ВМ-НВХ Мазно прасенце за фино дупенце-15част

  • 16 055
  • 385
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 330
Танче,
Според калориекинг спанака на 100 грама има 23 калории
Въглехидрати 3.6 грама, фибри 2.2 грама мазнини 0.4 грама, белтък 2.9 грама

# 76
  • Мнения: 1 280
Здравейте Прекрасни! Много съм изморен,ама тази седмица ще е такава...много ба4кане ,ама за какво ли??  newsm78
По4нах си аз пак НИсковъгл, режимец,каквото съм се пре4истила,и про4истила-толкоз!
Още съм 1 кило нагоре,ама от преминаването от едното към другото,сега пък не ходя да се от4итам на 00... Embarassed  Но като цяло съм добре де...Утре пак ще се меря,да видим..колко са сланини,колко са други задържащи вещества...Кра4ето е по-добре..ама докато се оправя съвсем ще си мине месец.... Cry

# 77
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 420
Добро и слънчево утро  Hug
Обичам такива дни ! Снощи изхвърчах като тапа от работа и до 20 часа карах колело покрай морето . 20км  bowuu
Ял съм подобаващо - за целия ден
1 кофа цедено мляко ,2 сл лен, 1 киви,2 домата, 1 краставица, 80 гр. сушеница, сирене 30 гр., пил.дробчета - 100гр. ( и бира -250 )- общо 1178

# 78
  • Мнения: 360
Здравейте, може ли да се присъединя към вас.
Подложих на жестоко проучване този режим,
Голямо четене падна smile3529, пробвам я вече шест дни, научих се и да пресмятам.
Както се казва - ОБРАЗОВАХ СЕ.
И ако може един въпрос, къде го слагате това ленено семе та да не е толкова гадно Thinking, че от вчера седи в 100 грама кисело мляко и ме гледа изпитателно, не мога да се насиля за още една лъжица. Sick Sick Sick

# 79
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Добро утро и от мен  bowuu не се чувствам добре-тежко ми е на търбуха и много ми е подуто, то вярно че си чакам лелята, но и тая бира дето я лочих снощи...егати, не ме кефи туй положение.Като ям вафли после не ми става зле, пък с тая бира...на другия ден съжалявам че съм пила.
Закусих си цедено млекче с ягодки-стана вълшебно гладко и вкуску кремче, естествено с 14гр въглхед., но те са наранина-ще ги изгоря до довечера
Привет на новия артист bowuu-бравост за отделеното време и прочетеното, натрупаните знания са много полезни
Совет-хвърли го туй мляко със семето и си направи ново.Лен.семе се яде в момента на смилане-мяташ го в млякото ,бъркаш и ядеш.Оставено да пренощува или накиснато-все тая, си пуска една гадна слуз, вероятно твойто сига я е пуснало и не е никак приятно да се яде. За да ти е по-вкусно може да си хвърлиш някаква ядка в млякото с лена-орех, лешник,бадем-ама суров
Ако пък много ти е неприятно на вкус просто не закусвай с лен.семки.Аз от няколко дни яде варени яйца със сирене и домат, можеш да ядеш извара с домат и краставица, или пък меснато нещо-сушеница или яйца бъркани с бекон, мазно сирене-обичаш ли Дунавия-екстра е в менюто.
Хайди пробвай си вкусовете и което ти е най-сладко с него закусвай.В никой случай не яж неща, които не обичаш или пък си ги направи да са ти вкусни.
А миш-маш на закуска е божествено явление... Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 1 280
Ох,Тон4е,то много неща са божествено яФление ,ама не са ми режимни,и стават само като за изложба-да ги гледам... Laughing

# 81
  • Мнения: 360
Не мога да се откажа от гадното семе съдържа фитоестрогени и пени се не пени трябва да го ям. #Cussing out
За да бъда по точна аз съм на 35 години с метаболизъм на 50 годишна жена , пък съм и много дребосъчест ..... ще дам отчет за три дни / последните / не се стряскай от калориите, работя на комп. в къщи и водя доста заседнал живот / много работа е това / някой дни даже не си събличам пижамата. Grinning Grinning Grinning Като храна ям пиле, много гъби, салати със зехтин, кисело мляко, краставици и домати, но любимото ми е орехи / сурови/, мога само това да ям. Правя веднъж в седмицата безкронтолен ден , но пак съобразявам яденето, та да държа пустия му инсулин в нормални граници. Не приритвам за сладко - това е добре и за хляб също.
И така последните дни.
     1010 калории    М - 46%  Б - 36%  В - 17%
      906 калории     М - 53%  Б - 34%  В - 13%
      850 калории     М - 51%  Б - 35%  В І 13%
Вижте за някакви недостатъци и предложения.
 А, и още нещо не ям колбаси, само чисто месо, както и разделям храната на шест приема дневно.
Е ми това е .  bouquet  bouquet  bouquet

