намокрена с вода. после с моп.

# 66
  • Мнения: 4 546
herelina, с метличка се чисти прахоляка, намокрена с вода. после с моп.
,
и става кал  Confused

# 67
  • Мнения: 6 029
herelina, с метличка се чисти прахоляка, намокрена с вода. после с моп.
,
и става кал  Confused

не става кал спокойно, метличката се намокря леко, само да не вдига прах!

# 68
  • Мнения: 4 546
е нали съм пробвала. /щото ми се вижда по-мързеливо  Embarassed/ маже се

# 69
  • Мнения: 4 965
Защо отделна прахосмукачка за балкона?
Аз го чистя с прахосмукачката, с която чистя и вътре, а после с моп-а.

 Laughing
Не, не живея в Рая. Просто съм случила на съседи - не сме много хора, всички са нови собственици /имам малко особено отношение към т.нар. стари собственици - живяла съм в такъв вход и всички си мислеха, че са си в къщата на двора/, блокът е нов, спазват се правилата /т.е. не си хвърляме боклуците и не мием над магазините, а те са ни наематели - помещенията са на входа - и ни поддържат всичко - от чистачка и асансьор, през таксите за топломери и водомери, та до ремонти на общите части, външни изолации, ремонти на покрива и т.н./.

# 70
  • Мнения: 1 311

Апропо миенето на балкони е разрешено САМО, когато вали дъжд!

Миенето на балкони с течаща вода (или изливана с кофи) е забранено по всяко време. Просто когато вали не се разбира от дъжда ли ти тече чучура или от метнатите една-две кофи вода.

# 71
  • Мнения: 2 759
...Миенето на балкони с течаща вода (или изливана с кофи) е забранено по всяко време.
                   Също и поливането с такава вода.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 421
Е, добре ама като няма чучр и улуци да стърчат и да поливат, оливат, капят отвън, защо пък да не си измие терасата като иска момичето?

# 73
  • Мнения: 23 271
Е, те ако се дразнят от стичащата се вода по тръбите, това какво означава - че ако ти се допие вода през нощта, не можеш да отидеш в кухнята си и да си налееш? Или ако си имал гости не можеш да си измиеш съдовете, след като те си тръгнат? Да ме прощават, но кухнята е именно за това - да се лее вода, да бръмчат съдомиялни и миксери, независимо от часа. И съседите, които са решили да спят под нечия кухня не би трябвало да имат претенции - на същия принцип и вие може да се заядете, че новото място на техния кухненски кът ви създава дискомфорт. Щом са променили предназначението на дадено помещение, ще трябва да се съобразят с това, че останалите съкооператори не са променяли нищо и не трябва да сменят ритъма си на живот, заради чужди преустройства /ако вие сте направили кухня над спалнята им, тогава би трябвало да се съобразявате/. И у нас се чува водата в тоалетното казанче на съседите, но не ми е минало през ума да им правя забележки, че пикаят късно нощем.
в нашия блок се чува всеки един шум,затова се съобразявам с всичко,което би пречило на съседите в определените часове,а и извън тях.Имаме мокро помещение,но пералнята се чува из цялата къща,следователно и при съседите.Аз нощем чувам пералнята на комшиите от 2-рия етаж,а ние сме на 5-тия. Crazy Затова не пускам нощем пералня,не чистя с прахосмукачка и не използвам роботи и миксери след 22ч.Смятам,че ако всички спазваме някакви норми няма да има проблем.

# 74
  • Мнения: 23 271
айде да оставим пералнята на страна , ами аспиратор,  микровълнова или кухненски робот , ако се чуват, пак ли да не ги ползвам, щото някой си решил, че ще спи в кухнята  ooooh! вижда ми се прекалено , честно казано.

Много ясно, че ще си ги използваш, не знам какви прилепи живеят в съседство с вас, щом долавят и такива звуци Simple Smile
Дано поне не са с толкова силен нюх, колкото слух, че може да се оплачат, че им мирише на готвено в тяхната спалня
Eла у нас да ЧУЕШ какво правят съседите И УСЕТИШ какво готвят и кажи дали съм прилеп.Просто има сгради,които са проводници на всеки шум,а има и хора,които си мислят,че щом са у дома,могат да си правят каквото искат.Това е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт