Паспорт за Италия ? Или няма нужда ?

  • 3 846
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
не трябва да ти искат!

# 16
  • Мнения: 25 641


Имат ли впрочем българските деца лични карти?



Лична карта получават вече задължително на 14, но за пътуване зад граница до 18 години непременно трябва да имат паспорт.

# 17
  • Мнения: 4 700
Не ти трябва. 4 месеца минаха вече. Италянците zнаят, че и ние сме в ЕС.

# 18
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Не ти трябва. И на мен ми предстои пътуване до страна в ЕС със самолет, а ми е изтекъл международния паспорт. Обадих се на летището и ми казаха че може само с ЛК.

# 19
  • Мнения: 6 167
Ще трябва да се обадя в Паспортната служба явно. Обадих се на аерогарата и според тях не било нужно да се носи червения паспорт ... Проблемът ми е, че ми е изтекъл, а не ми се дават 150 лв., за ескпресна поръчка - 1 ден. Сигурно и глоба ще ми искат... паспортът ми е изтекъл през 2001-а, а не съм го върнал.

не ти и трябва.
личната карта е достатъчна.

# 20
  • Мнения: 1 299
Според мен няма да е чак толкова голяма глобата за това, че не върнат по-рано. Може с лична карта, но ако ще си правиш застраховка, е нужен международен паспосрт Simple Smile
Защо застраховка  newsm78 просто си вадиш здравна карта за ЕС, важи една година  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 877
Според мен няма да е чак толкова голяма глобата за това, че не върнат по-рано.

Глобата е 150 лв., но се плаща само ако не си върнал паспорта в срок от 1 година след изтичането му. След като мине тази 1 година (както е в твоя случай) не се плаща никаква глоба... Това е абсурдно, но е факт.

А според мен вече трябва да е напълно регламентирано дали трябва или не трябва паспорт, а не да зависи от нечия си преценка! Но знае ли човек... Та най-добре си се обади в паспортна служба, за да ти потвърдят със сигурност.

Успех Peace!

# 22
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Само ЛК ти трябва!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 320
Преди 2 седмици се върнах от Италия. Тук минахме с ЛК, но в италианско искат международния паспорт.

# 24
  • Мнения: 6 167
в италианско не искат червен паспорт. поне не в общия случай. цял самолет пред мен мина с българска, розовка лична карта.
в българско виж, като си тръгвах ми поискаха червения паспорт, защото се опитах да изляза с италианска лична карта.
не, за да ги дразня, да пази господ, а за да проверя наистина ли може да се пътува с лични карти. шефа се издразни, че подавам италианска лична карта  пък съм с бг име и много държа да си покажа и червения паспорт. Rolling Eyes

# 25
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Ние също се върнахме преди 2 седмици от Италия и не са ни искали паспорти. Минахме си с личните карти.

Общи условия

Активация на акаунт