# 82
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Няма здравословно хранене под 1200кал-това е голямо ощетяване на организма, помисли си пак-въпреки заседналия ти начин на живот
800-900-1000 кал все са малко. За нормално функциониране на организма и поддържане на тегло отиват около 1600-2000кал(това е в общия случай), от които трябва да намалиш 200-300кал, за да имаш отрицателен кал.баланс
.Прати ми данните си на ЛС, за да ти изчисля разхода в покой и колко калории трябва да поемаш, за да слабейш(ако вече не си го направила)
Процентите на белтъците са ти леко завишени, имайки предвид,че не спортуваш дръж ги до 30.Въглехидрата освен процентно го следи и в грамове-по-важно е.За последното ти меню от 1010кал въглех. ти е 42,9гр по мои сметки-толкова ли е? От какво ти идват въглехидратите през деня-зеленчук, мляко, плод...?
И последно-ти искаш да сваляш или просто да се храниш, за да не качваш.Ако е второто то трябва да си увеличиш храната задължително, ако е първото-пак трябва да я увеличиш Heart Eyes
Орехите са ОК, яж ги, но в умерени количества-100гр на ден си е повече от умерено-ти си знаеш количествата, ако пускаш менюта ще има повече корективи от наша страна, и ако си пообъркала пътеките ще получиш съвет Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 4 447
Здравейте, красавици!
fearyfly, радвам се да те видя тук!
Нямам спомен дали си казвала колко тежиш и какви са ти целите - отслабване или задържане.
И аз съм от скараните с движението, но с тенденция към поправяне.
Трябва да си изчислиш калориите за деня. Според мен, ако целта ти е сваляне може още малко да намалиш % на въглехидратите. А и да увеличиш мазнините, за сметка на протеините .
Запомнила съм това,като общо правило, най-общо:
до 1,5г протеин на килограм тегло (при положение, че няма да трупаме мускул)
мин. 20 г въглехидрат, минимален %
~20% намаляване на калориите за деня, за да не стресираме организма. В този смисъл - 850 кал ми се виждат малко.
Дано не съм сбъркала нещо, но и аз още се образовам. В движение се уча.
На всички пращам прегръдки! Hug
Лек ден!

Опаа, ето го справочника...

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 10:08 от tanita_ko

# 84
  • Мнения: 360
Благодаря за посрещането  bouquet, имам 10 килограма за задължително сваляне.
Целта ми е постоянен,рационален и разнообразен режим на хранене, който да ми е и вкусен. Grinning Grinning Grinning / аз съм телец и за мои срам съм изключително сладокусен тип/.

# 85
  • Мнения: 4 447
О, имам си себеподобна (крава) Hug. Стига, това е само удобно извинение. 10 килограма - вижда ми се песен! От тия (песни), дето имат край!
Аз засега пея една ( как се казваха тези стихчета и песни, дето се навързват непрекъснато и не свършват) - безкрайна...
Как се казваха, верно?
от рода на:

Един поп имал едно куче
и той го много обичАл-чал-чал.
Но Един ден кучето направило пакост
и попа взел, че го убил-бил-бил.
И гроооб му изкопАл-пал-пал
и на неееего написАл-сал-сал:
че
Един поп имал едно куче
и той го много обичАл-чал-чал
......

 newsm78
Как се казваше такъв тип песен?
Малко е тъпа, ама я знам от 300 години поне...

# 86
  • Мнения: 360

Малко е тъпа, ама я знам от 300 години поне...

rotfImboАмен, амен стигаш на години баба ти Лили и Авитохол, взети заедно.
П.С. пратих ти информация на ЛС режисьорке, съжалявам, че съм такъв сложен случай, обаче нали знаеш, сложните случаи се падат на кадърните хора Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 11:16 от fearyfly

# 87
  • Berlin
  • Мнения: 11 335
добър ден и от мен:) нормално ли е вчера кантара да сочи 64кг, а днес 62  newsm78 мисля да събирам парички и да си купя електронен !  Sunglasses напоследък много шоколадено го карам и ме е срам, та затова и не пиша много... Тони,калориите от страничката в началото на темата ли ги смяташ? щото аз там ги смятах моите.ако не, може ли да сметнеш за мен? и аз имам да свалям 10ина кг..  Crazy

# 88
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Смятам от страницата на Спайдърспорт, щото там се отчитат и движенията.
Моя грешка е,че не съм го поместила-другата тема ще го постна.ЕТо сметни се:
Жени
Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

# 89
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 420
Чудна закусчица - даже още не съм гладен - 100гр. сметана,1 яйце ,2 с.л лен, 1 домат -. Киви на гладно - 480 ккал. Това за първи път го постига - толкова кал на закуска - досега все малко ми бяха и огладнявах .

Общи условия

Активация на акаунт